גלית גוטמן: "מי שרוצה להרוויח את הקמטים שלה, בבקשה"

גלית גוטמן | צילום: דודי חסון, סטיילינג: סיוון חימי
גלית גוטמן | צילום: דודי חסון, סטיילינג: סיוון חימי

היא לא תתחתן עם יגאל אהובי עד שלא יתנו גם להומאים ולסביות לעשות זאת ומתגאה בבוטוקס שלה. גלית גוטמן דוהרת

88 שיתופים | 132 צפיות

 

"אני באמת מאורסת", גלית גוטמן מחייכת חיוך ממזרי ולוקחת שאיפה מהסיגריה. היהלום על טבעת האירוסין שבן זוגה מזה ארבע שנים, יגאל אהובי, העניק לה לא מזמן, מנצנץ בשמש של תל ברוך צפון. "יגאל ואני באמת התארסנו, אבל לא נתחתן. יגאל רוצה לחגוג, לעשות מסיבת אירוסין, והבנות שלי בטירוף על זה, אז נראה".

בגיל 45, נראה כי גוטמן נהנית מהמשחק החדש שהמציאה עם התקשורת: "יתחתנו או לא יתחתנו", השאלה שמעסיקה את מדורי הרכילות מאז הודיעו על אירוסיהם. לא אכפת לה כששואלים אותה על זוגיות פרק ב' המסקרנת שפרחה אחרי הפרידה מהצלם זיו קורן, לאחר 17 שנים ביחד ושתי בנות, ולא אכפת לה שמתעניינים בפשר האירוסין שלהם, "הלילה יגאל ואני ישנו ביחד, ובבוקר הוא שאל אותי – 'מתראים הערב?', אמרתי לו שאני לא יודעת. הרי לא בא לי לצאת כל יום. נראה מה עם הבנות, מה קורה בבית, ונחליט. ככה אנחנו חיים".

גלית גוטמן: טוטאל לוק – סמפל, קניון רמת אביב, צעיף – קרייזי ליין | צילום: דודי חסון, ניהול קריאייטיב: טל קליינבורט, סטיילינג: סיון חימי, ניהול הפקה: שיר פלד, איפור: אסף בבו, שיער: לירז אגם
גלית גוטמן: טוטאל לוק – סמפל, קניון רמת אביב, צעיף – קרייזי ליין | צילום: דודי חסון, ניהול קריאייטיב: טל קליינבורט, סטיילינג: סיון חימי, ניהול הפקה: שיר פלד, איפור: אסף בבו, שיער: לירז אגם

רגע, אירוסין זה לא אומר שמתחתנים?
"מבחינתנו האירוסין זאת המחויבות שלנו אבל מ-Day One אמרנו שלא נתחתן, אף פעם לא התחתנתי ברבנות, אני רווקה בתעודת הזהות ואין לי צורך בזה. ביום שבו כולם יוכלו להתחתן כאן, כולל הומואים ולסביות, אני מבטיחה שנתחתן. אם מעמד האישה ברבנות יהיה שווה, אם משהו יתקדם, אז אהיה מוכנה להיות חלק מהמוסד הזה. המצב הזה שבו המדינה מממנת רבנים שלא רואים אישה ממטר חייב להיפסק".

לא צריך רבנות כדי לאחד כתובות.
"אולי נעבור לגור יחד כשהבנות יגדלו. אני לא באנטי לזה, אבל זה המצב עכשיו. תראי, יש משהו מרגש בלעבור לגור יחד, לעשות את הקניות הראשונות לבית, אבל אני לא שם יותר. יכול להיות שזה עניין של בגרות, גיל וניסיון, להגיע למקום שאתה אומר שאתה לא כמו הרוב וזה בסדר. אני נהנית שיש לי את הבית שלי, שלא מתערבים לי ולא אומרים לי ואף גבר לא משאיר לי אסלה מורמת".

הרבה גברים רוצים מישהי שתוריד להם את מכסה האסלה.
"זה נכון, סטטיסטית אחרי גירושין גברים נוטים להתחתן שוב, הם צריכים אישה לידם. אצלי בכל מקרה אין סירים על הגז, אצל יגאל יש יותר אוכל מאצלי, אני שונאת לבשל שנאת מוות. מהבחינה הזו, אני לא האישה הזאת שכדאי לעבור לגור איתה. אחד הדברים הראשונים שאמרתי ליגאל זה שאני רוצה להיות המאהבת, והוא קיבל את זה יופי".

את יודעת שתזדקני עם יגאל?
"אני חולמת על זה, אבל להגיד לך שזה יתממש? אני לא יודעת".

 

ביחד ולחוד

סידור שתי הכתובות לא רק שמתאים לשניהם אלא מתואם עם תנועה עולמית שהולכת וצוברת תאוצה. המומחים קוראים לזה LAT, ראשי תיבות של Living apart together, גרים בנפרד ביחד. גלית מרוצה לשמוע שיש שם לדרך החיים שלהם, ומודה בבדיחות דעת שבשלב זה, לאחד כתובות יהיה כמעט בגידה בערכים. "בעקבותינו עוד אנשים התחילו להיות בזוגיות בלי לגור יחד", היא אומרת, "ליאור שליין ומרב מיכאלי התחילו לפנינו, אבל עכשיו קראתי שגם מרב בטיטו לא גרה עם בעלה. תראי, לא חשבתי שאני איכנס לזוגיות ארוכה אחרי הפרידה מזיו, לא ידעתי לאן אני הולכת. ואז נהייתה אהבה גדולה, וזה היה ברור שבחצי השנה הראשונה לא נגור יחד, ואז שגם בשנה הראשונה, ואז התחלנו לשאול את עצמנו מה מתאים לנו, בלי לעשות מה שכולם עושים רק כי כולם עושים את זה. הרי בסיבוב הראשון שלי נכנסתי להיריון בגיל 27 בלי לשאול את עצמי בכלל אם זה נכון. היום אני רואה נשים שגם אומרות שהן לא רוצות להיות אימהות, זה משהו שלא דמיינתי לפני 20 שנה".

גם על פוליאמוריה מתחילים לדבר.
"לפוליאמוריה אין לי סבלנות. אנחנו בקושי מצליחים להתמודד עם אחד, אז עוד אחד? זה מעבר לכוחותיי".

גוטמן אתגרה את השיטה לפני שידעה לאן החיים יגלגלו אותה, וזה במידה רבה מה שהפך אותה מעוד דוגמנית, לאשת תוכן עסוקה מאוד. עוד כשהייתה נשואה לקורן, התעקשה לחשוף את הצדדים הפחות מושלמים בחייהם הפוטוגניים, למשל כשהגישה את תוכנית הדוקו "בטבעת זו" שעסקה בגירושין, בערוץ 10. העשייה הדוקומנטרית המשיכה עם שלל פרויקטים לצד ההצעה להנחות את תוכנית הבוקר של קשת יחד עם יואב לימור לפני כחמש שנים. כיום השניים נפגשים בימי שישי בבוקר מול המצלמות, והצד הדעתני של גוטמן ממשיך להיות נוכח מאוד.

המהומה האחרונה בעניינה אירעה כאשר הודלף סרטון שבו אחרי ריאיון שהתקיים באולפן עם ח"כ נאווה בוקר מהליכוד, צולמה גוטמן כשהיא נוזפת בח"כ בוקר ומפצירה בה להתקומם נגד השחיתויות של ראש הממשלה נתניהו ורעייתו שרה. "התכשיטים שהיא לקחה, והצעקות, והצרחות, את מי את משרתת?" היא אומרת שם לח"כ בוקר. הסרטון זכה לצפיות ולתגובות רבות, שחלקן מאשימות את גוטמן שהיא נציגת התקשורת השמאלנית. את גוטמן עצמה האירוע לא טלטל. "מי שפרסם את הקטע זה יועץ התקשורת של נאווה בוקר, ראיתי אותו עומד ומצלם ולא הבנתי אז את הגאוניות שלו להוציא את זה, הרי האייטם בתוכנית היה על זה שנאווה אמרה שלא צריך לפרסם כל אייטם על שרה ויאיר נתניהו, אז תחליטי, מה מותר ומה אסור לפרסם?".

ומה התשובה שלך?
"לדעתי צריך לפרסם הכול. יש אנשים שיושבים על קופת המדינה, אנחנו משלמים להם והם אמורים לעבוד בשבילנו ולא בשביל עצמם והמקורבים שלהם. רק עכשיו, עם כל החקירות, אנחנו מתחילים לגלות חלקים מהפסיפס של מה שהיה קיים שנים. קיבלתי הודעות מעיתונאים, גם של הימין, שכתבו לי 'כל הכבוד' על מה שאמרתי. אני יודעת שזה עשה רעש, אבל את חושבת שאם זה היה גבר עיתונאי שהיה אומר את הדברים האלה לנאווה בוקר, היו מפיצים את זה ככה ועושים מזה עניין? אני חושבת שלא. זה לא היה הופך לשיחת היום והפייסבוק. אני אישה שאומרת את דעתה וכנראה זה מוזר לאנשים מסוימים. לא סתם אילנה דיין הייתה צריכה להקריא את התגובה ההיא של ביבי, מילה במילה. הוא לא נתן לעיתונאי גבר לעשות כזה דבר".

את לא רק אישה. את גם דוגמנית בלונדינית. אולי לא קל להפנים שיש לך שכל ודעות.
"אני מביאה את עצמי לכל מקום כבר הרבה שנים. להיות בטלוויזיה זה כבר לא סתם לקרוא מהפרומפטר ולהיות טפלון, אם אתה לא מביא את עצמך למה שאתה עושה, אתה לא באמת קיים. בשעה הראשונה של תוכנית הבוקר, השעה הפוליטית, קשה לי עם מה שאני רואה. קשה לראות לראות שהמילה מוסר כבר לא קיימת בלקסיקון של חברי הכנסת והשרים שמתארחים אצלנו, אני נותנת את הבמה לימין ולשמאל אבל תמיד תוהה איך כשמישהו נבחר הוא אומר שהוא יהיה של כולם, ובפועל זה לא מה שקורה. ומה שהם אומרים בהפסקת הפרסומות זה לא מה שהם אומרים כשהמצלמות פועלות".

גלית גוטמן: חצאית – בוטיק ורנר, ז'קט – קרייזי ליין תכשיטים – נוריתמי | צילום: דודי חסון, סטיילינג: סיון חימי
גלית גוטמן: חצאית – בוטיק ורנר, ז'קט – קרייזי ליין תכשיטים – נוריתמי | צילום: דודי חסון, סטיילינג: סיון חימי

אורלי לוי אבקסיס הפכה מדוגמנית לחברת כנסת. את הבאה בתור?
"לא, מה פתאום. פעם אחת קיבלתי הצעה ממפלגה, אבל לא התייחסתי לזה ברצינות. יש לי יקום מקביל שאני שומרת עליו וזה עולם האופנה. הוא ההפך הגמור, אנחנו יוצרים בועה, ואני כל כך אוהבת אותה. אורלי לוי גדלה בבית פוליטי, היא עושה דברים מדהימים אבל זה ממש לא הכיוון שלי".

מאיזה בית פוליטי את באה?
"סבא שלי, אבא של אבא, היה הנציג של מפלגת העבודה בקיבוץ בית אורן, וכשהייתי באה לבקר אותו הייתי מציירת על פלאיירים של העבודה. מעורבות חברתית ועזרה היו ערכים בבית הזה, מבחינתם להיות עצמאי ולהרוויח כסף היה בושה. ההורים שלי כבר הלכו לכיוון אחר – אימא שלי הייתה זמרת חתונות בלהקות ואבא חבר אגד. היינו מעמד ביניים מפויס ששמח לשלם מיסים למדינה ומאמין למנהיגים שלה. הערצתי אנשים שהלכו לפוליטיקה, לא שינה לי שמאל וימין, אבל היום יש פילוג שמישהו דאג שיקרה. אני סולדת מזה סלידה גדולה".

גלית גוטמן בקמפיין של קרייזי ליין אביב קיץ 2018 | צילום: דודי חסון
גלית גוטמן בקמפיין של קרייזי ליין אביב קיץ 2018 | צילום: דודי חסון

עובדת בחנות ממתקים

מילדות של מעמד ביניים ברעננה ומאוחר יותר באבן יהודה – גלית התפוצצה בגיל 17, כשזכתה במקום הראשון בתחרות "תגלית השנה" והפכה לאחת הדוגמניות המפורסמות ביותר בארץ. לאט לאט היא הוכיחה שהיא יותר מזה – היא שיחקה ("רמת אביב ג'", "השיר שלנו"), הנחתה ("הדוגמניות", "זהירות ירקות"), והמשיכה לדגמן גם לתוך שנות ה־30 וה־40 שלה, כשבנות המחזור שלה כבר תייקו את העשורים הללו עמוק בארכיון. היום החיים שלה נראים קצת שונה משהיו בנקודת ההתחלה. גוטמן חיה בשכונת היוקרה תל ברוך צפון, לצד מיוחסים כמו בר רפאלי, שלי גפני וגיא ואורנה אלוביץ' – עובדה שהיא לוקחת עם קורטוב של הומור עצמי. "יש פה קהילה מקסימה. יש פה אנשים שחיים ועובדים קשה בשביל הכסף שלהם ונותנים כשצריך. מרחוק זה נראה כאילו כולן פה יושבות בג'יפ שלהן ונראות כמו שטאנץ גלית גוטמן, אבל יש כאן עוד גוונים".

הבנות שלה שירה (18) ואמה (12) מתחילות גם הן למשוך תשומת לב תקשורתית, ועושות צעדים ראשונים מול המצלמה. "שירה הצטלמה קצת לקמפיינים, אנחנו לוקחים הכול מאוד לאט. אני שומרת עליה. צריך אופי חזק לעולם הזה, היא ילדה אצילה ורגישה וביישנית, וצריך לחכות ולראות. הקטנה לעומתה – רק תיתני לה במה והיא תפרח. היא רוקדת ורוצה להיות שחקנית ורוצה הכול. היא מאוד רוצה להיות שם".

חשוב לך שייפתחו עבורן עוד אפיקים מלבד שואו ביזנס?
"אני אימא מאוד משחררת. רוב הילדים הרי לא באמת יודעים מה הם יהיו כשהם יהיו גדולים. כרגע יש לי שתי מתבגרות בבית, ואני מסתכלת על הכול בשעשוע".

איפה מהפכת metoo פגשה אותך?
"אני באופן אישי לא עברתי הטרדות מיניות, אבל כמובן שמאוד קשה לי לשמוע מה נשים עוברות. בכל זאת, יש לי שתי ילדות בבית. אני אדם אופטימי ואני מקווה שמכבדים אותן, ואני מדברת איתן על הדברים אבל גם לא רוצה להבהיל. אני לא רוצה להגיע למצב שהן יחששו מכל גבר, שלא יהיו להן חברים וידידים. זה טריקי".

לצד הצעדים הראשונים של בנותיה בתחום, גוטמן לא מפסיקה לעבוד, ומובילה כרגע לא פחות משלושה קמפיינים גדולים: לחברת ההלבשה התחתונה בוניטה דה מאס, לרשת הביגוד קרייזי ליין וההישג האחרון – לרונית רפאל, כוהנת האסתטיקה הרפואית. "מבחינתי לעבוד עם רונית רפאל זה כמו שתשימי אותי בחנות ממתקים", היא אומרת "אני בת 45 עם שלושה קמפיינים ענקיים, מי היה מאמין? מדברים על קידוש הנעורים והזיוף, וכל כך כיף לי שאני יכולה לייצג את בנות הגיל שלי. אני מקבלת מנשים הרבה תגובות של אהבה וכבוד".

 

עשית לא מעט רעש כשבכנס של רונית רפאל הכרזת שאת מזריקה בוטוקס ומכל המצקצקים ביקשת – תמותו.
"כמות הטלפונים שקיבלתי אחרי האמירה הזו הייתה מדהימה. כולם רצו לדעת איפה אני מזריקה, כמה זה עולה, איך עושים את זה, ככה הבנתי שזה בא לאנשים טוב. הרי מדובר כאן בתעשייה שמגלגלת מיליארדים, אבל זה סוד שמור שנשים מזריקות, אז רק אני עושה? אני זו שמגלגלת את כל המיליארדים? תראי טלוויזיה, כבר עשר שנים לאף אחת לא זז המצח. זה נורא פשוט לראות מי עושה בוטוקס ומי לא. באירוע של רונית רפאל הרגשתי שיש חצי התנצלות ורציתי להגיד – אין לכן על מה להתנצל. אישה, חוץ מזה שהיא אימא וסבתא ואשת קריירה, מותר גם שיבוא לה לקום ולפגוש את עצמה במראה, ולהיות מרוצה ממה שהיא רואה".

ואת לא היית מרוצה כשהתחלת להזריק?
"לא הספקתי להגיע לשלב הזה. התחלתי בגיל 35 אז אני בכלל לא יודעת על קמטים. בשנייה שהבנתי מה זה, הלכתי ועשיתי, מי שרוצה להרוויח את הקמטים שלה, בבקשה. אני הרווחתי כסף לקנות את הקרמים ואת הטיפולים הכי יקרים שיש בשביל לשמור על הפנים שלי, כי הן כלי העבודה שלי".

גלית גוטמן לובשת ז 'קט של קרייזי ליין, חליפה Dsquared2 לפקטורי 54, תכשיטים נוריתמי, חזייה של בוניטה דה מאס | צילום: דודי חסון, סטיילינג סיון חימי
גלית גוטמן לובשת ז 'קט של קרייזי ליין, חליפה Dsquared2 לפקטורי 54, תכשיטים נוריתמי, חזייה של בוניטה דה מאס | צילום: דודי חסון, סטיילינג סיון חימי

העבודה המתמדת מאפשרת לגוטמן להתגאות גם בחשבון בנק מכובד. על אף הזוגיות עם גבר מבוגר ממנה ומבוסס עד מאוד (אהובי מוערך במיליארדים, שאת רובם עשה מעסקאות תיווך נדל"ן באירופה) – ואולי דווקא בגללה – חשוב לגוטמן להבהיר כי לא איבדה את יכולותיה לחתום על צ'קים בעצמה. "הבנות שלי רואות מה זה אישה עצמאית, הן יודעות שהן שוות לגבר בכל דבר. מעולם לא היה לי ספק שאעשה קריירה, חשוב לעשות משהו עם החיים שלך, כדי שתמיד תוכלי לקום וללכת".

כי קיימת אלימות כלכלית נגד נשים?
"בטח. הסקרים מראים שנשים מוכות ומוחלשות קיימות גם בווילה לידי, לא רק בפריפריה. יש כאן הרבה בתים עם טרור כלכלי. אחרי שהתגרשתי לא האמנתי כמה נשים ניגשו אלי, גם כאלה שאני מכירה ושאת מכירה וגם כאלה שלא – ואמרו לי שהחלום שלהן הוא להתגרש, אבל הן פשוט לא יכולות. יש פה חרדה משמעותית. לי לא היה את זה כשהתגרשתי, אבל יש נשים עם משכנתה ושלושה ילדים שמפחדות לעזוב".

בפסח, מספרת גוטמן בהתרגשות, תיקח צעד קדימה בעשייה פילנטרופית כשתפתח בית המיועד לנשים מעל גיל 18 שזקוקות לתמיכה. "אני עושה את זה עם עוד שתי חברות, בשיתוף משרד הרווחה, זה מיועד לבנות שהיו בפנימיות ובבתי אומנה, סיפורים קשים, המדינה לוקחת עליהן אחריות עד גיל 18 אבל מה אז? הבת שלי חגגה 18 לפני חודש, מה השתנה?".

אז מה קורה איתן?
"הרבה מהן לא מתגייסות ונפלטות מהמערכת. אין להן בית. הבית שלנו, בהוד השרון, יעזור להן לקום על הרגליים. יקראו לזה 'הבית של עומר', על שם עומר שמש שנהרגה במפולת השלגים בנפאל, ואימא שלה, איילת שמש, היא אחת היזמיות. הבנתי שהבנפיט שלי כגלית גוטמן הוא שאני יכולה לעשות שינוי. קשה לי לבקש כסף מאנשים, אבל אני עושה את זה ומגלה שיש הרבה רצון טוב. חבל שזה לא מספיק חשוב למדינה כדי להקצות לזה משאבים בעצמה".

חשוב לך שהבנות שלך ידעו שיש להן פריבילגיות שלהרבה אנשים אין?
"הן רואות ומודעות, אולי כשהיו בנות שש הן חיו בבועה שיצרנו עבורן, אבל היום הן יודעות טוב מאוד מה קורה מסביב. אחרי הכול, בבית שלהן רואים חדשות כל ערב, מהיום שהן נולדו". 

"הבנות שלי רואות מה זה אישה עצמאית", גלית גוטמן בקמפיין של קרייזי ליין | צילום: דודי חסון
"הבנות שלי רואות מה זה אישה עצמאית", גלית גוטמן בקמפיין של קרייזי ליין | צילום: דודי חסון

 

צילום: דודי חסון
ניהול קריאייטיב: טל קליינבורט
סטיילינג: סיון חימי
ע. סטיילינג:
גל ווינשטיין
ניהול הפקה: שיר פלד
איפור:
אסף בבו
שיער: לירז אגם