פרידה

"כל פעם שתמר באה לסטודיו היא הייתה שואלת 'אני עדיין יפה?'"

תמר אברמוביץ' בתמונה מלפני שבועיים | צילום: דרור קונטנטו
תמר אברמוביץ' בתמונה מלפני שבועיים | צילום: דרור קונטנטו

האישה מעוררת ההשראה ואושיית הרשת תמר אברמוביץ' הלכה לעולמה אחרי מאבק במחלת הסרטן. חברה הטוב, מעצב האופנה דרור קונטנטו, במכתב אישי ומרגש לחברתו שהלכה

88 שיתופים | 132 צפיות

בשבוע שעבר הלכה לעולמה תמר אברמוביץ', אימו של הסופר יובל אברמוביץ' ואושיית רשת בפני עצמה, לאחר מאבק של 10 חודשים במחלת הסרטן. היא הייתה גננת מיתולוגית בבת ים ואחר כך עבדה כעוזרת אישית, ובגיל 60, לפני כשנתיים, הגשימה חלום ישן שלה להפוך לדוגמנית. מאז היא הספיקה להשתתף בכמה תצוגות, כולל בשבוע האופנה האחרון, ולהשתתף במספר הפקות אופנה. הקריירה החדשה כדוגמנית לא נפסקה גם לאחר גילוי המחלה, והיא המשיכה לצעוד בתצוגות גם כששיערה כבר נשר וקרחת בוהקת עיטרה את ראשה. אחד המעצבים שאהב במיוחד לעבוד איתה בחודשים האחרונים הוא דרור קונטנטו, שכתב לנו טקסט מרגש על ההכרות ביניהם:

דרור קונטנטו ותמר אברמוביץ'
דרור קונטנטו ותמר אברמוביץ'

בדצמבר האחרון פנתה אלי אישה מהממת שלא הכרתי לפני, אישה יפה ברמה שלא רואים כל יום. אישה חזקה שבאה ואמרה אני רוצה להוכיח לכולם שגיל זה רק מספר ושאין חוקים ליופי. בהתרגשות ובעיניים הנוצצות שהיו רק לה היא אמרה לי "החלום שלי ללבוש שמלות שלך, אדון קונטנטו", אני הוקסמתי ומיד נענתי לבקשתה בחיוב. ימים עברו והפכנו לחברות מאוד טובות. היינו יושבות מקשקשות ולא מפסיקות לדבר על אופנה וסטייל.

בפעם השנייה שנפגשנו היא זרקה כהערה שולית "אה שומע? מצאו אצלי סרטן ואני עוברת טיפולי כימותרפיה, אבל אל תדאג אני הרבה יותר חזקה מזה". ואני כמו ילד קטן ותמים הכי האמנתי לה בעולם וידעתי שנעבור את זה. פעמים רבות אחרי שהייתה מסיימת את הטיפולים הייתה מגיעה ישר לסטודיו למדוד שמלות. "זה מחזק אותי", היא הייתה אומרת.

תמר אברמוביץ' | צילום: דרור קונטנטו
תמר אברמוביץ' | צילום: דרור קונטנטו

"אתה לא מבין כמה כוח זה נותן לי שאני מרגישה יפה על הבמה שלך בסטודיו", אמרה לי תמר. שבועיים לפי פטירתה היא הגיעה למדידות כמו בנוהל הקבוע שלנו, ענדה עגילי קליפס גדולים על אוזניה. באופן קבוע היינו מתלוצצים שתמיד אני לוקח לה את האקססוריז ומודד על עצמי. וכששמתי את העגילים על האוזניים שלי, אמרתי לה "תמר! זה ממש כואב, איך את שורדת את הכובד שלהם?". 'זה כאב שאני אוהבת, זה כאב שמחזק אותי, שרק כאבים כאלה יהיו לי", היא ענתה.

תמר אברמוביץ' | צילום: דרור קונטנטו
תמר אברמוביץ' | צילום: דרור קונטנטו

בשביל תמר זה היה סתם משפט, אבל בשבילי זה היה שיעור לחיים. שלושה ימים לפני פטירתה היא שוב הייתה אצלי. זכיתי להלביש אותה, לחבק אותה ואני והצוות שלי אפילו זכינו לרקוד איתה במתפרה. כל התופרות שלי היו מחוברות אליה, אין פעם שהייתה נכנסת בלי מתוקים ואומרת "חבר'ה, אל תדאגו שרזיתי. אני מרגישה מהמם, אני עדיין יפה?". ברורה לכולם התשובה שענינו לה.

נוחי על משכבך בשלום ואני בטוח שתמצאי סטייליסט, מאפר/ת, מסרק/ת גם בעולם שאת נמצאת בו היום.

המון אהבה וגעגועים,
קונטנטו שלך.