שירי תהילה נעמי

הייתה רוצה להיות אישה פריזאית. נעמי ווטס | צילום: gettyimages
הייתה רוצה להיות אישה פריזאית. נעמי ווטס | צילום: gettyimages

היא הצטרפה לנבחרת הפרזנטוריות המרשימה של לוריאל פריז ומככבת בסרט חדש עם בן סטילר, אבל גם סימני ההצלחה הברורים האלה לא גורמים לנעמי ווטס לשכוח שהשמירה על היופי היא כמו “קרב במעלה הגבעה". ראיון עם כוכבת שהיינו שמחים לאמץ כחברה הכי טובה

88 שיתופים | 132 צפיות

"לנשים פריזאיות יש אלגנטיות פנימית וסגנון שגורם לכל העולם לקנא בהן", כך אומרת נעמי ווטס, 46, כשהשיחה מתגלגלת למחשבותיה על הנשים הפריזאיות. “הן נראות מאוד נינוחות לגבי ההזדקנות שלהן. למעשה זה נראה כאילו הן רוכשות הרבה יותר כריזמה ויופי עם הזמן. הן בטוחות בעצמן כל כך, מי לא היה רוצה להיות כמותן?", ווטס פוסקת ממש ברוח הספר הטרנדי של הזמן האחרון: “איך להיות פריזאית בכל מקום".

אך בעוד לפריזאית המתוארת בספר אוסף חוקים בל יעבור (מותר לצבוע את השיער רק לצבע המחקה את הגוון הטבעי שלך, חל איסור מוחלט על שימוש במייק־אפ ועוד), ווטס מקפידה על שגרת טיפוח שאינה צמודה לכללים. על השטיח האדום היא כוכבת הוליוודית זוהרת פר אקסלנס שצוות מומחים אמון על הופעתה, ובשאר הזמן היא מתפקדת כאימא במשרה מלאה: מכינה סנדוויצ'ים, שולחת את הילדים לבית הספר ומחכה להם בבית עם שובם בצהריים. כשהיא במשרת האם, הרחק מעדשת הפפרצי, היא מעדיפה את המראה הטבעי.

“אם את מרגישה טוב – תיראי טוב", היא מסבירה, “היופי מגיע מבפנים ולכן אם תטפלי בנשמה שלך ובגוף שלך תהיה לך שלווה שתזרח מסביבך".

מסמלת יופי אמיתי שלא בא על חשבון זוהר וכריזמה. נעמי ווטס | צילום: gettyimages
מסמלת יופי אמיתי שלא בא על חשבון זוהר וכריזמה. נעמי ווטס | צילום: gettyimages

השחקנית היפהפייה מככבת בסרט “כשנהיה צעירים" עם בן סטילר, שיעלה בקרוב לאקרנים בארץ, והצטרפה לאחרונה לשגרירות מותג הטיפוח לוריאל פריז. המותג חרט על דגלו קידום יופי טבעי, ולפיכך נציגותיו הן נשים בטווח גילים רחב יחסית, בהן השחקנית בת ה־54 ג'וליאן מור. כמי שמסמלת יופי אמיתי שלא בא על חשבון זוהר וכריזמה – הבחירה לנכס למותג את נעמי ווטס מתבקשת. לצד תפקיד זה נבחרה לאחרונה ווטס, שגדלה בסידני, לייצג את מותג האופנה האוסטרלי Sportscraft ותככב בקמפיין החברה לסתיו־חורף 2015.

הפכת לדוברת של לוריאל פריז. מהי המשמעות של זה בשבילך?

“מחמיא לי מאוד להיות חלק מצוות מדהים של נשים בעלות ערך. הנשים שמייצגות את המותג חזקות ובטוחות בעצמן. אני גאה להיות חלק ממותג המייצג נשים בכל כך הרבה דרכים ושאינו קשור לרעיון אחד של יופי, אלא מאפשר לכל אישה באשר היא להרגיש יפה".

יש לך סודות הקשורים ליופי וטיפוח?

“הסודות שלי אינם באמת סודות, אבל חשוב לשתות הרבה מים ולישון טוב. אני גם צובעת את הריסים ואת הגבות שלי. ההתעמלות חשובה לי. אני מתאמנת ביוגה ובפילאטיס. אני גם אוהבת מאוד שיעורי אירובי, זה כיף. את מרגישה שטותית אבל שורפת הרבה מאוד אנרגיה".

מהי המשמעות של “להזדקן בחן" עבורך?

“לחיות בשלווה עם ההתקדמות הטבעית של החיים. יש תקופות שזה מרגיש לי כמו קרב במעלה הגבעה".

ביטחון הוא המפתח

השינויים החיצוניים הם אספקט אחד של אותו “קרב" באמצע החיים שאליו מתייחסת ווטס. רבדים נוספים, עמוקים יותר, מתוארים בסרט “כשנהיה צעירים" שביים נואה באומבך (“פרנסס, הא"). הסרט מגולל את סיפורם של ג'וש (בן סטילר) וקורנליה (ווטס) – בני זוג בני 40 מניו יורק שבחרו לא להביא ילדים לעולם – בחירה שאינה מובנת מאליה באקלים החברתי שלהם. משבר גיל ה־40 גורם להם להתחבר עם זוג היפסטרים בני 25, ודרכם הם חיים מחדש ומתמלאים באנרגיות. המסר הבולט ביותר הוא שיש רגעים בחיים שכדאי לנצור, שכן הם אינם חוזרים אחר כך.

ווטס, שהחלה את קריירת המשחק שלה ב־1986, איננה מהשחקניות שכבשו את פסגת הוליווד תוך רגע. היא התחילה בפרסומות ובתפקידים קטנים, ולאחר שנים של אנונימיות התגלתה ב־2001 הודות לסרט הסמי סוריאליסטי “מלהולנד דרייב" של דיוויד לינץ'. ב־2002 הופיעה בסרט האימה המדובר “הצלצול" ושנה לאחר מכן הייתה מועמדת לאוסקר על תפקידה בסרט “21 גרם". תפקידים אלה ביססו את מעמדה ושימרו את מקומה בתודעה הציבורית. בשלוש השנים האחרונות שיחקה ווטס מגוון רחב של דמויות והפגינה ורסטיליות ויכולות מרשימות: על תפקידה כמריה – אם שנפצעה בצונאמי והופרדה ממשפחתה בסרט “הבלתי אפשרי" (2012) – הייתה מועמדת לאוסקר. נוסף על כך שיחקה ווטס את התפקיד הראשי בסרט “דיאנה" (2013) והופיעה גם ב"בירדמן" עטור הפרסים והשבחים (2014). בסרט “וינסנט הקדוש" שיצא באותה שנה גילמה נערת ליווי.

הטיפ שלה ליופי: ביטחון. נעמי ווטס | צילום: gettyimages
הטיפ שלה ליופי: ביטחון. נעמי ווטס | צילום: gettyimages

“כשנהיה צעירים" הוא הוכחה נוספת לכך שמדובר בשחקנית מוכשרת שיודעת להתאים את עצמה לכל סט, תסריט ודמות ועושה זאת מצוין.

חלמת על קריירת משחק כבר בתור ילדה?

“כן, אבל כשהייתי ילדה חשבתי שזה עולם מדומה. רק כשהתבגרתי הבנתי שאני רוכשת מקצוע אמיתי".

למרות הקריירה התובענית, שכוללת שעות וימים הרחק מהבית, ווטס לא מוותרת על מחויבותה העמוקה כאימא לאלכסנדר (7 וחצי) וסמואל (6) וכבת זוגו של השחקן ליב שרייבר. “כאימא אני אוהבת לבשל כמה שיותר לילדים שלי. בניו יורק קל מאוד לאכול בחוץ או להזמין אוכל הביתה, אבל אני חושבת שהילדים תמיד ייהנו יותר מהאוכל אם יבשלו אותו בשבילם בבית".

את אישה המחויבת למטרה. איזו מטרה חשובה לך ביותר?

“עבדתי עם Unaids (נציגות האו"ם למלחמה באיידס – מ"ב, נ"ב) במשך שנים רבות ואני חושבת שהעבודה שלהם עם נשים וילדים ברחבי העולם חשובה מאוד".

לסיום, כשירות לקוראות שלנו נשמח אם תספרי לנו איזה סוד הקשור ליופי ולטיפוח היית חולקת עם עצמך הצעירה יותר?

“מובן שסגנון החיים הוא המפתח. חשוב לטפח את העור מבפנים ומבחוץ. חוץ מזה הביטחון הוא סוד היופי הטוב ביותר. חשוב שאישה צעירה תבין שעליה לבטוח בעצמה שתזדקן בחן".