שירותי האורחים הכי יפים שיש

סטודיו קרמיקה | צילום יח"צ
סטודיו קרמיקה | צילום יח"צ

כך הפכו שירותי האורחים מחדר שאף אחד לא השקיע בו מחשבה לאחד החללים המטופחים והמושקעים ביותר בבית

88 שיתופים | 132 צפיות

כשתבינו היכן צולמו התמונות שבכתבה יתכן מאוד שתשפשפו את העיניים בפליאה: מתברר שאחד החללים המשוקעים כיום הוא זה שעד לא מזמן נחשב הכי פחות אטרקטיבי ועמד רוב הזמן שומם ומיותם. כן, אנחנו מדברים על שירותי האורחים שבבתים מודל 20/21 הופכים לאיזור מעוצב וחווייתי – SHOW של ממש. אז אם אתם תוהים לאן נעלמו האורחים, סביר להניח שהם מבלים… בשירותי האורחים. 

>> כללי עשו ואל תעשו בשירותים המשרדיים

תכנון ועיצוב: ניצן הורוביץ | צילום: עודד סמדר
תכנון ועיצוב: ניצן הורוביץ | צילום: עודד סמדר

גבירותי ורבותי, מהפך! תשכחו מכל מה שחשבתם על שירותי האורחים כי בשנים האחרונות החלל הקטן, והצפוף, שהתהדר מקסימום בנורה גנרית מרצדת וונטה מרעישה עובר מייקאובר מטורף. כן. אתם מתפלאים ובצדק – מה גורם לבעלי בתי להוציא על חלל שלרוב אינו נמצא בשימוש סכומים גבוהים יחסית ולהשקיע בבחירת אלמנטים ופריטים שהם Top of The Line?  

עיצוב: דן והילה ישראלביץ | צילום: אסף פינצוק
עיצוב: דן והילה ישראלביץ | צילום: אסף פינצוק

לדברי דורית סלע, בעלת משרד לאדריכלות ועיצוב פנים, "השינוי באופן בו אנחנו תופסים את שירותי האורחים הוא תולדה של מספר דברים: בראש ובראשונה, הישראלים מאוד אוהבים להשקיע ולפנק את האורחים שלהם. אנחנו מקפידים להגיש להם ארוחות גורמה שסביר שלא היינו אוכלים ביום יום ומשקיעים בפרטים קטנים כגדולים על מנת לייצר בבית אווירה נעימה ומלכדת. את אותה חוויה אנחנו רוצים להעניק לאנשים היקרים לנו גם בשירותי האורחים, כשהם צריכים להתפנות או לשטוף את ידיהם רגע לפני הארוחה. שנית, שירותי האורחים ממוקמים לרוב בחלל הציבורי של הבית. גם האורחים וגם בני הבית עוברים דרכם או לידם ולכן הם מהווים סוג של כרטיס ביקור. הדבר השלישי ואולי החשוב ביותר, זהו למעשה המקום היחיד בו אנחנו יכולים באמת להתפרע ולהגשים פנטזיות עיצוביות שלא היינו מעזים ליישם בחללים ראשיים כמו הסלון או המטבח. העובדה שבחלל הזה מבקרים "פעם ב…" מאפשרת לנו לשלב בו גופי תאורה אוונגרדיים, חומרים מיוחדים וצבעוניות תיאטרלית ודרמטית שפחות היתה מתקבלת בחדרים אחרים".  

תכנון ועיצוב: דורית סלע | צילום: עודד סמדר
תכנון ועיצוב: דורית סלע | צילום: עודד סמדר

"שירותי אורחים הם קטנים וממזריים. ללא ספק, אם נרצה לתת למישהו לחוות דעתו על הבית שלנו, סביר להניח שהוא יזכור את החוויה שלו בשירותי האורחים. הם קטנים, נסתרים, ולרוב בעינינו פחות חשובים, אבל ההפך הוא הנכון – שירותי אורחים הם הראי לחוויית האירוח בבית שלנו. הם צריכים לשדר את מי שאנחנו ולהעניק לאורחים שלנו את חווית האירוח האולטימטיבית", כך לדברי שלומית לזרוביץ', מנהלת הפיתוח העסקי של סטודיו קרמיקה. 

צילום: יח"צ סטודיו קרמיקה
צילום: יח"צ סטודיו קרמיקה

"שירותי אורחים נקיים, עם אקססוריז איכותי יעשו את העבודה", היא מוסיפה. "ממש לא צריך להשתולל עם אריחי ראווה או אסלה מיוחדת. חשוב לשמור עליהם נקיים ונייטרליים ולרהט אותם באקססוריז הנכון. בתוך כך, אני ממליצה לעבוד בצורה מתונה ומאוזנת עם גוונים כהים על מנת לא לקבל שירותים שמזכירים שירותים בבר, אלה אם כן זאת הכוונה. השמיים הם הגבול מבחינת סגנונות העיצוב שניתן ליישם בהם החל מאריחים מכל המינים והסוגים, חיפוי של אריחים מדוייקים לקירות וכלים סניטריים מכל הסוגים – החל באסלות צבעוניות, טכנולוגיות שוטפות ועוד. הדבר החשוב הוא לשמור על מינונים ואיזונים, גם אם מדובר בחלל יחסית משני. הרי המטרה היא לייצר עיצוב שלא ימאס אחרי זמן קצר כך שנצטרך לשוב ולשפץ". 

אדריכלות: דן והילה ישראלביץ' | צילום: עודד סמדר
אדריכלות: דן והילה ישראלביץ' | צילום: עודד סמדר

ואכן, אם אתם רוצים לייצר חלל שהוא הצגה, כדאי מאוד לדבוק במעטפת יחסית נקייה ואת הייחודיות והעוצמה להטמיע בפריטים שקל להחליף אחת לתקופה. טפט למשל הוא כלי עזר מצוין להקפיץ את ממד החוויה. זהו המקום להתפרע עם טפטים בוטניים שיהפכו את השירותים לג'ונגל של ממש, הדפסים תלת ממדיים שלא הייתם מעיזים לתלות בסלון או לחילופין, להשתמש בחיפויי קיר מחומרים טבעיים אם הכיוון הוא לשדר אלגנטיות ויוקרה. 

טפט קש יפני של גולדשטיין גלרי טפט. תכנון ועיצוב: גדי גול | צילום: עמית גירון
טפט קש יפני של גולדשטיין גלרי טפט. תכנון ועיצוב: גדי גול | צילום: עמית גירון

מכיוון שלרוב מדובר בחלל לא מאוד גדול, אחת הדרכים להכפיל את שיטחו היא בעזרת מראה. ניתן כמובן לבחור במראה קלאסית בעלת שוליים נקיים, אך באותה נשימה אפשר להשתמש במראה כ-FOCAL POINT, פיס עיצובי עוצמתי משרה אווירה. עוד מפתח ליצירת אווירה היא כמובן התאורה אך רגע לפני שאתם רצים לקנות חישבו היטב איזה אפקט תרצו ליצור בחלל: אם רומנטי וחושני, אז נכון יהיה להשתמש במנורות תלויות שמפיצות אלומות אור מרומזת או שמא אורבני ועדכני אז נכון יהיה להשתמש בנורות פחם או בגופי תאורה מתכתיים.

צילום: יח"צ סטודיו קרמיקה
צילום: יח"צ סטודיו קרמיקה
צילום: יח"צ סטודיו קרמיקה
צילום: יח"צ סטודיו קרמיקה