חנויות היד השנייה הכי טובות בארץ

למה הפסקתי לקנות בגדים חדשים| צילום: shutterstock
למה הפסקתי לקנות בגדים חדשים| צילום: shutterstock

בא לך לחדש את המלתחה אבל לא להוציא הרבה כסף? מצאנו את אחת עשרה חנויות הוינטג' הכי שוות בארץ

88 שיתופים | 132 צפיות

המודעות האקולוגית, רשתות האופנה הזולות והתוכנית "עושים סדר עם מארי קונדו" גרמו לכולנו לעשות חשבון נפש עם ארון הבגדים שלנו ולברך לשלום את כל הבגדים שאנחנו לא רוצות. יש משפט שאומר שזבל של אחד הוא אוצר של אחר ואם אפשר להאט מעט את חורבן כדור הארץ ולקנות פריט משומש ולא חדש, אז מה טוב. אספנו במיוחד בשבילכן את 11 חנויות היד השנייה מובילות בישראל שיסדרו אתכן לחג או לכל יום טוב אחר.

בבושקה, מושב רגבה בגליל העליון

החנות של סנדרה גל ומיכל פרי במושב רגבה, היא פנינת וינטג׳ שמאירה את האופנה בגליל המערבי באור לגמרי אחר. השתיים מציעות אינסוף פריטי לבוש ואקססוריז, בעיקר משנות ה-80 וה-90, עם חוזקה מיוחדת בתחום המעילים והז׳קטים. שווה להגיע ולנבור.
בבושקה. טל׳ 050-5306412
אינסטגרם
פייסבוק

אניצ׳ה, חיפה

שושי יסדה את אניצ׳ה שבלב הכרמל בשנת 2009, מתוך שאיפה להגשים את האידיאל בו היא מאמינה: מחזור ואופנה אקולוגית המתאימים לחיים בשינוי תמידי (משמעות אניצ׳ה בסנסקריט הוא השתנות והתחלפות). החנות מציעה פריטי וינטג‘, יד שניה ואספנות, בין היתר תוכלו למצוא פה גם טורי ברץ׳, סוניה רייקל, מיו מיו, אסקדה וראלף לורן. עושים משלוחים לכל הארץ.
אניצ׳ה. דרך הים 5, חיפה. טל׳ 077-4122012
אינסטגרם
פייסבוק

> ואיך זה שפתאום כולם זורקים את הבגדים שלהם לפח?

שנייה וחצי – חנות יד ליד, בנימינה

בגדי יד שנייה, במחיר רצפה (כל דבר ב-5 ש״ח!) ויש מציאות אבל צריך לבוא עם זמן, חשק וסבלנות לנבור. כמו בחפירה ארכיאולוגית הסיפוק אדיר כשעולים על מציאה.
שנייה וחצי – חנות יד ליד. השריג 2, מרכז מסחרי ״של״, בנימינה (אין טלפון. מומלץ להתעדכן בפייסבוק בשעות הפתיחה).
פייסבוק

בגדים יד שנייה, גבעת חיים איחוד

החנות של ענת לוי בגבעת חיים איחוד, היא מסוג חנויות הווינטג׳ המלאות באווירה וקסם. לוי שואפת להפוך אתכן לאופנתיות ועל הדרך גם לחסוך לכן כסף ולעזור לכן להיות אקולוגיות.
בגדים יד שנייה. קיבוץ גבעת חיים איחוד. טל׳ 052-4437082
פייסבוק
אינסטגרם

ארבע חנויות יד שנייה, כפר סבא

אם כבר קיימות ושיתופיות – אז עד הסוף. בכפר סבא ארבע חנויות יד שנייה בעיר זיהו את הכח הגדול של הביחד וחברו לעמוד פייסבוק אחד ולארועי מכירה מיוחדים בעולם האמיתי. שש הנשים שעומדות מאחורי החנויות הללו חולקות אהבה משותפת לצרכנות אקולוגית ונוסטלגיה, ומציעות מציאות לבוש ואקססוריז, ריהוט קטן וכלים.
ברונית, הגליל 61, כפר סבא, טל׳ 054-6420320. בילי׳ס – יד שנייה ועוד, רמח"ל 3 שכונת גאולים, כפר סבא, טל׳ 050-7476629. 2בחצר, ויצמן 105, כפר סבא, טל׳ 050-5398466. בוטיק חברות – חוויה מיד שנייה, המעפילים 48, כפר סבא, טל׳ 09-7442010.

קאסימה וינטג׳, תל אביב

אבישי פיס הוא הבעלים של קאסימה וינטג׳ במדרחוב נחלת בנימין, ועם הרבה תשוקה לדבר מפתה מדי שבוע את הלקוחות עם פיסים מיוחדים. מגוטקס ומשכית ועד מעילי טרנץ׳ וינטג׳ מושלמים עשויים עור, בטווח המחירים של 10 ש״ח ומעלה.
קאסימה וינטג׳, נחלת בנימין 23א', תל אביב. טל׳ 052-8649928
פייסבוק
אינסטגרם

חנותקא, ירושלים

בוטיק יד שנייה מפלורנטין בתל אביב, שעלה לפני שנה לירושלים, והתאחד עם הגלריה החברתית ״זוטות״. יחד התקבלה חנות אלגנטית עם פריטי לבוש מיוחדים שנמכרים לצד חפצי נוי, אמנות עכשווית – אוסף שמשלב בין בזאר ובוטיק.
בית הכרם 19, ירושלים. טל׳ 052-4689646
פייסבוק