באתי, גמרתי, השפרצתי: הכול על שפיכה נשית

צילום: Shutterstock
צילום: Shutterstock

שפיכה נשית היא לא אגדה אורבנית ונשים שחוות אותה מספרות על כיף אדיר. המומחיות מבהירות שכל אחת יכולה להשפריץ - הכל עניין של טכניקה ושחרור בראש

88 שיתופים | 132 צפיות

"עד גיל 37 לא גמרתי אף פעם. השלמתי עם זה שככה אני וככה אני נהנית מסקס", מספרת רונה (שם בדוי), בת 40. "לפני כשנה פתחתי את הנישואים ובמסגרת ההתנסויות שלי הגעתי גם לעיסוי טנטרי. שם השפרצתי פעם ראשונה בשביל כל החיים".

ואיך היה?
"מושלם. מאוד עוצמתי אבל גם רגיל. כלומר, היה הלם, אבל התחושה הייתה שזה חלק ממני. אחרי זה חזרתי הביתה לבעלי שמחה ומרוצה ולא שפכתי שוב שזה גם בסדר. ואז לפני חודש פשוט התחלתי להשפריץ ומאז לא הפסקתי. בשבילי כל הנושא הזה ממש חדש, אבל יש משפריצות קלאסיות שעושות את זה בסבבה".

>> ניסיון על רטוב: כך תצליחי להגיע לשפיכה נשית

"כל אחת יכולה להגיע לשפיכה נשית", קובעת הסקסולוגית והיועצת הזוגית לימור בנדל, מנהלת קבוצת הפייסבוק "מתעוררות – אימון, העצמה וחיבור למיניות נשית", מרחב בטוח שבו היא מעודדת ומדריכה נשים, בין היתר, להגיע לשפיכה נשית, או בשפה קצת פחות מכובסת: להשפריץ בזמן אורגזמה. "השאלה היא לא פיזיולוגית אלא עניין רגשי. היכולת לחוות שפיכה נשית קשורה ליכולת להתמסר ולהיות במצב שבו את לגמרי מאבדת שליטה".

רוני ארז, שעוסקת בהעצמה מינית של נשים ומלמדת אותן איך לגמור ואיך להגיע לשפיכה, מדברת על חמש אורגזמות שיכולות לענג אותנו במהלך החיים. "המדע יודע למפות חמש אורגזמות – וגינלית, דגדגנית, משולבת ועוד. דרך לימוד טכני אפשר גם ללמוד להגיע לאורגזמה החמישית, שזו האורגזמה של השפיכה הנשית. זה הכל תהליך של למידה. ברגע שאת מבינה מה מקור העונג שלך ואת הטכניקה של התנועות – את יכולה להגיע לאורגזמה וגינלית, ובהמשך, דרך לימוד דומה של טכניקה, גם לשפיכה. זה תענוג וזה נפלא".

מיטה ייעודית לזיונים

"יש קושי להתמסר ויש הרבה פחד ומבוכה", אומרת בנדל. "נשים אומרות לי 'ומה בן הזוג שלי יחשוב עליי כשאני אשפריץ עליו?'. התחושה של שפיכה נשית היא כאילו יש לי פיפי ולכן הרבה חוות את זה כמשהו לא בסדר, כאילו הן עושות פיפי על בן הזוג וזו מעין סטייה מינית".

ואכן, התחושה של עוד שנייה בורח לי במהלך סקס מוכרת להרבה נשים. "בזמן הסקס שלפוחית השתן סגורה על ידי שסתום", מבהירה בנדל, "מה שאומר שלעולם לא יכול לצאת שתן במהלך סקס אלא אם כן מישהי סובלת מבריחת שתן באופן כללי ואז כן יכול לברוח גם בזמן קיום יחסים. אבל בכל מצב אחר אם את משפריצה משהו זה רק את הנוזל הווגינלי, מה שאני קוראת לו 'מיץ האהבה' שלך".

הסקסולוגית והמטפלת המינית ענת בן דוד מוסיפה: "התחושה הזו של עוד רגע יוצא לי פיפי היא בדיוק אחד הסימנים שהאורגזמה מתקרבת. הרבה נשים מפחדות ואז הן סוגרות, מכווצות ולא שופכות. זה מסביר גם למה אחוז נמוך יחסית של נשים חוות שפיכה. בגלל הפחד והמבוכה הן מתנגדות לגל הזה שמתחיל לעלות בגוף".

לפני הכל, בנדל ממליצה להתרוקן לפני שאחנו נכנסות למיטה: "ככה את יודעת גם רציונלית שאם תרגישי דחף לפיפי – זה לא שתן, אלא שפיכה נשית".

בסרטי פורנו כשנשים משפריצות רואים שם ממש כמויות של מים. זה גם יכול להלחיץ. על כמה נוזל בדיוק מדובר?

"בסרטי פורנו השחקניות דוחפות מעין מבחנה מלאה במים לווגינה ואז בזמן הסצנה הן פשוט דוחפות אותה החוצה הודות לשרירי רצפת אגן מאוד חזקים. במציאות, מן הסתם אף אחת מאיתנו לא מתכוונת לדחוף מבחנה לתוך איבר המין שלה אז אין מה להילחץ. מצד שני, כן יכולות לצאת כמויות נוזל שידרשו סט מצעים נוסף, במקרה הטוב, וסט מצעים נוסף, מגבת ומגן מזרן במקרה העוד יותר טוב".

"אני תמיד צוחקת עם בעלי שאנחנו צריכים מיטה לזיונים ומיטה לנוח אחר כך", מספרת אליה (שם בדוי), בת 36, שמעידה על עצמה שהיא משפריצה כבר כ־14 שנה. "זו סוג של בעיה טכנית כי צריך מגן מזרן וסדינים ומגבות לא תמיד עוזרות. חוץ מהעניין הזה אני מאוד אוהבת את זה.

"פעם לא אהבתי את זה. בעלי התלהב מזה אבל אני לא התחברתי כי זה לא הקדים לי את האורגזמה ורק לכלך המון. היום למדתי ליהנות מזה. קודם כל, אני רואה כמה גברים מתלהבים מזה. פעם זה היה רק עם אצבעות, היום זה גם עם חדירה. גיליתי על עצמי דברים חדשים בעולם הזה. פעם לא הבנתי על מה מדברים כשאומרים הגוף האורגזמי, הרי יש רק מקום אחד שגומר. זה נשמע לי טנטרה וכאלה. כל פעם אני מגלה עוד דברים.

"מה שכן, אני לא חושבת שההשפרצה עצמה היא מה שחשוב", היא מוסיפה. "מה שחשוב זה להגיע לרמה כזאת שהגוף והראש לגמרי משוחררים. אצלי זה מתבטא בהשפרצה אבל יכול להיות שאצל אחרות זה יתבטא במשהו אחר. לשם נשים צריכות לשאוף".

יש לנו פות מדהימה

"הייתה אצלי מישהי בת 42, נשואה 19 שנים וגמרה אתמול פעם ראשונה", מספרת ארז בהתלהבות. הדרך שלה עצמה אל האורגזמה הנשית הייתה ארוכה: "בגיל 44 הוציאו לי את הרחם וסבלתי מבעיה במתן שתן. אמרו לי שהאופציות הן או ניתוח או שאני אטפל בשרירי רצפת האגן שלי. אני במקור בוגרת וינגייט אז עשיתי סדרת טיפולים וגם קיבלתי איזשהו מכשיר והתחלתי להרגיש מאוד נעים שמה למטה. למדתי גם מדיטציה ודמיון מודרך ויצרתי שיטה שמחברת את שלושת המרכיבים – הפיזיולגי, המנטלי וההתנהגותי".

ההדרכה של ארז מתקיימת בשני מפגשים שביניהם שלושה שבועות של תרגול בבית. "אצלי הנשים לומדות את התנועה, את החלק הפיזיולגי. אחר כך הן חוזרות אחרי שהן כבר חקרו את הווגינה שלהן ואנחנו עושות עבודה עם אביזר שכוללת יותר חקירה ודיוק בתנועה", היא מסבירה.

אז איך אנחנו יכולות להגיע לשפיכה? בנדל מתארת ספוגית קטנה שנמצאת בערך כחמישה סנטימטר מצוואר הנרתיק ומוסיפה את החלק הכי חשוב: "את לא חייבת בן או בת זוג כדי לחוות שפיכה נשית. את יכולה לחקור את הווגינה שלך לבד. יש תרגילים לשרירי רצפת האגן עם ביצים סיניות, תרגילי קיגל ועוד כל מיני טכניקות שמחזקות את האזור. כשאת עובדת עם הביצים ויש משהו ממש מוחשי בפנים, תוך כדי האימון את תרגישי איך הן פותחות את הווגינה שלך לאורגזמה מטורפת, חזקה ועוצמתית ובהמשך גם לשפיכה נשית, בלי להיות תלויה באף אחד. כך שגם מי שנורא מתביישת יכולה להגיע לזה לבד".

בן דוד: "הרבה נשים חושבות שאולי יש כאלה שיכולות וכאלה שלא. המסר הוא שכל אחת יכולה. יש משמעות למבנה הפיזיולוגי של האיברים ושל ההתאמה ביניהם כי בעצם האיבר צריך להתחכך בצורה שיטתית ובתנועה שחוזרת על עצמה, ואם האיבר לא נוגע כי הוא לא ארוך מספיק או שהנרתיק עמוק מדי, אז זה לא יקרה. אבל כמובן שאפשר לעשות גם עם אצבעות, ויש הרבה סרטונים ברשת שמראים איך לעשות את זה. הרעיון הוא פשוט לתרגל חיכוך מתמשך. אני אישית ממליצה להתחיל דווקא עם האצבעות ובמקביל לתרגל גירוי של הדגדגן, לתת לגוף לקשר בין הגירויים ולהבין שזה משהו מענג. בדרך כלל האזור שצריך להגיע אליו הוא נקודה שמרגישה קצת יותר בולטת, יש לה מרקם שונה מזה החלק של הנרתיק, היא יותר מחוספסת, כמו הלשון שלנו. היא נמצאת כאילו מאחורי הדגדגן. כמובן שאצל כל אישה זה אחרת אבל ברגע שמגיעים אל המקום הזה – זה די ברור".

הרבה נשים נהנות מסקס, אפילו גומרות מדי פעם, אבל לא שופכות. אולי זו סתם פנטזיה גברית? למה בעצם צריך לטרוח כל כך הרבה כדי להגיע לשם?

בנדל: "זה כמו שאת אוכלת בננות ותפוזים, אז אפשר לשאול מה ייתן לך לאכול אפרסק. זה פשוט עוד משהו. נשים צריכות להבין שיש להן פות מדהימה וברגע שהפוטנציאל של האיבר הזה מתעורר לחיים – יש לך אנרגיה שהיא אנרגיה מינית נשית שמחזקת הכל בחיים שלך, את שמחת החיים שלך ואת האושר. היא יכולה להוציא ממך כל מה שאת רוצה ומתעוררת בך מוטיבציה לחיות ולהיות שמחה שהופכת אותך לאימא יותר טובה, ולבת זוג יותר טובה ובעיקר הרבה יותר טובה לעצמך. ברגע שאת מתחברת לפוטנציאל המיני שלך את מבינה שאת ראויה להיות מינית ומאושרת וסקסית".

בן דוד: "מיניות זה דבר חי ומתפתח. מיניות בריאה זה לא להגיד 'אני חווה סקס, אני חווה אורגזמות, אז למה צריך עוד?'. במצב כזה שום דבר לא זז שם, וזה לא שבהכרח היכולת להשפריץ היא תזוזה אבל זה כן מסמל היכרות שלך עם עצמך ועם בן הזוג. זה פשוט עוד משהו של להכיר את הגוף שלי ולחוות את המיניות שלי במלואה".