שלל הזרקות, טיפולים וכושר. דוד דביר "רוצה להיות צעיר לנצח" ועובד קשה בשביל זה

דוד דביר | צילום: שי פרנקו
דוד דביר | צילום: שי פרנקו

הוא מקפיד על הזרקות של בוטוקוס וחומצה היאלורונית, טיפולי אנטי אייג'ינג ושגרת כושר אבל עדיין לא נהנה להסתכל במראה. דוד דביר בן 74 וכבר מעל ל-20 שנה הוא עובד קשה כדי שלא נראה עליו

88 שיתופים | 132 צפיות

"אני לא רוצה להזדקן חיצונית, אני רוצה להיות צעיר לנצח", אומר דוד דביר, הרקדן בדימוס ושופט "רוקדים עם כוכבים" שהסתיימה לאחרונה בשידורי קשת 12. דביר, בן 74, לא רק אומר אלא גם עושה הכל כדי לשמר את עצמו היטב: "כל מה שאפשר לשפר ולשמר, אני שם. יש קשר ישיר בין המראה להרגשה וכשאני נראה צעיר – אני מרגיש צעיר", הוא מטעים.

>> רינת ינסמן: "במוקדם או במאוחר תהיה לי מסעדה"

מאז ומתמיד נתת מקום גדול לטיפוח?
"כילד לא הייתה לי מודעות לטיפוח, גדלתי בפנימייה, הבנות היו עושות אבו עגילה וסידרו גבות ואני באותם ימים רקדתי ריקודי עם והגוף שלי נראה רזה ודק. אימי חייתה בקיבוץ בית זרע, אליו היא הגיעה מתל אביב והייתה חריגה מאוד שם, הייתה לה מלתחה שונה ותמיד ענדה שרשראות וטבעות, דברים שלא היו מקובלים בקיבוץ באותן שנים. אחר כך הייתי קצין בצנחנים ואז עברתי לחיל האוויר והייתי תקופה בקבע לפני שחזרתי לרקוד. 30 שנה הייתי רכז מגמה בתיכון תלמה ילין והיום אין לי יותר מחויבויות, אני עושה מה שבא לי. קם בבוקר, פותר את כל התשבצים בעיתון, הולך לחדר כושר, מקלחת, סאונה, פינוקים ויש לי זמן להשקיע בטיפוח".

"בסביבות גיל 50 התחלתי לראות שהגרביטציה פועלת עלי. הגוף שלי צעיר כי הייתי רקדן הרבה שנים, אז למה שגם הפנים לא יראו צעירות?"

 

מי גרם לך לשים דגש בתחום הטיפוח?
"אשתי דליה. בקיץ נחגוג 49 שנים. הכרנו בלהקת הבלט הישראלי, כשאני הגעתי, היא הייתה שם. היא גרה בדירה לבדה ופחדה, והצעתי להיות השומר שלה ובאותה הזדמנות אמרתי לה שאני גם מוכן להתחתן איתה. אישה מטופחת ומסודרת בלי שיער מיותר, ששמרה על הגזרה ושימוש בקרמים וסרום. שאבתי הרבה ממנה אבל בסוף התעלתי עליה. כרקדן, תמיד רציתי להיראות רענן וצעיר וככל שהתבגרתי ורקדתי עם צעירים, רציתי לישר קו. בגיל 40 ירדתי מהבמה המקצועית וידעתי שמהגיל הזה יש כבר נטייה להשמין, והתחלתי לבקר קבוע בחדר כושר ועד היום אני שם בממוצע חמש פעמים בשבוע כולל אימוני אירובי וכוח, מדרגות וסטפר".

דוד דביר, "רוקדים עם כוכבים" | צילום: שי פרנקו
דוד דביר, "רוקדים עם כוכבים" | צילום: שי פרנקו

ומתי התחלת עם טיפולי אנטי אייג'ינג?
"בסביבות גיל 50 התחלתי לראות שהגרביטציה פועלת עלי, שמתחילה אצלי נפילת עור ואי אפשר להמשיך ככה. הגוף שלי צעיר כי הייתי רקדן הרבה שנים, אז למה שגם הפנים לא יראו צעירות? הרבה גברים מקפידים על טיפוח הגוף ושוכחים את הפנים וזה מזעזע. התחלתי עם טיפולים לשימור העור. מכשור לפנים עוד לא היה אז התחלתי עם מסאג'ים, ניקוי העור והוצאת שחורים. בסביבות גיל 56 ראיתי שצריך משהו יותר דרסטי ועשיתי מיני ליפט אצל ד"ר יורם וולף. התוצאה הייתה מצוינת והחזיקה 10 שנים".

איך היו התגובות?
"זה היה מאוד חריג אז. כולם ראו שיש שינוי כי זה נראה מאוד יפה, ולא הבינו מה עשיתי כי מי חשב שבחור יעשה ליפט בפנים, אבל אני מצפצף על העולם, עושה מה שטוב לי, לא מסתיר, לא מתבייש ואם אצטרך עוד הרמת פנים – אעשה, ומי שלא נוח לו – שלא יסתכל".

עשית במהלך השנים ניתוחים נוספים?
"עשיתי ניתוח עפעפיים, ועשיתי גם ניתוח אף – אבל במקרה הזה בגלל פצעי שמש שהיו לי עליו, לקחו לי עור מאחורי האוזניים ושמו על האף, כתוצאה מהניתוח הוא נהיה קטן יותר".

יצא לך להרגיש שגבר מטופח מאוד נתפס כנשי?
"היום כבר בטוח אין התייחסות כזאת ואף פעם לא הרגשתי שלועגים לטיפוח שלי. גם לרקוד בלט זה נשי אבל לא הציקו לי או שפשוט לא ראיתי את זה. גם מהבנות שלי  (לדביר שתי בנות – דב"א) מעולם לא קיבלתי תגובה שלילית. בסוף זה הכול בעיני המתבונן ואני אומר לגברים: מפריע לכם -תעשו. אני רואה כאלה שמסתתרים, מתביישים בטיפולים שהם עושים וזה אבסורד בעיני. אני אצא מהבית לכושר גם אם יש לי עדיין סימנים כחולים".

"אני שרוט לחלוטין, אם אני עולה גרם אני לא אוכל ארוחה. מאז שהפסקתי לרקוד עליתי שישה קילוגרמים ועד היום זה לא השתנה"

אתה עובר טיפולי פנים עם חומרי מילוי?
"אני מזריק כבר שנים בוטוקס כל ארבעה חודשים, וגם חומרי מילוי לפנים מבוססי חומצה היאלורונית, ועכשיו גם את החומר שנקרא סקולפטורה אצל ד"ר להבית אקרמן, שלא רק שהוא ממלא את הקמטים, הוא גם מעודד יצור קולגן, משפר את איכות העור וזה נראה מצוין לשנתיים".

איזה טיפולי אנטי אייג'ינג במכשור אתה עושה היום לפנים?
"התחלתי לפני פחות משנתיים לעבור סדרות טיפולים בחברה "מד אופ", חברה ישראלית שיש לה הרבה מכשור מתקדם בתחום האסתטי. באתי לניסיון, נפגשתי עם הבעלים והמפתחים של המכשירים שלמה ושלום, ראיתי כל מה שיש שם, התחלתי לטפל ועם הזמן נהייתה חברות ואפילו בילינו יחד חופשה בבית מלון. אני מגיע אליהם לעיתים קרובות וכל פעם עושה דבר אחר על פי הצורך. את הטיפולים הראשונים עשיתי בצוואר במכשיר אולטרסאונד עוצמתי בשילוב מכשיר מבוסס גלי רדיו ולייזר רך, והם עובדים על הרקמה והשריר, מעודדים יצור קולגן ואלסטין והידוק והרמה של טונוס השריר. ראיתי מהר מאוד שיפור ואפילו הפסקתי לשים צעיפים על הצוואר.  הטיפולים הבאים היו באזור בית החזה עם מכשיר אחר בשם טיין לייט שטשטש כתמים ושיפר את מרקם העור. המשכתי עם טיפול בנימי הדם שהיו לי בכנפות האף ובלחיים במכשיר ייחודי מבוסס גלי רדיו בשם וסקו, והם נעלמו לגמרי מיד".

דוד דביר במשרדי "מד אופ" בהרצליה פיתוח | צילום: ליאון ראובן
דוד דביר במשרדי "מד אופ" בהרצליה פיתוח | צילום: ליאון ראובן

ולגוף?
"עברתי טיפולי הצערה בזרועות ובידיים, טיפולים משולבים בהבזקי אור טרמיים שמעלימים כתמי גיל ביחד עם מכשיר בי יאנג פלש מבוסס גלי רדיו לחיזוק תאי השריר".

"אני לא סובל להסתכל במראה, אני גם לא יכול להסתכל על הקריירה שלי בעבר"

מה הטיפול הבא שאתה מתכנן?
"קודם כל אני ממשיך בטיפולי הסלואו אייג'ינג שלי, טיפולי המנע הם מאוד חשובים בעיני. חוץ מזה לפני 15 שנה קניתי שיניים והגיע הזמן להחליף אותם אז עכשיו מצאתי רופא נחמד ואני הולך על זה".

עד כמה אתה מקפיד על המשקל?
"אני שרוט לחלוטין. אם אני עולה גרם אני לא אוכל ארוחה. אני 174 ס"מ, הייתי 67 ק"ג לאורך שנים ומאז שהפסקתי לרקוד עליתי שישה קילוגרמים ועד היום זה לא השתנה, אני לא רזה מדי אבל אני בסדר. אני צמחוני כבר 40 שנה, התזונה שלי מאוד מוקפדת: אין אצלנו קמח לבן, סוכר לבן וממתקים, אנחנו לא קונים אוכל מוכן ואשתי היא הטבחית הראשית בבית. לפעמים במסעדה כשמזמינים מתוק לכל השולחן אני לוקח מעט אבל ברגיל המתוק שלי זה מנגו, תמרים ותאנים".

נעבור לשיער.
"לשמחתי השיער שלי עדיין לא מלבין. אימי נפטרה בגיל 90 עם שיער אדמוני. אני חופף כל יום ושם סרום לשיער. אני מוסיף באופן קבוע גוונים לשיער שלי אצל רפי חובב, אני אצלו משנת 2004. אם הייתי צעיר, הייתי עושה השתלת שיער, זו לא שאלה בכלל".

אתה מתאפר ביומיום?
"אני שם בסיס ומייק אפ, פודרת אבן ומקדם הגנה 20 SPF".

ניכר שיש לך גם מודעות אופנתית.
"יש לי מלבישה מקסימה בשם יהלי ואנחנו בוחרים יחד בגדים, ברגיל אני קונה את כל הבגדים שלי בעלי אקספרס. אני אוהב תכשיטים, עגילים, שרשראות, טבעות, אבל לא מהסוג היקר, אלא תכשיטי אופנה מתחלפים".

אחרי כל אלו, אתה נהנה להסתכל במראה?
"לא סובל את זה, גם לא יכול להסתכל על הקריירה שלי בעבר".

"אם הייתי צעיר, הייתי עושה השתלת שיער, זו לא שאלה בכלל"

 

אתה מחשיב את עצמך אדם שמח?
"אני אדם שבטבעי הוא מאוד אופטימי עד כדי כך שאנשים לא תמיד סובלים את זה. אני הופך כל דבר רע לדבר טוב, אני לעולם לא בדיכאון, קצת ציני אבל אני שמח ועם חוש הומור וצחוקים, מחשיב מאוד בריאות נפשית ופיזית ותזונה נכונה, נהנה מריקודים".

תסביר לי, איך אדם שכל כך מקפיד על המראה שלו הגיע להישרדות?
"זו הייתה בעיה. הייתה שם שמש חמה וגשם חזק, כמו במזג אוויר טרופי והם הרגו לי את הפנים והצוואר, נשרפתי בשמש כי יש לי עור עדין, לבן, וכשחזרתי כבר היו לי נזקי שמש בפנים והעור זוכר את השמש הרבה זמן".

אתה נראה רגוע מתמיד ב"רוקדים עם כוכבים", איך אתה מסכם את העונה?
"לא נרגעתי, אבל אני מודע לעובדה שלקחו אמנם אנשים עם פוטנציאל כלשהו שזה לא הקומפורט זון שלהם והם עושים מאמץ נפלא ועובדים מאד קשה. מדובר בהפקה נהדרת, נקייה, בלי בלגנים, בלי ויכוחים, הכול על השולחן, ממש כיף. מסקרן לראות איך יראה הגמר".

>> הושבנו את אנה ארונוב לשיחה אופטימית, רגע לפני גמר "רוקדים עם כוכבים" 

ולסיום, איך תיראה בגיל 80?
"כמו עכשיו, רק יותר יפה".