מפרידה קאלו ועד מרג'יאלה: התערוכות שישדרגו את החופשה הבאה בחו"ל

פרידה קאלו על רקע קקטוסים, סן אנחל, מקסיקו סיטי בשנת 1938 | צילום: ניקולס מורי
פרידה קאלו על רקע קקטוסים, סן אנחל, מקסיקו סיטי בשנת 1938 | צילום: ניקולס מורי

שופינג ואוכל הם לא הסיבה היחידה לנסוע לחופשה. חמש תערוכות מסקרנות מסביב לעולם מציעות לכן להתאהב מחדש בפרידה קאלו, לקבל השראה מווירג'ינה וולף ולצלול לארון של מרטין מרג'יאלה

88 שיתופים | 132 צפיות

 

לונדון: תערוכה בהשראת יצירתה של וירג'ינה וולף

בתערוכה, שנפתחה בתחילת פברואר, מוצגות 80 יצירות של אומניות שפעלו ב־160 השנים האחרונות ושתרגמו את ההשראה ששאבו במישרין או בעקיפין מכתביה של וולף ליצירות בתחומי אומנות שונים כמו צילום, פיסול, ציור וכתיבה. כל היצירות עוסקות במקומה של האישה במרחב הביתי, בזהות ובעצמאות נשית ובאתגור גבולות של זמן ומרחב.

מוזיאון טייט מודרן, עד 29 באפריל

 

עוד כתבות מעניינות
מפנק ויקר: בילינו לילה במלון הסקוטי בכנרת 
מסע לתאילנד שלא הכרתן
כל הסיבות לנסוע למדבר סהרה 

פריז: מרג'יאלה – השנים בהרמס

התערוכה, שהוצגה לראשונה בשנה שעברה במוזיאון מוד באנטוורפן, מגיעה לפריז, ביתה הטבעי השני, ובמרכזה שיתוף הפעולה המפתיע והפורה שהתקיים בין בית האופנה הצרפתי הרמס למעצב הבלגי מרטין מרג'יאלה בשנים 1997־2003. בתערוכה יוצגו 120 סילואטים הנעים בין חדשנות ודה־קונסטרוקציה לעיצובים על־זמניים שמביאים לידי ביטוי את הווירטואוזיות של מרג'יאלה ואת השפה הייחודית והקלאסית של הרמס.

המוזיאון לאומנויות דקורטיביות, 22 במרץ עד 2 בספטמבר

View this post on Instagram

Margiela les années Hermès

A post shared by Mégane Porthault (@megane_porthault) on

 

 

מדריד: האופנה של סורולה

מוזיאון סורולה, שהוקם במקום שבו היה ביתו של האומן הספרדי והסטודיו שלו, ומוזיאון תיסן בורנמיסה מציגים תערוכה משותפת שסוקרת את עבודתו של הצייר האימפרסיוניסט. חואקין סורולה (1863־1923) נודע כאומן שהאופנה העסיקה אותו וחדרה לסגנונו האומנותי, וציוריו מבטאים מעין כרונולוגיה של התפתחות הטרנדים וסגנונות האופנה במשך השנים. התערוכה מתרכזת בפורטרטים של נשים, ולצידם מוצגים גם פריטי לבוש, תכשיטים ואביזרים תואמים.

מוזיאון תיסן בורנמיסה ומוזיאון סורולה, עד 27 במאי

ניו אורלינס: אופנת אוונגרד

במוזיאון ניו אורלינס לאומנות החליטו להקדיש את החודשים הקרובים לאופנה. תערוכת האופנה שנפתחה בסוף פברואר עוסקת באופנת אוונגרד, ומוצגים בה יותר מ־100 פריטי אופנה שמאתגרים את תפיסת היופי ומותחים את גבולות הנשיות. בין העיצובים מככבים פריטים שעיצבו אלכסנדר מקווין, גוצ'י ואיריס ואן הרפן. לצד התערוכה יוקרנו סרטים דוקומנטריים העוסקים באופנה. הסרט הראשון, "האגדה של אלכסנדר מקווין", שיוקרן ב־2 במרץ, עוסק בדמותו של אומן האוונגרד שהתאבדותו ב־2010 זעזעה את עולם האופנה והוא מבוסס על ריאיונות גנוזים ועל פריטי ארכיון שטרם נחשפו. נוסף עליו יוקרנו גם סרטים העוסקים במעצב הנעליים האגדי מנולו בלאניק, במעצב בלנסיאגה ובגיליון ספטמבר של ווג.

מוזיאון NOMA, עד 28 במאי

נעליים מתוך קולקציית אביב-קיץ 2011 של אלכסנדר מקווין | צילום: יח"צ
נעליים מתוך קולקציית אביב-קיץ 2011 של אלכסנדר מקווין | צילום: יח"צ

 

לונדון: תערוכת אופנה המוקדשת לפרידה קאלו

מוזיאון ויקטוריה ואלברט בלונדון יקדיש תערוכת אופנה לציירת המקסיקנית פרידה קאלו. אומנם התערוכה תעלה רק באמצע יוני, אבל אנחנו כבר מכניסות אותה ליומן. קאלו, מהאומניות המשפיעות ביותר במאה ה־20, היא גם סטייל אייקון ידועה בזכות סגנונה הייחודי ויכולתה לשלב בהופעתה שכבות בד רבות וצבעוניות ותכשיטים ייחודיים. התערוכה תכלול פריטים אישיים מארונה של קאלו ובהם בגדים, תכשיטים, תצלומים ואף מכתבים, שמוצגים לראשונה מחוץ למקסיקו.

מוזיאון ויקטוריה ואלברט, 16 ביוני עד 4 בנובמבר 

פרידה קאלו על רקע קקטוסים, סן אנחל, מקסיקו סיטי בשנת 1938 | צילום: ניקולס מורי
פרידה קאלו על רקע קקטוסים, סן אנחל, מקסיקו סיטי בשנת 1938 | צילום: ניקולס מורי