איך נראים חייהם של זוג בקשר BDSM רדיקלי

צילום: Shutterstock
צילום: Shutterstock

היא קוראת לו "אדוני" ומשתחווה בפקודה, הוא מנחה אותה לשלוח קורות חיים ולהסתובב עם באט־פלאג במשרד. דנה ודומיניק חיים BDSM מסביב לשעון, ומבחינתם זה הדבר הכי פמיניסטי שיש

88 שיתופים | 132 צפיות

בבר במתחם שרונה, מעוז הבורגנות התל אביבית, בין ילדים רועשים וזוגות מבוגרים, מתיישבים בני הזוג בעלי השמות הפיקטיביים דום (דומיניק) מורנינגסטאר (34), ודנה ביל (33). הוא אלפא־מייל מובהק ודי במבט שובב אחד שלו כדי להשיל מאישה את מגננותיה. היא יפה ודקיקה, שיערה השחור אסוף גבוה, חושף קולר על צווארה, הרמז היחיד בסביבה הנורמטיבית לכך שהם אדון ונשלטת בקשר BDSM רדיקלי. 

דום ודנה אימצו את הפטיש כדרך חיים. שניהם שוטחים במרחב האינטרנטי את חוויותיהם הקינקיות השזורות ביומיום, כפי שאפשר להתרשם מעמוד הפייסבוק של דנה, שבו היא מציגה את עצמה כ"נשלטת מקולרת ושייכת לאדון" או לקרוא בעמוד הפייסבוק שדומיניק מפעיל, "מי מפחד מבדס"מ". כך למשל, באחד הפוסטים סיפרה דנה על הפעם שבה דום לקח אותה לסיבוב סידורים בזמן שבאט־פלאג ענקי רוטט בישבנה, והיא מאוננת כל הנסיעה עד לגמירה מתוזמרת בחניה פתוחה, לעיני כול. אבל עכשיו, בסביבה נורמטיבית, דנה מרכינה ראש בנימוס של גיישה יפנית. 

דנה: "את רואה בכניעות חולשה. כל מי שחי בדס"מ 24/7 הם אנשים חזקים שסופר בטוחים בעצמם, ועוד יותר בטוחים בפרטנר שלהם"

לאורך עשר הדקות הראשונות של השיחה דנה שותקת, לאחר גישוש זהיר היא עונה בקול עדין, "אני יכולה לדבר, אבל לא אכנס לאדון שלי לדברים", ודום ממהר להוסיף: "עכשיו אנחנו במדיום־פרוטוקול, אז מותר לה. אם היא הייתה בהיי־פרוטוקול היא לא הייתה יושבת ככה, לא הייתה עונה בלי לבקש ממני, לא הייתה מסתכלת על המלצרית. זו מערכת נימוסים והליכות שאני לקחתי מהשולחן והמסורת האנגלית". 

לא לפרוטוקול

דום עוסק באבטחה ודנה בתחום הדאטה. אדם "ונילי", כלומר כל מי שאיננו בקהילת הבדס"מ, אולי יתקשה להבין איך גבר אינטליגנטי כמוהו מקדיש את חייו לשליטה באישה, ואיך קרייריסטית כמוה בוחרת להתמסר לתפקיד הילדה הקטנה והכנועה. אבל לדבריהם בכל מערכת יחסים יש יחסי כוחות, אצלם זה פשוט מנוסח במערכת חוקים ברורה ולכן זה עובד עבורם טוב כל כך. דנה נכנסה לסצנה רק לפני שנה וקצת, כשהכירה את דום בקבוצה של פוליאמורים בפייסבוק. היא מספרת שהדומיננטיות שלו כבשה אותה והשכיחה ממנה לרגע את משיכתה לנשים. "חודש אחרי שהכרנו ביקשתי לקרוא לו 'אדוני'".

BDSM | צילום: Shutterstock
BDSM | צילום: Shutterstock

"אני לא הסכמתי", מעדכן דום, "עוד לא הרווחתי את הכבוד הזה שהיא תקרא לי 'אדוני'. צריך לעבוד קשה בשביל להפוך לאדון טוב, לאדם שמבין שיש לו אחריות על גוף ונפש של אדם אחר, ומוכן לעשות מעל ומעבר כדי לוודא שהאדם הזה יהיה בריא בגוף ובנפש, לא משנה מה. כעבור שלושה חודשים היא הפכה לנשלטת שלי רשמית".

דנה אוהבת להציג את דום כ"אדוני" ובדלתיים סגורות פונה אליו רק בכינוי הזה, אבל לא מול כולם היא מרגישה בנוח. "איבדתי את שתי החברות הכי טובות שלי כי הן לא יכלו להתמודד עם זה", היא מגלה.

אולי לא לכולם קל לעכל שתחושות ההישג שלך נובעות מריצוי אדם אחר?
דנה: "הריצוי הוא צורך שלי וחלק ממבנה האישיות שלי. זה מאוד שירת אותי במקומות עבודה לעומת החיים האישיים שלי, שם זה נוצל לרעתי ופגע בי מאוד. דום נותן לי המון ביטחון, חום, סיפוק נפשי ומנטלי, אהבה עצומה, הכלה שאין לה גבולות. הוא הבית שלי".

היא מביטה ארוכות בעיניו של דום, והוא בשלה. החשמל ביניהם מורגש ללא מילים. הם נכנסים לבועה סגורה משלהם ושוכחים את הזמן והמרחב בהתמסרות חסרת עכבות. לאחר רגע ארוך דנה מוציאה את הטלפון שלה ושוקעת בו. היא מסבירה שבכל יום היא צריכה להציב מטרה ולהגשים אותה. היום זה שליחת קורות חיים לשלושה מקומות עבודה. "התרגיל היומי השני, אגב, הוא שליחת תמונה סקסית", היא מרגיעה.

מעמוד הפייסבוק של דום עולה שבמהלך הקשר שלכם היו לו עוד נשלטות אבל הוא האדון היחידי שלך. דנה, זה לא מייצר תחושה של אי־שוויוניות?
"הייתי פוליאמורית עוד לפני שהכרתי את אדוני, וגם הוא. אף פעם לא הרגשתי שהנשלטות האחרות שלו באות על חשבוני. יש רגעים שמציפים בי רגשות של קנאה ורכושנות".

דום, פנים אל פנים עולה ממך ענווה, אבל מבחוץ אתה נשמע מגלומן. מאיפה הביטחון להכתיר את עצמך לאדון? מי הסמיך אותך לנהל חיים של מישהו אחר?
"אני לא עושה דבר על דעת עצמי. מערכת היחסים שלנו היא כמו ציור ילדים. הנשלטת קובעת את הגבולות אבל בתוך הקווים האלה, אני אהיה הכי יצירתי שאפשר".

בתוך רוב בני האדם ה"ונילים" יש איזון של צד שולט ונשלט. לא בא לך, דנה, לשלוט לפעמים?
"את רואה בכניעות חולשה. כל מי שחי בדס"מ 24/7 הם אנשים חזקים שסופר בטוחים בעצמם, ועוד יותר בטוחים בפרטנר שלהם. אצלי, בדנ"א שלי אין צורך לשלוט או לנהל ולהוביל מערכת יחסים. כל לקיחה כזאת של אחריות על אדם אחר תעשה לי רע".

את לא חוששת מהתלות שלך בו? מה יהיה אם יום אחד תיפרדו?
דנה: "זה יהיה אחד הדברים הכי קשים שאתמודד איתם בחיים".

דום: "במקרה שניפרד, אם היא תישבר אז אני נכשלתי בתור האדון שלה. לא חיזקתי אותה מספיק כדי שהיא תדע להתמודד עם הפרידה".

איך נראה יום רגיל שלכם?
דום: "היא קמה לפניי, מכינה קפה, מסדרת את עצמה, שוטפת פנים, מרוקנת מאפרות, באה, נותנת לי 2־3 דקות של ליטופים עד שאני מצליח לקום, יושבים בסלון, מדברים קצת. אנחנו מנסים לתפוס תמיד כמה דקות בבוקר, שיהיה לנו לפחות את הקפה יחד. הולכים לעבודה, חוזרים, לפעמים במהלך היום היא שמה באט־פלאג בתחת".

זה לא מפריע להתרכז?
דנה: "לא, רק אם זה רוטט".

מה המוצר הכי תמים שחולל אצלכם?
דום: "אטבי כביסה".

דנה: "וכף העץ של המטבח".

שניהם מציינים כי דנה היא זו שאמונה על מטלות הבית והיא משתדלת לעמוד בכולן. "אני חוזרת הביתה גמורה, אחרי שהמוח שלי אכל טבלאות אקסל כל היום. אני אוהבת לעשות את הדברים האלה, ודום קבע חוק שמחלק את מטלות הבית שלי לימים כדי שלא אגזים ואשחוק את עצמי".

מהי חוויית הבדס"מ הכי מטורפת שחוויתם?
דנה: "הרגע שהאדון שלי העניק לי את הקולר שלי, בסוף תקופה שהוא בדק האם אני מתאימה לו בתור נשלטת, ואני בדקתי האם אורח החיים הזה מתאים לי. עשינו את הטקס הזה בשישי בצוהריים, מלא ילדים ומשפחות סביבנו ואני באמצע, משתחווה לאדוני עם המצח צמוד לנעל שלו".

מתחת לעור

קהילת הבדס"מ סבלה מסטיגמות רבות לאורך השנים, בהן ההנחות שכולם סדיסטים ומזוכיסטים או גברים מתעללים ונשים מוחלשות. בדיוק בגלל זה דנה ודום מעבירים הרצאות 'בנושא מערכות יחסים בדס"מיות, ומשקיעים מרץ רב כדי לשנות את המוניטין המפוקפק. מתוקף היותו סמכות מוערכת בעולם הקינק, דום מוצף בהודעות ושאלות מטירונים בתחום. "אנשים עלולים לפגוע לא בכוונה, מתוך בורות, גם במובן הנפשי וגם הפיזי. חלקם לא יודעים בכלל שאחרי סשן מגיע after care (טיפול שלאחר האקט, א"ס), שכל שולט חייב לתת לנשלט שלו לפי צרכיו", מסבירה דנה.

דום: "בהתחלה לא הסכמתי שהיא תקרא לי 'אדוני', עוד לא הרווחתי את הכבוד הזה. צריך לעבוד קשה בשביל להפוך לאדון טוב, לאדם שמבין שיש לו אחריות על גוף ונפש של אדם אחר"

איזה חוקים ניסחתם לעצמכם?
דום: "הראשון הוא חוק ה'עיניים'. ברגע שאני אומר את המילה היא מסתכלת לי בעיניים ולא מפסיקה עד שאני מסיים לדבר. חוק אחר כולל את כל התנוחות שחשובות לי במערכת יחסים. יש 22 תנוחות כאלה, שדנה קיבלה 15 מתוכן עד היום". דום פונה בחיוך לדנה: "תרצי להדגים תנוחה?". היא מחייכת בביישנות. "14", הוא פוקד. היא מזדקפת מיד, מניחה כפות ידיה על הברכיים, מרימה את הסנטר ומשפילה מבט. "זה מנח מאוד בריא לגוף", מסביר דום, "וגם מאוד מכובד".

זו מערכת יחסים פמיניסטית לדעתכם?
דום: "בעיניי בדס"מ הוא שיא הביטוי לפמיניזם, גם אם את נשלטת. אישה שגאה בעצמה ומספיק כנה עם עצמה כדי להודות שהיא נשלטת – יש יותר חזק מזה? אנחנו לא צריכים להסתיר את הסטיות שלנו ולהתבייש במי שאנחנו".  

ונילה שייק: מילון בדס"מ למתחילות

אפטר קר: טיפול שעל הצד השולט להעניק לצד הנשלט לאחר הסשן, לפי צורכי הנשלט – סיוע פיזי, חיבוק, נשנוש מתוק להרמת הסוכר או כל דבר אחר שיחזיר את המסושן התשוש למוטב.

גבולות מוסכמים: הקווים האדומים של הנשלט/נשלטת, ובין האלמנטים החשובים ביותר בעולם הבדס"מ. 

דרופ רול: הפרוטוקול הנמוך, שמשמעותו חזרה זמנית למצב ונילי.

ונילה: מי שמנהלים מערכות יחסים "רגילות", שלא מעולם הבדס"מ.

סאב־ספייס: מצב נפשי שמתרחש לרוב בזמן סשן ומדמה תחושת אופוריה וריחוף בגוף המסושן/מסושנת, ממש כמו טריפ של סמים רק בנטורל.

סייף וורד: מילת ביטחון המשמשת להפסקת סשן בדס"מי, שכן אלה מממשים פנטזיות שבחלקן כוללות אלימות, השפלה, משחקי חשמל ועוד. 

פטיש: אקט מסוים שבלעדיו האדם לא ממש מצליח ליהנות מהסשן. יש למעלה מ־600 פטישים מוכרים וידועים לאדם. 

פרוטוקול: מכלול חוקים שנועד ליצירת מסגרת התנהגותית ברורה. בפרוטוקול גבוה – היחסים הבדס"מים בשיאם והתקשורת נוקשה וקצרה. בפרוטוקול בינוני – יש יותר חופש פעולה. 

קינק: אקט מסוים שמוסיף הנאה לאדם האוחז בו, אך לא הכרחי לסשן עצמו.