Women's Power – נשים מובילות בתחום המשפט הישראלי

כוח נשי במערכת המשפט הישראלי | צילום: סם יצחקוב | סטיילינג: רפאל אייל | איפור: איילת שמעוני במוצרי YSL | שיער: מעיין חוגג
כוח נשי במערכת המשפט הישראלי | צילום: סם יצחקוב | סטיילינג: רפאל אייל | איפור: איילת שמעוני במוצרי YSL | שיער: מעיין חוגג

11 נשים מובילות בתחום המשפט הישראלי, מספרות על הדרך שלהן להצלחה. נחישות, התמדה ובעיקר - השראה טובה!

88 שיתופים | 132 צפיות

עו״ד תמר סיון

בוגרת משפטים בהצטיינות מאוניברסיטת ת״א. 26 שנה בתחום, תחילה כפרקליטה בפרקליטות   מחוז ת"א (אזרחי) ו-22 שנה עו"ד עצמאית, שותפה במשרד עו"ד צדקוני – סיון, המתמחה בייצוג נכי צה"ל ונפגעי פעולות איבה.

הרגע שבו החלטתי להיות משפטנית שרתתי בצה"ל כקצינה בפרקליטות הצבאית, שם נחשפתי לתחום המשפט והסתקרנתי. החלטתי ללמוד את המקצוע, וגיליתי שמדובר במקצוע מאתגר, מגוון ומעניין.

מה שמשך אותי לתחום היכולת להשפיע ולהביא לשינוי חיובי בחייהם של אנשים, ע"י ייצוגם בהליכים משפטיים. בנוסף, מדובר בתחום ייחודי מאוד בעריכת דין, הדורש שילוב של ידע משפטי עם הבנה בנושאי רפואה, ולכן מעניין ומאתגר.

כך בחרתי את תחום התמחותי בתחילת דרכי כעו"ד עצמאית, התכוונתי לעסוק במגוון נושאים, אך בגלל מומחיותי בנושא נכי צה"ל, (מהתקופה בה עבדתי בפרקליטות), פנו אלי נכים רבים שנזקקו לעזרה. נוכחתי שתרומתי כעו"ד, ללקוחותי, תהיה משמעותית בתחום זה.

הערך המוסף שלי משרדי מתמחה בייצוג נכי צה"ל ונפגעי פעולות איבה. לשותפי למשרד, עו"ד עודד צדקוני, ולי, ניסיון רב שנים, שאין כדוגמתו במשרדים אחרים. בנוסף, ידע מעמיק, בנושאים הרפואיים הרלבנטיים, שנרכש במהלך שנות עבודתנו ובהשתלמויות יעודיות, בתחום של "רפואה למשפטנים".  כל אלו מאפשרים לנו לתת ללקוחות שירות מיטבי.

הקו האדום שלי אסרב לייצג לקוח שמתכנן ביודעין למסור גרסה שקרית, ורוצה שאסייע לו בכך.

מה את אוהבת לעשות בשעות הפנאי? בילויים משפחתיים וקריאת ספרים. בשנים האחרונות, חזרתי לאהבה ישנה – רכיבה על אופני שטח. הרכיבה עם קבוצת חברים, נותנת לי אנרגיות לכל השבוע.

עצת הזהב לעו״ד מתחילה: חשוב להאמין בעצמך, לדעת לבחור מטרות ולהתמקד בהן. להכין היטב כל תיק, קטן כגדול ולהיות בקיאה בפרטיו. לפעמים פרט קטן יכול לעשות הבדל גדול.

נחל איילון 37, תל אביב | 03-6813322 | sivan@zslaw.co.il | www.zslaw.co.il

עו"ד תמר סיון | צילום: סם יצחקוב
עו"ד תמר סיון | צילום: סם יצחקוב

עו"ד בתיה אשורי

עו"ד ונוטריון, מומחית לדיני משפחה וירושה. מנהלת פורום התנגדויות לצוואות באתר lawguide.co.il, הגישה פינה קבועה בדיני משפחה וירושה בערוץ 10 בתוכנית ״משפחה 10״

הרגע שבו החלטתי להיות משפטנית מגיל צעיר מאד החלטתי להיות עורכת דין אך מהמורות החיים הובילו אותי למקומות אחרים ורק לפני כ- 20 שנה התפנתי ללמוד משפטים. גם בעלי, שלמה אשורי ובני רענן גל הינם עורכי דין.

כך בחרתי את תחום התמחותי מכל תחומי המשפט הרציונאליים וה"קרים", תחום המעמד האישי ריתק אותי ועורר את סקרנותי. ככל שהעמקתי בתחום חשתי שיש בכוחי באמצעות ידע ותקשורת אישית לתרום ללקוחותיי פתרונות יצירתיים, חיזוקים ודרכי מוצא מהמצב אליו הם נקלעו.

הערך המוסף שלי בנוסף לפן המשפטי אני אישית מלווה את הלקוח לאורך כל הדרך, מסייעת, תומכת ומחזקת בהתמודדות עם המצב החדש והלא מוכר. אני זמינה עבור לקוחותיי כמעט 24/7 עד שהם יוצאים חזקים ומחוזקים להמשך הדרך. אני שומרת איתם על קשר גם לאחר סיום הטיפול המשפטי.

הקו האדום שלי לעולם לא אדריך לקוח/ה להגיש תלונת שקר במשטרה כדי להשיג יתרון מסויים. תביעות סרק ותביעות סתמיות אינן מקובלות במשרדנו. לא אוכל לייצג הורה לאחר שהזיק לילדו במודע.

מה את אוהבת לעשות בשעות הפנאי? הואיל ואני זמינה ללקוחות גם לאחר שעות העבודה, לא נותר לי זמן רב פנוי. בזמני הפנוי ככל שנותר, אני אוהבת להיות בחיק משפחתי עם נכדיי.

עצת הזהב לעו״ד מתחילה: לתמחר את השירות בהתאם לזמן וההשקעה הצפוי ובהתאם לתוצאות שיושגו ולא בשל אילוצי תזרים מזומנים. להכיר את התיק ולהגיע לדיון מוכנים ולנהוג בכבוד.

אחד העם 27 ת"א | 03-5608877, 052-4545555 | עורכת דין בתיה אשורי  | atia5555@gmail.com | www.family-online.co.il

עו"ד בתה אשורי | צילום: סם יצחקוב
עו"ד בתה אשורי | צילום: סם יצחקוב

עו"ד סימונה גולדמן מימון

בעלת משרד עו"ד בוטיק בתחום הנזיקין והביטוח הלאומי. לשעבר יועצת משפטית במוסד לביטוח לאומי בלשכה המשפטית מחוז דרום. נוטריון, דירקטורית בחברה הכלכלית באר שבע, מנהלת קליניקה למשפט ולבטחון הסוציאלי שליד מכללת ספיר, סגנית יו"ר ועדת ביה״ד לעבודה בלשכת עו"ד מחוז דרום ופעילה חברתית במיזם נשים לקידום זכויות הנשים בביטוח הלאומי. ותק: 16 שנה.

הרגע שבו החלטתי להיות משפטנית כאשר התנהל בארץ המשפט הידוע בשמו "האונס בשומרת", כילדה מתבגרת עקבתי בהדיקות אחר הליכי המשפט, הליטיגציה המשפטית קסמה לי וכך גמלה בליבי ההחלטה לעסוק במקצוע מרתק זה.

מה שמשך אותי לתחום לאחר שסיימתי את לימודי המשפטים, התמחיתי במשרד שעסק בנזיקין וייצג תובעים וחברות ביטוח. תחום זה ריתק אותי וכשנתיים לאחר מכן התמודדתי למשרה בביטוח הלאומי, אותו ייצגתי במשך 12 שנים בטרם עזבתי ופתחתי בוטיק הממצא זכויות של נכים.

כך בחרתי את תחום התמחותי בזמן לימודי המשפטים באוניברסיטה התחברתי לתחום זה ואהבתי את הקשר בין המשפט לרפואה וכן את היופי בעזרה לאנשים בזמנים שהם חלשים יותר וצריכים הדרכה ותמיכה.

הערך המוסף שלי משרדי הינו משרד בוטיק המתמחה במיצוי זכויות רפואיות ומשפטיות למול מוסדות המדינה וחברות הביטוח. הידע שרכשתי במשך שנים רבות בביטוח הלאומי עוזר לי לאין שיעור לייצג טוב יותר את לקוחותיי ולתת להם מעטפת תומכת.

הקו האדום שלי אנשים חסרי יושרה.

מה את אוהבת לעשות בשעות הפנאי? לבלות בחיק המשפחה, לטייל בארץ ובחו"ל.

עצת הזהב לעו״ד מתחילה: אין קיצורי דרך. תאמיני בעצמך, תעבדי במקצועיות, ללא פשרות, כי תמיד לקוח מרוצה מפיץ את השמועה טוב יותר.

יצחק בן צבי 10 (מגדל הרכבת), באר שבע | 08-9109910 | www.sgm-law.co.il | משרד עורכי דין ונוטריון – סימונה גולדמן מימון

עו"ד סימונה גולדמן מימון | צילום: סם יצחקוב
עו"ד סימונה גולדמן מימון | צילום: סם יצחקוב

עו"ד ענת לביא אזולאי

עוסקת בסכסוכי משפחה ויזמות נדל"ן. חברת מועצת העיר נתניה, הממונה על אגף הנכסים העירוניים, יו"ר ועדת הנחות בארנונה ויו"ר הועדה למניעת סמים. סגנית יו"ר ממונה מחוז מרכז (בהקמה) של לשכת עוה״ד בישראל. ותק: 16 שנה.

הרגע שבו החלטתי להיות משפטנית מגיל צעיר ידעתי שאהיה עו״ד. לפוליטיקה העירונית נכנסתי מתוך רצון להיות מעורבת ולהשפיע על תהליכים, בעיקר כדי להטיב עם תושבי העיר שלי.

מה שמשך אותי לתחום התחלתי בתחומים אחרים ומהר מאוד הבנתי שאני רוצה לסדר לאנשים את החיים, לאפשר להם לצאת לדרך חדשה וטובה יותר. בסכסוך משפחתי ההרס גדול והכאב עצום ואני רוצה לתקן מכל הבחינות. מתוך התחום הזה רכשתי ידע רב במקרקעין והתחלתי לעסוק ביזמות.

כך בחרתי את תחום התמחותי התחום בחר אותי ולא אני אותו. בתחילת הדרך המקצועית לא הייתי בטוחה במה אהיה הכי טובה. לימים למדתי שכל סכסוך משפחה אשר מגיע לטיפולי מהווה עבורי אתגר של ממש.

הערך המוסף שלי אנחנו משרד של עורכות דין ומתוך רצון להעצמה נשית אני מעסיקה רק נשים. נקודת המוצא שלנו – שכל לקוח הוא עולם ומלואו, חיים שלמים. ההסתכלות היא מקצועית ואנושית, שכלית ורגשית. בין אם זה סכסוך על ירושה בין אחים או זוג שמתגרש וגם כאשר על הפרק עסקת נדל"ן כדאית – תמיד הבחינה תהיה מהיבטים שונים ולא רק כלכליים. תמיד נלחם עבור הלקוח שלנו, אבל לא תמיד נצא למלחמה וזה הבדל גדול.

הקו האדום שלי אני חושבת שלכל אדם הזכות להיות מיוצג. ניסיון השנים לימד אותי שאין אמת מוחלטת וכאשר קיים סכסוך, כל צד מביא עמו מטען כבד. בתחומים בהם אני עוסקת זה לא שחור ולבן.

 מה את אוהבת לעשות בשעות הפנאי? משתדלת מעת לעת לצאת לחופשה קצרה. בתי, מיה, היא פרטנרית מצוינת לשופינג. ספר טוב וריצה בחוף הים – ובנתניה יש את החוף הכי יפה.

עצת הזהב לעו״ד מתחילה: שמרי על יושרה ומקצועיות ותהיי את. הביאי למקצוע את הייחודיות שלך. אל תנסי להעתיק אחרים.

דיזנגוף 33 כניסה א',  נתניה | 09-8873669 | פייסבוק – ענת לביא – משרד עורכות דין, נוטריון וגישור

עו"ד ענת לביא אזולאי | צילום: סם יצחקוב
עו"ד ענת לביא אזולאי | צילום: סם יצחקוב

עו"ד שירי רובינס גולן

בעלת משרד עורכי דין המתמחה בגרושין, דיני משפחה וירושה.

הרגע שבו החלטתי להיות משפטנית כבר במהלך הלימודים התחלתי לגלות את הקסם בעולם המשפט. את התואר סיימתי בהצטיינות והתמחתי במשרד מצליח שעסק במשפט האזרחי ובדיני המשפחה. הפן האקדמי משך אותי מאוד ובמקביל הצטרפתי לסגל ההוראה של ראש החטיבה הפלילית במוסד האקדמי בו למדתי. מספר שנים עבדתי כעורכת דין במשרדים המובילים בארץ בתחום דיני המשפחה והירושה, עד שחשתי בשלות להטמיע חותם אישי ולפתוח משרד בבעלותי.

מה שמשך אותי לתחום היכולת לסייע לאדם להשפיע על חייו ולהובילו מנקודת משבר להתחלה חדשה, מעצימה ומספקת מאוד. תמיד אהבתי להקשיב ולעזור לאנשים וכעורכת דין אני זוכה לעשות זאת יום יום.

כך בחרתי את תחום התמחותי אחד המאפיינים הייחודים והמעניינים בתחום התמחותי, הוא הסמכות של בתי המשפט לסטות במקרים המתאימים מהוראות החוק הנוקשות, למען עשיית צדק. מהנקודה הזו הכל לכאורה אפשרי ומהווה עבורי  אתגר יומי המוביל אותי באופן אישי לתעוזה ולפיתוח יצירתיות משפטית.

הערך המוסף שלי הרבה מהלקוחות שלי רואים בי מעבר לעו"ד, גם דמות שניתן לסמוך ולהישען עליה. שילוב של יכולת הכלה ורגישות, עם הבנה משפטית ויסודיות המעניק להם ביטחון כולל בהליכים. אני גם מגשרת בהכשרתי כך שביכולתי לסייע לצדדים לסיים סכסוכים בדרכי שלום והסכמה.

הקו האדום שלי אמנם קשה לי עם כל סוג של אלימות במשפחה, אך אלימות כלפי ילדים היא בהחלט הקו האדום שלי.

מה את אוהבת לעשות בשעות הפנאי? בעיקר לבלות עם המשפחה, שיעורי פילאטיס ומפגשי איכות עם החברים.

עצת הזהב לעו״ד מתחילה: בחרי תחום שמתאים לך והתמחי בו. אל תפחדי לחשוב בגדול והקשיבי לאינטואיציות שלך. היי עורכת דין במשרד, אך לא בבית. למדי מאחרים אך תמיד שמרי על מי שאת.

כינרת 5, בני ברק (מגדל ב.ס.ר 3 ) | 073-7428886, 054-6678904 | www.srglaw.co.il |    פייסבוק שירי רובינס גולן, עו"ד ומגשרת

עו"ד שירי רובינוס גולן | צילום: סם יצחקוב
עו"ד שירי רובינוס גולן | צילום: סם יצחקוב

עו"ד רנה לפידות

בעלת משרד עורכי דין ברמת גן. למשרד סניף נוסף בעיר נצרת. המשרד בנצרת הוקם מתוך אמונה לדו קיום ושיתוף פעולה בין שני המגזרים. המשרד עוסק בתחום האזרחי, בתחום השלטון המקומי ובתחום הציבורי. המשרד עוסק בין היתר, בתחום החקיקה, החוזים, נזיקין, דיני ארנונה, דיני מכרזים, תכנון ובניה ודיני מקרקעין, בתחום תמ"א 38 ופינוי בינוי. המשרד מתמחה בדיני עבודה עם התמחות ייחודית ביחסי עבודה בתחום השלטון המקומי והציבורי.

הרגע שבו החלטתי להיות משפטנית במסגרת  הקריירה הניהולית בתחום השלטון המקומי, למדתי כי לימודי המשפטים מהווים אמצעי חשוב בניהול משברים, פתרון מחלוקות וסכסוכים  וכן כאמצעי למינוף יוזמות עסקיות וציבוריות. בתוך כך גם התואר השני שלי הינו בתחום יישוב סכסוכים וניהול משא ומתן. ההחלטה הסופית לפנות ללימודי משפטים התקבלה במסגרת ניהול תיקים משפטיים בתפקידיי הניהוליים והובלת תהליכים לצד הגופים הרגולטיביים המלווים גופים ציבוריים, באחד הימים קיבלתי טלפון מהשופטת בדימוס שרה פריש, אשר המליצה כי אפנה ללימודי משפטים. וכך היה.

מה שמשך אותי לתחום לאחר השלמת משימה ציבורית חשובה של ניהול רשות מקומית וניהול התחום המשפטי, החלטתי לפרוש למגזר הפרטי כדי להתמקד בתחום המשפטי. ההחלטה התקבלה מתוך רצון לייעץ ולסייע ללקוחות כגון רשויות מקומיות, משרדי ממשלה, תאגידים ולקוחות פרטיים. בפרישתי חרטתי על 'דגל' משרדי, לסייע ללקוחותיי לנקוט באמצעי מניעות בעבודתם השגרתית ובכך לצמצם תביעות, מחלוקות וסכסוכים.

הערך המוסף שלי רמת שירות בלתי מתפשרת, ניסיון רב בפתרון סוגיות מורכבות תוך שילוב ראייה עסקית, אסטרטגית ומשפטית. היחס האישי, הנגישות, לצד חשיבה "מחוץ לקופסא", תורמים רבות להשראת ביטחון אצל הלקוח. רוב לקוחות המשרד הפכו עם השנים לחברים קרובים.

הקו האדום שלי ייצוג עבירות שיש בהן פגיעה בביטחון המדינה, עבירות שיש בהן פגיעה בכבוד האדם, כגון דת גזע ומין.

בשעות הפנאי שלי אוהבת לבלות עם נכדיי ומשפחתי.

עצת הזהב לעו״ד מתחילה: להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי. תשאפי למצוינות, תעצימי את התכונות הייחודיות שבך ותדבקי בערכים עליהם חונכת.

דרך בן גוריון 2, מגדל בסר 1, רמת גן | אלבישארה 50, נצרת  | 03-5033005 | www.la-lawyers.co.il

עו"ד רינה לפידות | צילום: סם יצחקוב
עו"ד רינה לפידות | צילום: סם יצחקוב

עו"ד ורופאה ד״ר שלהב קמחי

בעלת משרד עו"ד המייצג נפגעי רשלנות רפואית, תאונות דרכים ותביעות נזקי גוף אחרות. רופאה ועורכת דין בהכשרתה, עוסקת כעשרים שנה בתחום הרשלנות הרפואית והנזיקין.

הרגע שבו החלטתי להיות משפטנית לאחר שסיימתי את לימודי הרפואה במסגרת העתודה האקדמאית בבית הספר לרפואה בירושלים,  שירתתי בצבא כרופאה מוטסת בחיל האויר. בעקבות אפליה לרעה שהיתה בזמנו בצה"ל של הרופאות המוטסות לעומת הגברים, ניהלתי מאבק משפטי מוצלח, בעקבותיו הושוו התנאים בין המינים. בעקבות ההצלחה החלטתי להגשים חלום וללמוד משפטים.

מה שמשך אותי לתחום יש לי חוש צדק מפותח, רצון לעזור לחלש ודחף עז לזכות. תמיד התעניינתי ברפואה ובמשפטים. לשמחתי יכולתי להגשים את שני החלומות, לשלב ביניהם ולהצליח בתחום. אין אושר רב יותר מהידיעה ששוב זכיתי, ושלקוחותיי מרוצים. אני מוצאת סיפוק רב בעבודתי.

כך בחרתי את תחום התמחותי להיות עורכת דין בתחום הרשלנות הרפואית בפרט והנזיקין בכלל, הינו הגשמת חלום עבורי. אני אוהבת את המקצוע. מדובר בתחום מרתק, המשלב באופן הטוב ביותר בין הידע והנסיון שרכשתי ברפואה ובמשפטים. כל תיק הוא "מלחמת מוחות" ודורש יצירתיות, מקוריות ודבקות במטרה. אני נהנית לעזור ללקוחות שלי לזכות בפיצוי שמסייע להם לשקם את גופם ונפשם לאחר הטראומה שחוו.

הערך המוסף שלי הידע שלי ברפואה נותן לי יתרון רב בניהול תביעות בתחום של רשלנות רפואית, תאונות דרכים ונזקי גוף. אני מגישה תביעה רק במקרה שבו אני מאמינה שהלקוח יזכה, ומנהלת תביעות באופן המקצועי ביותר, מתוך כוונה להשיג ללקוחותיי את הפיצוי הגבוה ביותר. כאשר אני חוקרת מומחים או רופאים מטעם הצד השני בבית המשפט, קשה "לעבוד" עליי, מה שלרוב מאפשר לצדק לנצח, וללקוחותיי לזכות.

הקו האדום שלי מייצגת רק מקרים שאני מאמינה בהם בכל לבי. נלחמת עבור לקוחותיי כמו לביאה שמגנה על גוריה. כדי לעשות זאת אני חייבת להאמין בצדקת הלקוח.

מה את אוהבת לעשות בשעות הפנאי? אני מתנדבת באגודה לזכויות החולה, פעילה בלשכת עוה"ד, מרצה לעורכי דין ולקהל הרחב, ומשתדלת לבלות עם משפחתי וחבריי.

עצת הזהב לעו״ד מתחילה: בחרי תחום שאת אוהבת וטובה בו. המתכון להצלחה הוא לא לפחד מעבודה קשה, להשקיע, להיות מקורית ויצירתית, להאמין בעצמך ולתת את הנשמה ללקוחות.

ביטרמן 9 (נוה עוז), פתח תקוה | 03-9229404, 054-2233098 | www.doctor-law.co.il | drsklaw1@gmail.com

עו"ד וד"ר שלהב קמחי | צילום: סם יצחקוב
עו"ד וד"ר שלהב קמחי | צילום: סם יצחקוב

עו"ד נאוה סרף הרשקוביץ

בעלת משרד עצמאי בחיפה העוסק בתחום המעמד האישי: מזונות קטינים ומזונות אישה, תיקי רכוש ומשמורת. בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת ת"א, ותואר שני עם התמחות בדיני משפחה מאוניברסיטת חיפה. עבודתה בתואר השני "מעמד הילד בקביעת משמורתו" הביאה למהפכה חקיקתית בתחום. ותק: 20 שנה. נשואה, אמא לאבישג, 20 ורומי 14.

הרגע שבו החלטתי להיות משפטנית כבר בביה"ס ובקורס קצינות הייתי "הדוברת" זו שתמיד מבקשים ממנה לייצג ולשכנע, לכן הדרך לפקולטה למשפטים הייתה טבעית עבורי.

מה שמשך אותי לתחום תמיד ידעתי שזה הייעוד שלי. זהו מקצוע המאפשר תיקון עוולות ועשיית צדק. בכל תיק שאני מייצגת טובת הלקוח/ה עומדת לנגד עיני ויעידו על כך הקשר האישי עם הלקוחות והכרת התודה שאני זוכה לה בסוף ההליך.

כך בחרתי את תחום התמחותי התמחיתי בתחום האזרחי-נזיקי. לקוחה שייצגתי בתאונת דרכים פנתה אלי לצורך הליך גירושין. הפניתי אותה לקולגה בתחום אבל היא רצתה אותי… והתאהבתי! דיני משפחה הם תחום יצירתי שיש בו מקום רב לפתרונות מושכלים. להבדיל מסכסוך עסקי שמסתיים בו הצדדים נפרדים לשלום, בדיני משפחה הקשרים נשארים לעולם. הידע הרחב בתחום הנזיקי-אזרחי תורם משמעותית גם בתיקי משפחה.

הערך המוסף שלי מקצועיות, יושרה, טיפול וליווי אישי, ראיית המצב באופן נרחב כהזדמנות לשינוי בחיים.

הקו האדום שלי לא אייצג נשים המונעות קשר בין האב לילדיו ולא אייצג גברים המתנערים מאחריות לילדיהם, הכל כמובן מבלי סיבה אובייקטיבית.

מה את אוהבת לעשות בשעות הפנאי? אני מאוד אוהבת עיצוב ולכן למדתי גם עיצוב והום סטיילינג וכן יש קשר- משפטים זו אסתטיקה של מילים ועיצוב זה אסתטיקה של חפצים. לא עוסקת בכך אך מייעצת לסובבים. בנוסף אוהבת לטייל בעולם עם משפחתי, תיאטרון, קריאה ופילאטיס.

עצת הזהב לעו״ד מתחילה: הרחיבי את ידעותייך, עריכת דין זה מקצוע שיש בו שילוב של ידע ואינטילגנציה, חסד ונתינה ולכן אני ממליצה לייצג גם לקוח "פרו בונו".

שדרות פל ים 15 א', חיפה | 052-3496177 |  077-5444722 |www.navadv.co.il   navadv48@outlook.co.il

עו"ד נאוה סרף הרשקוביץ | צילום: סם יצחקוב
עו"ד נאוה סרף הרשקוביץ | צילום: סם יצחקוב

עו"ד רוית גיא דרור

בעלת משרד המתמחה באזרחי ודיני נזיקין, הכולל 11 עו״ד ומתמחים. משמשת יו"ר ועדת בתי משפט, יו"ר ועדת תביעות רכוש וחברה מייעצת בועדה לבחירת שופטים.

הרגע שבו החלטתי להיות משפטנית מילדותי אילנה דיין הייתה השראה עבורי – הרהיטות, הסקרנות ויכולת ההתבטאות, הובילו אותי למסקנה שזה הדבר שאני רוצה לעשות, ובו אבטא את יכולותיי ובמקביל אוכל ללמוד ולהתפתח כל יום מחדש. כיום אני יודעת שבחרתי נכון וזה המקצוע המתאים ביותר עבורי.

מה שמשך אותי לתחום עשיית צדק והוצאת האמת לאור. בנוסף, האפשרות לפגוש סיפורים מעניינים, אנשים מרתקים והאינטרקציה הבינאישית. תחום עריכת הדין הוא תחום מרחיב אופקים, שאינו קופא על שמריו לרגע ומאפשר לי למקסם את הרצונות והיכולות שלי.

כך בחרתי את תחום התמחותי התמחתי במשרד הבטחון, תקופה מרתקת שחשפה בפניי עולם שלם. שם היה לי ברור שעבודתי בעתיד תכלול הופעות בבית המשפט. לאחר ההתמחות, נכנסתי לתחום הליטיגציה והבנתי שמצאתי את ייעודי. אני אוהבת את אולמות בתי המשפט, את הדינמיקה בין עוה"ד ומול השופטים ואת הסיפוק בידיעה שסייעתי ללקוחותיי.

הערך המוסף שלי אני מעורבת בכל תיק במשרד, על כל שלביו. ישנה חשיבות גדולה ליחס האישי ולכך שאני מעורבת בכל האספקטים. אני שמה דגש על יעילות התיקים ואומרת ללקוחות מראש אם הסיכויים נמוכים וניתן למנוע מהם הוצאות מיותרות, או לעומת זאת, אם יש פוטנציאל להצלחה, אני הולכת איתם עד הסוף, גם אם צריך לקחת סיכון. ניסיוני רב השנים, ההכרות המעמיקה עם עוה״ד למקצוע והשופטים הדנים בתיקים, מאפשרים לי להעריך את סיכויי התיק ובהתאם לכך לטפל בהם.

הקו האדום שלי תיקים של עבירות מין, בפרט בתוך המשפחה.

מה את אוהבת לעשות בשעות הפנאי? בכל רגע פנוי אני מבלה עם ארבעת ילדיי. חשוב לי לחנכם היטב ולהקנות להם ערכים של התנדבות למען הקהילה. אני יו"ר ביה"ס שנה שישית ומנהלת קבוצה בהפועל רעננה לכדורגל בה משחק בני. כשמזדמן לי אני משתדלת לצאת להליכות ולרכיבה על אופניים.

עצת הזהב לעו״ד מתחילה: תאמיני בעצמך וביכולות שלך. הכל אפשרי אם את ממוקדת במטרותייך, השמיים הם הגבול, עם זאת, בשום שלב אל תוותרי על הפן האנושי ועל חוש הצדק הבסיסי שלך.

נחלת יצחק 34 א', תל אביב | 03-6963233/4 | ravitadv@netvision.net.il

עו"ד רוית גיא דרור | צילום: סם יצחקוב
עו"ד רוית גיא דרור | צילום: סם יצחקוב

עו"ד חגית שווקי (גייר)

מומחית לדיני עבודה ומנהלת פורטל זכויות העובדים, בנוסף המשרד מטפל בדיני משפחה, הוצאה לפועל ותביעות כספיות שונות.

מה שמשך אותי לתחום במשך 30 שנה עבדתי בתחום יחסי עבודה במפעל בטחוני. היה לי ברור שעם סיום לימודי המשפטים אמשיך לטפל ולהגן על זכויות העובדים. הניסיון שלי בתחום דיני עבודה מהווה יתרון כאחת שצמחה בתחום זה. בשל הוותק שלי בתחום, אני מרגישה שדיני העבודה הינם בנפשי וחשוב לי מאוד שעובדים יהיו מודעים לזכויותיהם וינצלו אותם עד תום. במהלך שנות עבודתי סיימתי תואר ראשון במנהל עסקים, וקורסים שונים ביחסי עבודה ומשאבי אנוש. הסיפוק שלי לעזור לעובדים שלא קבלו את כל זכויותיהם לפי חוק.

כך בחרתי את תחום התמחותי אני מרגישה תחושת שליחות. היה ברור שאתמחה ביחסי עבודה, נכנסתי לשותפות עם פורטל זכויות העובדים, זהו אתר הנותן מידע ראשוני לגבי זכויות עובדים, דרכו אני נחשפת לבעיות של עובדים להם אני עוזרת ונותנת ייעץ משפטי. רוב העובדים אינם מודעים לזכויותיהם והאתר נותן מענה ראשוני ומפנה לעורכי דין לפי איזורים בארץ. יש לי סיפוק רב כאשר אני עונה לפניות ועוזרת לעובדים לדעת מה מגיע להם, מימוש זכויות העובדים בהתאם לחוקי העבודה והפסיקה ותביעות אזרחים אל מול הביטוח הלאומי. אנחנו מקבלים בפורטל זכויות העובדים מאות פניות ביום ועונים על כולן, דרך השותפות בפורטל זכויות העובדים אני נחשפת באופן רחב לעוולות ולדרכים השונות של מעסיקים וגופים המקפחים את העובדים.

הערך המוסף שלי אני קוראת הרבה ספרות מקצועית, פסקי דין ובכל הזדמנות יוצאת להשתלמויות עומק של לשכת עורכי הדין. לאחרונה עברתי למשרד חדש במרכז המסחרי ביוקנעם עלית, המיקום מאפשר לי לתת שירות ללקוחות המגיעים אליי מנתניה ועד כרמיאל, מעלות, חיפה וכל עמק יזרעאל. מקפידה על יחס אישי וליווי צמוד לכל לקוח מפתיחת ההליך המשפטי ועד לסיומו, תוך תשומת לב מלאה ללקוחותיי ומענה מהיר ומקצועי.

הקו האדום שלי תביעות טורדניות שאינן נובעות ממניעים ענייניים.

מה את אוהבת לעשות בשעות הפנאי? מבילוי טוב עם חברים.

עצת הזהב לעו״ד מתחילה: להתמקצע בתחום ולתת את השירות המקצועי ביותר, כאשר הלקוח הוא במרכז, ובנוסף פרסום מתאים יסייע לך לחשוף את המשרד לציבור הרחב.

התמר 6, מרכז מסחרי חדש, יקנעם עילית | עו"ד חגית שווקי | 04-6762624
פורטל זכויות עובדים
www.hagit-law.com

עו"ד חגית שווקי גייר | צילום: סם יצחקוב
עו"ד חגית שווקי גייר | צילום: סם יצחקוב

עו"ד מגי הלפרין

מומחית בדיני משפחה וירושה.

הרגע שבו החלטתי להיות משפטנית כל חיי ידעתי שאהיה עורכת דין. כשנישאתי לבעלי, איפשרתי לו ללמוד משפטים ואני פירנסתי. בערבים הייתי מגיעה לאוניברסיטת ת"א ונכנסת איתו להרצאות. היו הרצאות שבעלי נעדר מהן בעוד אני השתתפתי. כשהתחלתי ללמוד משפטים לא הייתי בטוחה שאעסוק בזה. הלימודים היו מתוך עניין ולא פחות על מנת לגרום נחת להורים.

מה שמשך אותי לתחום לימודי משפטים אינם מצומצמים לשינון החוק והפסיקה בלבד, אלא משיקים לתחומים רבים. לאחר סיום לימודי המשפטים יוצאים עם ארגז כלים מגוון שמאפשר התמודדות עם שלל נושאים בתחומים שונים.

כך בחרתי את תחום התמחותי בשנה השנייה ללימודים כשנחשפתי לתחום דיני המשפחה והירושה, היה ברור לי שזה התחום שבו אעסוק. זהו תחום מלא רגש ועניין ורחוק מהדימוי ה"יבש" והטכני של עריכת דין. כל תיק מרתק מקודמו. אני מגלה כל יום מחדש עד כמה המשפט: "המציאות עולה על כל דמיון" נכון לגבי התחום שלי.

הערך המוסף שלי אני לא נרתעת מעימות (בלשון המעטה), אבל אני גם אדם שאנשים מרגישים נוח במחיצתו ושואבים ממנו חוזק. אני מנוסה, הן בתחום שלי והן בניסיון חיים עשיר. יש בי שילוב של התעמקות והתעדכנות מתמידה בחידושי התחום ביחד עם "חוכמת רחוב" שנחוצה בו מאד.

הקו האדום שלי יש לא מעט כאלה. בעיקר בנוגע לגרירת ילדים אל תוך הקלחת.

מה את אוהבת לעשות בשעות הפנאי? חתירה בסאפ. פעמיים בשבוע חורף/קיץ אני בים,  במועדון הגלישה הישראלי. נכנסת למים וכל העומס של העבודה נשכח.

עצת הזהב לעו״ד מתחילה: לא לשכוח שמדובר בבני אדם כך שלא הכל מתחיל ונגמר בכסף. ופתגם שמלווה אותי בדרכי המקצועית: כדי להשיג את הבלתי יאומן, יש לשאוף לאבסורד.

ז'בוטינסקי 155, רמת גן | 03-6031005 |  www.maggi-law.co.il  |  maggihalperin.law@gmail.com

עו"ד מגי הלפרין | צילום: סם יצחקוב
עו"ד מגי הלפרין | צילום: סם יצחקוב

יוזמת הפרויקט, עורכת ומפיקה חן רוטנברג | צילום סם יצחקוב | סטיילינג רפאל אייל | איפור איילת שמעוני במוצרי YSL | שיער מעיין חוגג