שיר אלמליח: "אני פחות נאיבית ממה שהייתי"

שיר אלמליח להד אנד שולדרז | צילום: לנס הפקות
שיר אלמליח להד אנד שולדרז | צילום: לנס הפקות

הדוגמנית שיר אלמליח קוטפת קמפיין בינלאומי ומספרת למה היא לא בקטע של בוטוקס ולמה הפסיקה להאמין באהבה נצחית

88 שיתופים | 132 צפיות

 

ביום חורפי ודחוק, בסטודיו בדרום תל אביב, כ-30 אנשים מקיפים את הפרזנטורית שיר אלמליח. אחת מציעה מים, אחד יוצא לעשן, אחדים מכינים את הסט והרוב מתווכחים על מה הולך לקרות עכשיו. בין כולם, ניצבת על עקבי סיכה אלמליח, 29, שמנסה להבין האם היא יכולה לנצל את ההפוגה כדי לשתות נס קפה. נהוג לחשוב שדוגמניות צריכות בסך הכל להיות יפות ושתוקות, אבל לרצות 30 אנשים דעתניים, זו אומנות של ממש, ואלמליח מהוקצעת בה. "יש לזה ריח מדהים, וזה עושה את השיער מדהים. ברור שאני משתמשת בזה", היא משווקת את השמפו החדש של הד אנד שולדרס, שהפך אותה לפרזנטורית החדשה שלו. האם ייתכן שאלמליח, בחורה די קרובה למושלמת, סובלת מקשקשים? אל תמהרו לקפוץ למסקנות: "לא. פעם זה היה שמפו לקשקשים, היום זה גם מטפל בקשקשים אבל גם מוצר לטיפוח, זה גם וגם".

"אני אולי בוגרת בתעשייה הזאת, אבל לא ברמה של צריכה להזריק", שיר אלמליח להד אנד שולדרז | צילום: לנס הפקות
"אני אולי בוגרת בתעשייה הזאת, אבל לא ברמה של צריכה להזריק", שיר אלמליח להד אנד שולדרז | צילום: לנס הפקות

 

יש עכשיו טרנד כזה שנשים חושפות את הפגמים שלהם, או לכל הפחות מעלות תמונה ללא איפור לאינסטגרם, זה מדבר אליך?
"אני מעריכה בנות שעושות את זה, אני פחות בעד, זה נראה לי לא אסתטי פשוט".

מה עם סיסמאות כמו 'את הכי יפה כשנוח לך'?
"תהיי הכי יפה איך שנוח לך, אני גם בבית הכי עם פיג'מה, אני לא נגד בנות שעושות אז זה, אבל אם היה יוצא לי חצ'קון, הייתי שמה עליו משחה אנטיביוטית. לא מצלמת אותו לאינסטגרם".

טוב יש לך עור מדהים. אבל את נראית קצת שונה לאחרונה. איפה את עומדת בנושא ההזרקות?
"אני אולי בוגרת בתעשייה הזאת, אבל לא ברמה של צריכה להזריק. אני לא נגד, אני חושבת שכל אישה צריכה להרגיש טוב עם הגוף שלה, אם אחרי לידות הגוף משתנה ועובר דברים וצריך לעשות משהו, אז עושים. אבל כרגע אין לי כלום".

המוצר החדש הזה מכוון לנשים, מה זה נשיות בענייך?
"אני חושבת שאישה יפה וסקסית זה לאו דווקא במראה חיצוני, העצמה נשית זה מדהים בעיני. עוצמה זה ללכת עם הלב שלך ולא להיות קלת דעת. אני מאוד אוהבת שנשים מדברות על מה שקורה להן".

את מתכוונת לתקופת ה-Me Too, את היית מוכנה לדבר על ההטרדות שעברת?
"אני לא יודעת אם אני הייתי עושה דבר כזה, אבל אני חושבת שזה מאוד נכון ואני מאוד בעד. בטח אם המקרים חמורים".

מה זו הטרדה חמורה?
"אני חושבת שכל אישה זה לגופה, על מה לסלוח – זה מבפנים, איפה את הרגשת חוסר נוחות עם עצמך ואיפה לא. כל אישה מתנהלת שונה".

העידן הזה מתרחש כשאת בשיא תקופת הרווקות שלך, הרגשת שינוי באיך שמתחילים איתך?
"כמובן שיש הרבה גברים שמתחילים וכל מיני הערות אבל אני מאוד יודעת איפה לשים את הגבול ואיך לענות למי שאני מרגישה שפונה אלי לא בכבוד".

אפשר לומר שהגירושים שלך מאלרואי כהן היו צעד פמיניסטי?
"אני מאמינה שכל אחד ואחת צריכים לחיות איפה שטוב להם. אם לא טוב לך ואת קמה בבוקר ולא מחייכת, אז תחפשי את האושר שלך. זה האני מאמין שלי".

 

לא פשוט להיות שיר אלמליח, שבעשור האחרון גדלה מול הזרקורים. היא נולדה בקצרין וכבר בשנה האחרונה בתיכון החלה לדגמן תחת כנפיה של בטי רוקוואי. אחרי השירות הצבאי היא הובילה קמפיינים ושיחקה בכמה סדרות טלוויזיה זניחות, אך את הפריצה הגדולה קיבלה ב-2015 כשנכנסה לבית האח הגדול. שם, לעיני כל המדינה, נקרעה מגעגועים לאהובה ובעלה אלרואי כהן, כדורגלן עבר ובן זוגה  מהתיכון. שנה אחר כך, כשהיא רק בת 26, השניים התגרשו. בעשור שחלף היא סיפקה אין ספור כותרות, מ"אלרואי הוא הנשיקה הראשונה והאחרונה שלי בחיים", דרך "חתונה שניה – לא ברבנות", ועד "אני לא אתחתן שוב, יש בי פחד גדול להיפגע". עכשיו היא בזוגיות חדשה עם מייקל זנזורי, 34, נדל"ניסט ישראלי שחי ברומא, ואם יש דבר אחד שהיא למדה היטב בשנים האלו, זה שהכול יכול להשתנות: "עכשיו אני קמה בבוקר ומחייכת, אני רוצה להיות שם", היא אומרת על הזוגיות החדשה שלה, "אנחנו ממש בהתחלה, אני לא רוצה לצאת הצהרות אבל לפי האינטואיציה שלי, זה כן יהיה משהו לטווח רחוק", במקביל לזוגיות היא בשלבים מתקדמים לפתיחת שני עסקים בתחום האופנה והקוסמטיקה, עליהם היא מסרבת להרחיב. "אני רוצה לבסס את עצמי בעוד תחום", היא מסבירה, "אבל לא פותחת את הפה, זה יהיה מהמם".

השתנית לאחרונה, מבחוץ ומבפנים.
"אני פחות נאיבית ממה שהייתי, אני יותר מבינה עניין, אני לא רואה את העולם רק ורוד כמו שהייתי רואה אותו פעם, התבגרתי, ואני לוקחת סיכונים בחיים".

מה היית אומרת היום, לשיר של לפני עשר שנים?
"שהכול טוב, שאין מה לדאוג, שכל מה שקורה קורה לטובה ופשוט לעשות מכל דבר לימונדה, מה שנקרא".

ובנוגע לאלרואי? זה לא פשוט שהלב מתרסק מול המצלמות.
"זה היה מאוד קשה. להבין שמי שגדלת אתו והתחתנת אתו הופך להיות הגרוש שלך, זו תחושה של כישלון, חד משמעית. העולם קרס עלי אבל בדיעבד זה צעד מאוד חכם שעשיתי, להתגרש. אני חושבת שעשיתי טעות שהתחתנתי בגיל 23. נכון, אז חשבתי שזה נכון כי היינו כבר 6 שנים יחד, למרות שידעתי שאני לא רוצה ילדים מיד. אז זו הייתה טעות. תכלס, לא צריך להתחתן אם לא רוצים להביא ילדים, ככה אני רואה את זה היום. ואפשר גם להביא ילדים בלי להתחתן, יש כאלה שמאוד מאמינים במוסד הנישואים ויש כאלו שלא".

ואת?
"אותי זה פחות מרגש אבל אם אהיה עם מישהו שלא עבר את זה וירצה נורא להתחתן ואני ארגיש שזה זה אז אני אתחתן בשנית, אבל זה לא משהו שאני כמהה לו".

"כמובן שיש הרבה גברים שמתחילים איתי עם כל מיני הערות אבל אני מאוד יודעת איפה לשים את הגבול ואיך לענות למי שאני מרגישה שפונה אלי לא בכבוד". שיר אלמליח להד אנד שולדרז | צילום: לנס הפקות
"כמובן שיש הרבה גברים שמתחילים איתי עם כל מיני הערות אבל אני מאוד יודעת איפה לשים את הגבול ואיך לענות למי שאני מרגישה שפונה אלי לא בכבוד". שיר אלמליח להד אנד שולדרז | צילום: לנס הפקות

 

את עדיין מאמינה בפוראבר אנד אבר?
"פחות. היום אני יותר מציאותית, אני אדם זוגי ואישה של גבר אחד, אני לא אוהבת לחפש את עצמי, זה נותן לי תחושה מאוד טובה לבוא הביתה ולהיות עם מישהו. המשפחתיות חשובה לי, אבל גיליתי שאנשים פשוט משתנים עם הזמן, את לא יכולה לדעת מה יקרה מחר או מחרתיים".

בגלל זה את מנסה להחריש את הזוגיות הזאת?
"אני רוצה להשאיר את זה שלי,  לראות איך זה מתפתח, אנחנו בסך הכל חודשים ביחד. אני פחות מסכימה היום שייכנסו לי לתחתונים כמו שהיה פעם. היום חשוב לי לעשות את העבודה שלי, להגיע הביתה לבן זוג שלי וטוב לי וכיף לי ואף אחד לא צריך לדעת מה קורה".

איך הוא מסתדר עם הקריירה שלך?
"זה מהמם בעיניו, הוא מאוד בטוח בעצמו, הוא לא חסר בטחון, הוא מאוד מפרגן וזה משהו שאני מאוד אוהבת. הוא איש עסקים בפני עצמו".

את מתכננת להיות אימא?
"כשאת מכירה את הגבר הנכון את יכולה להיות אימא בכל רגע, כשאת מרגישה שזה זה, הכל טוב, הריון ולידה לא עוצרים את הקריירה כמו פעם ויש הוכחות לזה, אבל כרגע אני לא שם. מצד שני, פעם מאוד פחדתי מזה, היום כבר לא".