מקודם

חלי ממן מציגה: דיאטה אונליין

חלי ממן. גם מרחוק. צילום: יח"צ
חלי ממן. גם מרחוק. צילום: יח"צ

חלי ממן, הבעלים המצליחה של רשת הקבוצות תמיכה לירידה במשקל ואורח חיים בריא, מספרת איך בעקבות משבר הקורונה הגתה את תוכנית דיאטת האונליין המהפכנית, על הלבטים והקשיים, ועל העתיד

88 שיתופים | 132 צפיות

מעז יצא מתוק: "התקופה הזו תפסה גם אותנו, רשת קבוצות תמיכה לירידה במשקל ואורח חיים בריא, לא מוכנים. אנחנו עסק שבנוי על קירוב חברתי – ופתאום ריחוק. עסק שבנוי על מפגש, על מבט, על חיבוק, על חיזוק, על מילים שנאמרות וחוזרות אליך כשיקוף שמערבל לך את הבטן וגורם לך לפעול".

מה יהיה עכשיו?

"כל המנועים הפנימיים שלי עבדו. כבר בחודש פברואר התחלתי להרגיש שזה מגיע, ולא לרגע קטן. בשבועיים הראשונים לא הפסקתי לדבר עם עצמי. הוצפתי בפחדים. מה יהיה? איך אני אתמודד? איך אני אוכל לעבוד? הצוות שלי לא ממש הבין מה עובר עליי. הסתגרתי בחדר שלי שעות ורק חשבתי על פתרונות. לרגעים מסוימים ממש ראיתי איך אני הולכת לסגור את העסק. ואז החלטתי שמעכשיו אני מתעסקת רק במה שתלוי בי ובמה שאני יכולה לעשות בעניין. שחררתי את כל המחשבות האחרות ולקחתי החלטה: להתעסק במה שבשליטתי!".

ואז הגיעה הבשורה: יוצאים לסגר

"הזמנתי את כל הצוות של 'חלי ממן' למשרד, עשיתי איתם שיחות והצגתי להם את תוכנית העבודה. במקביל התחילו טלפונים והמשרד הוצף בפניות: מה עושים? איך ממשיכים? תעזרו לי, מתי יהיו קבוצות? איך ממשיכים? וזה אולי יישמע מוזר, אבל חשתי כל אחת ואחד מהמשתתפים. חשתי את הכאב, את הייאוש, את התקווה שכבתה… אלה היו הרגעים שבהם התאפסתי, רגעים שבהם השליחות שלי נתנה לי כוחות מחודשים, ממש כוחות־על.

כבר ידעתי שהעולם הולך לאונליין. כבר תקופה הבנות שלי חופרות לי לבנות תוכנית דיאטה אונליין, ואפילו הייתה לנו תשתית שעשינו עליה ניסיונות, אבל תמיד האמונה הפנימית שלי – איך אפשר להעביר את כל מה שאנחנו עושים לאונליין – עצרה אותי ולא אפשרה לדברים להתקדם.

אני תמיד אומרת שעד שלא מאמינים שהדבר אפשרי, הדבר לא קורה. בדיוק כמו בדיאטה, כוח האמונה הוא הכוח הכי חזק שלי. הוא הכוח שאני מלמדת את כל המשתתפים שלי, והנה כוח האמונה הזה עמד אצלי למבחן. מה שעזר לי להתגבר על האמונה שחסמה אותי זה מה שעוזר למשתתפים שלנו בתהליך הירידה במשקל: הידיעה העמוקה שיש לי, שלכל אחד יש ה-100% שלו. הבנתי שגם לתקופת הקורונה יש ה-100% שלה. אני יכולה להתבכיין עכשיו על מה שלא מושלם, על האובדן של מה שכבר היה לי, ואני יכולה ליצור את ה-100% שמותאם לתקופה. בחרתי ליצור.

הבנתי שאני צריכה להסכים ללמוד עולם חדש. גם עכשיו, בזמן כתיבת מילים אלה, אני עדיין לא מעכלת את העולם המופלא שנפתח בפניי. זהו עולם שמאפשר לי להגיע אל כל משתתף ומשתתפת, געגוע שהתעמק בי ככל שהעסק שלי גדל.

מגיעה אליכן הביתה. חלי ממן. צילום: יח"צ
מגיעה אליכן הביתה. חלי ממן. צילום: יח"צ

החלטתי שאני הולכת על זה, וזה היה חייב להיות מהיר! לקחתי את המנחים שלי ושלחתי אותם ללמוד איך מעבירים תכנים מול מצלמה כדי שיוכלו ללוות את המשתתפים מהבית. קניתי ציוד, אספתי אנשי צוות מעולים והתחלתי להקליט חומרים שלי. תוך כדי תנועה, כתיבת טקסטים וראיונות עם מנחים קלטתי יותר ויותר את עומק התהליך שאנחנו מעבירים את המשתתפים. הבנתי איזה דבר גדול ונפלא קורה פה.

חששתי מהתגובות. נשות השירות והמכירה שלי עשו עבודה מטורפת ועזרו לאנשים לעבור את מה שאני עברתי שנייה קודם ולהסכים לעשות דיאטה אונליין. זה היה קשוח. אני, בתוך ההתנגדות של הקהל, הייתי חייבת להחזיק חזק־חזק את האמונה, שלא תברח לי. למזלי היו סביבי אנשים שכל כך מאמינים בי ובתוכנית, וזה חיזק לי עוד יותר את הידיעה כמה חשוב להקיף את עצמנו באנשים שמרימים לנו. זה חשוב תמיד, אבל בעיקר כשאנחנו בתוך תהליך שינוי. שינוי מכל סוג.

היה לי חשוב ליצור תוכנית שתהיה כמה שיותר קרובה לפרונטלי, שתיתן מגע אישי לכל משתתף. זו תוכנית תזונה (דיאטה) אונליין, אבל עם תמיכה מטורפת. תוכנית שמרגישים בה הכי ביחד שיש. אנחנו עובדים סביב השעון כדי לשדרג את חוויית המשתמש.

היום לכל משתתף בתוכנית יש תומכת הרזיה אישית, שאיתה הוא יכול להתכתב או לדבר בטלפון. בכל יום יש לנו 5-4 שידורים ב-live, מפגשי שיתוף, מפגשי שאלות ותשובות, סדנאות כושר מכל מיני סוגים, תוכניות בישול שמותאמות לתוכנית ועוד. תחשבו על כוחות של כל כך הרבה מנטורים ואנשי צוות, כך שכל משתתף מרגיש כל הזמן עטוף, מוגן ומאמין שהוא יכול!".

ואז התחילו להגיע התגובות

"נשים בכל הגילים שולחות לי תמונות שלהן מתאמנות. נשים מבוגרות כותבות לי שהצלתי אותן משיממון בבית, אנשים התחילו לעשות ספורט, תומכות ההרזיה קיבלו עשרות סמסים של תודה על כך שאנחנו עוזרים לאנשים להישאר שפויים מול האוכל, מרימים להם את התקווה ואת מצב הרוח.

נפתח לי ערוץ תקשורת ישיר עם המשתתפים והתחלתי לעלות לשידורים חיים, להרגיש שוב את הקהל ולהיות בקשר ישיר עם משתתפים, שזה שווה כל מחיר! למרות הקושי, למרות שאני לומדת תחום חדש לגמרי ויש בו גם לא מעט אתגרים, אני מאושרת שהסכמתי להשתנות, שהסכמתי לשים סימן שאלה על האמונה שלי שאי אפשר, כי אפשר – ואפשר בגדול.

לא תשמעי אותי אומרת שאני אוהבת את הקורונה, אבל הקורונה לקחה אותי ואת העסק שלי להתפתחות מטורפת. זה לא שאין אתגרים! יש מכשולים שצריך לעבור ולפעמים אני דופקת את הראש בקיר מרוב תסכול, אבל הסיפוק הוא עצום. כמו שהסיפוק מהרזיה הוא עצום, הרבה יותר מעוגת קצפת.

המודל שפיתחנו הוא מודל היברידי, מודל שלוקח את הטוב מהישן ומשלב אותו עם החדש. מעטפת תמיכה ייחודית היא מיומנות שפיתחנו בזכות עשרות אלפי המשתתפים בקבוצות שלנו, ויחד עם הכלים הטכנולוגיים של העולם החדש הפכנו מאופניים לקורקינט חשמלי.

נפתח לי עולם חדש, ודברים שאפילו לא חשבתי שהם בתחום שלי קיבלו כוחות־על כששילבנו אותם עם תמיכה נכונה. זה קרה לנו עם אתגר 21, שבו שילבנו תפריט שמותאם לפעילות גופנית והרזיה יחד עם פונקציות התמיכה שלנו. קרה שם קסם, ובזכות הקסם הזה התעוררתי כל בוקר לאימון ספורט אינטנסיבי של חצי שעה. הקיטורים שלי מתאמנת הגיעו לאלפי בתים בישראל, שצירפו את הקיטורים שלהם, ויחד עשינו שינוי!

אפשר לראות את המשובים של משתתפי האתגר בעמוד הפייסבוק שלי. אנשים שנתקעו פרצו דרך, אנשים שלא האמינו התחילו להצליח. אנשים החזירו את המחויבות לעצמם ואת האמונה העצמית.

אז קורונה, את יודעת מה? אני לא עפה עלייך. אבל נתת לי בעיטה ופקחת אותי אל העולם החדש, אז אולי בכל זאת אגיד לך תודה".