תגידו ביי לטינדר: בילי ורוית הן השדכניות שימצאו לכן אהבת אמת

סוויפ שמאלה, סוויפ שמאלה, רגע, מה זה? אה, בעצם לא: מיומנה של רווקת טינדר | צילום: Shutterstock
סוויפ שמאלה, סוויפ שמאלה, רגע, מה זה? אה, בעצם לא: מיומנה של רווקת טינדר | צילום: Shutterstock

כל מי שמצאה את עצמה עושה שוב ושוב סוייפ שמאלה בטינדר יודעת היטב: יש בעיה בעולם הדייטים. לצמד החברות בילי ורוית נמאס מזה אז הן פשוט הפכו בעצמן לשדכניות. כן, כמו של פעם. עכשיו הן מספרות למה לא תמצאו אהבה באפליקציות ואיך להפסיק להימשך לגברים שעושים לך רע

88 שיתופים | 132 צפיות

רגע אחרי שיצאתי מבניין הרבנות, נעמדתי מול שדרות דוד המלך והבטתי סביבי. זה היה עוד יום קיצי ולח ולמרות שהדמעות ששטפו לי את הלחיים העידו על הפרק שסגרתי, הרחוב התל אביבי נותר, כהרגלו, אדיש לחלוטין. התיישבתי על גדר בטון קטנה ונתתי לרגשות להציף אותי. לצד העצב הטבעי על הפרק שנגמר וההקלה מסיום ההליך הביורוקרטי, היה גם ייאוש מהמחשבה על חזרה לעולם הדייטינג, וספציפית על החזרה לאפליקציות ההיכרויות, כר פורה עבור שקרנים, מתחזים ודושים.

עוד כתבות שיעניינו אותך:
זאת הולכת להיות האורגזמה הכי טובה שתחווי בחייך
7 חטאים שאת חייבת להוציא מהמיטה
האם סקס בלי אהבה הוא טוב יותר?

"שלא תחשבי, גם גברים סובלים מהאפליקציות", אומרת לי רוית מגדל, יועצת זוגית, מגשרת וחצי מצמד השדכניות "בילי ורוית – כמו חברה שמכירה לך" שהפכו לשם דבר בסצינת הדייטינג. "תרבות השפע והטכנולוגיה העמיסו עלינו חרדות, פחדים ואשליה שתמיד יש יותר טוב. לא רק בדייטינג, בהכול. בדור של ההורים שלנו נישאת לגבר הראשון או השני שהכרת. היום אנשים מפחדים שהם לא חוו כלום, אז מה, עכשיו להתחתן? מה, זה יהיה הגבר האחרון שלי בחיים? ואז אנשים לא מסוגלים להחזיק קשר".

"רציתי להכיר מישהו נורמלי"

למרות שזיווגו עשרות זוגות מאושרים במהלך הקריירה שלהן, מהרגע שאני מתיישבת על הכורסה מולן בחדר שהיה פעם הקליניקה הביתית של רוית והיום משמש להן משרד, די ברור שהקשר הכי יציב פה, הוא בעצם זה שלהן. החברות ביניהן התחילה לפני 14 שנים כשעבדו בחברת הייטק, עד שהחליטו לפרוש ולחפש אחר האהבה. רוית מגדל (43) מגיעה מעולם הטיפול והייעוץ הזוגי, ובילי שינגרט־רחמן (41) מביאה איתה סט כישורים שונה לחלוטין – תואר בכלכלה ולוגיסטיקה, הסמכה בפסיכותרפיה גופנית, נומרולגיה קבלית וחשוב מאלה – פז"ם של שנים בעולם הדייטינג – כך שהיא יודעת בדיוק איזה מסע מעייף עוברים לקוחותיה בדרך אל הזוגיות המיוחלת.
בילי: "העסק שלנו התחיל כי אני רציתי להכיר מישהו נורמלי".
רוית: "בילי בזמנו הייתה גרושה עם ילד וחיפשה זוגיות. היא דיברה עם איזה בחור בפייסבוק ואחרי כמה ימים הוא פתח ג'ורה ודיבר ממש לא יפה. התברר שהפרופיל הזה בכלל היה מזויף והיא אמרה לי 'די! נמאס לי שהם משקרים על גובה, על זה שהם נשואים, על גיל. לא רוצה וירטואלי יותר!' אז שאלתי אותה 'אוקיי, מה את כן רוצה?' והיא ענתה שהכי נוח לה שחברים מכירים לה, כי אז את יודעת מי הבנאדם".
בילי: "יש לו אימא ואבא".
רוית: "בילי הציעה שנפיץ לחברים שלנו הודעה ונריץ פיילוט היכרות חינמי. עפו עלינו ברמות שלא ציפינו להן, כמויות של אנשים. עשינו חיבורים ממש מגניבים וזה מבחינתנו היה סימן לצאת לדרך הזאת". 

רוית מגדל ובילי שינגרט- רחמן | צילום: אינסטגרם billy_ravit
רוית מגדל ובילי שינגרט- רחמן | צילום: אינסטגרם billy_ravit

 

נו בילי, אז ככה הכרת את בעלך השני?
בילי: "לא. כי בתחילת הדרך יצאתי עם מישהו שהכרתי דרך המאגר. זה נגמר ממש רע ואז הוא אמר לרוית 'יאללה, תכירי לי בחורות'. החזרנו לו את הכסף ונאסר עלי לצאת עם לקוחות. מה שכן, במהלך כל הפגישות שניהלנו עם לקוחות – גם גברים וגם נשים – למדתי המון על הדפקות שלי, על עצמי ועל הטיפוסים הקבועים שמשכתי ונמשכתי אליהם. אני נמשכתי למניאקים, אבל כשהכרתי את בעלי השני הוא היה ממש ההפך. הוא בחור טוב והסיבה שכן ראיתי אותו הייתה המיזם שלנו. אז תמיד אני אומרת שהתחתנתי בזכות העסק שהקמנו".

מועדון הרווקים

רק השנה הן פגשו מעל 1,700 רווקים ורווקות, מתוכם 360 המשיכו לדייט שלישי ומעלה ו־12 זוגות עדיין ביחד. אפשר לטעון שמדובר במועדון אקסקלוסיבי של רווקים ורווקות. מי שמעוניין להצטרף לשירות צריך לעמוד במספר קריטריונים קשיחים, אחר כך לחתום על חוזה ולשלוח צילום עדכני וצילום של תעודת זהות על מנת לאמת את זהותם, ולהגיע לפגישה אישית עם בילי ורוית או אחת מהמאבחנות בצוות.

מה טווח הגילאים במאגר?
בילי: "אנחנו מקבלות גברים בגילאי 30־42 ונשים בגילאי 26־36. נשים שעברו את גיל 36 מתעצבנות עלינו שאנחנו לא מקבלת אותן, אבל ממוצע הגילאים של הגברים הרווקים או הגרושים ללא ילדים במאגר שלנו הוא 32־34. לא פעם ולא פעמיים גבר בן 42 אמר לי: 'אני רוצה אישה עד גיל 36'. כששאלתי למה, הוא ענה לי: 'כי אחרי זה אתן לא פוריות'. בכל פעם חטפנו עצבים".
רוית: "זה הזיה! אנחנו שתי בחורות בנות +40, את יודעת איזו קריזה חטפנו? אנחנו פמיניסטיות, היינו צועקות עליהם פה: 'מאיפה אתה מביא את השטויות האלה?!'"
בילי: "אתה בדקת את הזרע שלך?!"
רוית: "60 אחוז מהזמן הבעיה היא אצל הגברים. אבל הנשים שעברו את גיל 36 חוות את זה כדחייה, וזה לא נכון. אנחנו יודעות כמה זה קשה, כי ניסינו המון פעמים בעבר. התוצאה הייתה שהגברים לא רצו לצאת עם נשים מבוגרות יותר ולא רק שזה מעליב עבור הנשים – זה שם אותי בפוזיציה איומה: גם היא כועסת עלי וגם לא נעים לי כי אני לא מצליחה למצוא לה מישהו".
בילי: "גם גברים בני 45 מתעצבנים עלינו כשאנחנו מסרבות לקבל אותם. כשאני אומרת לו שממוצע הגילאים של הנשים אצלנו זה 30־32 הוא עונה: 'מעולה, זה בדיוק מה שאני מחפש', אבל מה אתה לא מבין? הן לא רוצות! כנ"ל לגבי גרושים עם ילדים. בעבר התעסקנו גם עם זה ומה שקרה זה שעל כל עשר גרושות אימהות מהממות, מגיע גבר אחד שהוא דרד'לה".
רוית: "ברגע שגבר מתגרש, כולן קופצות מסביבו עם שידוכים".
בילי: "נכון, אם הוא רוצה – הוא נתפס".

ואם אתן לא מוצאות שידוך?
רוית: "בתקופה הזאת שאת נמצאת אצלנו במאגר, אנחנו לא מתחייבות לתדירות מסוימת או למספר דייטים. תיאורטית, יכול להיות שלא נחבר לך אף אחד וזה גם כתוב בחוזה שלנו".
בילי: "בפועל, זה קרה רק בהתחלה, כשקיבלנו את כולם. היום, אחרי שצברנו נסיון לגבי מה עובד, למדנו לקבל רק את מי שאנחנו רואות שיש לנו חיבורים פוטנציאליים עבורו ולכן הגדרנו קריטריונים קשוחים".

רוית מגדל ובילי שינגרט- רחמן | צילום: אינסטגרם billy_ravit
רוית מגדל ובילי שינגרט- רחמן | צילום: אינסטגרם billy_ravit

הם מתחייבים לפחות להגיע לדייט?
"לא, מה פתאום!" שתיהן מתרעמות.
רוית: "ברגע שאיתרנו במאגר מישהו שיכול להתאים, אנחנו מחליפות במקביל תמונות בין שני הצדדים וכמה פרטים בסיסיים. אם שני הצדדים מסכימים, אנחנו שולחות טלפונים, כשהגבר יודע שהוא אמור ליצור את הקשר. מאותו רגע, אנחנו יוצאות מהתמונה. לא מציקות ולא שואלות 'נו, דיברת איתה?' או – 'נו, שמעת ממנו?' מבחינתנו, עד שאנחנו לא שומעות מכם, אתם ביחד".
רוית: "אנחנו מבקשות מהלקוחות שלנו לכבד אחד את השנייה, שלא יתנהגו כמו באתרי היכרויות. מה זה אומר? בחור קיבל את הטלפון שלך ואת מחכה לטלפון. הוא צריך תוך זמן סביר ליצור איתך קשר. יום, יומיים, שלושה – לא מעבר לזה. וגם נשים – אם דיברתן בטלפון והוא לא נשמע לך, מצופה ממך לדחות אותו בנימוס. לומר לו משהו כמו: 'תקשיב, אתה נשמע לי ממש חמוד, אבל אני לא חושבת שילך בינינו. שיהיה לך הרבה בהצלחה'. עד שאת לא סוגרת את זה מולו, אנחנו לא ממשיכות".
במילים אחרות, אתן שמות קץ לגוסטינג.
שתיהן: "כן. זה דוחה".

תנו עצת זהב למציאת זוגיות.
רוית: "תשאלי את עצמך 'איך אני רוצה להרגיש בתוך הקשר?' ולא 'מה אני מחפשת?'. את מחפשת מישהו שהוא 190 ס"מ לא מעשן ושיאהב את החתול, או שאת רוצה להרגיש שהוא טוב אלייך, אוהב אותך ושיהיה לך כיף?".

בילי: "תעשי רשימה ושימי לב: מה הם שלושת הסעיפים הראשונים שכתבת – כי זה הכי חשוב, תבדקי מה חוזר על עצמו יותר מפעם אחת. את כל השאר תזרקי".
נכון שהכול חשוב, אבל אם את שמה לב לדברים הכי חשובים ומוכנה לשחרר את השאר, את תקבלי את הכול".

ושי אביבי ובת הזוג מיכל ליבדינסקי בכלל לא בטוחים שזוגיות מונוגמית מתאימה לכולם