תקוה גדעון: "אני וליאור כבר לא בקשר"

תקוה גדעון בצילומים למותג FIX | צילום חלי פרידמן לסולו
תקוה גדעון בצילומים למותג FIX | צילום חלי פרידמן לסולו

האם היא כועסת על האקס, ליאור דואק, איפה תשקיע את הכסף מ"האח הגדול", והאם בקרוב נראה אותה ב"הישרדות"? תקוה גדעון הצטלמה לקמפיין הלבשה תחתונה וחולמת על קריירה כשחקנית

88 שיתופים | 132 צפיות

"תשמעי קטע", אומרת לי תקוה גדעון, "בעוד אני יושבת ומשננת טקסטים לקראת הצילומים לסרט החדש, הראשון שלי, 'נא להתנהג בהתאם' של מאור זגורי, הטלפון שלי על מצב טיסה ולידי שחקנית שבאה לעבוד איתי, התחילה היסטריה סביבי. מכשיר הטלפון התפוצץ מרוב הודעות מבני משפחה, מחברים, ממי לא. התברר שהפרידה שלי ושל ליאור דואק עלתה באתרים והתפשטה כמו אש בשדה קוצים וכולם התעניינו, רצו להבין, לשמוע, לקבל תגובה". 

הדיירת הדומיננטית שזכתה בכל הקופה ב"האח הגדול" היא עכשיו כוכבת אחד הסרטים בפרויקט הסרטים הקצרים של "הוט", "במרחק 100 מטרים" שביים מאור זגורי, העוסק בתקופה הקורונה. ב"נא להתנהג בהתאם" תקוה משחקת בתפקיד עצמה ואת נהג המונית שמסיע אותה הביתה בימים של סגר מגלם שולי רנד. רוב הסרט הוא דיאלוג בין שניהם. "הכול אמנם מתוסרט, אבל עם הרבה חלקים אני מאוד מזדהה. למשל הוא מנסה להנמיך לי ציפיות לגבי גזענות ולגבי ההפגנות של האתיופיות ואני מפרקת את זה אצלו שוב ושוב ומנסה לשכנע שיש בארץ גזענות, וכן יש. מה שקרה לסלומון טקה יכול לקרות למישהו אחר מהעדה האתיופית שסובלת מאפליה ומגזענות ולכל צבע יש חוק אחר". 

איך הגבת כשהתברר לך שכל העולם יודע על הפרידה?
"יכולתי בקלות להישאב להיסטריה, אבל במקום זה נשמתי שנייה, אמרתי לעצמי, 'קיבלת הזדמנות לשחק בסרט, אסור לך לפספס אותה וחובת ההוכחה עלייך, אז עכשיו את חייבת לאסוף את עצמך ולהתעלם מכל רעשי הרקע'. ניתקתי רגש ופעלתי מהמוח. כל חיי עבדתי בשירות לקוחות, אם זה כפקידה ואם זה בניהול מסעדה ומי שעובד עם אנשים יודע שאת הלקוח לא מעניין אם היה לך יום עצוב או שנפרדת באותו יום. למדתי לנטרל את חיי האישיים ולחייך. המשכתי לשנן את הטקסטים ובסופו של דבר עשיתי מהלימון לימונדה. הסרט היה הצלחה גדולה, הביקורות פרגנו לי בענק". 

תקוה גדעון בצילומים למותג FIX | צילום חלי פרידמן לסולו
תקוה גדעון בצילומים למותג FIX | צילום חלי פרידמן לסולו

תפקיד ראשון שלך. וכל כך הרבה פירגון על כך שאת שחקנית מלידה. קיבלת תיאבון?
"מאוד. הופתעתי מכל הפירגון סביבי וכבר התחלתי לברר לגבי בית ספר למשחק. בעבר כשהייתי צופה בכל מיני סרטים הייתי אומרת לעצמי שגם אני יכולה, אבל זה לא היה ברמה של לעשות פאוזה ולשנות מסלול, אבל עכשיו, כשנפתחה לי כזאת דלת ענקית לתחום, אני לוקחת את זה בשתי ידיים. כבר קיבלתי הצעות נוספות בתחום ודברים הולכים לקרות". 

תחזרי במקביל לנהל מסעדה כמו בימים שלפני האח הגדול?
"לא. אני במקום אחר. חוץ מעולם המשחק אני בן אדם שאוהב להתבטא, שלא תמיד אומרת דברים שגרתיים וחושבת מחוץ לקופסה, מעניין אותי היום לעשות דברים שלא עשיתי, למשל לשבת בפאנלים. אני מאוד ורבלית ולפעמים אפילו חופרת. התחלתי לעבוד גם על הרצאה. בעקבות 'האח' התברר לי שהשפעתי על הרבה בני נוער, קיבלתי אלפי הודעות מרבים שנתתי להם כוח. קיבלתי פניות מבתי ספר, מחברות וארגונים לבוא להרצות בכל מה שקשור לדימוי גוף והעצמה. מה שבטוח: אני לא דומה לאף אחד ואני כאן כדי להישאר".

אין בך שום כעס על ליאור?
"לא. אני לא יודעת איך הייתי שורדת את העונה של האח בלעדיו. החיבור בינינו היה מהיום הראשון, הוא היה חבר אמת בתוך הבית שהלך איתי יד ביד והיה לי אוזן קשבת וכל מה שנותר לי לומר לו הוא תודה גדולה. וגם אחרי שהוא יצא ואני נשארתי הוא פרגן לי מבחוץ ופעל לקדם אותי". 

לא נפגעת כשאמר שהוא לא נמשך אלייך?
"לא. ממש לא נעלבתי. הערכתי את הכנות שלו. הוא אמר שהוא התאהב באישיות שלי ובאדם שאני. ואני בן אדם מורכב ואני בן אדם עם ביטחון עצמי ותמיד הייתי סופר מחוזרת. וכמה פעמים קרה לי שהכרתי אנשים אבל לא נמשכתי אליהם מכל מיני סיבות, זה קורה לכולנו רק שבמקרה שלי זה קרה בבית מצולם". 

ובסוף הוא גם התגבר על האמירה הזאת וראו שהתנשקתם.
"רק אגיד שלא כל דבר המצלמות תיעדו". 

אתם כיום בקשר?
"לא. אבל אנחנו לא ברע. אני אף פעם לא בקשר עם האקסים שלי, זה לא פייר כלפי בן הזוג שיהיה". 

אבל הסרת ממנו עוקב?
"עוד פעם צהוב?".

יצאת מבית האח לסגר הקורונה. התבאסת שלא תזכי מיד לדקות התהילה?
"אנשים אמרו לי שיכולתי לעשות כסף בהשקות שלא היו, ואני לא הבנתי על מה יש לי להתבאס. אנשים מתים מקורונה, יש מיליון מובטלים שמנסים לשרוד את היום. רק כשיצאתי הבנתי את גודל החשיפה והפרסום להם זכיתי אז מי אני שאתלונן?".

"אם היה מה לספר – הייתי מספרת" 

על פי הדיווחים, תקוה לא נשארה הרבה זמן לבד ולאחרונה נרקם לו מתחת לרדאר, סיפור אהבה בינה לבין דור כהן, תחקירן בערוץ 13, ביום בתוכנית של אמנון לוי, שיש להניח שפגשה אותו במסדרונות הערוץ, כמי שמגיעה לשם הרבה כמרואיינת. תקוה ודור נראו מבלים בחוף הים וגם בבילויים ליליים. אבל תקוה זהירה ולא מתחייבת. "ראו אותנו וצילמו אותנו צילומי פפראצי, אבל מעבר לזה לא אישרתי. אני לא מחביאה ולא מסתירה. אם היה מה לספר – הייתי מספרת. אני כן יכולה להגיד שאני מאושרת וטוב לי. וזה אמיתי. אנשים הספיקו להכיר אותי מהמקום שאני כנה. באופי שלי אני בן אדם זוגי, ולמרות שאני בונה את עצמי מקצועית, זה לא יהיה על חשבון חיי האישיים". 

ברזומה הרומנטי שלך יש סיפורי אהבה גדולים?
"כן. היה לי חבר במשך שלוש שנים והסיפור הסתיים חצי שנה לפני שנכנסתי לבית האח. הוא לא היה אתיופי, אצלנו ממש לא חשוב מאין הוא בא, גם הבעל של אחותי לא אתיופי. זה הסתיים כי חשבתי על מי שאני רוצה שיהיה האבא של הילדים שלי וזה לא התאים ולא היה טעם למשוך. בגדול אני רוצה משפחה. כשאני מסתכלת על זוגות בני שישים ושבעים עם אהבה גדולה אני מאחלת את זה לעצמי, ומי שיגיד שהוא לא רוצה – משקר".

קשה שלא להתאהב בה. היא שנונה, מלאת הומור, כולל הומור עצמי, מלאת ביטחון, ובעיקר שלמה עם מי שהיא ומניפה את דגל הגוף המלא בביטחון גדול ובקבלה, השמורים באמת למי שחיה בהשלמה גמורה עם מי שהיא. "מרגע שנכנסתי לבית האח היה חשוב לי להיות נאמנה לעצמי ולשמור על האותנטיות שלי והצלחתי בזה". 

עכשיו היא גם על תקן דוגמנית. חברת ההלבשה התחתונה ובגדי הפנאי, FIX, בחרה בתקוה לדגמן את הקולקציה החדשה שלה. והנה לכם משחק כסאות: תקוה מחליפה בתפקיד את הדוגמנית עומר נודלמן שמצידה יוצאת עכשיו עם ליאור דואק. 

"התחלתי להתעגל אחרי גיל ההתבגרות ולא הייתי מרוצה, כי רציתי גוף כמו שהחברה מצפה"

איך היו הצילומים?
"נהניתי מאוד. מדובר בהלבשה תחתונה ספורטיבית ונוחה ולא מהסוג של בדי תחרה. מבחינתי זה אומר להיות שגרירה של המותג ולהיכנס לזה בכל הכוח. אני הצטלמתי לבד, והיו דוגמניות נוספות על הסט. הביאו לשם כל מיני סוגי סלטים ואני דפקתי פיצות. זה היתרון בלדגמן פלאס סייז. אבל מעבר לצילומים בתחתונים וחזיה, באתי עם אמירה שיש הרבה נשים שנראות כמוני והן הרוב הגדול, אבל הן לא נמצאות בקמפיינים והנה אני כאן, לגמרי שלמה עם עצמי, מרגישה הכי בנוח להצטלם ככה כי הגיע הזמן שמישהי במידה שלי תהיה בפרונט וכל הכבוד ל-FIX שהרימו את הכפפה". 

את רואה בוודאי את מחאת השחורים בארצות הברית, מה דעתך?
"מאוד עצוב לי לראות שבשנת 2020, בימים של מגפה עולמית, קורים דברים כאלה. מה עוד צריך לקרות שאנשים יבינו שכולנו בני אדם שווים ושצבע עור אינו מעיד על שום דבר. אבל חשוב לי להגיד שאני לא שוכחת שזה קרה גם בארץ. עם החייל דמאס פיקאדה שהותקף על ידי שוטר אבל הטענה הייתה שהוא תקף. המצלמות חשפו את האמת והתיק נגדו נסגר מחוסר אשמה, או סלומון טקה שנורה מקליע של שוטר, אלה מקרים שהציתו את המחאה של האתיופים. אני לא מרגישה שגרירה של האתיופים, אני מייצגת את עצמי אבל עצוב לי ומקומם בעיני כל שיטור היתר בריכוזי אוכלוסייה אתיופית. ראיתי נשים שהגיעו באוטובוסים מרחבי הארץ להפגין בגלל הפחד שלהן, שהנפגע הבא יהיה הילד שלהן". 

תקוה היא צברית, אחת מחמישה, ארבע בנות ובן, להורים שעלו ב-85' במבצע משה. היא לא מדברת אמהרית, לא הייתה מעולם באתיופיה, אבל מקווה להגיע לשם יום אחד. בסוף זה השורשים. אימה נישאה באתיופיה בגיל 12. אביה עזב את הבית כשתקוה הייתה בת 17 והקשר שלה איתו נותק. המשפחה התגוררה בבת ים. "הייתי ילדה ביישנית ורזה. התחלתי להתעגל אחרי גיל ההתבגרות ולא הייתי מרוצה, כי רציתי גוף כמו שהחברה מצפה. אחרי הצבא כבר הייתי מאוד מלאה אבל אז גם התחלתי להשלים עם מי שאני. עדיין רציתי להתלבש יפה והלכתי לתופרת עם מכנסים קצרים או חצאית מיני במידות קטנות והיא הוסיפה לי בד למידותי. עם השנים התחילו בעולם מודלים של נשים מלאות יותר כמו קים קרדשיאן וביונסה, ואני יודעת שאם בגיל צעיר יותר הייתה מישהי על המסך כמו תקוה, זה היה מקל עלי מאוד". 

נפגעת מאביך?
"כן. כעסתי עליו מאוד. לא צפיתי את זה. אני לא מאמינה בלקום ולברוח גם מהילדים. זאת פחדנות, אבל מהר מאוד התעשתי והסתכלתי על מה שיש לי, ויש לי אימא לביאה. היו לי קשיים איתה בגיל ההתבגרות, כמו לבנות רבות, אבל ההתמודדות שלה מדהימה. היא עבדה ככוח עזר בבית חולים ולא החסירה מאיתנו לא באהבה ולא בחומר. אחרי כמה חודשים הוא הבין שעשה טעות אבל אימא כבר לא סמכה עליו. זו הייתה טעות חייו והוא משלם עליה".

"כעסתי על אבא שלי מאוד. לא צפיתי את זה. אני לא מאמינה בלקום ולברוח גם מהילדים. זאת פחדנות"

תזמיני אותו בבוא היום לחתונה שלך?
"לא. זה עניין של כבוד ואני לא אתן לו הכבוד הזה". 

מה תעשי עם המיליון שזכית בו?
אחרי מס של 35% נשארו לי 650 אלף ש"ח. אבל אני מסתכלת תמיד על חצי הכוס המלאה. נכנסתי לאח הגדול בשביל החוויה ויצאתי עם צ'ופר ענקי. אני מנתבת את הפרסום שלי לקריירה וגם רוצה ליצור לעצמי פרנסה קבועה. אני רוצה להשקיע כסף ולעשות ממנו כסף. אני נמצאת במשא ומתן עם איש העסקים ברק אברמוב, הבעלים של חברת 'לאנדורה' שבבעלותו הייתה רשת ג'פניקה והוא הבעלים של מסעדות נוספות, כדי להשקיע במסעדה". 

היית הולכת ל"חתונה ממבט ראשון" או להישרדות?
"לחתונמי לא הייתי הולכת כי זה לא החיים האמיתיים ואני רוצה משהו שלי ואינטימי. לגבי הישרדות, כל הזמן שואלים אותי על זה ברחוב, כרגע אני לא רואה את עצמי שם, אבל בסוף הכול תלוי בסכום הנכון".