לוחמת הצדק: הגברת הראשונה ג'יל ביידן מככבת בלבן על שער ווג

מסרבת לחזור חצי מאה אחורה. ג'יל ביידן על שער ווג | צילום: אינסטגרם voguemagazine@
מסרבת לחזור חצי מאה אחורה. ג'יל ביידן על שער ווג | צילום: אינסטגרם voguemagazine@

אחרי הפלופ בעימות מול טראמפ, ג'יל ביידן נלחמת למען בן זוגה נשיא ארה"ב ג'ו ביידן ומככבת על שער ווג בשמלה לבנה ושיקית של ראלף לורן עם מילים של תקווה: "אנחנו נחליט על העתיד שלנו"

88 שיתופים | 132 צפיות

בשישי האחרון התקיים באטלנטה, ג'ורג'יה, עימות בין נשיא ארה"ב ג'ו ביידן לבין יריבו, הנשיא לשעבר, דונלד טראמפ, לקראת הבחירות לנשיאות, שיערכו בנובמבר הקרוב. טראמפ תקף את ביידן בכל הכוח כשאמר לו, "אתה צריך לאפשר לישראל לסיים את העבודה – הפכת לפלסטיני". על פי דיווחים, ביידן לא הרגיש טוב וזה ניכר על ביצועיו בעימות. על פי הסקרים, טראמפ ניצח בדיבייט עם 67% מהקולות. 

>> נשארה בבית: מה אתן לא יודעות על ג'יל ביידן

לאחר העימות הנשיאותי, ד"ר ג'יל ביידן הגנה בחירוף נפש על בן זוגה ג'ו ביידן, ועמדה לצידו, כפי שהיא נוהגת תמיד כאהובתו וכאשת סודו. "לא ניתן ל-90 הדקות האלה להגדיר ארבע שנים שבהן הוא היה נשיא. נמשיך להילחם", אמרה ד"ר ביידן בריאיון השער שנתנה לווג. "תמיד נעשה את מה שטוב למדינה". הריאיון החגיגי לכבוד גיליון אוגוסט 2024 מתקיים שלוש שנים בדיוק אחרי כתבת השער הראשונה שלה באותו מגזין. בתמונת השער ביידן נראית כשהיא מביטה אל האופק במבט רך, אבל נוקב ובשמלת טוקסידו לבנה ואלגנטית של ראלף לורן, מעצב העל האמריקאי.

ג'יל ביידן על שער ווג | צילום: אינסטגרם voguemagazine@
ג'יל ביידן על שער ווג | צילום: אינסטגרם voguemagazine@

בריאיון, הגברת הראשונה מדברת על הנושאים הדחופים ביותר שעומדים על הפרק לקראת הבחירות שיתקיימו לנשיאות: כלכלה, זכויות ילודה, ומצב הדמוקרטיה בארה"ב. "אנחנו נחליט על עתידנו", אמרה בשמן כל נשות ארה"ב המצביעות. באותו יום של העימות, הופיעה ג'יל ביידן באירוע גיוס כספים במנהטן, וחזרה על דף המסרים של כל מנהיגי המפלגה הדמוקרטית: "לילה רע אחד בעימות לא מוחק ארבע שנות נשיאות מוצלחת ולא משנה את העובדה שטראמפ הוא סכנה לאמריקה".

בלתי ניתנת לעצירה

"כפי שג'ו אמר מוקדם יותר היום, הוא לא איש צעיר", המשיכה ביידן באחד משלושת האירועים הרצופים שבהם השתתפה ביום שישי. "אחרי העימות הוא אמר לי, 'את יודעת, ג'יל, אני לא יודע מה קרה. לא הרגשתי כל כך טוב'. אמרתי לו, 'כשג'ו נופל, הוא קם בחזרה', וזה מה שאנחנו עושים היום".

"אנחנו הדור הראשון מזה חצי מאה שנותן לבנות שלנו מדינה עם פחות זכויות ממה שהיו לנו", היא ממשיכה בנאומה בפני קהל הנשים בשם "נשות ביידן". "איסור ספרים. חוקי ההצבעה נמחקו. החלטות בית המשפט שוללות את החירויות הבסיסיות ביותר שלנו. אבל הנסיבות אינן גורל. כשהגוף שלנו על עומד על סדר היום. כשהמדינה שלנו והחופש שלה תלויים על הכף, אנחנו בלתי ניתנים לעצירה".

ג'יל ביידן על שער ווג | צילום: אינסטגרם voguemagazine@
ג'יל ביידן על שער ווג | צילום: אינסטגרם voguemagazine@

ג'יל וג'ו ביידן נשואים 47 שנים. הם הכירו דרך אחיו של הנשיא, שהפגיש ביניהם. ג'יל גידלה כאימא לכל דבר את בו והאנטר, שני בניו של ג'ו מנישואיו הראשונים, לצד בתם המשותפת, אשלי. היא הקדישה את הקריירה שלה לחינוך: בתחילת דרכה כמורה בתיכון, המשיכה בעבודה עם תלמידים עם צרכים מיוחדים, ובשנים שלאחר מכן, היא עבדה כפרופסורית לאנגלית במכללת נורת' וירג'יניה. כמו כן, ג'יל היא בעלת תואר דוקטור לחינוך והקימה מספר עמותות ללא מטרת רווח.

ג'יל וג'ו ביידן | צילום: Gettyimages
ג'יל וג'ו ביידן | צילום: Gettyimages

בצעד יוצא דופן, הגברת הראשונה המשיכה לעבוד בזמן כהונתו של ביידן כנשיא. לצד עבודתה, במהלך כהונתו, היא התמקדה בפעילות עבור יוצאי צבא ארה"ב, הגדלת שוויון ההזדמנויות בחינוך ודאגה לזכויות של חולי סרטן. כתבת ווג, מאיה סינגר, מסכמת, "ג'יל ביידן פרצה דרך כשהתעקשה לשמור על עבודתה, כשהיא ובעלה עברו לגור בבית הלבן. למען האמת, זה לא נראה לי דבר כל כך גדול – יותר כמו אבולוציה טבעית. נשים עובדות; למה לא הגברת הראשונה?".

כמתבקש, הריאיון גרף צונאמי של תגובות, חלק ניכר מהן יצאו נגד הגברת הראשונה ודרשו להסיר את הריאיון, כינו אותה "הבייביסיטר של ביידן", והאשימו אותה בקבלת החלטות פוליטיות בשל מצבו הבריאותי של ביידן, שלא במיטבו.

בשעות האחרונות העלתה ביידן פוסט באינסטגרם שלה, שמספר את הסיפור המזעזע של של האלי דובאל, שנאנסה בגיל 12 על ידי אביה החורג ונכנסה להיריון. בעצרת שנערכה לאחרונה בפנסילבניה, ביידן ליוותה את דובאל שסיפרה כי כשנחקק החוק הקיצוני והאכזר האוסר על הפלות גם בקרב קורבנות אונס וגילוי עריות, לפני כמעט שנתיים בתקופתו של טראמפ, חרב עליה עולמה. "כשנכנסתי להיריון ולא ידעתי מה קורה לי, נאמר לי 'יש לך אפשרויות'", אמרה דובאל בעצרת, "וזה הדבר היחיד שיכולתי להאחז בו. למרבה הצער לבנות ולנשים, שחיות היום את הסיוט הזה, אין אפשריות".