מקודם

הסרת איפור – כך תעשי זאת כמו שצריך

טפחי את עורך. צילום: אנשפלאס
טפחי את עורך. צילום: אנשפלאס

נשים רבות אוהבות להתאפר ונעזרות בתכשירים שונים להסרת האיפור. עם זאת, לא תמיד הן מסירות את האיפור בצורה נכונה, ולעיתים אף עושות טעויות שעלולות להזיק לעור הפנים. איך להסיר איפור תוך הגנה על עור הפנים? ומה לא לעשות. כל הפרטים

88 שיתופים | 132 צפיות

טעויות נפוצות בהסרת איפור

במייק אפ, פודרה, צלליות, מסקרה ואודם במידה כזו או אחרת. בסופו של יום נהיה חייבות להסיר את האיפור לפני השינה ולאפשר לעור להירגע. ישנם מוצרים רבים בשוק שמבטיחים להסיר את האיפור, אך הם לא בהכרח מוצלחים, ולעיתים יכולים אף להזיק או לגרום לרגישות בעור בשל ההרכבים הכימיים שלהם.

מסירי איפור על בסיס אלכוהול נוטים לייבש את העור ואף לגרום לאלרגיה. בנוסף, שימוש במגבונים להסרת איפור הוא פחות אפקטיבי, ובמקרים מסוימים עלול להאיץ את תהליך הזדקנות העור ולגרום לגירוי בעור הפנים. למעשה, המגבון רק מזיז את הלכלוך ממקום אחד למקום אחר בפנים, מייבש את העור ויוצר בו סדקים, בעיקר אם הוא על בסיס אלכוהול. ניתן להשתמש בשלב הראשון במגבונים בצורה עדינה ולא לשפשף בחוזקה, אך חובה מיד לאחר מכן לשטוף את הפנים עם מים וסבון ולמרוח קרם לחות.

כיצד תגני על עור הפנים בסופו של יום?

כדי להסיר את האיפור בצורה יעילה, המגינה על עורך, חשוב לעשות שימוש במוצרים איכותיים המכילים מרכיבים טבעיים כגון:

שמן קוקוס

עסי את הפנים בעדינות עם אצבעותיך, נגבי עם פד או צמר גפן ושטפי את פנייך במים. לבנות הסובלות מאקנה שמן הקוקוס אינו בריא ולכן עליהן להימנע מהשימוש בו או במוצרים המכילים אותו.

שמן חוחובה

סוגר נקבוביות בפנים ומומלץ לעור עם נטייה לאקנה וכן לשאר סוגי העור. יש לעצום עיניים בעת מריחת השמן ולהסירו באמצעות מטלית לחה.

שמן זית כתית ושמפו תינוקות

שמן כתית מתאים לכל סוגי הפנים ויש בו כמות גדולה של לחות. ניתן להוסיף לכוס מים כפית של שמפו לתינוק וכפית מהשמן, לערבב ולהסיר בעדינות את האיפור בעזרת צמר גפן.

צמח אלוורה 

בצמח האלוורה ישנם חומרים טבעיים ומרגיעים ומשתמשים בו גם להרגעת כוויות או גירויים בעור. ניתן לרכוש מוצרים המכילים אלוורה, ג'ל אלוורה או להשתמש בנוזל אלוורה להסרת האיפור.

כמה טיפים לעור הפנים. צילום: שאטרסטוק
כמה טיפים לעור הפנים. צילום: שאטרסטוק

חלב או יוגורט טבעי

מצוינים להסרת האיפור, למתיחת העור ולמניעת יובש. יש לטבול חתיכת צמר גפן בחלב או יוגורט טבעי, לסחוט, לנגב אתו את הפנים בתנועה סיבובית ולשטוף במים.

סחיטת מלפפון 

סחטי מלפפון, מרחי על פנייך ושטפי במים. אפשר להעביר את הנוזל הסחוט לבקבוק התזה ולשמור במקום קריר. אם רוצים להסיר כמות גדולה של איפור, יש לערבב כפית מהמיץ עם כפית שמן כתית, למרוח על הפנים ולשטוף במים.

שימוש במי ורדים 

מריחה עדינה ושטיפה במים.

הסירי איפור רק בעזרת תכשירים איכותיים

כמובן שהכי פשוט להסיר איפור בעזרת תכשירים קוסמטיים מחברות איכותיות. ניתן להשתמש במסירי איפור שונים ללא אלכוהול וכן במים מיסלריים היעילים מאוד להסרת האיפור. לאחר הסרת האיפור בצורה מושלמת, מומלץ למרוח קרם לילה מומלץ ואיכותי.