מדריך מני פדי | צילום: shutterstock
מדריך מני פדי | צילום: shutterstock

חולמת על ציפורניים ארוכות ומטופחות? כף הרגל שלך זקוקה בדחיפות לעיסוי, ניקוי ופיצוי? הכירי את סוגי הטיפולים שיעשו לך נעים בלב ובציפורניים

88 שיתופים | 132 צפיות

בתור נערה, אחד הרגעים שאת חולמת עליהם זה לשבת עם אימא או עם החברה הכי טובה למניקור־פדיקור באיזה סלון בוטיק מפונפן, להתפנק ולצאת עם כף רגל חלקה כמו של תינוק ולק שנראה כאילו מרחו אותו מלאכים. אז אנחנו לא רוצות לאכזב, אבל לא הכול ורוד בממלכת המניקור־פדיקור וכדי לצאת מושלמת צריך לדעת איפה לטפל, מתי לטפל ובעיקר – איך לטפל!

מניקור קלאסי: טיפול שאותו כמעט כל אחת מכירה והוא כולל מספר שלבים: סידור הציפורניים, שיוף או גזירה, לפי רצון הלקוחה, דחיפת העור אחורה ליצירת מראה נקי, ניקוי העור העודף מבתי הציפורן ולעיתים גם שיוף קל של פני השטח של הציפורן להוספת ברק. מדובר בטיפול שנמשך לרוב לא יותר מחצי שעה ומחירו 50־100 ש"ח. 

מניקור רוסי: דומה מאוד למניקור הרגיל רק שעושים בו שימוש במכונת שיוף חשמלית מיוחדת שמטרתה לנקות כמה שיותר את העור העודף על ומסביב לציפורן. בשיטה זו משתמשים לרוב כאשר מתכננים לבצע בניית ציפורניים או לק ג'ל ורוצים שהחומר ייתפס כמה שיותר על הציפורן ויחזיק לאורך זמן, אך אין טעם לבצע אותה לפני מריחת לק רגילה. משך הזמן זהה למניקור קלאסי, אך המחיר, כצפוי, מטפס, במיוחד אם משלבים עם בניית ציפורניים או לק ג'ל והוא נע בין 50 ל־120 ש"ח.

מניקור ספא: כולל בתוכו את כל שלבי המניקור הרגיל עם עוד כמה פיצ'רים מפנקים שנועדו, כפי שמעיד השם של הטיפול, להעביר את הידיים חווית ספא. מתחילים בריכוך עור הידיים (השלב הזה לעיתים יכלול גם פילינג), מוסיפים לחות לכף היד עם תכשירים מתאימים, ממשיכים עם עיסוי נעים של כף היד וברוב המקומות תהני גם מטבילה באמבט פרפין חם שהופך את היד לרכה ונעימה. הטיפול הזה ארוך יותר ממניקור רגיל, בערך 60 דקות, ועלותו 100־160 ש"ח. 

"מניקור ספא כולל בתוכו את כל שלבי המניקור הרגיל עם עוד כמה פיצ'רים מפנקים שנועדו, כפי שמעיד השם של הטיפול, להעביר את הידיים חווית ספא"

מניקור אקספרס: מיועד למי שיש לה רבע שעה פנויה לשרוף ורוצה ריענון לכף יד שנראית מעט עייפה ואפילו מוזנחת. במניקור כזה רק משייפים ומסדרים מעט את הציפורן ומורחים לק לפי בחירתך. לרוב מדובר בטיפול שנמשך בין 10 ל־20 דקות ועלותו 30־70 ש"ח. 

ג'ל אקספרס: כפי שניתן לנחש מהשם, גם כאן מדובר בטיפול זריז שבו יסדרו וישייפו את הציפורן וימרחו לק ג'ל לפי בחירתך. לק ג'ל נועד להחזיק מעמד זמן רב יותר מלק רגיל. טיפול של בין 20 ל־30 דקות עולה 70־110 ש"ח. 

לק ג'ל על ציפורן טבעית: בהרבה מקרים כאשר מדברים על לק ג'ל, מתכוונים למריחת לק על ציפורן בנויה, והמחיר לעיתים כולל את הבנייה או המילוי (רגע, גם לטיפולים האלה נגיע ממש בקרוב). כאן אנחנו מדברות על מריחת לק ג'ל על ציפורן טבעית. טיפול זה מצריך מעט הכנה הכוללת ניקוי יסודי ושיוף פני השטח של הציפורן על מנת להיפטר מלכלוך ומשכבות של עור מת ולאפשר ללק להיצמד בצורה איכותית, בלי להתקלף, עד שתגיעי לחידוש. מחיר מריחת לק ג'ל על ציפורן טבעית מתחיל ב־70 ש"ח ויכול להגיע ל־180 ש"ח. 

בניית ציפורניים: טיפול המיועד לכל אותן בנות החולמות על ציפורן ארוכה ויפה ולא מצליחות לגדל ציפורניים. בין אם את כוססת, גוזרת, שוברת או פשוט לא מצליחה להאריך בשל ציפורן חלשה, בניית ציפורניים היא הפתרון. בעזרת חומרים מיוחדים (כגון אקריל), תוכלי ליצר לך ציפורן חדשה, חזקה ובאיזה אורך שאת רוצה. המחיר הוא 100־250 ש"ח.

מילוי ציפורניים: אחרי שכבר ביצעת את הבנייה הראשונית, טיפולי התחזוקה לציפורניים נקראים מילוי. בשלב זה לא יוצרים את כל הציפורן מחדש אלא רק ממלאים את הרווח שנוצר בעקבות הגדילה של הציפורן הטבעית שלך מתחת לציפורן הבנויה. מילוי הוא גם זמן טוב להחליף את צבע הלק משום שכאשר מדובר בציפורן בנויה לא תוכלי להוריד את הלק ולהחליף אותו לבד בבית. טווח המחירים של מילוי הוא 80־150 ש"ח. 

מדריך מני פדי | צילום: shutterstock
מדריך מני פדי | צילום: shutterstock

"מתכננת חופשה ורוצה שהרגליים שלך יראו מושלמות לכל אורכה? בחרי במריחת לק ג'ל שמחזיק מעמד לאורך זמן וישמור על מראה הרגליים יפה ומטופח"

הדבקת ציפורניים: רוצה ציפורניים ארוכות אבל באופן זמני? הדבקת ציפורניים היא הפתרון. איש המקצוע יתאים לך את אורך הציפורן הרצויה וידביק אותה על הציפורן הקיימת. קחי בחשבון ששיטה זו פחות חזקה מבנייה ולכן מומלץ לעשות אותה קצת לפני אירוע חשוב, עם הידיעה שציפורניים מודבקות יכולות, די בקלות, לעוף מהאצבע. מחיר ההדבקה הוא 70־180 ש"ח, בהתאם לסוג ההדבקה.

פדיקור: הינה הגענו לדבר על כפות הרגליים, ונתחיל, איך לא, בפדיקור הקלאסי המלא. בפדיקור מלא מתבצעים כמה שלבים ובהם ריכוך עור הרגליים על־ידי טבילה באמבט חם (לעיתים עם חומרי ריכוך מיוחדים), שיוף וסידור הציפורן, שיוף העור בכף הרגל, עיסוי קל, מריחת לחות וכמובן מריחת לק. השלבים יכולים להשתנות מאיש מקצוע אחד לשני בהתאם לצורכי המטופלת – חלק יבקשו מריחת מחזק לפני הלק, חלק יבקשו להימנע מעיסוי (במיוחד אלו עם רגישות מיוחדת בכף הרגל) ועוד. פדיקור לוקח לרוב בין 30 ל־45 דקות ועלותו 100־150 ש"ח. 

פדיקור אקספרס: גם לממהרות חובבות הפדיקור יש פתרון בדמות פדי־אקספרס. הסרת לק קיים, שיוף וסידור הציפורניים ברגל, מריחת לק מהירה ותוך חצי שעה את כבר בחוץ עם כף רגל יפהפייה. המחיר 50־100 ש"ח.

פדיקור רפואי כאשר את סובלת מאיזושהי בעיה בכף הרגל כמו פטרת בציפורניים, יבלות, עור קשה ויבש בעקב, אקזמה וציפורן חודרנית או אם את חולת סוכרת, עליך לבצע פדיקור רפואי. פדיקור רגיל, לצערנו, לא יטפל בכל הבעיות הללו ועלול אפילו לגרום יותר נזק או להחמיר מצב קיים. הפדיקור הרפואי כולל התאמת חומרים מדויקים למצב הקיים, התמקדות בבעיה הקיימת וטיפול בה וזאת לצד הפן האסתטי של מריחת הלק וסידור הציפורן. פדיקור רפואי מתחיל ב־100 ש"ח ויכול להגיע גם עד 280 ש"ח, בהתאם לבעיה הרפואית.

פדיקור ספא: בדיוק כמו מניקור ספא גם כאן הדגש הוא על פינוק הרגל, עיסוי וטבילה באמבט פרפין חם שירכך את כף הרגל ויהפוך אותה לנעימה במיוחד, וזאת לצד כל שלבי הפדיקור הקלאסי. והמחיר? 150־270 ש"ח. 

מריחת לק ג'ל ברגליים: מתכננת חופשה ורוצה שהרגליים שלך יראו מושלמות לכל אורכה? בחרי במריחת לק ג'ל ברגליים שמחזיק מעמד לאורך זמן וישמור על מראה הרגליים יפה ומטופח. מחיר לק ג'ל ברגליים זהה למחיר הטיפול בידיים ונע בין 70 ל־180 ש"ח. 

אנחנו לא יודעות מה איתך אבל לנו הכתבה הזאת עשתה חשק להתפנק עם החברה הכי טובה. אנחנו כבר רצות לקבוע תור, נתראה שם?

>> לקטגוריית הציפורניים באתר GLAMZ