ריי שגב: "בתעשייה הבינו את הצורך באידיאל יופי מגוון, זה כבר לא טרנד או גימיק"

ריי שגב בקמפיין בגדי הים של Zohara | צילום: אלון ראובני
ריי שגב בקמפיין בגדי הים של Zohara | צילום: אלון ראובני

בטקס פרסי האופנה של "את" הענקנו אות הוקרה מיוחד לארבע דמויות שעוררו בנו השראה. אחת מהן היא ריי שגב, חלוצת דוגמניות הפלאס סייז בישראל שלימדה אותנו השנה איך אוהבים את עצמך בדיוק כמו שאת

88 שיתופים | 132 צפיות

 

 

"עבורי זו שנה של חלומות שמתגשמים" סיפרה ריי שגב בטקס פרסי האופנה שלנו כשזכתה לאות הוקרה מיוחד כאישה מעוררת השראה, בזכות המאבק שלה כדוגמנית ופעילה למען דימוי גוף חיובי. "במהלך העשור האחרון היו הרבה שאמרו או חשבו שאני חיה בסרט ושאני אופטימית ואפילו נאיבית מדי. שאני פועלת לחינם כי שום דבר לא הולך להשתנות, והנה תראו איפה אנחנו היום. אמונה זה כוח עצום ומופלא, ואנחנו נמשיך להאמין".

"השינוי איטי אבל אי אפשר לומר שהוא לא כאן. אני נזכרת איך פעם, עוד לפני שהתחלתי את המסע שלי, השיח היה אחר לגמרי או שהוא בכלל לא היה קיים. האם זה אומר שאין עוד מה לעשות והכל מושלם? ממש לא. אבל מהפכה מעצם המילה מדברת על שינוי. עשינו הרבה ונמשיך לעשות".

שגב הייתה פה הרבה לפני שמישהו ידע בכלל מה זה 'פלאס סייז'. היא אחת מחלוצות מגמת הבאדי פוזיטיב בישראל, ומי שניסתה כבר לפני למעלה מעשור לשכנע תעשייה שלמה שיופי לא בא במידה אחת בלבד. נראה שהשנה המאמצים שלה נשאו פרי, כשהם הולכים יד ביד עם העיסוק הנוכחי של עולם האופנה, הבינלאומי ובפרט הישראלי, לנסות להרחיב מודל יופי שבלוני, דקיק להחריד ומשעמם בטירוף.

בדרך לשינוי, כפי שיודעת שגב עצמה, יש הרבה אתגרים ועצירות. לא פעם נראה שדיבורים לחוד ומעשים לחוד, ובכל זאת, בדיוק בפער שבין החלום למציאות נשים מסוגה של שגב נותנות לנו תקווה. הן לא מחכות שהמילים הגדולות יתממשו, אלא קמות כל בוקר כדי להגשים אותן בעצמן. המאבק של שגב באידיאל היופי הוא לא רק שיעור באהבה עצמית, אלא בעיקר שיעור בהגשמה.

ריי שגב בטקס פרסי האופנה 2018 | צילום: אביב חופי
ריי שגב בטקס פרסי האופנה 2018 | צילום: אביב חופי

 

עוד כתבות מעניינות:
הדוגמנית מי-רן מנקס מפסיקה להסתיר את האקנה 
בל אגם מסכמת שנה "נכנסתי למיינסטרים כטרנסג'נדרית"
מוטי רייף: "לנשים נמאס מהפנטזיה של מה שהן לא יכולות להיות"

"בשנה האחרונה הרגשתי סוף סוף את השינוי שאני עובדת עליו כבר עשר שנים. בתעשייה הבינו את הצורך באידיאל יופי מגוון, שזה כבר לא טרנד או גימיק. זה התחיל בינואר עם השער שלי ב'בלייזר' והמשיך בשבוע האופנה שבו השתתפתי כדוגמנית מן המניין ולא פלאס סייז. אני עדיין לא מרגישה שאני קונצנזוס – עובדה שלא הייתי על שער 'את' ו'לאישה' – אבל כן השתתפתי בגיליון בגדי הים של 'בלייזר', זו פעם ראשונה בהיסטוריה שהופיעה שם דוגמנית פלאס סייז. השנה השתתפתי בקמפיין של M&H, נבחרתי להוביל את הקמפיין של 'עונות'".

ריי שגב בקמפיין בגדי הים של Zohara | צילום: אלון ראובני
ריי שגב בקמפיין בגדי הים של Zohara | צילום: אלון ראובני

יצאתי עם ערוץ יוטיוב בנושאים כמו אופנה, דימוי גוף, יזמות ועוד. בנוסף להרצאות על דימוי גוף חיובי שאני מעבירה בבתי ספר תיכון, השקתי הרצאה בשם 'מותר להיות מותג' על מיתוג אישי ודימוי עצמי. לצערי אין מספיק כמוני, הייתי שמחה שיהיו בנות מסביבי שיתנו פייט בקטע טוב, לשתף פעולה ולעשות דברים ביחד. המטרה היא לצאת מהתחום של הפלאס סייז אל האופנה, לשדר סטייל. הייתי שמחה שטווח המידות בחנויות יתרחב, אבל כרגע המאבק שלי הוא בגיוון אידיאל היופי".

ריי שגב בקמפיין חורף של "עונות" | צילום: אביב אברמוב
ריי שגב בקמפיין חורף של "עונות" | צילום: אביב אברמוב