איך הפכה רגינה פיינגרש ממוסכניקית מיואשת למיס ביקיני בגיל 47?

מיס ביקיני רגינה פיינגרש | צילום: צח טייאר
מיס ביקיני רגינה פיינגרש | צילום: צח טייאר

בגיל 47 זכתה רגינה פיינגרש במקום שלישי בתחרות מיס ביקיני העולמית ובמקביל מתחזקת חשבון אינסטגרם סקסי וחשוף במיוחד. לא מעניין אותה מה אומרים, היא כאן בשביל מטרה גדולה יותר- לשנות את אידיאל היופי

88 שיתופים | 132 צפיות

 

רגינה פיינגרש, מיס ביקיני בשבילכן, לא נראית כמו בת ה-47 הטיפוסית, אחרים יגידו שהיא גם לא מתנהגת כמו בת ה-47 הטיפוסית. אחרי שזכתה בתחרות מיס ביקיני הישראלית ובהמשך אף קטפה את המקום השלישי בתחרות העולמית היא ממש לא מתביישת להעלות תמונות שחושפות ישבן וגוף שרירי לחשבון האינסטגרם שלה, שכבר מונה למעלה מ-23 אלף עוקבים. בין תמונה לתמונה פיינגרש לא נחה על זרי הדפנה והיא חדורת מוטיבציה כדי להגשים את המטרה העיקרית שלה – לקטוף את המקום הראשון בתחרות מיס ביקיני הבינלאומית, "אני רוצה להיות הכי טובה בשביל עצמי לא בשביל אף אחד אחר".

חייה של פיינגרש לא תמיד היו נוצצים כמו תמונת אינסטגרם מהונדסת. באוגוסט 2005 היא פונתה יחד עם משפחתה מגוש קטיף במסגרת תוכנית ההתנתקות ונאלצה לעזוב את עבודתה ולהתחיל הכל מחדש. כדי לפרנס יחד עם בעלה את שלושת ילדיה היא עבדה בשלל עבודות זמניות, החל ממכונאית במוסך, בעלת עסק לקוסמטיקה, מנהלת משרד ועוד. בגיל 40 היא הרגישה שהיא פשוט שחוקה והבינה שהיא לא ממצה את היכולות שלה. "משבר גיל ארבעים היכה בי חזק, הרגשתי לא מסופקת מכלום, הדבר היחיד שהיה עושה לי טוב באותם ימים היו הליכות שהייתי עושה כל ערב, זה מה שנתן לי אנרגיה".

"משבר גיל 40 היכה בי חזק, לא הרגשתי מסופקת מכלום", רגינה פיינגרש | צילום: משה כהן
"משבר גיל 40 היכה בי חזק, לא הרגשתי מסופקת מכלום", רגינה פיינגרש | צילום: משה כהן
רגינה פיינגרש לפני השינוי באורח החיים | באדיבות המצולמת
רגינה פיינגרש לפני השינוי באורח החיים | באדיבות המצולמת

עוד כתבות מעניינות:
20 שנה אחרי החזרה בתשובה אתי אנקרי לא מתחרטת על העבר 
לוסי דובינצ'יק לא מוותרת על סיגריות גם בזמן ההנקה
מריה דומרק: "נטפלים אלי כי אני נראת טוב" 

אז איך מהליכות בערב הופכים למיס ביקיני?
"באותם ימים הזומבה נכנסה לאופנה וכולם דיברו על זה. לקחתי שיעורים כדי לראות מה זה ופשוט התאהבתי. הרגשתי אנרגיה מטורפת זורמת בגוף שלי, אהבתי לענטז. מהר מאוד החלטתי שאני עושה הסבת מקצוע והתחלתי ללמד. מאוד התחברתי גם לעניין של הדרכה, של לעשות לאנשים טוב וללמד אותם" נזכרת פיינגרש. "עם הזמן הגוף שלי התחיל להתחטב ולקבל צורה, אנשים התחילו לשאול אותי עם אני מתמודדת בתחרות מיס ביקיני ולא היה לי שמץ של מושג על מה מדובר. שאלתי את בעלי אם הוא מכיר, בדקנו יחד מה זה, והוא אמר לי 'תקשיבי, את שמה'. הוא זה שעזר לי לעבוד על הגוף שלי ולהגיע למצב שהוא מתאים לתחרויות".

הוא לא חשש, בכל זאת את לא בת 20.
"ממש לא, הוא היה איתי לאורך כל הדרך, תמך בי ודחף אותי. אנחנו יחד כל כך הרבה זמן, מאז שאני בת 15".

בחשבון האינסטגרם שלך אפשר לראות לא מעט תמונות חשופות. זה משהו שגרר תגובה מצד הסביבה הקרובה שלך, בעלך והילדים?
"ברגע שהתחלתי עם זה אמרתי לילדים שלי שמעכשיו אני דוגמנית פיטנס. כן, היה להם קצת מוזר בהתחלה שאימא מעלה תמונות כאלה אבל אמרתי להם שאין מה להתבייש בהצלחה, להפך – בהצלחה צריך להתגאות".

בטח לאנשים מסביבך יש הרבה מה להגיד על אישה בת גילך שנראית כמוך. איך את מתייחסת לביקורת?
"לאורך הדרך למדתי שלאנשים תמיד יהיה מה להגיד, גם על מיס יוניברס יש תלונות. אני יודעת שהרבה תגובות רעות על הגוף שלי הן גם מחוסר הבנה, אנשים חושבים שמיס ביקיני זה כמו מלכת היופי, הם לא מבינים שזו תחרות של פיתוח הגוף. אני מתרכזת בביקורת החיובית שאני מקבלת על הדרך שעברתי – התחלתי בגיל 40 ובגיל 46 זכיתי לראשונה. נתתי השראה לכל הסובבים אותי כשהגעתי להישגים כאלה בגיל מבוגר. כל עוד הילדים ובעלי גאים בי שום דבר אחר לא מעניין אותי. המטרה שלי היא לתת לאנשים השראה לאורך חיים בריא ולגרום לאנשים להבין שגוף חטוב זה יפה, זה אידיאל היופי החדש".

"ברגע שהתחלתי עם זה אמרתי לילדים שלי, מעכשיו אני דוגמנית פיטנס": מיס ביקיני רגינה פיינגרש | צילום באדיבות המצולמת
"ברגע שהתחלתי עם זה אמרתי לילדים שלי, מעכשיו אני דוגמנית פיטנס": מיס ביקיני רגינה פיינגרש | צילום באדיבות המצולמת

 

בשנת 2015 נרשמה פיינגרש לראשונה לתחרות מיס ביקיני ולא זכתה, בשנה שאחרי היא כבר קטפה את פרס המקום הראשון ובשנת 2017 השתתפה בתחרות מיס ביקיני של השלוחה הישראלית של הארגון העולמי IFBB, וגם שם קטפה את פרס המקום הראשון. השנה התמודדה בתחרות הבין לאומית של אותו ארגון בלונדון והגיעה למקום השלישי. במהלך הראיון מצהירה  פיינגרש מספר פעמים שהיא לא תוותר עד שתגיע למקום הראשון, אפילו אם תהיה הכי מבוגרת מבין המתמודדות.

איך התחרות הזאת עובדת?
"כמו בתחרויות יופי, את עולה לבמה בביקיני ומראה את הגוף שלך. אני הולכת כמו דוגמנית, מראה את הצד, הגב והפרונט באופן שהשופטים רואים את מה שהם רוצים לראות. הכי חשוב זה חיוך וביטחון עצמי.
כדי להתקבל צריך מסת שריר מסויימת, חיטובים מסויימים בידים וברגליים ואחוזי שומן בין 11-12%, תלוי בקריטריונים של כל אירגון".

איך הייתה ההרגשה לנצח מתחרות שיכולות להיות הבנות שלך?
"בהתחלה לא עיכלתי, בזמן הזכייה עוד לא ירד האסימון לאן הגעתי. כשזכיתי מקום שלישי חשבתי איך להשתפר לשנה הבאה. אני רוצה להיות הכי טובה בשביל עצמי".

איך נראת שגרת האימונים שלך?
"אני הולכת 4 פעמים בשבוע לחדר כושר. אירובי אצלי מסתכם בזומה, אני מגיעה חצי שעה לפני השיעור הזומבה שאני בעצמי מלמדת ומקדישה זמן לאימוני כוח".

ומה צריך לכלול התפריט של מי שרוצה להיות מיס ביקיני?
"יש הבדל גדול בין התזונה השגרתית שלי לבין איך אני אוכלת לקראת תחרות. בשגרה אני אוכלת 5 ארוחות ביום. התפריט שלי כולל מנת חלבון, הרבה ירקות, פחמימות מלאות עם סיבים תזונתיים ואני מקפידה על ויטמינים ויטמינים ומינרלים שהגוף זקוק להם. אצלנו בבית אין אוכל מטוגן, ובאופן אישי אני לא נוגעת בו בשום מקום".

 

"כמו בתחרויות יופי, את עולה לבמה בבקיני ומראה את הגוף שלך", רגינה פיינגרש | באדיבות המצולמת
"כמו בתחרויות יופי, את עולה לבמה בבקיני ומראה את הגוף שלך", רגינה פיינגרש | באדיבות המצולמת

 

בזמן שאת השתתפת בתחרות העולמית, בארץ נבחרה מעיין אליאס הטבעונית למיס ביקיני הישראלית, מה דעתך עליה?
"כל אחד לוקח את הכיוון שלו. אני מורידה בפניה את הכובע ולא פוסלת את הדרך שלה, אפילו שהיא שונה משלי. אני לא יכולה להיות טבעונית, אני הרבה יותר מבוגרת ממנה, הגוף שלי שונה משלה, לא הייתי יכולה להגיע למקום הזה אם הייתי טבעונית, אבל אני מאוד מכבדת ומעריכה אותה, כל אחת שמגיעה להישג כזה מטורף ראויה להערכה".

הילדים שלך הולכים בדרכך?
"הילדים שלי לא כמוני. הבן הגדול שלי שומר על תזונה ואורח חיים בריא. כרגע הוא לא מתעניין בתחרויות אבל אני אשכנע אותו, הייתי רוצה שנלך יחד לתחרויות. הבנות ובעלי גם מקפידים על תזונה בריאה. טוב, אין להם ברירה, אני עדיין מתפקדת גם כאימא במשרה מלאה".

 

"המטרה שלי היא לגרום לאנשים להבין שגוף חטוב זה גוף יפה ושזה אידיאל היופי החדש", רגינה פיינגרש | באדיבות המצולמת
"המטרה שלי היא לגרום לאנשים להבין שגוף חטוב זה גוף יפה ושזה אידיאל היופי החדש", רגינה פיינגרש | באדיבות המצולמת