מירוץ הנשים הגדול בעולם ייצא לדרך ב-8 במרץ

MY START LINE: תקבעו את קו הזינוק שלכן
MY START LINE: תקבעו את קו הזינוק שלכן

פרויקט ייחודי איחד את כל קהילות הנשים ברשת - מהסופרגירליות ועד המאמאזוניות, כדי לקרוא לכל נשות ישראל להגשים חלום אחד גדול (ואולי גם להקיף את כדור הארץ). יש לכן אומץ לקחת חלק?

88 שיתופים | 132 צפיות

 

כל אחת מקהילות הנשים ברשת עסוקה בדרך כלל באג'נדה משלה, עכשיו פרויקט ייחודי גרם לכל קהילות הנשים המובילות בישראל לשלב כוחות ולצאת למירוץ הנשים המטפורי הגדול בעולם. תחת הכותרת MY START LINE, התאחדו הקבוצות: אתנה, Supergirls, השוות, ROCO RUNS, מאמא גורו, מאמאזון, מאמאנט ישראל, הנשים של WeWork, מלכות המדבר, סלונה ,she.codes, Supersonas ,WMN ,Yazamiyot ועוד, וגם נשים מובילות מתחומן מקהילות שונות כמו אנה ארונוב, דפנה לוסטיג, ורד בוסקילה, חלי ממן, יערה בנבנישתי, מיכל צפיר, מירי נבו, נטע ריבקין, נסטיה ליסנסקי, ענת הראל ושחר פאר. ביחד מונות כל הקהילות הנהדרות הללו 1,300,000 חברות שמתאגדות כדי להעביר את המסר:
Women run the world.

הרעיון מאחורי הפרויקט – שנעשה כולו על ידי מתנדבות מהקהילות השונות – הוא קריאה לנשים בישראל לצאת לדרך ולהגשים את חלום חייהן. כל אישה מוזמנת לבחור מה המירוץ שאליו היא רוצה לצאת לדרך השנה, לאן מוביל קו הזינוק שלה, מה המסע להגשמה עצמית שאותו היא מתחילה. במרוץ הזה לא חוגגים את קו הסיום אלא את קו הזינוק. כל אחת מחליטה איך הוא יראה, עם מי היא רוצה לעבור את הדרך וכמה קילומטרים היא מוכנה לצעוד לטובתה. בתוך 24 שעות החל מה- 7.3.17, אתן יכולות לקחת חלק ולרוץ או ללכת, החל מצעד אחד ועד למרתון שלם. המטרה: לצבור יחד 40,000 ק״מ – כהיקף כדור הארץ. ב-8 במרץ, יום האישה הבינלאומי, בשעה 21:30 בWMN בנמל תל אביב, אלפי נשים יתכנסו לחגוג את ההתחלות שלהן.

רעות ראובני (37), עצמאית בתחום השיווק והקריאייטיב, יזמה את רעיון המירוץ. יחד עם מריה גרין פוברצ'יק (30), היא מנהלת את קהילת הפייסבוק 'סופרגירלז זה אופי' ועכשיו הן מקדמות יחד את האירוע MY START LINE. עד לאירוע המסכם ביום האישה הבינלאומי בכיכר רבין, הן קוראות לכל אישה לצלם את עצמה מסמנת קו זינוק – על השיער, בליפסטיק על המראה, בגיר על הריצפה – או בכל דרך שבא לה, ולשתף את העולם בסיפור האישי שלה, במסע שאותו היא מתכוונת להתחיל. יש כמובן גם האשטאג נלווה: mystartline2017 #, עמוד פייסבוק, אתר ואינסטגרם.

מריה גרין פוברצ׳יק | צילום: רונית כהן ונועה מגר

מריה גרין פוברצ׳יק | צילום: רונית כהן ונועה מגר

רעות ראובני פיזן | צילום: רונית כהן ונועה מגר
רעות ראובני פיזן | צילום: רונית כהן ונועה מגר

 

שלוש מהנשים שכבר סימנו את קו הזינוק שלהן ומשתתפות במירוץ המטפורי, חושפות את הסיפור מאחורי המירוץ האישי שלהן:

מי רוני קנטור, בת 35, מעצבת אופנה, צמחונית מילדותה וטבעונית בהווה.

קו הזינוק שלה אחרי תשע שנים, מפסיקה לעצב בגדים ומתמקדת רק בנעליים טבעוניות.

"התחלתי לעצב קולקציות נעליים טבעוניות, ללא מרכיבים מן החי. הבנתי שלהחלטה שלי יש השפעה. בעבר הרימו עליי גבה והיום אופנה טבעונית היא חלק בלתי נפרד מקולקציות של המעצבים הכי גדולים. הבנתי ששם טמון פוטנציאל ההתפתחות שלי ובו כדאי לי להתמקד והנה – נטלי פורטמן נעלה נעליים שלי".

רוני קנטור | צילום: רונית כהן ונועה מגר
רוני קנטור | צילום: רונית כהן ונועה מגר

 

מי: רותי דר, בת 32, בעלת PO Fashion – משרד לשיווק דיגיטלי המתמחה באופנה ולייף סטייל.

קו הזינוק שלה: איזון. לאחר שביססה את העסק שלה, מתחילה להוציא את העבודה מהווריד.

"מאימא בחופשת לידה שמנהלת עמוד פייסבוק, הצמחתי משרד שמנהל למעלה מ-30 לקוחות. בהתחלה הכל הסתדר טוב כי היה לי זמן עם הילדים בבית וקיבלתי עזרה כשהייתי צריכה. העסק תפס תאוצה ובשנה האחרונה מצאתי את עצמי עובדת סביב השעון. נתתי לעסק את כל כולי והוא בא על חשבון המשפחה, הילדים והזוגיות. לאט לאט אני מתחילה לייצר גבולות כאישה עצמאית וחזקה אבל כאימא, נוכחת ואוהבת".

רותי דר | צילום: רונית כהן ונועה מגר
רותי דר | צילום: רונית כהן ונועה מגר

 

מי: מורן סמון, בת 38, עורכת דין המתמחה במשברים במשפחה וגירושין בפרט.

קו הזינוק שלה: שמה לה למטרה להראות שבכל משבר יש פתח לצמיחה והתפתחות אישית.

"לפני שנתיים, לאחר שהתגרשתי בעצמי, פיתחתי את שיטת ה-DMVP לניהול הליכי גירושין דרך ליווי ומענה רגשי. כדי לעדן ולייעל את ההליך אנחנו מצמידים לכל לקוח מטפלת רגשית או קואצ'רית שמאבחנת את הצרכים שלה ושל הצד שכנגד, כך שהאסטרטגיה נבנית לפי מבנה האישיות. בחצי שנה האחרונה אני מפעילה יחד עם שותפה, מכון שמכשיר עורכי דין בתחום המשפחה לעבוד לפי השיטה ולנהוג בדרכים הגונות עם הלקוחות שעומדים לרוב במצבים שבריריים. חיזוק העסקים שלי יוכיח שסיכונים יכולים להיות משתלמים ושאפשר להגיע רחוק".

מורן סמון | צילום: רונית כהן ונועה מגר
מורן סמון | צילום: רונית כהן ונועה מגר