DIY: שבלונה לציפורניים

בלוגרית הציפורניים גולדי פרומן משיקה שבלונות לציפורניים שיהפכו כל לק למושלם, גם לבעלות ידיים שמאליות. איך עושים את זה?

88 שיתופים | 132 צפיות

ציפורניים מהפנטות המעוטרות בנייל ארט מקסים ומדויק להפליא, הן כבר לא מראה בלעדי השמור לפרסומות והפקות מגזינים, כך לפחות תנסה לשכנע אתכם אמנית הציפורניים גולדי פורמן.

פורמן (27), בעלת בלוג הציפורניים Goldnails, משיקה בימים אלה מדבקות שבלונה בעיצובה, שניתן להדביק על גבי הציפורן, למרוח בלק, להסיר וליהנות מדוגמת הלק שהתקבלה, לפי בחירה. כך, גם ציפורניים שצוותו לידיים בלתי מיומנות יוכלו להתקשט בשלל דוגמאות מרהיבות.

"השבלונות מתאימות לכל אחת, חובבת ציפורניים מתחילה או מקצועית", מסבירה פורמן, "הציפורניים הן סוג של כרטיס ביקור והן יכולות לשקף הרבה על האישיות הפנימית שלנו. המטרה היא לאפשר לכל אחת ואחת ליצור אומנות ציפורניים מיוחדת בעצמה. אני רואה בשטח הציפורן הקטן, עולם ומלואו ומקום לביטוי אישי. ציפורניים מטופחות קודם כל עושות לנו טוב על הנשמה ומחמאות של הסביבה על לק מדוגם רק מחזקות את התחושה הטובה שב'לבישת' מניקור מיוחד".

נייל ארט דביק ומתוק. שבלונת לבבות וזיג זג
נייל ארט דביק ומתוק. שבלונת לבבות וזיג זג

 

אחרי שסיימה לימודים לקראת תואר בפסיכולוגיה דווקא, ועם אוסף של למעלה מ-200 בקבוקי לק, הקימה פרומן את בלוג הציפורניים שלה לפני כשלוש שנים, במטרה לעזור לכל מי שאוהבת להשקיע בציפורניים מטופחות לעשות את זה בקלות ולהגיע לתוצאות מושלמות.

איך נולד רעיון השבלונות?
"הרעיון ליצור מדבקות שבלונה הוא צעד נוסף בדרך הגשמת החזון שלי, להפוך את מלאכת הציפורניים לסטנדרט בסיסי כחלק משגרת הטיפוח היומיומית של כל אחת בישראל".

האם כל אחת יכולה לעבוד עם השבלונות?
"כדי לעבוד עם השבלונות דרושה מיומנות מאוד בסיסית של הדבקת המדבקה ומריחת לק. ולא נדרש ידע מקצועי בכלל, אלא רק מעט ניסיון".

שלבי העבודה עם מדבקות שבלונה. לא נדרשת יד מיומנת מדי
שלבי העבודה עם מדבקות שבלונה. לא נדרשת יד מיומנת מדי

 

מיהו קהל היעד שלך?
"קהל היעד הוא כל מי שחובבות טיפוח ציפורניים ומחפשת לעצמה שדרוג לצבע הלק האחיד ללא צורך במיומנויות ציור. אני מוצאת שמלאכת אומנות הציפורניים היא סוג של תרפיה אצל הרבה נשים ואני חושבת שזה תחביב נהדר. מעבר לזה, אני לא חושבת שאישה צריכה להיות תלויה ברמת היצירתיות של המניקוריסטית שלה, כשהיא יכולה לעשות זאת בעצמה ובעלות נוחה".

מהיכן את שואבת השראה לעיצוב הדוגמאות?
"ההשראות לעיצובים מגיעות מתחומים שונים – החל מעולם האופנה, העיצוב והאדריכלות, דרך עולם הטבע והחי ואפילו חגים ואירועים מיוחדים".

ציפורניים מחשמלות. שבלונת ברק ורעם
ציפורניים מחשמלות. שבלונת ברק ורעם

 

מה דעתך על הישראליות בהקשר למניקור?
"לשמחתי, אני חושבת שבישראל באופן כללי נשים מאוד אוהבות לטפח ולהשקיע בעצמן. אבל עדיין עולם הנייל ארט בארץ נמצא מאחור ביחס לשאר העולם המערבי. בשבועות האופנה בעולם, למשל, מקבל עיצוב הציפורניים מקום של כבוד לצד הביוטי והאקססוריז). יחד עם זאת, אני רואה שבשנים האחרונות חלה עלייה הדרגתית בעניין הקהל הישראלי בתחום הנייל ארט ואני מאמינה שבעתיד הקרוב, טיפוח הציפורניים יהפןך לסטנדרט בסיסי של כל אחת".

נייל ארט בסגנון קשקשי בת הים
נייל ארט בסגנון קשקשי בת הים

 

מדבקות בייצור כחול-לבן

פרומן משיקה את השבלונות יחד עם חנות אינטרנטית חדש לאומנות ציפורניים (Goldnails Shop) הראשונה בישראל. מדבקות השבלונות מעוצבות ומיוצרות בישראל על ידי פורמן וצוות המעצבים של GOLDNAILS. הן עשויות מוויניל איכותי תוצרת גרמניה והן בעלות דבק חזק דיו כדי להיצמד לציפורן אך לא חזק מדי, כדי שהסרת המדבקה לא תתלוש את הלק שהתייבש מתחת. "תהליך הייצור ולמידת המוצר הסופי ארכו כחצי שנה, במהלכם נבדקו סוגי חומרים שונים, מכונות חיתוך שונות, עד שהגעתי לנוסחה הטובה ביותר המקנה תוצאה אופטימלית". לדברי פרומן בארץ נמכרות שבלונות שמיוצרות בסין, אך לטענתה הן באיכות נמוכה ולא מאפשרות להגיע לתוצאה טובה, משום שלרוב הדבק לא מספיק חזק וחיתוך הצורני לא עשוי טוב.

המדבקות הן חד פעמיות (למרות שבחלק מהמקרים מדבקה אחת יכולה להיחתך לחצי ולשמש לשתי ציפורניים באורך בינוני), ומעוצבות כמלבנים ארוכים בגובה 3 ס"מ גובה כדי שיתאימו לכל אורך הציפורן. מכיוון שפורמן מייצרת את השבלונות בעצמה, ניתן לייצר כמעט כל עיצוב שרוצים ושהוא אפשרי מבחינת הציפורן.

רק על הקווים. שבלונת פסים לא מפוספסים
רק על הקווים. שבלונת פסים לא מפוספסים

 

 

התנסות אישית משימת הנייל ארט בעזרת שבלונה עלתה יפה בסך הכל. כנייליסטה, מדובר בגימיק חמוד, לא מורכב מדי, המאפשר להשיג לוק ציפורניים ייחודי. אפשר למרוח את כל סוגי הלקים, כולל לק ג'ל ולא נדרשות מיומנויות מיוחדות (רק מורחים את הלק על המדבקה, ובהחלט מותר ורצוי לצאת מהקווים). גם מריחת הלק על המדבקה בעזרת יד שמאל (החלשה) עברה כהלכה.

 

טיפות הגשם. שבלונה חורפית
טיפות הגשם. שבלונה חורפית

 

מדבקות בשלל דוגמאות
מדבקות בשלל דוגמאות

 

אז איך מתחילים? שלבי העבודה עם מדבקות השבלונה

1. מורחים שכבת צבע לק ומייבש לק וממתינים לייבוש מלא.

2. מניחים על הציפורן מדבקת שבלונה בעיצוב המועדף.

3. מורחים שכבת לק מעל מדבקת השבלונה.

4. מסירים את המדבקה מיד לאחר מריחת הלק.

5. ממתינים מספר רגעים לייבוש הלק ומסיימים במריחת מייבש לק איכותי.

לאתר החנות
טווח מחירים: 5-20 ש"ח. משלוח חינם

השבלונות עובדות טוב עם כל סוגי הלק
השבלונות עובדות טוב עם כל סוגי הלק