ראיון אישי

אביב אלוש: "אני לא מרגיש שאני הגבר הסקסי בישראל"

אביב אלוש בקמפיין הג'ינסים של קסטרו | צילום: אייל נבו
אביב אלוש בקמפיין הג'ינסים של קסטרו | צילום: אייל נבו

אביב אלוש חולם להיות כמו גל גדות ולא רואה סתירה בין ההתקרבות שלו לדת לקמפיינים פלרטטנים עם רותם סלע

88 שיתופים | 132 צפיות

 

רגע לפני תחילת אוגוסט ומאות אלפי הורים בישראל מסתובבים טרוטי עיניים, ואביב אלוש לא שונה מהם. על סט צילומי קמפיין הסתיו של קסטרו ולצידם של הפרזנטורים רותם סלע ועומר דרור, סימני העייפות מסגירים שמדובר באבא מותש בשיאו של החופש הגדול, אבל אל תטעו גם ככה מדובר במי שמצדיק את התלהבות הגולשים, יותר נכון הגולשות, ונושא בכבוד את הטייטל הגבר הלוהט בישראל, על אף שלא תמיד היה כזה. "אני עובד מאוד קשה כדי לשמור, יש לי נטיות להשמנה. הייתי ילד שמנמן ואני כל הזמן נלחם בזה. אני חצי טוניסאי וחצי תימני, שתי עדות עם אוכל מאוד טעים ומאוד משמין ואני בן אדם שאוהב לאכול. בתקופות של צילומים יש מי ששומר עלי שלא אתפרע. אני דוגל בבריאות ולא בהרזייה, אבל אם לא הייתי שומר הייתי לבד ממלא פה את הספה".

ואותו ילד שמנמן בפנים אוהב את הטייטל הגבר הכי סקסי בישראל?
"לא יודע", הוא צוחק במבוכה. "מן הסתם זה מחמיא אבל אני לא תופס את עצמי ככה. אני לא הולך ברחוב ואומר לעצמי 'אתה הבן אדם הכי סקסי בישראל'. עם כל הטייטלים האלה אני בעיקר מנסה להוריד את עצמי לקרקע כדי לשמור על איזון. מצד שני, אני גם לא מתלונן למרות שלפעמים זה מאוד מביך. וגם, כולה טייטל. בשנה הבאה זה בטח יהיה גבר אחר".

אביב אלוש ורותם סלע על סט צילומי קמפיין הסתיו החדש של קסטרו | צילום: דנה קופל
אביב אלוש ורותם סלע על סט צילומי קמפיין הסתיו החדש של קסטרו | צילום: דנה קופל

עוד כתבות מעניינות
7 הפריזאיות הכי שיקיות באינסגטרם
גורו הכושר של הסלבס עם הטיפים לעור זוהר
שופינג בחו"ל: איך למצוא את הסיילים השווים?

בשנים האחרונות נדמה שאלוש בכל מקום. חוץ מקמפיינים קבועים לקסטרו, בימים אלה השיר החדש שלו "הכי קרוב אלייך" כובש את היוטיוב, הוא עובד על סרט שיבוסס על סיפור חייו של עידו גל רזון, הלום הקרב שעורר סערה בכנסת בעקבות היחס המזלזל של המדינה, פעיל בעמותת "לוחמים לחיים" העוסקת בנושא ובקרוב עתיד להצטלם לעונה החדשה של "להיות איתה".

טענו שב"להיות איתה"אתה מגלם דמות סטריוטיפית של גבר מזרחי, יש כאלה שטוענים שגם בקמפיין של קסטרו אתה עלה מזרחי תאנה. מפריע לך שככה מתייגים אותך?
"לא, למה שזה יפריע לי? זה אני. כן, אני מזרחי, אני שחום, ואני גם יכול להבין למה שמים עלי את הסטיגמה של המאצ'ו וזה כל היופי. דווקא כשחקן אני מנסה בדמויות שלי להיכנס למקומות אחרים. עשיתי תפקיד של עבריין ב"הבורר" ותפקיד של אופה ב"להיות איתה", כדי לשבור את הטייפקאסט וברוך השם זה עבד, אבל דווקא היום אני מתגעגע לדמויות העבריינים ומחכה שתבוא אלי עוד דמות קיצונית שאוכל להיכנס לנעליים שלה".

אביב אלוש בקמפיין הג'ינסים של קסטרו | צילום: אייל נבו
אביב אלוש בקמפיין הג'ינסים של קסטרו | צילום: אייל נבו

בינתיים אלוש מנסה להגשים את החלום הגדול ולכבוש את הוליווד. בשנה שעברה הוא כבר עשה צעד אחד קטן כשגילם את דמותו של ישו בסרט "הבקתה" לצד השחקנית זוכת האוסקר אוקטביה ספסנר והשחקן סם וורת'ינגטון. הסרט אמנם לא העיף את המבקרים, אבל עבור אלוש זו הייתה הזדמנות לשחק תפקיד שונה ב-180 מעלות מתדמית המזרחי שבדרך כלל מדביקים לו.

אתה רואה את עצמך מצליח שם כמו גל גדות?
"אני מכוון לשם, היו לי עכשיו הרבה כמעטים ופרויקטים שנפלו בדרך. אבל מה שיבוא – יבוא, אני פתוח ברוך השם".

"ברוך השם" הוא ללא ספק צמד המילים שנאמר הכי הרבה במהלך הריאיון, ולא במקרה. אלוש כבר סיפר בעבר על תהליך ההתחזקות וההתקרבות שלו בדת, כולל כיצד הפסיק לאונן והתחיל לשמור הלכות נידה יחד עם אישתו נופר, ולפני כשבוע אף נסע לראשונה לביקור באומן. איך כל זה מסתדר עם התפקיד הפלרטטני ב"להיות איתה" והקמפיינים הסקסיים של קסטרו? מבחינת אלוש אין סתירה."העבודה שלי היא כשחקן אמן וכיוצר, ביום שאני ארגיש שיש  קונפליקט אני אפתור את העניין באותו הרגע. נכון להיום אני מנהל קריירה ובעל משפחה אוהבת. ברוך השם, אני ובוראי ביחסים טובים".

View this post on Instagram

אין לי מילים

A post shared by Avraham Aviv Alush (@avivalush) on

והוא גם זה שסידר לך לשחק את לא פחות מישו וללכת על המים. איך היה על הסט?
"חוויה מטורפת, מדהימה, רוחנית, על כל המשתמע מזה. על כל דבר אני מסתכל בצורה מאוד רחבה. למה דווקא אני נבחרתי, כנראה שיש לזה סיבה. הצבתי להם תנאים קשים, אני שומר כשרות ושבת, והם עדיין התעקשו עלי. למרות ההתנגשויות שהיו שמרתי על האמת הפנימית שלי. הם כיבדו אותי ברמת שקשה להסביר. כשהייתי במלון התקשר אלי הטבח ושאל אותי אם אני full Kosher ואמרתי לו 'כן, אבל אל תשתגע, גם אם תביא לי צמחוני זה ממש סבבה', הוא אמר לי 'אחי, הכל טוב, אני גם יהודי וריגשת אותי ואני הולך לפנק אותך'. למחרת אני מגיע לסט, הוא מכניס אותי למשאית, מראה לי מקרר, ואומר לי 'המקרר הזה הוא רק שלך', והיו בפנים סטייקים ומה שאת לא רוצה. הוא דאג לי ברמות מטורפות וזה חיזק אותי שברגע שאני שומר על האמת שלי, כל הקארמה הולכת איתך וזה היה מדהים".

בימים האחרונים אי אפשר להתעלם ממחאת הלהט"ב הקוראת לשווין גם בהורות, מהצד השני אמירות חשוכות של רבנים תופסות כותרות. בתור מי שמעמיק בדת איך זה גורם לך להרגיש?
"התהליך שלי לא קשור לעניין הזה. אני חושב שלכל אחד מגיעה הזכות להקים משפחה. אחד הכללים החשובים והקשים בתורה זה 'ואהבת לרעך כמוך', לפני שאתה שופט בן אדם אתה קודם כל צריך לאהוב אותו ואני כל הזמן מלמד את עצמי להיות במקום הזה של לאהוב כל אחד כמו שאני אוהב את עצמי. עם השנים אני לוקח על עצמי עוד ועוד ולומד אבל מאז ומעולם האמונה שלי הייתה שאני מכבד כל אחד".

אביב אלוש על סט צילומי קמפיין הסתיו החדש של קסטרו | צילום: דנה קופל
אביב אלוש על סט צילומי קמפיין הסתיו החדש של קסטרו | צילום: דנה קופל