הסלבס היהודים נגד טיקטוק: "אתם יוצרים אנטישמיות. תתביישו!"

פותחת חזית מול טיקטוק ואיקס (לשעבר טוויטר). דברה מסינג | צילום: Charley Gallay/Getty Images for Project Angel Food
פותחת חזית מול טיקטוק ואיקס (לשעבר טוויטר). דברה מסינג | צילום: Charley Gallay/Getty Images for Project Angel Food

סשה ברון כהן, איימי שומר, דברה מסינג ועוד עשרות סלבס ומשפיענים יהודים תקפו בחריפות את הפיכתה של הרשת החברתית לפלטפורמה המובילה בעולם בהפצת שנאה אנטישמית

88 שיתופים | 132 צפיות

הרשתות החברתיות הן מקור בלתי נדלה לזוהמה אנושית, אבל מאז ה-7.10 מתגלים צדדים מפלצתיים נוספים לפעילות שהן מאפשרות בכל הקשור לגילויים אנטישמיים ואף נאציים של ממש, בעיקר בטיקטוק ובטוויטר. מאז תחילת הלחימה הפכו שתיהן לחוד החנית של הפצת השנאה נגד ישראל בפרט ויהודים בכלל, כשבשתיהן עושים מעט מאוד – אם בכלל – כדי לרסן פוסטים וסרטונים גזעניים המופנים נגד המדינה ונגד יהדות העולם. לסלבס היהודים בהוליווד נמאס מזה.

>> יום זכויות הילד הבינלאומי? איזו שטות. לעולם לא אכפת מילדינו

בשבוע שעבר חתמו עשרות סלבריטאים ומשפיענים יהודים-אמריקאים על מכתב פתוח לבעלים של טיקטוק – חברת המדיה הסינית בייטדאנס – ביניהם סשה ברון כהן, איימי שומר ודברה מסינג, ובו תקפו את החברה על כך ש"הפלטפורמה אינה בטוחה למשתמשים יהודים. בפשטות, חסרים בטיקטוק אמצעי בטיחות קריטיים כדי להגן על יוצרי תוכן יהודים ועל קהילת טיקטוק היהודית, וחסרונם מותיר אותנו בסכנה פיזית ודיגיטלית. אתם ואלפי העובדים שלכם, שאמורים להגן על המשתמשים, אינם עושים מספיק".

סשה ברון כהן כאל"מ ערן מורד (צילום מסך: שואוטיים)
סשה ברון כהן כאל"מ ערן מורד (צילום מסך: שואוטיים)

בעקבות המכתב זומנו חלקם לשיחת וידיאו עם מנהלים בכירים בצד האמריקאי של טיקטוק, ובראשם ה-COO אדם פרסר, שם החריפו הסלבס את הביקורת והאשימו את טיקטוק על חלקה בזינוק באנטישמיות העולמית. על פי הדיווחים, הוביל סשה ברון כהן את המתקפה על בכירי הרשת החברתית. "מה שקורה בטיקטוק זה שאתם יוצרים את התנועה האנטישמית הגדולה ביותר בעולם מאז הנאצים. תתביישו!", אמר השחקן בעל השורשים הישראלים והוסיף ביותר מרמז לקברניטי החבר ש"אם תביטו לאחור על ה-7.10, הסיבה שבגללה חמאס היה יכול לערוף ראשים של צעירים ולאנוס נשים היא שהזינו אותם בדימויים שהובילו אותם לשנאה מאז שהם ילדים קטנים".

>> הזלזול בתצפיתניות מוכיח: נשים משלמות את מחיר היוהרה

השחקנית דברה מסינג, שנכחה אף היא בפגישה, דרשה מראשי הרשת החברתית לאסור על השימוש במשפט "מהנהר ועד לים", הקוראת בפועל להשמדת ישראל. "אני מבינה שאתם נמצאים במקום מאוד מאוד קשה ומורכב", אמרה מסינג למנהלי טיקטוק הבכירים, "אבל אתם גם הפלטפורמה המרכזית להפצת שנאה נגד יהודים". בתגובה הודה פרסר ש"אנחנו יכולים לעכשות עבודה טובה יותר".

על פי מקורות בהוליווד, הפגישה התקיימה עוד לפני שפרשת ה"מכתב לאמריקה" של אוסמה בן לאדן שטפה את הטיקטוק, במה שנראה כמבצע השפעה מתואם של מדינות עוינות, שגרם לאלפי בני נוער בארצות הברית להביע הזדהות עם טיעוניו של רב-המרצחים הסעודי. לאורך השנה האחרונה איים הבית הלבן בסנקציות קשות על טיקטוק הסינית מספר פעמים, ובעקבות אירועי החודש וחצי האחרונים מתגברות בארצות הברית הקריאות לעבור מאיומים למעשים ולחסום את האינטרנט האמריקאי לשימוש בה. נחזיק לעצמנו אצבעות.

הכתבה פורסמה במקור באתר טיים אאוט