נשות המהפכה

רותי ברודו: "רצו אישה שופטת, וזה הפחיד אותי כי אני לא יפה"

רותי ברודו | צילום: ליה צ'סנוקוב
רותי ברודו | צילום: ליה צ'סנוקוב

בלי להתכוון נעצה רותי ברודו סכין חדה בייצוג המוכר של נשים על המסך, כך הפך סגנונה המחוספס לסמל העצמה נשית. יום האישה 2019, נשות המהפכה

88 שיתופים | 132 צפיות

גם חודשים אחרי העונה הראשונה של "MKR – המטבח המנצח" בקשת, רותי ברודו (58), מייסדת ובעלים שותפה של קבוצת M2R, בעלת המסעדות קופי בר, בראסרי, הוטל מונטפיורי ודליקטסן – עדיין לא לגמרי מבינה את המהפכה שהיא שותפה לה. "רצו אישה שופטת אבל הפחיד אותי להיות שם כי אני לא יפה, לא צעירה, לא מוכרת", היא משחזרת, "אבל החששות שלי התבדו, והתברר שדווקא בגלל שהגיעה אישה רגילה, שנראית כמו חצי גבר, זה התקבל נורא טוב. בחיים לא חשבתי שיש עולם שלם של אנשים מפרגנים וטובים בארץ הקטנה שלנו וקיבלתי מלא פרגון, מנשים בעיקר. בסוף כנראה שנשים מחפשות מודל נשי".

הגיוני, לא?
"אני מעולם לא חיפשתי מודל כזה. אני חושבת שלא צריך לחפש אלא פשוט לרצות לעשות משהו עם עצמך. לא לחפש מישהו בחוץ, אלא בתוך הפנים שלך".

אבל גם אם היא לא מבינה, ברודו, עם הלוק הייחודי, הדיבור הקשוח והתכלסי וההצלחה המוכחת שלה שעליה היא לא מתנצלת לרגע, הייתה רגע מכונן בפריים טיים. זה הזמן לראות יותר נשים מעל גיל 50 על המסך, לשמוע אותן וללמוד מהן, אנחנו ממש מקוות שרותי לא תהיה האחרונה.

"נשים מחפשות מודל נשי", רותי ברודו. צילום: עודד קרני
"נשים מחפשות מודל נשי", רותי ברודו. צילום: עודד קרני