יפית כהן

בעלת קליניקה המתמחה בטיפול במחלת הרוזציאה ואדמומיות בפנים.

88 שיתופים | 132 צפיות

תוכן שיווקי

 

איך התחלת את דרכך המקצועית?

"אל תחום הטיפולים לעור אדמומי הגעתי בעקבות המקרה האישי שחוויתי. מחלת עור אשר ממנה סבלתי תקופה ממושכת והיוותה מקור לתסכול, עד כדי פגיעה בביטחון העצמי ובאורח חיי.

במהרה התברר שרבים סובלים מאותה הבעיה ולכן החלטתי להתמקצע בתחום. לאחר לימודים אקדמאיים ובשילוב עם הניסיון והידע שרכשתי, הקמתי את "המרכז לטיפול ברוזציאה ועור רגיש", יצרתי שיתופיי פעולה עם רופאי עור ועם מרכזי מחקר בבתי חולים, ניהלתי את פורום רוזציאה, ומכאן הכל התחיל".

מהי יחודיות המרכז לרוזציאה?

"סימפטומים של הסמקות חוזרות ונשנות ואדמומיות קבועה בפנים שאליה נלווים נימי דם ופצעונים דמויי אקנה, מאפיינים את מחלת הרוזציאה, אך פעמים רבות החולים הנושאים סימפטומים אלו מאובחנים בשוגג כחולי סבוריאה, דרמטיטיס, אקנה והפרעות עור נוספות.

לקליניקה מגיעים אנשים מכל רחבי הארץ ומחו"ל שאובחנו וטופלו בצורה לא נכונה, או כאלה שנאמר להם שאין טיפול כלל. לאור המקרים בהם נתקלתי והניסיון הרב שצברתי בתחום, יחסתי חשיבות גדולה בראש ובראשונה לביצוע אבחון קליני ייחודי המאפשר לנו את היכולת להבדיל בין מצבים פתולוגים בעור.

שילוב המתודולוגיה שפיתחתי והתאמת פרוטוקול טיפולי מערכתי ייחודי לרוזציאה, מביא לתוצאות טובות ולשיפור איכות החיים עבור החולים".

רגע מכונן שזכור לך במיוחד?

"הכרות עם חולת רוזציאה שהגיעה אלי לאחר קבלת ייעוץ בו נאמר לה ע"י הרופא המטפל שמצבה לא ניתן לריפוי ולכן תאלץ לחיות עם בעיה זו כל חייה. מצב זה הכניס את האשה לדיכאון, היא ירדה במשקל ואף הפסיקה לעבוד.

לאחר סדרת טיפולים בקליניקה, חל שיפור משמעותי, מרבית האדמומיות נעלמה והאשה חזרה לשגרת חיים מלאה. בעקבות מקרה זה הבנתי שביכולתי לשפר את איכות חייהם של חולים רבים וזהו ייעודי בחיים".

איפה את רואה את עצמך 

בעוד 5 שנים?

"בשנים האחרונות אני מרצה בכנסים מקצועיים, מנהלת בפיסבוק קבוצת תמיכה בנושא רוזציאה ואדמומיות בעור, וכותבת בבלוג על המחלה. מטרתי – להעלות את המודעות בארץ ולהיות מובילת דעת קהל עולמית".

 

 

ירושלים 59 א', בת-ים

טל׳: 054-5321040

www.yafitcohen.co.il

yc.cosmetics@gmail.com