מקודם

איפה קונים חיוך?

צילום: יח״צ Adverland
צילום: יח״צ Adverland

פגמים אסתטיים בשיניים הם נושא כאוב שמונע מהרבה נשים את הזכות האנושית הטבעית והבסיסית ביותר: לחייך. הרפואה בישראל מציעה פתרונות, אך ממש לא לכל כיס. מוטי שאבי מייסד הפורטל "דנטלנד" לבריאות השן, לקח על עצמו לפתור את הבעיה וחזר עם תוצאות

88 שיתופים | 132 צפיות

לכל אחת מגיע לחייך בחופשיות

אנחנו תמיד בעד לחייך, כמה שיותר. לכל אחת מגיע לצחוק בקול ובחופשיות, מבלי לחשוב. במציאות, לא מעט נשים סובלות מדימוי שלילי של מראה החיוך שלהן, או ליתר דיוק מראה השיניים. לפעמים, זהו רגש שנסחב ממש מילדות. במקרים אחרים מדובר בפגמים שנגרמו לשיניים עם השנים והובילו לחוסר ביטחון שמגביל בדבר הכי אנושי וטבעי שיש – לחייך לעולם. לא נדיר לראות נשים שמתאמצות לצחוק בפה סגור, נמנעות מלחייך למצלמה ופשוט מפספסות את אחד הדברים הכי פשוטים וחשובים להרגשה חיובית ולתקשורת מקרבת עם הסביבה. כשאנחנו מחייכים, אנחנו משדרים שמחה לא רק לסביבה אלא גם לעצמנו. מוטי שאבי, מייסד הפורטל לבריאות השן "דנטלנד", לקח על עצמו את העניין כמשימת חיים: "נחשפתי לנושא כשאמא שלי סבלה מבעיות שיניים והייתה זקוקה לטיפולים מקיפים. הבנתי שכל כך הרבה ישראלים זקוקים לטיפול ולא יכולים להרשות אותו לעצמם, והחלטתי להירתם למציאת פתרון. שמתי לב שזו בעיה שמפריעה מאוד לנשים, שיותר מוטרדות מפגמים חיצוניים. הסיפור של אמא שלי מאוד השפיע עלי".

מראה השיניים שלנו חשוף לסכנות

למה אנחנו זקוקים לטיפולים אסתטיים בשיניים? שאבי מסכם את מכלול הסיבות: "שמירה על היגיינת חלל הפה מסייעת לשמור על שיניים יפות ובריאות, אם כי לא לכולם זה מצליח. גם גנטיקה מעורבת בתמונה ולעתים היא כוללת נטייה לעששת ולפיגמנטציה. חבלות ותאונות גורמות לפעמים לשברים בשיניים ובכלל, עם הגיל, השן עלולה להישחק ולעבור שינויים. יש נשים שאפילו איבדו שיניים, בהשפעת הריונות ולידות או בגלל מחלות שיניים וחניכיים. בנוסף, לא כולן עברו יישור שיניים בגיל הנעורים, מסיבות שונות. נשים רבות סובלות בגיל בוגר מרווחים בין השיניים, משיניים צפופות מדי או מזוויות לא ישרות. לעבור יישור שיניים בגיל מבוגר, זה תהליך ארוך שממש לא מתאים לכל אחת".

הפתרונות בישראל טובים אך יקרים

הרפואה אמנם מציעה טיפולים מתקדמים ומצוינים לשיפור מראה השיניים, אך בישראל, רוב הטיפולים האסתטיים לשיניים נעשים במסגרת הרפואה הפרטית בלבד. על רקע זה, טיפולי שיניים הם מצרך יקר שעלול להגיע עד עשרות אלפי שקלים ואף יותר. לכן הטיפולים אינם נגישים לכל אחת, ונשים רבות נשארות ללא מענה ומדי יום מפספסות עוד ועוד חיוכים…

אחד הפתרונות הפופולריים ביותר בעולם כיום הוא ציפוי שיניים. באמצעות ציפויי חרסינה מסוגים שונים, ניתן ליישר את מראה השיניים, להבהיר ולהלבין אותן, להעלים כתמים, לסגור רווחים בין השיניים, להעלים שברים וא-סימטריה ופשוט ליצור חיוך חדש ומושלם. ללא "גשר" בשיניים, בלי טיפולי הבהרה חוזרים ונשנים, בלי כתרים. פשוט "מלבישים" על השן חרסינה בעיצוב שנבנה במיוחד למידות השיניים, וזהו. התהליך כולל השחזה קלה של השיניים, מדידות, הכנת "השיניים" החדשות במעבדה והדבקה. אם הטיפול בוצע באיכות טובה, התוצאות צפויות להחזיק לשנים רבות ולאפשר אכילה וצחצוח שיניים כרגיל.

לפעמים, ציפוי שיניים אינו מספיק. נשים רבות זקוקות גם לשתלים שיחליפו שיניים שיש לעקור, או שכבר נשרו. שאבי: "קל להבין כמה קשה לאישה להתמודד עם מחסור בשיניים. במקרים רבים זה לא רק עניין אסתטי אלא גם רפואי. מכל הבחינות, חשוב לפתור את הבעיה ולאף אחת לא מגיע לוותר על הפתרון בגלל המחיר. אני גם לא חושב שצריך להשתעבד כלכלית לטיפול שיניים. זה דבר בסיסי במאה ה-21 שצריך להיות נגיש לכולם".

טיפול שיניים בטורקיה לפני ואחרי | באדיבות פורטל השיניים דנטל לנד
טיפול שיניים בטורקיה לפני ואחרי | באדיבות פורטל השיניים דנטל לנד

חוזרים מטורקיה עם חיוך

את הפתרון שאבי איתר במקום די מפתיע, דווקא בטורקיה: "יש לי דרכון אירופאי ואני שוהה הרבה בחו"ל. אני עצמי עליתי מצרפת ואני דובר צרפתית שוטפת, כך שתמיד היה לי קל לפגוש הזדמנויות שישראלים לא מכירים. גם המיזם הראשון שלי היה בינלאומי: הקמתי את חברת Easy Nationality, אחת הראשונות שמלווה ישראלים בהשגת דרכון פורטוגלי ופועלת עד היום. מאוחר יותר, ההבנה שישראלים זקוקים לפתרון בתחום השיניים, הביאה אותי לעשות סקר שוק בינלאומי והבנתי שבטורקיה יש טיפולי שיניים מתקדמים, גם השתלות שיניים וגם ציפויי שיניים, במחירים הרבה יותר נגישים. מיסדתי קשר עם מרכז רפואי מתקדם שפועל תחת התקנים המחמירים ביותר והשגתי עבור הציבור הישראלי חבילות משתלמות ונוחות של טיפולי שיניים איכותיים מסוגים שונים, כולל טיסה ומלון, מבלי שיצטרכו לקחת משכנתא. אלה חבילות שפשוט מחזירות לאנשים את החיוך, בכל המובנים".

צילום: יח״צ Adverland
צילום: יח״צ Adverland

איך השוק הישראלי מגיב לבשורה?
יש יותר ויותר ביקוש. ככל שיש יותר לקוחות מרוצים, כמות המתעניינים הנוספים עולה. זה קצת דומה לדרכון הפורטוגלי: בהתחלה היתה חשדנות, אנשים לא כל כך הבינו במה מדובר והיססו. אחרי שהראשונים הצליחו, הגיע גל גדול של ביקוש. אני מעריך שזה מה שאנחנו חווים גם בטיפולי שיניים בטורקיה. אמא שלי כבר השלימה את הטיפול, ובכל פעם שאני רואה עוד אישה שהגשימה חלום ויכולה לחייך בחופשיות, אני מתרגש מחדש".

הכתבה באדיבות משרד יח״צ אדברלנד
0586953329
office@adverland.co.il