"כל מה שחסכתי בעבודה קשה הלך ברגע": המסע של אן זיוי מעולם הריאליטי לעולם העסקים

אן זיוי | צילום: עומרי לוי, סטיילינג: אייל חג'בי, איפור: מישל אדרי, שיער: אור מזן
אן זיוי | צילום: עומרי לוי, סטיילינג: אייל חג'בי, איפור: מישל אדרי, שיער: אור מזן

היא פרצה ב"המירוץ למיליון", הפכה לאושיית רשת עם 320 אלף עוקבים, הקימה עסק ואז איבדה את כל החסכונות שלה אחרי שהסתבכה עם מס הכנסה. כעת אן זיוי חוזרת למסלול עם שני מותגים משלה

88 שיתופים | 132 צפיות

את הטראומה הגדולה שהייתה לה לפני כשנתיים בעקבות הסתבכות עם מס הכנסה, מה שאילץ אותה לשלם קנס כספי גבוה ולהיפרד בצער גדול מחסכונותיה, החליטה כוכבת הרשת ואשת העסקים אן זיוי, למנף בצורה מקורית. בימים אלה היא יוצאת לדרך עם קורס פרונטלי בנושא התנהלות כלכלית, לטובת כל מי שרוצים ורוצות לפתוח עסק עצמאי בלי להסתבך כמוה ולהתנהל נכון מבחינה עסקית, כולל שיעור באיך להפחית את תשלומי המס. הסילבוס כבר מוכן, ובין המרצים נמצא גם רואה החשבון הפרטי שלה, צעיר ורבלי ועכשווי שיחשוף את כל מה שחשוב לדעת על עולם החשבוניות. עכשיו רק נותר לה למצוא חסויות.

>> אגם בוחבוט: "המזל שלי הוא שההורים שלי הגנו עליי כל הזמן"

בואי נחזור להתחלה, איך הסתבכת ככה?
"קיבלתי שיחת טלפון והתבקשתי להגיע לחקירה במשרדי מס הכנסה. לא דאגתי, כי היה לי רואה חשבון ואני אזרחית שומרת חוק. הגעתי למשרדים, ראיתי כמה ידוענים והבנתי מהר שזו חקירה של 'למען יראו ויראו'. עברו איתי שם על כל החשבוניות שלי מהשנים האחרונות והיו חסרות לי שתי חשבוניות בסכומים לא גדולים. הוזמנתי לשימוע, ובסך הכל היו מאוד נחמדים אליי, החוקר אפילו ביקש ממני לצלם סרטון לבת מצווה של הבת שלו. חשבתי שהכל יסתיים באזהרה, אבל אז קיבלתי הביתה את ההודעה על העונש: פסלו לי את הספרים וחייבו אותי לשלם סכום שאינו עומד בקנה אחד עם שתי החשבוניות החסרות".

כמה גדול היה הסכום?
"הרבה מאוד כסף, לפחות בשבילי לפני שנתיים".

לפי ההערכות מדובר בכ-100 אלף ש"ח. זה נכון?
"בערך. אני מעדיפה לא לפרט, מדובר בסכום עצום לבת 25 בתחילת הדרך המקצועית שלה, ובעצם כל מה שחסכתי מעבודה קשה במלצרות בתקופת הצבא הלך ברגע. מבחינתי זו הייתה תקלה, מחדל".

זיוי (27), נכנסה לחיינו ב"המירוץ למיליון", שם היא התמודדה עם חברתה ירדן ויזל, או כפי שהן היו ידועות בפי כל – אן וירדן. כיום היא אשת עסקים ואושיית רשת עם לא פחות מ-320 אלף עוקבים, כמעט מחציתם גברים לדבריה. "זה לא טריוויאלי שיש לי כל כך הרבה עוקבים גברים כי אני בעניין של לייף סטייל, בגדים וסטיילינג", היא אומרת. מעבר לכך, היא יוצרת תוכן שיווקי – עיסוק שהיא מתפרנסת ממנו בכבוד, אבל היא גם מקדמת חברות שהיא אוהבת בלי קשר לתוכן ממומן. "אני אוהבת את העולם העסקי מאז שאני ילדה, כבר אז התעניינתי במחירי דירות, בתשואות ואיך מרוויחים", היא מספרת על החיבור שלה לעולם העסקי. את העסק הראשון שלה, מותג כובעים, היא פתחה בגיל 20. זה התחיל טוב ("עשינו מלא כסף") אבל הוא נגמר רע לאחר שאחד השותפים תבע את אחת השותפות ("אמנם לא הייתי חלק מזה אבל החברה התפוצצה").

כיום יש בבעלותה של זיוי שני עסקים, אחד מהם הוא מותג תכשיטי האופנה "פנטזי" שמציע תכשיטים בציפוי כסף עם זירקונים במחירים נגישים (50-390 ש"ח). "כששמעתי על מה שקרה עם מעיין אדם, שטענו שהתכשיטים של החברה שלה זהים לתכשיטים זולים שמוכרים באתרים, התקשרתי לשותף שלי שיוודא שאין שום דבר אפילו דומה לשלנו. יש אמנם פריטים שאני מעצבת לבד, אבל חלק אנחנו קונים מספקים. הביקוש גדול, וכרגע אנחנו מוכרים רק בישראל".

העסק השני בבעלותה של זיוי הוא מותג הטיפוח והקוסמטיקה "אנזי". "זה סיפור מטורף שהתחיל עם מוצרים לשיזוף עצמי והמשיך עם מוצר ייחודי מחימר לעיצוב השיער, ובקרוב יצא מוצר חדש לשפתיים, שפתון פיגמנט שישאיר את הצבע לכמה ימים", היא מספרת. "אני רוצה להתפתח עם שתי החברות לחו"ל כי אני מקבלת הרבה פניות מישראלים שלא חיים בארץ ורוצים לרכוש ממני".

אז הסיפור עם מס הכנסה הוא לא ההסתבכות העסקית היחידה שלך?
"אני תמיד הולכת עם האמת שלי, וחוץ ממס ההכנסה – שזה קרה בשוגג – האמת שלי מנצחת. אחרי שחזרתי מ'המירוץ למיליון', מעצבת שמלות ערב ובגדי ים מראשון לציון הציעה לי לעשות לה קמפיין. לא היה לי סוכן ועשיתי איתה לבד משא ומתן על היום צילום ועל המחויבות שלי כלפיה, שכללה העלאת שני פוסטים. העליתי שני פוסטים בשמלות ועוד עשרה סטוריז, אבל היא התעקשה שאעלה צילום בבגד ים. סירבתי כי הצילומים בבגדי הים לא יצאו יפה, ולזה לא התחייבתי מראש. כעבור שבועיים קיבלתי ממנה תביעה בגובה שלי, שאלתי אותה אם היא רצינית והיא אפילו לא רצתה גישור. אני הגעתי לבית המשפט לבד והיא הגיעה עם צוות גדול ובסוף השופט פסק לטובתי, זה לא היה סכום גדול אבל היא חויבה גם בהוצאות המשפט".

היום אחרי כל הבלגאנים, את סופסוף מתעשרת מהעסקים?
"מתעשרת זו מילה גדולה. אני מגלגלת סכומים יפים מכל העשייה שלי, כל שבועיים אני יושבת עם אבא שלי שמבין היטב בעסקים והוא עובר על החוזים שאני עושה. אני בטוחה שאתעשר יום אחד, אבל זה לא הכסף כמו תחושת הסיפוק של העשייה וההצלחה. אני מאוד מאמינה בכוח נשי בעולם העסקים. יש לי חלומות גדולים, כולל לפתוח יום אחד חנות ברחוב אוקספורד".

אן זיוי | צילום: עומרי לוי, סטיילינג: אייל חג'בי, איפור: מישל אדרי, שיער: אור מזן
אן זיוי | צילום: עומרי לוי, סטיילינג: אייל חג'בי, איפור: מישל אדרי, שיער: אור מזן

רשימת מכולת של גברים

לצד כל שלל עיסוקיה, זיוי היא הפרזנטורית של רשת "אורבניקה" יחד עם סטטיק ובן אל. אבל לפני שהיא הפכה לאן זיוי, היא נולדה כאן זיבי, צברית מרמת פולג ליד נתניה, הבכורה משלושת הילדים למשפחת זיבי. אביה הוא בעל רשת בתי מלון וגני אירועים ואימה עובדת בנק. "אחי למד בניו יורק וגר בה, גם הוא וגם אחותי הקטנה הם ממש אינטלקטואלים. אני לקחתי את חכמת הרחוב – את איך להסתדר עם אנשים. הייתי תלמידה מאוד טובה, למדתי בבית ספר שהיו בו ילדים של העשירים ולצידם ילדים שלא היה להם מה לאכול וחוו דברים קשים. זה לימד אותי הרבה על החיים", היא משתפת.

רק את שינית את שם המשפחה?
"גם אני וגם אחותי, הוריי ואחי נשארו עם השם הזה. זה שם קצת בעייתי, כילדה המילה 'זיבי' הפריעה לי וילד יכול להיעלב בקלות כשפוגעים בו. היום, בגיל 27 אני לא בטוחה שהייתי משנה. בסוף זה שם המשפחה שלי, מה גם שבשלב מסוים בחיים הוא מתחלף".

בגלל שמתחתנים הכוונה? מצאת זוגיות חדשה מאז הפרידה שלך ושל דין ברוך לפני חצי שנה?
"לא. וזה נדיר שאין לי זוגיות כי אני בן אדם הכי זוגי. הקשר הרציני האחרון היה עם דין, הוא נמשך שנה והיו מאז כל מיני קשרים קצרים. בעזרת השם זה יבוא, אני בלי לחץ. וזה עוד אחרי שבגיל 21 עמדתי להתחתן".

ומה קרה?
"היה לי בן זוג בשם דניאל, היינו יחד מאז שהייתי בת 14. גרנו יחד ודיברנו על חתונה, חשבתי אז שאני מוכנה אבל נפרדנו ערב 'המירוץ למיליון'. הוא לא פרגן לי שאשתתף בתוכנית, אבל אני מאוד רציתי את זה ולא ויתרתי. אם לא הייתי הולכת לתוכנית, אז אולי הייתי היום נשואה עם ילדים בנתניה. בדיעבד, במיוחד אחרי כל מה שראיתי וחוויתי בעולם הדייטים – אני יודעת שלא הייתי מוכנה".

מה למדת?
"שהציפיות שלי גבוהות. אני מבינה שקשה למצוא בן זוג, ושאני לא יכולה לבנות לעצמי את הדמות המושלמת כי לא יכול להיות מישהו שיש בו הכל. ועדיין, אני מחכה לו. אני לא רוצה להתפשר עד שלא אדע שמצאתי את אהבת חיי. פעם הייתי הולכת לפי רשימת מכולת, ואם למשל הוא לא הצחיק אותי, הייתי מבקשת מבורא עולם שישלח לי מישהו שיצחיק אותי. אחר כך ביקשתי גם מצחיק וגם חכם, אבל למדתי שרשימות מכולת לא עובדות – בסוף צריך את הכימיה והמשיכה, ואת הדינמיקה הטובה ואת החברות. אני לא רוצה לעבוד קשה כדי שזה יקרה, אני לא נמשכת למישהו אם הקשר מחייב אותי לעשות עבודה. אגב, שני האקסים שלי היו צעירים ממני בשנתיים, הם אפילו נולדו באותו יום. מיציתי את הגיל הצעיר, אני מחפשת מישהו בוגר ממני. אני רוצה גבר שלא ידכא אותי, שיהיה הכי טוב אליי, שיתנהג הכי יפה, שיעריץ ויפרגן. כמובן שאשמח לגבר מלומד. אם הוא היה קרבי בצה"ל זה בונוס, כי הוא כבר עבר משהו בחיים, אבל בסוף הכי חשוב שיהיה לנו כיף יחד. כשאמצא את האחד אני חושבת שלא אגור בתל אביב, ארצה להצפין. הכי אני רוצה לגור ליד אימא שלי".

זיוי מספרת שבית ההורים הוא העוגן שלה עד היום. "אני גרה לבד בתל אביב ומנהלת את עסקיי מכאן, אבל אני עדיין הילדה של אימא ואבא וכל שישי שבת – אני אצלם", היא אומרת. "החדר שלי לא השתנה מאז שעזבתי אותו, והוא הכי מפנק ואני לא נותנת לגעת בו למרות שאני כבר לא גרה שם".

אחרי התיכון היא התגייסה לצבא ושירתה בחיל התקשוב. היא המשיכה לאחר מכן לטיול של אחרי הצבא ואז החלה ללמוד פסיכולוגיה. "הספיק לי שבוע להבין ששם הוא לא מקומי, ועברתי לתקשורת". יש לה תואר ראשון ושני בתקשורת, בראשון הרחיבה את התחום השיווקי והפוליטי ובשני בקידום ושיווק באינטרנט. אחר כך היא הגיעה ל"המירוץ המיליון".

את וירדן עדיין בסטיז?
"הכרתי את ירדן הרבה לפני המירוץ. היא יצאה עם מישהו ואני יצאתי עם החבר שלו. שני הגברים התאדו מזמן ואנחנו הפכנו לחברות טובות עד היום. בקיץ היא תתחתן ואני אהיה שם. הרבה זוגות שהיו במירוץ לא נשארו חברים, אבל אנחנו מעולם לא רבנו ריב גדול, יש לנו תקשורת טובה. הגענו לריאליטי אנונימיות וכל אחת מאיתנו התפתחה לכיוון שלה ולשתינו זה הצליח. אני הכי רוצה שירדן תמשיך להצליח והיא רוצה את אותו דבר בשבילי. יש לנו חבורת ווטסאפ שחברות בה ירדן ואני, יחד עם גילי אלגבי, מעיין אשכנזי, דוד טל הבעלים של ישראל בידור, ליאל אלי והלן הוד. מיתגנו את עצמנו כחבורה. אולי יום אחד נעשה קמפיינים יחד, כי אין בארץ חבורה כזאת שכולם חזקים ברשת עם מעריצים ועוקבים. כבר טסנו יחד לחו"ל שלוש פעמים, ממש עכשיו חזרנו מלונדון. תמיד אני ישנה עם ירדן, אבל הפעם ישנתי בחדר עם גילי והיו לנו שיחות עומק וממש גיליתי אותו".

עד כמה את חשופה ברשתות?
"אני חשופה במידה רבה. אם תעלי רק תוכן ממומן, את לא תהיי מעניינת, אנשים רוצים לעקוב אחרייך בגלל שאת מראה להם את החיים אמיתיים, וזה אומר להראות אותם גם בימים פחות טובים שלך. אני קמה בבוקר ומפעילה את המצלמה, ואני חיה את הרשת מהבוקר עד הערב. אני בעצם עושה כל יום 'מחוברים'. בלילה אני לא פעילה".

שם את מותחת גבול?
"גבולות מבחינתי זה גם להחליט מתי לעצור. יש בנות שעוברות משהו קשה ובוכות מול המצלמה, אצלי, כשרע לי, אני מתרחקת מהמצלמה ליומיים אבל לא מהמקום של חשש מלחשוף חולשות. לכולנו יש חולשות, גם נטע אלחמיסטר שומרת על עצמה ברשת, אז זה אומר שהיא לא בוכה לפעמים? היה לי למשל קמפיין שהייתי אמורה לעלות ולדבר למצלמה והכי לא הייתי האפי האפי ג'וי ג'וי, אז דחיתי אותו. כשהייתי עם החבר האחרון שלי בדובאי בקושי העליתי תמונות, הרגשתי שאנשים יודעים עליי הכל אז בא לי לשמור קצת לעצמי. כשנפרדנו, קראתי באחד האתרים כי הפרידה קרתה בגלל שהוא חזר בתשובה, אז התקשרתי לוודא איתו. זה כמובן לא היה נכון, אז כתבתי שזאת לא הייתה הסיבה ושאני מעדיפה לשמור את הסיבות האמיתיות לעצמי. כשאמצא את האחד ואתחתן אתו ונבנה משפחה, ידעו עלינו, כי הוא יהיה חלק מחיי – ועד אז לא. אני רואה בנות שהן קורבן של האינסטגרם, שממהרות להעלות דברים וזה בעוכריהן. אני לא מאמינה שצריך לעשות דברים בכוח רק בשביל לשמור על המעמד. מי שעושה את זה בסוף יאבד את זה. אני לא הולכת לאירועים כדי שיתייגו אותי, הולכת לאירועים של חברים בתעשייה שאני בוחרת ללכת אליהם, וגם זה קורה רק מדי פעם".

מה הסיפור שלך עם הבקשות מאלוהים?
"אני לא דתייה, וגם לא המשפחה שלי, אבל ידיד מהעבר שלי היה אדם דתי. ככה מצאתי את עצמי מקשיבה לסיפורי דת ולפרשיות, זה עניין אותי בטירוף והפך אותי למאמינה יותר".

בתוך העולם המחושב שאת חיה בו, את עושה משהו גם לנפש?
"רק לאחרונה הייתי בסדנה של שלושה ימים במושב ליד נתניה, וזאת הייתה מתנה גדולה לנפש. אנשים דיברו שם על על הבעיות בחיים ונחשפו, והרגשתי שאני לומדת הרבה בלי לדבר. שתקתי במשך יומיים וביום השלישי הציעה לי להיפתח ולשתף. אני חושבת שמי שיש לה כסף וזמן ללכת פעם בחודש-חודשיים לקנות משהו בזארה, כדאי לה לוותר פעם אחת ובמקום זאת להעשיר את הנפש שלה. אני קיבלתי כלים לחיים טובים יותר, לשותפויות טובות יותר. חוץ מזה אני מתאמנת כל יום – חמישה ימים בשבוע – עושה פילאטיס ואימוני כוח. אני מכורה".

>> ואלרי חמאתי: "הייתי רוצה להיות פחות תמימה ומסורה לאנשים שלא מגיע להם"

 

לזמן מוגבל! הנחה נוספת של 20% על מגוון עצום של מיטב מוצרי הקוסמטיקה והאיפור עכשיו ב-THREE SIXTY FIVE by MASHBIR