Women's Power

Women's Power | צילום: סם יצחקוב
Women's Power | צילום: סם יצחקוב

הן מצליחות, שאפתניות ומובילות בתחומן. 12 נשים מוכשרות, שנראות מעולה ויש להן מה לספר לכן. השראה טובה

88 שיתופים | 132 צפיות

טלי סמטנה

טלי סמטנה | צילום: סם יצחקוב
טלי סמטנה | צילום: סם יצחקוב

נשואה + 3, יהלומנית – תכשיטנית, בעלת המותג 'טלי תכשיטים'.

איך הכל התחיל?

"למעלה מ־20 שנה עבדתי בעסק המשפחתי לייצור יהלומים. אולם כיצרנים המספקים את היהלומים לתכשיטנים הגדולים בעולם, לא עסקנו בעיצוב התכשיטים עצמם – תחום שעורר אצלי סקרנות רבה. לפני כארבע שנים החלטתי להשתמש בידע הרב שיש לי בתחום, ולייצר תכשיטים.

בתחילת דרכי יצרתי קולקציות זולות יחסית, בעיקר כדי לאפשר לכמה שיותר אנשים לרכוש יהלומים, בהמשך התווספה קולקציה יוקרתית יותר. השמועה עברה מפה לאוזן וצברתי לקוחות קבועות ונאמנות".

הייחודיות של העסק

"תהליך הקניה אצלי הוא בראש ובראשונה מאוד אישי. הלקוחות הופכות למעין משפחה, מתייעצות, משתפות ומקבלות את מירב תשומת הלב.

הלקוחות שלי גם יודעות שאצלי הן מקבלות את התמורה הכי טובה לתקציב, בלי סיפורים ומעשיות. אני לעולם לא אגיד ללקוחות, למשל, שהם קנו יהלום נקי ואתן להם יהלום בדרגה שונה. אני תמיד אומרת ״״what you see is what you get ומראה להם את ההבדלים כדי שיבינו מה הם קונים. בשורה התחתונה: העסק שלי משדר הרבה אכפתיות, אמינות ויחס אישי".

קצת עליי

"העבודה שלי מאוד תובענית והלקוחות שלי יודעות שאני תמיד זמינה בשבילן. לכן החלטתי לקחת כמה שעות של שקט פעם בשבוע, במהלכן אני משתתפת בחוג פסיפס. אני קוראת לזה ריפוי בעיסוק. החברות והמשפחה הקרובה תמיד מתלוננים שאני הבנאדם הכי עסוק בעולם, כנראה שזה נכון".

עצת הזהב שלי למתחילות

"אני משתדלת להיות הכי טובה בתחום שבחרתי. אני מאמינה שמה שצריך להיות שלי, יהיה שלי ואני לא מסתכלת על מתחרים, אלא רק על עצמי. ברגעי שבירה צריך לקחת אוויר, להאמין בעצמך ולהמשיך הלאה. שם נמצאת ההצלחה!"

ד"ר תלמה כהן

ד"ר תלמה כהן | צילום: סם יצחקוב
ד"ר תלמה כהן | צילום: סם יצחקוב

 

דוקטור בפסיכולוגיה קלינית, עובדת סוציאלית קלינית, מדריכה מוסמכת ע"י האגודה לטיפול בפרט, בזוג ובמשפחה, מדריכה מוסמכת בפסיכותרפיה ממוקדת. מייסדת והמנהלת הקלינית של "אחת ואחד מאיתנו" מרכז אינטגרטיבי לטיפול בטראומה.

איך הכל התחיל?

"התחלתי את ההתמחות שלי בטיפול בנפגעי טראומה ילדים, נוער ובוגרים בשנת 1988 במסגרת הכשרתי בפסיכולוגיה קלינית בבי"ח לילדים בבוסטון, מסצ'וסטס. לאחר שנים ארוכות של הכשרות קליניות רבות בארה"ב בבתי חולים ובמרפאות ציבוריות באזור בוסטון ובקליפורניה, חזרתי ארצה ב־1997 ב־2002 יסדתי את עמותת "אחת ואחד מאיתנו" )ע"ר( ברעננה, לאחר שכרכזת הסיוע בעמותה לנפגעי אלימות מינית בשרון, נחשפתי לסטטיסטיקה העגומה בתחום המענה הקליני עבור הפונים. בהמשך פתחנו סניף נוסף בפרדס חנה. לאורך השנים, עסקתי בנוסף לפיתוח העמותה, בהכשרת אנשי מקצוע מהמגזר הציבורי בבתי חולים, לשכות רווחה ובשירות הפסיכולוגי-חינוכי ברחבי הארץ. בנוסף, לימדתי כשלוש שנים קורס בשיטת הטיפול בטראומה ממוקדת באוניברסיטת חיפה".

הייחודיות של העסק

"החשיבה המובילה היא שהטיפול הקליני בטראומה חייב להיות נגיש לציבור ומושתת על מודל של טיפול אינטגרטיבי, הנותן מענה לכל קשת נפגעי הטראומה והשכול. המרכז ערוך לתת מענה לכל הגילאים (מפעוטות ועד בוגרים), יחידים, זוגות ומשפחות, כולל מתן הכשרה למטפלים המעוניינים לעסוק בתחום הטראומה. המרכז ערוך לתת מענה לפונים במגוון גישות ושיטות המוכחות מחקרית כיעילות בתחום הטראומה".

קצת עליי

"נשואה + 2, חובבת גינון ובעלי חיים, פעילה מעל שמונה שנים בארגון 'אריה יהודה' – פילנתרופיה להעצמת נערות ונשים בישראל, חברה בחבורת זמר. אוהבת מוזיקת ג'אז וטיולי טבע, מתעמלת מעל לעשר שנים בסטודיו לפילאטיס. נאמנה לבושם פלז'ר של אסתי לאודר.
גילטי פלז'ר: קניית תכשיט, או נעליים יוקרתיות".

שאיפה מקצועית לעתיד

"לראות עוד מרפאות לטיפול אינטגרטיבי בטראומה, הפועלות בשיטות מתקדמות ומוכחות מחקרית, נפתחות ברחבי הארץ, במיוחד במרכזים הנגישים לציבור הרחב".

עצת הזהב שלי למתחילות

"לדבוק בחלום ולהאמין שמחשבה בוראת מציאות. לאהוב וליהנות ממה שאת עושה, ולפעול בסביבה מפרגנת וחיובית. לא לשכוח לטפל ולטפח את עצמך".

ד"ר אסתר גדז'

ד"ר אסתר גדז' | צילום: סם יצחקוב
ד"ר אסתר גדז' | צילום: סם יצחקוב

 

נשואה + 3, מנהלת המחלקה לרפואה אסתטית במרכז הרפואי 'דניאל' בנתניה וברעננה. חברה באיגוד לרפואה אסתטית בישראל ובצרפת ובאיגוד לכירורגיה דרמטולוגית בישראל.

איך הכל התחיל?

"עלינו מצרפת לפני כ־18 שנה. למעשה, עזבתי קליניקה לרפואת המשפחה ולאסתטיקה בשם הציונות. התחלתי בארץ כרופאה בצבא ובמשך 17 שנה הייתי יושבת ראש של הרופאים, אזרחים עובדי צה"ל.
במקביל עסקתי תמיד ברפואה אסתטית. למדתי באוניברסיטת בר אילן והשתתפתי בכנסים ובהשתלמויות בתחום בכל העולם. תמיד חלמתי להקים בארץ קליניקה שתזכיר את אותה אווירה שהייתה בקליניקה שלי בצרפת. ואכן, לפני כעשר שנים הקמתי את המרפאה לאסתטיקה בנתניה ולפני כשנתיים פתחתי מרפאה נוספת ברעננה".

הייחודיות של העסק

"צוות המרפאה מקפיד על יחס חם ולבבי בהתאם למסורת ולסגנון הצרפתי. האווירה משפחתית והליווי של כל מטופל הוא אישי עד לקבלת התוצאות הסופיות הרצויות. אני עוזרת ומכוונת את הלקוחה למצוא בדיוק את מה שמפריע לה ועל זה לשים את הדגש. עם השנים והניסיון למדתי כי הטיפול הנכון בקמטים לא יכול להישאר בגדר תיקון מקומי, אלא תוך כדי התחשבות בפרופורציות הנכונות של הפנים. אני זאת שצריכה לדאוג שבעזרת הבוטוקס או הדיספורט, בעזרת החומצה ההיאלורונית או הפילינג, הלקוחה תצא מכאן עם התוצאה הכי טובה והכי טבעית שאפשר".

קצת עליי

"המוטו שלי הוא לשאוף לתוצאה הכי טבעית שאפשר. מטרתו של טיפול אסתטי מבחינתי, מעבר לכך שהמטופלים יהיו מרוצים, היא להשיג עבורם מראה רענן וטבעי. כל החוכמה היא שהם ייראו טוב יותר, מבלי שהסביבה תשים לב שהם עברו טיפול אסתטי".

עצת הזהב שלי למתחילות

"תמיד להתעקש ואף פעם לא לוותר – גם אם זה נראה קשה. כוח הרצון תמיד מנצח".

יפה בירנפלד

יפה בירנפלד | צילום: סם יצחקוב
יפה בירנפלד | צילום: סם יצחקוב

נציגה בלעדית בישראל של מותג האיכות – סוטיס פריז. קוסמטיקאית בכירה, מוסמכת מטעם אוניברסיטת בר אילן וארגון סידסקו העולמי.

איך הכל התחיל?

"בילדותי חלמתי להיות רופאה גדולה, לצערי בשל סיבות שונות נמנע ממני להגשימו. לימים, מודעה בעיתון שבה נדרשו יועצות יופי משכה את עיניי. התקבלתי, יזמתי פניות לגופים גדולים והפכתי ליועצת היופי של עובדות בנק דיסקונט. שוק מוצרי הקוסמטיקה המקומי היה מצומצם מאוד ואני, שכבר העמקתי בלימודים ובידע, הרגשתי מאבחנת מוצלחת שאין ברשותה תרופה טובה. החלטתי לחפש את מבוקשי בעולם הגדול ובמסגרת כנס בברייטון באנגליה התרשמתי במיוחד מחברת סוטיס פריז, החברה המובילה בעולם עד היום. נסעתי למעבדות החברה בפריז וחשתי כילדה בדיסנילנד: ראיתי הדגמות והתוצאות דיברו בעד עצמן. ההחלטה לייצג את סוטיס בישראל לא איחרה לבוא, ובתום שנתיים רבויות בירוקרטיה סבוכה הייתי הראשונה שהביאה ארצה תכשירים פעילים. בנוסף יזמתי ימי עיון והדרכות לקוסמטיקאיות לשיטות טיפול לשיקום כל סוגי העור ואני ממשיכה ללמד את השיטה ולהכשיר קוסמטיקאיות מורשות סוטיס פריז בכל הארץ".

הייחודיות של העסק

"חלפו מאז 35 שנה ובמכון היופי שלי, כמו גם על פניי, יש שימוש רק בתכשירים וטיפולים של סוטיס. ייחודם של המוצרים הוא איכות, יעילות ותוצאות לכל סוגי העור. השחקנית גילה אלמגור הייתה מהראשונות שנהנו מהתוצאות ולדבריה, 'עד שלא הכרתי אותך ואת סוטיס לא האמנתי בקוסמטיקה'. מיותר לציין שהיא מטופלת אצלי עד היום".

קצת עליי

"אף שלא הפכתי לרופאה, ריפאתי כקוסמטיקאית לקוחות רבות שהגיעו אליי אחרי שהיו אצל טובי הרופאים. שאיפתי להיות רופאה והפרפקציוניזם  באו לידי ביטוי ביחסי לקוסמטיקה".

שאיפה מקצועית לעתיד

"מרבים להתהדר במונח קוסמטיקה רפואית, אך לצערי לימודי הקוסמטיקה כיום אינם מצדיקים זאת. העור שאנו כקוסמטיקאיות מטפלות בו משקף גם בעיות פנימיות ושאיפתי היא שנגיע לכך שלימודי הקוסמטיקה יהיו מעמיקים דיים בכל הנוגע לרפואת העור. זהו מקצוע שיש ללמודו כראוי, כמומחיות הנושקת לרפואת עור ומוסדרת על ידי משרד הבריאות".

עצת הזהב שלך למתחילות

"לקוסמטיקאית טובה דרוש ידע מקצועי מעמיק, תכשירים איכותיים, אמינות והגינות. אלו סגולות לשם טוב לטווח ארוך ולהנאת הלקוחות".

מאיה פז לויט

מאיה פז לויט | צילום: סם יצחקוב
מאיה פז לויט | צילום: סם יצחקוב

מנהלת ובעלים רון ביטוחים, סוכנות ביטוח בגבעתיים

איך הכל התחיל?

"אני דור המשך לסוכני ביטוח. תחילת הקריירה שלי הייתה כפקידה בסוכנות, מה שנקרא התחלתי מלמטה. יצאתי ללמוד את המקצוע ותמיד דאגתי להעשיר את עצמי בידע, בסדנאות התפתחות וצמיחה, שיווק וכו', או במילים אחרות: אף פעם לא שקטתי על השמרים. מהר מאוד לקחתי את המושכות לידיים והבאתי את הסוכנות להישגים".

הייחודיות של העסק

"הלקוחות שלנו יודעים שיש על מי לסמוך. למכור ביטוח זה למעשה למכור נייר. לכן חשוב לשדר ללקוח את הביטחון שברגע האמת יהיה לו על מי לסמוך. אני מאמינה בתודעת שירות: ההנחיה בסוכנות היא כי יש לסיים אירוע של תביעה במהירות האפשרית ובמקסימום הצלחה".

קצת עליי

"המשפחה שלי היא הדבר החשוב ביותר בשבילי. אני נשואה כ־23 שנה ואנחנו הורים לשלושה. בעלי עצמאי בענף הבנייה, ואף שאנחנו בעלי עסקים נפרדים, לאחרונה שילבנו כוחות וביצענו מיזם משותף. הבן הבכור בן 22, קצין בצה"ל, הבת האמצעית, בת 19, חיילת ואלופת הארץ בסקי בכבלים, והבת הקטנה, בת 14 וחצי, תלמידה בתיכון. תמיד חינכתי את הילדים למצוינות ואני גאה מאוד בהישגים שלהם. אני מקפידה להתעמל ארבע־חמש פעמים בשבוע, להשתתף בשיעורי קבלה ולצאת לסוף שבוע קצר בארץ או בחו"ל אחת לשלושה חודשים כדי למלא מצברים".

עצת הזהב שלך למתחילות

"האמיני בעצמך ובפוטנציאל שלך. שאפי תמיד למצוינות, אל תפחדי מעבודה קשה ותזכרי לדלג מעל מלכודות הייאוש. לא תמיד קל, ובכל זאת: תמיד להציב מטרות ולכבוש אותן".

עו"ד לימור ארבל

עו"ד לימור ארבל | צילום: סם יצחקוב
עו"ד לימור ארבל | צילום: סם יצחקוב

בת 41, נשואה + 3, מתגוררת ברמת גן, עורכת דין ושמאית מקרקעין, מגשרת ובוררת מוסמכת,
חברה בוועדת קניין בלשכת עורכי הדין, בעלת משרד לעריכת דין ושמאות מקרקעין.

איך הכל התחיל

"החלטתי לעסוק בעריכת דין כבר בגיל צעיר מתוך מציאות שהכרתי והשפיעה עליי מאוד. עריכת דין טומנת בחובה עשיית צדק, ויש לי הזכות לעסוק במקצוע כה משפיע. כמי שהצדק והמלחמה על עשייתו חשובים לה מאוד, אני נמצאת בדיוק במקום שהולם אותי. שילוב של שמאות מקרקעין ומשפטים יוצק תוכן האחד לשני ומתכתב עם המציאות היומיומית אותה אנו חיים במדינת ישראל, בה חוקי ומיסוי מקרקעין הם רבים ומשתנים כמעט מדי יום. לפיכך, משרדנו מעניק ללקוחותיו סל שירותים עשיר בתחומים אלה.

ההחלטה לצאת לעצמאות הייתה טבעית לי, גם כי אני עצמאית משחר ילדותי וגם כי אני אוהבת את החופש לבחור ולהחליט על סוגי התיקים אותם אני מקבלת למשרדי".

הייחודיות של העסק

"אני מייצגת את לקוחותיי מתוך אמונה שלמה ובביטחון מלא שהצדק נמצא לצדי, ובדרך זו מביאה את המשרד להצלחה בכל תיק ותיק. מעולם לא קיבלתי תיקים שאיני מאמינה בהם. בפועל, מדי יום אנחנו הופכים עסקאות נדל"ן לסיפורי הצלחה בזכות אותו שילוב בין שני תחומי השליטה המצויים במשרדנו".

קצת עליי

"זהו מקצוע תובעני מאוד, ולנוכח העובדה שאני אימא מעורבת בכל פרט בחיי משפחתי, בשעות הפנאי אני מבלה עם בן זוגי וילדיי. בנוסף, אוהבת ספורט אתגרי ושחקנית בקבוצת מאמאנט (כדור רשת)".

עצת הזהב שלך למתחילות

"תמיד תהיו אתם, תדבקו באמונה שלכם, לכו רק עם האמת שלכם עד הסוף וזכרו שהשמים אינם הגבול. והכי חשוב: מכל מלמדיי השכלתי, הרבה למדתי מרבותיי, ומחבריי יותר מרבותיי ומילדיי יותר מכולם".

ד"ר נאורה מוניקה הרצמן

ד"ר נאורה מוניקה הרצמן | צילום: סם יצחקוב
ד"ר נאורה מוניקה הרצמן | צילום: סם יצחקוב

(38), עומדת בראש חברת הקוסמטיקה הטבעית 'אימפריית היופי', השלוחה בישראל של תעשיית הקוסמטיקה העולמית ווינר קוסמטיקום.

איך הכל התחיל?

"נולדתי למשפחה יהודית בת 5 דורות של רופאים. העסק המשפחתי הוקם בתחילת שנות ה־70, והיה אחד מבתי הספר לקוסמטיקה הראשונים שהוקמו באוסטריה. העסק המשפחתי הפך לחברת ענק למוצרי קוסמטיקה המוכרת היום למעלה מ־300 מוצרים שונים לטיפוח הגוף בכ־40 מדינות".

הייחודיות של העסק

"שיטת E.B.T – Elastic Bandage Treatment הינה שיטה חדשנית ובלעדית בישראל המבוססת על מריחת קרמים ארומתרפיים מחומרים טבעיים בלבד בייצור בלעדי וחבישת הגוף בתחבושות אלסטיות מיוחדות. שילוב זה הינו טיפול הגוף החדשני והיעיל ביותר להורדה של סנטימטרים עודפים מהיקף גופנו, הצרת היקפים של הדור החדש! עטיפת הגוף בתחבושות והשילוב של קרמים ממרכיבים טבעיים מבטיחים חווית טיפול חדשה, ייחודית ומפנקת והתוצאות מדהימות תוך זמן קצר. היופי קיים אצל כולנו מינקותינו, והוא ניזוק במהלך השנים כתוצאה מהתבגרות העור, חשיפה לשמש, זיהום אוויר, לידות, הרזיה או השמנה וכו', המשאירים את חותמם על גופינו. יופי מושלם יהיה תוצאה של טיפוח חיצוני ופנימי של רקמות הגוף, ויחזיר את היופי הטבעי של גופינו כבראשית דרכו. מטרתנו לספק לאנשים פתרונות קוסמטיים מעולים ומוצרי טיפוח ממרכיבים טבעיים שיתנו ביטוי ליופי הטבעי שקיים, כולם ברישיון משרד הבריאות.

המוצרים ארומתיים והדרופילים, מאפשרים לספק לגוף את תשומת הלב הראויה לו ומטפלים חיצונית באזור הגוף ויגרמו לו להראות קורן ומלא חיים, וגם פנימית במתיחת רקמות עמוקות יותר של העור להעלמת צלוליט ומיצוק העור. הטיפול מחדש ומחזק, טיפולי אנטי איג'יינג, קוקטייל של מינרלים וויטמינים, כל זה יוביל לתחושה של ביטחון עצמי ושמחה ולהרמוניה מלאה בין הגוף והנפש".

קצת עליי

"דוברת מס' שפות, הכי חשוב לי זה המשפחה שלי, אני אוהבת לטייל בעולם ולראות תרבויות שונות מהן ניתן ללמוד על אנשים. בנוסף אני מציירת, מעצבת ולומדת להיות סקיפרית".

עצת הזהב שלי למתחילות

"המתכון להצלחה הוא להתמיד ולעשות. למצוא איזון בין האישיות, יכולותייך וכוחותייך. והאלמנט השלישי הוא הוא לא לחכות לאחרים שימנפו את עסקך, כי ההצלחה שבך אינו תלויה באחרים".

ד"ר שושנה קרמר

ד"ר שושנה קרמר | צילום: סם יצחקוב
ד"ר שושנה קרמר | צילום: סם יצחקוב

רופאת אף־אוזן־גרון, מומחית לניתוחי אף כ־30 שנה, מנתחת רק אפים. מנהלת פורום לניתוחי אף באתר "דוקטורס", בנוסף מבצעת טיפולי אסתטיקה והזרקות חומצה היאלרונית למילוי קמטים בפנים.

איך הכל התחיל?

"אני רופאת אף־אוזן־גרון כ־37 שנה, כאשר את ההתמחות בתחום עשיתי בבי"ח מאיר אצל פרופ' שדה. לאחר מכן למדתי והתמחיתי אצל ד"ר אריה מן, שהיה מנתח האפים בעל הניסיון הרב ביותר בארץ, ויתכן שגם בעולם. עבדנו יחד כ־15 שנה ולאחר פרישתו המשכתי את המרפאה לבדי, כשאני עוסקת אך ורק בניתוחי אף רפואיים, פלסטיים ומשולבים.

אני מנתחת בהרדמה מקומית, באשפוז יום, ולא מכניסה טמפונים לאף כמו רוב המנתחים. כמו כן, כשיש צורך בהקטנת הקונכיות באף אני משתמשת במכשיר ייחודי (קובלציה), העובד על גלי רדיו".

הייחודיות של העסק

"הניסיון, המיומנות והמקצועיות. ניתוח אף הוא מהמורכבים בניתוחים הפלסטיים ודורש מיומנות רבה. ראשית, כיוון שהאף הוא איבר נשימה מרכזי, ולמעבר האוויר דרכו יש חשיבות עליונה. כשהאוויר עובר דרך האף הוא מתנקה מתלחח ומתחמם, כך שכשהוא מגיע לריאות הוא מגיע בתנאים האופטימליים. בנוסף, האף נמצא במרכז הפנים ואי אפשר להסתיר אותו והחשוב מכל – האף הוא איבר מורכב מאוד (רקמות, סחוס, עצם, עור, תת עור, שומן, שריר ורירית), ולכל רקמה אופי שונה והיא מתנהגת אחרת בניתוח. לפיכך, צריך ניסיון עשיר ורב בכדי להכיר ולהבין את אופן ריפוי הרקמות מבלי לגרום לנזק אסתטי או נשימתי (בכל הניתוחים הפלסטיים האחרים כמו חזה, מתיחת פנים, בטן, עפעפיים וכו' נדרש טיפול רק ברקמות רכות)".

קצת עליי

"ההתמקצעות בפרוצדורה אחת – ניתוחי אף – מאפשרת לי להצטיין בה, ולעמוד בשורה אחת עם מיטב מנתחי האף העולמיים. חשוב לי שאנשים שעומדים בפני המהלך יזכרו כי ניתוח אף חייבים לבצע אצל מומחה לניתוחי אף שגם צריך להיות רופא אף־אוזן־גרון, כזה שמכיר את האנטומיה והפיזיולוגיה של הנשימה על בוריה".

עצת הזהב שלך למתחילות

"המוטו שלי להצלחה הוא התמדה לצד 100% מסירות למקצוע ולפציינטים. ומעל הכל, להעניק שירות טוב".

שלומית אזרד

שלומית אזרד | צילום: סם יצחקוב
שלומית אזרד | צילום: סם יצחקוב

מעצבת אופנה, בעלת סטודיו לשמלות כלה וערב – 'שלומית אזרד' – ברמלה

איך הכל התחיל?

"מגיל צעיר נמשכתי לכל הקשור לאופנה ולאסתטיקה ועם סיום לימודי התיכון נרשמתי ללימודי עיצוב אופנה בשנקר. מרגע שסיימתי את הלימודים – למעלה מעשור – אני נושמת, חולמת ומעצבת אופנה. בשנים האחרונות החלטתי להתמקד בתחום שמלות הכלה והערב, שם אני מוצאת את המקום לבטא את ה'אני מאמין' העיצובי שלי שמשלב בין רומנטיות לבין קלאסיות על זמנית, תוך שימת לב והשקעה עד לפרט הקטן ביותר".

הייחודיות של העסק

"אני בוחרת באופן אישי את כל הבדים, האפליקציות והתחרות. אני בוחרת לעשות שימוש בבדי תחרה חלקים או מחורזים, בדי משי ושיפון יוקרתיים המיובאים מחו"ל, בעיקר מאירופה, ומשלבת בהם אבני סברובסקי, פנינים וחרוזים, בהתאם לקונספט העיצובי של כל דגם.אני יכולה לומר בגאווה שהשמלות נתפרות כאן בישראל, במתפרה של הסטודיו, בהמון אהבה ותשומת לב.

ודבר אחרון, שחשיבותו גדולה לאין שיעור בעיניי, אני מעניקה ללקוחותיי יחס חם ואישי וחשוב לי שכל אחת מהן תצא ותהיה פשוט מושלמת. קהל הלקוחות שלי שמגיע כיום מכל מקום בארץ וגם מחו"ל מדבר בעד עצמו".

קצת עליי

"יש לי שלושה ילדים מקסימים: חושן, אגם ותהל, שאני אוהבת עד אין קץ והם כל עולמי. מקפידה לשמור על כושר ולהתאמן פעמיים בשבוע. אני לא מפונקת ולא נרתעת מעבודה קשה – זו הדרך להגיע למטרות שאני מציבה לעצמי, אבל אחת לכמה חודשים אני מקפידה להתנתק מהעבודה בבילוי עם קרובי משפחה וחברות טובות".

שאיפה מקצועית

"להמשיך ולהתפתח! אני מאמינה שתמיד יש עוד לדעת, לעשות ולחדש, ושמקורות ההשראה הם אינסופיים. הצלחתי להגשים חלום והשאיפה הבאה היא להפוך את המותג שבניתי לרשת בינלאומית".

עצת הזהב שלך למתחילות

"האמיני לקול הזה שאומר שאת יכולה לרוץ קצת יותר מהר, שאת יכולה לזרוק קצת יותר רחוק, ושבשבילך חוקי הפיזיקה הם בסה"כ המלצה".

ד"ר נלי שטיינבוק

ד"ר נלי שטיינבוק | צילום: סם יצחקוב
ד"ר נלי שטיינבוק | צילום: סם יצחקוב

מנהלת מרפאת שיניים פרטית. מומחית באנדודונטיה (טיפולי שורש), מדריכה בכירה בתחום במחלקה לאנדודונטיה וטראומה דנטלית בקריה הרפואית לבריאות האדם, רמב"ם.

איך הכל התחיל?

"סיימתי את לימודי רפואת השיניים בהדסה עין כרם בהצטיינות (1990). התגייסתי לצה"ל ושירתי במגוון תפקידים, ביניהם רופאת השיניים החיילית של חיל הים. במהלך השירות הצבאי עשיתי התמחות בטיפולי שורש באוניברסיטת תל אביב.

לאחר 14 שנות שירות מרתקות השתחררתי בתחושה שמיציתי את חווית המערכת ההיררכית ואני מעוניינת ליצור את חלקת האלוהים הקטנה שלי – מרפאת בוטיק שתיתן את השירות

הטוב ביותר למבוגרים ולילדים הזקוקים לטיפולי שורש, טיפולי שורש חוזרים, טיפולי שורש כירורגיים (אפיסקטומי), הלבנות שיניים ופרוצדורות מיוחדות נוספות. עם ותק של 25 שנה בתחום, אני עדיין ממשיכה ללמוד ולהשתלם, עסוקה במחקר, משתתפת בכנסים בעולם ומרצה בארץ ובחו"ל. בנוסף, אני חוקרת ומפרסמת בספרות המקצועית העולמית".

הייחודיות של העסק

"גישת טיפול ייחודית בשיכוך חרדות על ידי מתן הסבר מפורט וענייני, באווירה נינוחה ואישית. מומחית בעבודה עם ילדים אחרי חבלות מתוך תחושת שליחות ורצון להחזיר לילד את החיוך לפנים. בנוסף, ברשותי ציוד שהוא המילה האחרונה בתחום, שאת חלקו אני מביאה מתערוכות בעולם. משתמשת בגז צחוק, ברנטגן הדיגיטלי (בעל רמות קרינה נמוכות משמעותית) ובמיקרוסקופ הטיפולי".

קצת עליי

"בת 48, גרושה ואימא לשני ילדים מקסימים ומוכשרים. שואפת למיצוי זמן איכות איתם, ולכן מקפידה לעבוד בבקרים כדי להתפנות אליהם אחה"צ. מדי פעם אנו נהנים מחופשות משפחתיות בארץ ובחו"ל. אני חיפאית ותיקה ובשעות הפנאי נהנית מטיולים, יוגה, חדר כושר וקריאה של ספרות יפה ומקצועית".

שאיפה מקצועית לעתיד

"לעזור לעוד ילדים ומבוגרים להחזיר את החיוך לפנים. לתת להם חוויה מתקנת (כי רבים חוששים מאוד מטיפולי שורש). להמשיך לחקור ולהתפתח מבחינה מקצועית, להקים מרכז הדרכה והרצאות לרופאים בתחילת דרכם".

עצת הזהב שלך למתחילות

"להגדיר את החלום בצורה הכי מדויקת ומפורטת ואז להגשים אותו צעד אחר צעד".

ברכה סעידוב

ברכה סעידוב | צילום: סם יצחקוב
ברכה סעידוב | צילום: סם יצחקוב

מעצבת ובעלים של סטודיו לעיצוב שמלות כלה וערב ׳עידן בלבן׳

איך הכל התחיל?

“התחלתי לעסוק בתפירה עוד כנערה בת 13, בברית המועצות (לשעבר). כשבגרתי היה לי ברור שאני רוצה להתמקצע, ואכן הלכתי ללמוד עיצוב ותפירה באופן רשמי. עליתי לארץ כשמלאו לי 19 והמשכתי לעסוק בתחום הזה שאני כל כך אוהבת. התחתנתי, ילדתי ארבעה ילדים והחלטתי להמשיך בלימודיי, הפעם בשנקר. נהניתי מאד מהלימודים שם, ועם סיומם בחרתי להתמקד בכיוון שדיבר אלי במיוחד – שמלות כלה וערב.

כשהביקוש עלה הבנתי עניין עסקי חשוב – עסק לא יכול להישאר באותו מצב, חייבים להתקדם כל הזמן. לפיכך, החלטתי לפתוח את הסטודיו ״עידן בלבן״ לעיצוב שמלות
כלה וערב”.

הייחודיות של העסק

“יש לי ניסיון של 40 שנה בתחום העיצוב, ואותו, לצד שפע של עצות מקצועיות – אני מביאה לכלות. בנוסף, אני גאה מאד במגוון הגדול של הבדים היוקרתיים והאיכותיים שיש לנו, המיובאים במיוחד לשמלות כלה. מגוון הבדים בשילוב עם הניסיון הרב, מוביל לשפע של עיצובים, מהם אני שואבת הרבה סיפוק והנאה”.

קצת עליי

“אני זוכרת היטב את השמלות הראשונות שהתחלתי לעצב, שמלות קלאסיות וצנועות עם תחרות וחרוזים. המון עבודת יד הושקעה בהן, הכלות היו מאושרות מאיך שהן נראות ואני עצמי התרגשתי מאד והרגשתי גדולה, כי הגשמתי להן חלום”.

שאיפה מקצועית לעתיד?

“להמשיך בדרך שלי, כי זה מה שאני אוהבת לעשות”.

עצת הזהב שלך למתחילות

“בתחום הזה חשוב מאד לזרום עם אופי הכלה, לא לוותר על שום חלום שלה ולהיות איתה אמיתיים, כי זה היום הגדול שלה”.

עו"ד טלי אויזרוביץ

עו"ד טלי אויזרוביץ | צילום: סם יצחקוב
עו"ד טלי אויזרוביץ | צילום: סם יצחקוב

נשואה + 3, בעלת משרד עורכי דין קורן־אויזרוביץ העוסק בתחום דיני המשפחה.

איך הכל התחיל?

"למדתי לתואר במשפטים וכלכלה באוניברסיטת חיפה והתמחיתי במשרד אזרחי־מסחרי מוביל ובבית המשפט המחוזי. לאחר ההתמחות עבדתי שנתיים כשכירה ולאחר מכן, כפרילנסרית, חברתי לעו"ד מוביל בתחום דיני משפחה בירושלים: פרופ' מיכאל קורינאלדי. שנה נוספת חלפה ופתחתי משרד עצמאי במרכז הארץ. זהו משרד בוטיק העוסק בתחום הגירושין, חלוקת הרכוש ואיזון המשאבים, מזונות ילדים ואישה, ענייני משמורת ילדים, לרבות הגירה וחטיפת ילדים על פי אמנת האג, וכן בירושה וצוואה".

הייחודיות של העסק

"אני בעלת תואר נוסף בכלכלה, עובדה התורמת משמעותית ליכולת להוביל לתוצאות בתיקי רכוש מורכבים, הכוללים נכסים מרובים, חברות ועסקים. בנוסף, יכולת ירידה לפרטי פרטים תוך הפיכת כל אבן ובנחישות התורמת למציאת נכסים שהוסתרו או הוברחו מבן או בת הזוג".

קצת עליי

"יושרה מקצועית היא נעלה בעיניי. בכל דיון אטען רק טיעונים נכונים ומדויקים ולא אנהל תיק שאיני מאמינה בו".

שאיפה מקצועית לעתיד

"להמשיך ולעמוד בראש משרד משגשג בתחום דיני המשפחה".

עצת הזהב שלך למתחילות

"בעזרת מחשבה ממוקדת, אמונה ונחישות, ניתן להשיג כל מטרה".

 

יוזמת הפרויקט: חן רוטנברג | צילום: סם יצחקוב | סטיילינג: הילה ג'רבי לסולו | איפור: איילת שמעוני, ליאור לרר | שיער: קובי קלדרון, יוסי נחמיאס לסולו