תמונה טובה

צילום: עמית טורקניץ
צילום: עמית טורקניץ

סיור בלשי ברחבי מוזיאון העיצוב, מופע סטנד אפ של אבי נוסבאום במוזיאון הילדים בחולון ועוד הפעלות ותערוכות במוזיאונים בארץ בחופשה חנוכה

88 שיתופים | 132 צפיות

דיאלוג בחשיכה

מה: סוף שבוע של חגיגות העשור ל'דיאלוג בחשיכה' : שירה בציבור בחשיכה, מסלול חדש למשפחות בחשיכה המוחלטת, סטנד אפ בחשיכה עם אבי נוסבאום ואורי גוטליב וטעימות יין בחשיכה.

מתי: 10-14.12

כמה: 60-100 ש"ח (תלוי במופע).

איפה: מוזיאון הילדים חולון.

להזמנת כרטיסים: בטלפון: 03-6503000 או באתר.

צילום: צביה בינדר
צילום: צביה בינדר

קוטור חדש

מה: חווית עיצוב משותפת לכל המשפחה בכרטיס אחד הכולל כניסה לתערוכות וסדנא לילדים והורים: סיור בלשי ברחבי גלריות המוזיאון, במהלכן יסיירו המשתתפים בתערוכה בהנחיית מדריכי המוזיאון ויפענחו את שפת העיצוב דרך משימות, חקר גילוי והתבוננות. סיור בלשי עיצוב כוללת הדגמה של הדפסה בתלת ממד והתנסות במעבדת העיצוב ברישומי אופנה, בהשראת יצירותיה של איריס ואן הרפן. עיצוב בקו – סדנת עיצוב סמלים ואביזרים תלת ממדיים מחומר מפתיע, בהשראת טכנולוגיית ההדפסה התלת ממדית, באמצעות הזרקה בשכבות.

מתי: 21-23.12

כמה: ילד – 35 ש"ח ; מבוגר – 55 ש"ח.

איפה: מוזיאון העיצוב חולון, פנחס איילון 8.

להזמנת כרטיסים: 073-2151500

צילום: באדיבות מוזיאון העיצוב
צילום: באדיבות מוזיאון העיצוב

המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס

מה: במוזיאון יתקיימו 3 סדנאות במהלך חופשת החנוכה: השקה לספר "הסיפור המושלם 6" איך כותבים סיפור מושלם? למה הכי כיף לצייר דמויות מכוערות? ומה קורה כשלסופר יש המצאות שאי אפשר לצייר? על השאלות יענו הסופר אלדד אילני והמאייר יניב שמעוני ; סדנת עיצוב בובות מדו מימד לתלת מימד איך מאפיינים דמות מצוירת? מה ההבדל בין דו מימד לתלת מימד? על כך תסביר היוצרת קרן מאי מטקלף. כמו כן, תנחה מטקלף את המשתתפים בעיצוב ובבניית דגמים של בובות אישיות; "קומיקס קום איל פו: מישל קישקה מצייר לילדים קומיקס" אוצר התערוכה אסף גמזו מראיין את האומן מישל קישקה על התערוכה, תהליכי העבודה, השפעות אישיות ואומנותיות על עבודתו וקוים מנחים בעת יצירת קומיקס.

מתי: 20.12 ו- 23.12

איפה: המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס -רחוב חיים ויצמן 61, חולון.

כמה: 40-80 ש"ח לכרטיס (תלוי בסדנה).

להזמנת כרטיסים: באתר או טלפון 03-6521849

צילום: באדיבות המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס
צילום: באדיבות המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס

מוזיאון תל אביב לאמנות

מה: סדנאות יצירה בשילוב הדרכה במוזיאון לבני 12-7 הכוללות 3 מסלולי עפ"י בחירה: פיסול, ציור והדפס תחריט: מסע בעקבות האור – סדנת פיסול הרפתקת פיסול בעקבות עבודת המיצב של טום פרידמן "למעלה באוויר"; טבע עם המון צבע – סדנת ציור הרפתקת ציור מקורית בעקבות תערוכתו של אורי גרשט – "רסיסים". בסדנה ייחקר יופיו של הטבע הדומם באמנות והמשתתפים ייצרו ציור המשלב בין הרס ליופי עם תפיסת הרגע. הקו יוצא לטיול בעולם – סדנת הדפס תחריט הרפתקת הדפסי תחריט צבעוניים ובמספר עותקים, בהשראת התערוכה האינטראקטיבית "על קווי הדמיון". המשתתפים בסדנה החווייתית יחרטו וייצרו עושר קווי על גבי גלופות וידפיסו בעזרת מכבש דפוס.

מתי: 22-23.12

כמה: 70 ש"ח.

איפה: מוזיאון תל אביב לאמנות: שד' שאול המלך 27, תל אביב.

להזמנת כרטיסים: באתר או בטלפון 03-6077020

 

צילום: עמית טורקניץ
צילום: עמית טורקניץ

 

 לעוד פעילויות בחנוכה:

סדנאות יצירה ואוכל לילדים

טיולים מומלצים לכל המשפחה

הצגות ילדים מומלצות