יורדת לעם: כמה יעלה גן הילדים של הנסיכה שרלוט?

כבר ילדה גדולה: הנסיכה שרלוט | צילום: Gettyimages
כבר ילדה גדולה: הנסיכה שרלוט | צילום: Gettyimages

אמא קייט מידלטון ואבא הנסיך וויליאם רשמו את שרלוט בת השנתיים לגן רגיל, כזה שגם נטולי הדם הכחול לומדים בו. האם גם המחיר מתאים למי שלא נולד בארמון ומה בעצם כולל גן של נסיכות אמיתיות?

88 שיתופים | 132 צפיות

 

רגע אחרי שאיגרת חג המולד של משפחת המלוכה שוחררה רשמית וגרמה לכולנו לעשות "אווווּ" מול התמונה המתוקה של הנסיך וויליאם, קייט מידלטון ושני ילדיהם ג'ורג' ושרלוט, ארמון קנזינגטון משגר לעולם עוד הודעה משמחת: שרלוט בת השנתיים הולכת לגן!

מתיקות שיא: אגרת חג המולד הרשמית של משפחת המלוכה | צילום: Gettyimages
מתיקות שיא: אגרת חג המולד הרשמית של משפחת המלוכה | צילום: Gettyimages

 

מספר ארבע לכתר הבריטי (אחרי סבא צ'ארלס, אבא וויליאם והאח הגדול ג'ורג') התקבלה לגן "ווילקוקס" אשר ברובע המלכותי קנזינגטון. בניגוד למסורת ארוכת השנים הנסיכה הקטנה לא תתחנך על ידי מורים פרטיים בין כותלי הארמון אלא תלך דווקא לגן שכונתי ותזכה לחוויית ילדות אמיתית, עד כמה שניתן בהתחשב בנסיבות.

מדובר בצעד משמעותי שמעיד על השינויים שעובר הכתר. כשהמלכה הייתה בגילה של שרלוט איש בחצר המלכותית לא העלה בדעתו לשלוח אותה לגן ילדים, אבל רגע לפני 2018 בית המלוכה הוא כזה ששולט באינסטגרם ובפייסבוק, נאות לקבל את השחקנית הגרושה האמריקאית מייגן מרקל לחיקו וכן לא חושש מהתערבות של דור העתיד עם כלל העם במסגרת מוסד חינוכי פתוח לכל.

קייט ומייגן לא לבד: בנות המלוכה השיקיות בעולם

 

קייט מידלטון והנסיכה שרלוט | צילום: Gettyimages
קייט מידלטון והנסיכה שרלוט | צילום: Gettyimages

 

אם הכל ילך כמתכונן ב-8 בינואר ילוו וויליאם וקייט את שרלוט ליומה הראשון בגן, כשאחד מהם יידרש כמקובל להישאר עם הקטנה עד להסתגלות מוצלחת. גן ווילקוקס המדובר נודע כ"גן ילדי משפחות בריטיות ותיקות וזרים עם שיק" אך לא בלתי הגיוני לזהות בו דימיון לסניף נעמ"ת הקרוב לביתכן.

מיקומו של הגן בסמוך ל"דרך התערוכות" המפורסמת והתיירותית שבלונדון יאפשר לשרלוט הקטנה לבקר בכמה אטרקציות ידועות של העיר במסגרת ימי הלימוד, כמו למשל מוזיאון ויקטוריה ואלברט, מוזיאון המדע, הייד פארק וכמובן, המזרקה לזכרה של הנסיכה דיאנה, אימו של הנסיך וויליאם וסבתה של שרלוט שאף נקראת על שמה; שמה המלא הוא שרלוט אליזבת דיאנה.

הגן בו תלמד שרלוט מחזיק בשיטת חינוך מסורתית למדי ומשמר ערכי הצטיינות גבוהים, אכפתיות, שיתופיות, שמחה ונימוסים טובים. הנסיכה הצעירה תלמד מיום שני עד שישי, תתנסה בארבעת תחומי הלימוד המרכזיים – קרוא וכתוב, חשבון, הבנת העולם והבעה באמנות ובעיצוב – תחת מעקב אישי המפרט את התקדמותה. היא תעשה זאת לצידם של לא יותר מ-32 ילדים בכל כיתה בגילאי שנתיים עד חמש, כשהכל נעשה באופן עקרוני "ללא לחץ" לדברי אנשי הגן.

כל זה טוב ויפה, אבל החלק שבאמת מעניין בסיפור הוא כמובן כמה עולה שכר לימוד שנתי בגן של נסיכות אמיתיות? ובכן, הפתעה. על התענוג החינוכי הזה ישלמו וויליאם וקייט 14,550 ליש"ט מדי שנה שהם כ-51,350 ש"ח. נכון, בהחלט מדובר בסכום לא לכל כיס, מצד שני כמה מגני הילדים הפרטיים והיקרים בתל אביב גובים מחיר דומה. כך שאפשר לסכם שמדובר אולי בהוצאה משמעותית לפשוטי העם, אבל ככל שזה נוגע לבת המלוכה הצעירה מדובר כמעט בגן עממי. לסכום הזה מצטרפים אמנם דמי רישום של 125 ליש"ט שהם כ-590 ש"ח, אבל אנחנו מדברים פה על חינוכו של דור העתיד, דבר שכידוע אין לו באמת מחיר. ועל אחת כמה וכמה כשאת נסיכה.

 

"את תצליחי לשחק גם עם ילדים מפשוטי העם, נכון?" | צילום: Gettyimages
"את תצליחי לשחק גם עם ילדים מפשוטי העם, נכון?" | צילום: Gettyimages