בגיל 22 רומי ספקטור מציעה אלטרנטיבה לזארה

רומי ספקטור | צילום: אסף ליברפרוינד
רומי ספקטור | צילום: אסף ליברפרוינד

רומי ספקטור היא כנראה הפאשניסטה הכי חרוצה בארץ: עם חשבון אינסטגרם סופר פופולרי, חנות אופנה משל עצמה ולוק בוק חדש שצולם באיטליה. התמונות המהממות יגרמו לכן לשכוח שהיא רק סטודנטית שנה א' לעיצוב מישראל

88 שיתופים | 132 צפיות

 

בזמן שבחו"ל בלוגריות אופנה לא פוחדות לחצות את הגבולות, להשיק קולקציות ולעשות שיתופי פעולה עם מותגים נחשקים, בישראל השוק עדיין קצת מנומנם. מי שמנסה להעיר אותו מהתרדמת הנ"ל היא בלוגרית האופנה רומי ספקטור. ספקטור, לא לגמרי שם חדש למכורות האינסטגרם כבר הוכיחה את עצמה כפאשניסטה מצטיינת בחשבון האינסטגרם Dé Rococo. לפני כחודשיים השיקה חנות אונליין ונסעה לצלם את הקטלוג באיטליה. לא פחות. התמונות היפות עמוסות בסטייל חו"לי לא מכאן, בין היתר בזכות הצלם אסף ליברפרוינד.

רומי ספקטור | צילום: אסף ליברפרוינד
רומי ספקטור | צילום: אסף ליברפרוינד

רומי ספקטור, איך פותחים חנות אופנה בגיל 22 בלי שום ניסיון קודם בתעשייה?

"עם כמה שזה מפחיד פשוט הלכתי על זה. הכל התחיל מהאינסטגרם שלי והתגלגל כמו כדור שלג. בהתחלה עבדתי עם מותגים בתור בלוגרית אופנה. אחר כך הבנתי שאנשים אוהבים את הבגדים שאני לובשת אז התחלתי לייבא ועשיתי פופ אפים. בהתחלה לא ידעתי בדיוק מה קורה וכמה כוח יש לי, הפופ אפ הראשון היה קטנטן, בפעמים הבאות כבר היה לי יותר אומץ וגם הבאתי יותר פריטים. אז כבר הייתה בקשה מהעוקבות שלי למשהו סדיר וזה הרגע שהחלטתי לפתוח את האתר".

צילום: אסף ליברפרוינד
צילום: אסף ליברפרוינד

 

צילמת את הקטלוג באיטליה. מותגים גדולים ומנוסים לא נוסעים לצלם בחו"ל. איך מממנים דבר כזה? יש מאחורייך משקיע?

"יש משקיע והוא אבא שלי אבל האמת שההפקה הזו כבר קרתה מההכנסות של העסק. המותג עצמו מאוד צעיר אבל אני כבר אחרי ארבעה פופ אפים, כל אחד של יומיים שנמכרים בו 1,000 פריטים וזו כבר הכנסה גבוהה לעסק. נסעתי עם הצלם הקבוע שלי אסף ליברפרוינד והמשכנו את הקו של האינסטגרם, כלומר סטריט סטייל. הכל בכוונה מצולם בחוץ כי אני רוצה שהקונות יראו איך הבגדים נראים ביום יום, איך הם יושבים על הגוף. עשינו את זה ממש בכמה ימים לפני תחילת הלחץ בלימודים".

צילום: אסף ליברפרוינד
צילום: אסף ליברפרוינד

 

התחלת השנה ללמוד עיצוב אופנה בשנקר. איך מתייחסים בבית הספר לתלמידה שכבר יש לה עסק משלה? מפרגנים או אולי דווקא מקנאים?

"אני יודעת רק את מה שאני רואה מול הפנים שלי וזה תגובות חיוביות וטובות. כן היה לי קשה להגיע ביום הראשון ללימודים בשנקר, להרגיש שכולם באים מהתעשייה ומכירים ויודעים, אבל אני גם לא מאוד מדברת על החנות, משאירה את זה מתחת לפני השטח. מי שיודע – יודע, ובנוגע לקנאה – זה גם ככה משהו שהתמודדתי איתו כל החיים שלי".

צילום: אסף ליברפרוינד
צילום: אסף ליברפרוינד

 

מה דעתך על הסטייל של הישראליות?

"אממ… נחמד"
תשובה דיפלומטית משהו.
"יש בנות עם סטייל אבל לגבי הבחורה הישראלית הממוצעת… אני לא יודעת. כל האנשים שאני אישית שואבת מהם השראה הם מחו"ל. וגם מי אני בכלל שאני אגיד? אני כן יכולה להגיד על הלקוחות שלי שהן מיוחדות, בחורות שאוהבות להתלבש. באינסטגרם אי אפשר לדעת מי הקהל ובפופ אפים הופתעתי לגלות בחורות נורא שיקיות, כל אחת עם יותר סטייל מהשנייה. ואגב, ממש לא רק מתל אביב. הגיעו בנות מכל הארץ, לקחו רכבת מעכו, מחיפה".

צילום: אסף ליברפרוינד
צילום: אסף ליברפרוינד

 

איפה את קונה בגדים?

"בדרך כלל אני לובשת זארה ורשתות בסגנון ואני משתדלת גם בחנות שלי להישאר במחירים שלהם, עם כמה שזה קשה".
אז זה אומר שאין לך שאנל בארון?
"לא… יש לי שאנל ומותגים בסגנון אבל לא בבגדים, רק בנעליים, תיקים ומשקפי שמש. אני כל פעם חוסכת ואז קונה משהו שאני ממש חושקת בו"

צילום: אסף ליברפרוינד
צילום: אסף ליברפרוינד

 

אז מה החלום עכשיו? לסיים את הלימודים ולהפוך לקיארה פראני?

"אני לא אשווה את עצמי אליה. גם אין לנו אותו סטייל, אני הכי סבתא שיק. אבל כן, ברור. שתינו כביכול צמחנו מאותו מקום, מהאינסטגרם. היא מצליחה ברמות מטורפות והלוואי שאני גם אגיע לשם".

צילום: אסף ליברפרוינד
צילום: אסף ליברפרוינד

 

ושאלה אחרונה לסיום: אחת אחת מאושיות האופנה הכי בולטות באינסטגרם הישראלי. אחרי מי את אוהבת לעקוב?

"יש שתי אחיות רוסיות בשם מארינה ואירנה גולומאזדינה והן מהממות בעיניי".