אג'נדה

"אייל גולן הוא תובע סדרתי, אנחנו לא מפחדות ממנו"

אייל גולן | צילום: דודי חסון
אייל גולן | צילום: דודי חסון

ארבעה חודשים אחרי שהפגינו מולו בכנסת בקריאות "זנאי", אייל גולן איים בתביעה על נשות לוט"ם, היחידה ללוחמה בטרור מגדרי. עכשיו הן מגיבות

88 שיתופים | 132 צפיות

יותר מ-6 שנים חלפו מאז התפוצצה פרשת "משחקי חברה", שהועלו בה חשדות שאייל גולן קיים יחסי מין עם קטינות. בסופו של דבר היה זה אביו של גולן שהורשע בביצוע עבירות מין, התיק נגד הזמר נסגר מחוסר ראיות מספיקות, אך הטעם המר, בלשון המעטה, לא התנדף מהר כל כך. במשך השנים ניסו גולן והמקורבים לו, ובראשם איש יחסי הציבור רני רהב, לטאטא את הפרשה מהתודעה הציבורית, אך הפרשה מעוררת המחלוקת חזרה לכותרת בדצמבר האחרון, אז הודיעה ח"כ נאווה בוקר שתעניק לגולן את אות "יקיר הזמר העברי", ובסופו של דבר התגלגלה ההודעה הזאת לטקס מביך במיוחד בכנסת שספג מטח ביקורות מכל הכיוונים.
מי שהיו נחושות שלא לתת לטקס לעבור בשלום הן נשות ארגון לוט"ם, היחידה ללוחמה בטרור מגדרי, שבראשה עומדות שלוש בחורות צעירות ואמיצות במיוחד – אנה קליימן (23), מיה ברשישת (22) ושושן ובר (23). השלוש, לצד כמה עשרות פעילות נוספות, התגברו על האבטחה באירוע ולמעשה פוצצו את הטקס בשלל קריאות בוז כמו: "זנאי", "מנצל קטינות", "200 שקל תמורת מציצה" ועוד, וכן הקריאו בקול רם תמלילים מחקירת "משחקי חברה". גולן החליט לא לשתוק, והשבוע קיבלו הפעילות מכתב התראה לפני תביעה מעורך דינו של גולן, הטענה: השפלה פומבית ומכוונת.

אייל גולן בצילומי הסדרה גולסטאריות | צילום: אוהד קב
אייל גולן בצילומי הסדרה גולסטאריות | צילום: אוהד קב

"מדובר באדם שמפחד ומנסה להשתיק את כל מי שמדבר נגדו. זאת תביעת השתקה בצורה הבוטה ביותר שלה, קופי פייסט של התביעות שלו נגד כל מי שפותח את הפה ושם את שמו בין שפתיו בצורה שלא מוצאת חן בעיניו"

"גולן דרש מאיתנו התנצלות, מחיקת פרסומים כוזבים, ובפרט מחיקה של קמפיין הרשת #ישלירקחלום, ופיצוי של 250 אלף ש"ח אחרת יתבע אותנו על דיבה ולשון הרע" מספרת לנו היום אנה קליימן מארגון לוט"ם, כשהיא מתייחסת בין היתר לקמפיין הרשת הוויראלי ששמו כשם אחד מלהיטיו הגדולים של גולן ושבמסגרתו הוזמנו גולשות לשתף את החלום שלהן למען עתיד שוויוני יותר, עתיד שבו זמר כמו גולן למשל לא זוכה באות כבוד מהכנסת.

בימים אלה נשות הארגון מיוצגות על ידי משרד עורכי הדין ארדינסט המומחה לתביעות דיבה ולשון הרע, ומוכנות להתעמת עם מי שהן מגדירות "תובע סדרתי". "אנחנו יודעות שאייל גולן הוא מאיים סדרתי וגם תובע סדרתי. מדובר בתביעת השתקה באופן הבוטה ביותר שלה, כל התביעות שלו הן קופי פייסט, והן נגד כל אדם שפותח את הפה ושם את שמו בין שפתיו בצורה שלא מוצאת חן בעיניו. אנחנו מכירות את זה ואפילו צפינו את זה. גם הסכום שהוא דורש מאיתנו הוא אותו סכום מנופח וגבוה שהוא מבקש מכל מי שמעז לדבר עליו בלי לקוד קידה, לכאורה", ממשיכה קליימן ומוסיפה בהומור עצמי, "הכול כמובן לכאורה".

נשות ארגון לוט"ם: שושן ובר, מיה ברשישת ואנה קליימן | צילום: באדיבות המצולמות
נשות ארגון לוט"ם: שושן ובר, מיה ברשישת ואנה קליימן | צילום: באדיבות המצולמות

ובכל זאת, אפשר להניח שברמה האישית לא קל לקבל מכתב תביעה מאיים מאחד האנשים החזקים בארץ. יש פחד? חשש?
"יש בעיקר תחושה של מיאוס, אבל אנחנו לא מפחדות, זה לא מה שיעצור אותנו. כל דבר שיראה לנו מסריח, כל דבר שיעורר הרמת גבה, כל דבר שלא יעבור לנו חלק בגרון – אנחנו נמשיך לפעול בדיוק כפי שפעלנו עד היום ולהעלות דברים כאלה למודעות הציבורית, גם אם זה לא מוצא חן בעיני כל מיני בעלי אינטרסים. אלימות פיזית לא תעצור אותנו, אז בטח שלא אלימות משפטית".

ייתכן שתסכימו לסוג של תהליך גישור מול גולן, יש איזושהי אופציה שכן תסכימו להתנצל?
"אין לנו על מה להתנצל, פעלנו במסגרת החוק ובמסגרת האמת, אין פה עניין. מדובר באדם שמפחד ומנסה להשתיק את כל מי שמדבר נגדו. וזה לא יעצור אותנו".

וזאת ממש לא הפעם הראשונה שנשות לוט"ם מצליחות להרגיז את הפטריארכיה, כך זה נראה בפעם הקודמת.