יחסים

גירושי בזק – למה זה קורה ומה זה אומר על הזוגיות?

קרה גם להם. מיילי סיירוס וליאם המסוורת' | צילום:  Jesse Grant/Getty Images for Disney
קרה גם להם. מיילי סיירוס וליאם המסוורת' | צילום: Jesse Grant/Getty Images for Disney

מיילי סיירוס וליאם המסוורת' מתגרשים אחרי פחות משנה, והם לא היחידים. איך דבר כזה קורה ומה זה אומר על הזוגיות? שאלנו יועצת זוגיות

88 שיתופים | 132 צפיות

גם אם הדבר האחרון שמעניין אתכן זה הוליווד, קשה היה לפספס את הפרידה המתוקשרת של מיילי סיירוס והשחקן ליאם המסוורת'. השניים חלקו מערכת יחסים מלאת עליות ומורדות שהתחילה אי שם ב-2009, התחתנו בחודש דצמבר האחרון, וכעת, פחות משנה אחר כך, הכריזו על פירוק החבילה.

קוראים לזה "גירושי בזק" וסיירוס והמסוורת' אינם הזוג הראשון בביצה ההוליוודית שממהר להתגרש. מוקדם יותר השנה השחקנית מישל וויליאמס והזמר פיל אלוורום התגרשו אחרי שנה, ואל לנו לשכוח את הגירושין של קים קרדשיאן מהאקס כריס האמפריס אחרי 72 יום בלבד. מה גורם לזוגות להתגרש אחרי תקופת זמן כל כך קצרה ומה זה אומר על מערכת היחסים שלהם?

כבר לא. מיילי סיירוס וליאם המסוורת' במט גאלה | Dimitrios Kambouris/Getty Images for The Met Museum/Vogue
כבר לא. מיילי סיירוס וליאם המסוורת' במט גאלה | Dimitrios Kambouris/Getty Images for The Met Museum/Vogue

"ההחלטה המאוד דרמטית של לפרק נישואין אחרי פרק זמן כל כך קצר מעידה על חוסר אמונה מוחלט בכך שמערכת היחסים יכולה לעבוד", מסבירה יועצת הזוגיות דנה חיימזון-בוארון, מומחית לזוגיות ומייסדת הקבוצה בונים זוגיות בפייסבוק. "בדרך כלל מדובר באיזשהו אירוע חריג, משהו שהתגלה, סוד או שקר, משהו שאין ממנו דרך חזרה. אם זה לא המקרה, מבחינה סטטיסטית, אנשים בדרך כלל נפרדים בשלב התחלתי פשוט מחוסר יציבות שכבר הייתה שם קודם".

>> להבריז רגע לפני החתונה – האם אפשר לתבוע את הצד המבריז?
>> ט"ו באב: הכירו את 8 הרווקים הנחשקים בביצה

לדבריה של חיימזון-בוארון, חתונה היא עליית מדרגה רצינית במערכת היחסים, ויש להתייחס אליה ככזאת. "המהלך הזה הופך את מערכת היחסים לרצינית יותר גם בין הזוג לבין עצמו, לא רק על הנייר. חוויתי לא מעט מקרים של אנשים שמגיעים אליי כמה ימים או אפילו כמה שעות לפני החתונה עם חשש שזה אולי לא האחד או האחת. לא מדובר בהכרח ברגליים קרות כמו שמדובר בחשש שההחלטה נעשתה מהסיבות הלא נכונות. זה יכול להיות מכלול של דברים, החל בחוסר משיכה וכלה בשינוי אישי שהאדם עבר בזמן מערכת היחסים".

גירושין אחרי תקופה קצרה קורים הרבה? 
"רוב הזוגות בהחלט לא מתגרשים מיד אחרי החתונה. זה יקרה לרוב במצב בו הזוג נמצא במערכת יחסים ארוכה לפני ההחלטה להתחתן. וגם כאן נשאלת השאלה האם צריך שבע שנים כדי לקבל החלטה שכזו. מה קרה עכשיו שבשנים הראשונות לא קרה? יש אנשים שמלכתחילה יש להם בעיה עם מסגרות, עם התחייבות, יש להם בעיה עם קבלת החלטות באופן גורף והם לא מבינים את ההשלכות של חתונה".

"זוגיות היא לא רק עניין של אהבה", מחדדת חיימזון-בוארון, "זה עסק לכל החיים. זה לבנות בית, לגדל ילדים, לסמוך על האדם שאיתך, ללכת לישון איתו ולקום איתו. צריך לדעת לתפעל את הדבר הזה ולעבוד בשבילו. אם מרגישים שזה לא עובד יש מקום לשאול למה זה לא עובד ומה אני צריכה לעשות כדי לגרום לזה לעבוד. שום דבר טוב לא עובד מעצמו לאורך זמן. זה מצריך השקעה, שיח, דיוק, כל אחד צריך להבין מה חסר לו או מה הוא צריך כדי שהזוגיות תהיה מיטיבה".

"זוגיות היא לא רק עניין של אהבה" | צילום: ShutterStock
"זוגיות היא לא רק עניין של אהבה" | צילום: ShutterStock

איך גורמים למערכת יחסים לעבוד גם אחרי החתונה? 
"דבר ראשון הוא לדבר תמיד על מה שמפריע. חברות קודמת לזוגיות. אסור לשים בצד ולאגור כעסים, בעיות אף פעם לא עוזבות אלא אם כן משוחחים עליהן. שנית, חשוב בזוגיות להוריד עוגנים קבועים, כלומר ליצור לכל אחד מבני הזוג זמן וחיים נפרדים. אנשים מתחילים לפתח זוגיות ומפתחים איתה תלות. זוגיות טובה מתחילה בזוגיות שלי עם עצמי. התפקיד של זוגיות הוא לא למלא את החוסרים שלך, אם יש לך חוסרים, לכי תטפלי בעצמך. בן הזוג שלך הוא הרבה דברים, אבל הוא אינו המטפל שלך".