קמילה קביו: "כילדה קטנה בקובה הייתי סוּפּר-ביישנית"

קמליה קביו | צילום: Gettyimages
קמליה קביו | צילום: Gettyimages

בגיל 20 קמילה קביו היא אחת הזמרות הגדולות בעולם. בריאיון היא מספרת על הפחד מהחשיפה והרגעים הפחות יפים של התהילה

88 שיתופים | 132 צפיות

 

השם החדש שצריך להתגלגל על השפתיים שלכן הוא קמילה קביו. הכוכבת בת ה-20 כבשה את טבלאות הבילבורד בשנה שעברה כאשר הלהיט שלה Havana כיכב במקום הראשון בארצות הברית ובריטניה, להיט פופ עם נגיעות לטיניות, מחווה קובנית לעיר הולדתה. קביו התגלתה בשנת 2012 בתוכנית 'אקס פקטור אמריקה', במהלך אותה תוכנית הוקמה להקת הבנות Fifth Harmony וקביו הפכה לחמישית ממנה, אם כי הקפידה לשמר את מעמדה ככוכבת יחידה ולהוציא סינגלים משלה. בסוף 2016 החליטה שאין לה צורך בשאר הבנות כספחת על גבה והיא יכולה להצליח לבד. היא פרשה מהלהקה לטובת תהילת סולו. ההימור השתלם והיום, שנתיים אחרי, היא רק בת 20 וכבר סופר-סטאר בינלאומית!

"הצלחת Havana נתנה לי בּוּסט של ביטחון", קמליה קביו | צילום: Gettyimages
"הצלחת Havana נתנה לי בּוּסט של ביטחון", קמליה קביו | צילום: Gettyimages

 

"אני בן אדם סוּפר-פרטי. חשוב לי לשמור לי את העולם האמיתי שלי לעצמי", קמילה קביו בקמפיין של סקצ'רס | צילום: יח"צ
"אני בן אדם סוּפר-פרטי. חשוב לי לשמור לי את העולם האמיתי שלי לעצמי", קמילה קביו בקמפיין של סקצ'רס | צילום: יח"צ

 

>> ומה הקושי הכי גדול של דוגמנית העל גרייס אליזבת?

ההצלחה לא הייתה מובנת מאליה עבור קביו. היא נולדה בפרבר של האוונה לאב שהיה מהגר מקסיקני שעבר לקובה, הם נעו הלוך ושוב בין מקסיקו סיטי והוואנה, עד שבגיל חמש עברו להתגורר במיאמי. למעשה רק בשנת 2008 קיבלה קביו אזרחות אמריקאית.

אלבום הבכורה שלה, 'קמילה', זכה גם הוא לאהדה גדולה במיוחד. היא מייצגת מותגים מובילים בקמפיינים בינלאומיים כמו לוריאל וסקצ'רס. שלטי חוצות ופרסומי ענק, בכיכובה של קמילה, מקשטים כל שדרה ראשית בלוס אנג'לס. אבל לפני שנתיים, עתידה של קבּיו לא נראה כל כך זוהר. אחרי שהודיעה על עזיבתה את הרכב הבנות, בדצמבר 2016, תחושתה הייתה שחברות הלהקה לשעבר נפרדו ממנה בטעם רע במיוחד. למרות הרוחות הרעות בין חברות הלהקה קביו הרגישה שהיא חייבת לעצמה את היציאה לקריירת סולו בגלל תסכולה מהדינמיקה בלהקה, שלא איפשרה לה, בן היתר, להתפתח ככותבת שירים.

"למדתי ללכת עם מה שאני מרגישה ועם מה שאני אוהבת", עטיפת הסינגל "Havana" של קמילה קביו
"למדתי ללכת עם מה שאני מרגישה ועם מה שאני אוהבת", עטיפת הסינגל "Havana" של קמילה קביו

 

מה היה הרגע שהעניק לך את האישור שאת כוכבת?
"ללא ספק הצלחת Havana נתנה לי בּוּסט של ביטחון. כאשר אתה יוצר סולו טרי, צעיר, אנשים די מפחדים לעשות דברים שונים או חדשים, הם פשוט רוצים להיות כמו מה שכבר מכירים, ומושמע ברדיו. בכלל לא שחררנו את 'Havana' כסינגל, כי אף אחד לא האמין בזה מספיק. ואז, כשזה עבד, הבנתי שאף אחד לא באמת יודע משהו, אז אפשר ללכת עם מה שאני אוהבת."

זו תובנה גדולה לבחורה צעירה.
"לגמרי. זה לימד אותי את הלקח הענק של ללכת עם מה שאני מרגישה ועם מה שאני אוהבת. ככה לפחות אני יודעת שאני תמיד הולכת להתרגש באמת בביצוע השיר. ואם אנשים מתחברים ליצירה שלי ואליי, זה באמת אחד הדברים הכי מדהימים שקיימים."

למה את מתכוונת כשאת אומרת תחושת בטן?
"אישור נעים מה"בּפנוכו". כמו שהיו שירים שפשוט ידעתי שהם לא יתאימו לאלבום. בגדול, אני תמיד צריכה ללכת לישון בלילה בידיעה שקיבלתי את ההחלטה הכי נכונה. אם אני עושה משהו שאני לא רוצה לעשות, אלא רק בגלל שכולם רוצים שאני אעשה את זה, זה יטריד אותי לַנ-צַ-ח!"

"אני תמיד צריכה ללכת לישון בלילה בידיעה שקיבלתי את ההחלטה הכי נכונה", קמילה קביו בטקס פרסי EMA | צילום: Gettyimages
"אני תמיד צריכה ללכת לישון בלילה בידיעה שקיבלתי את ההחלטה הכי נכונה", קמילה קביו בטקס פרסי EMA | צילום: Gettyimages

 

איך את מרגישה לגבי אובדן הפרטיות שלך בעולם של היום?
"אני בן אדם סוּפר-פרטי. חשוב לי לשמור לי את העולם האמיתי שלי לעצמי. אבל זה באמת יכול להיות די קשה בעולם של היום. ברשתות החברתיות למשל זה מרגיש כאילו אני חייבת להיות כל הזמן- לעדכן, להעלות, לשתף, ולפעמים אני לא באמת אוהבת להיות שם. בעיקר אם אני נוסעת למשל לאיזה פסק זמן, לבילוי משפחתי, במיאמי, אני לא אוהבת לתעד כל הזמן לסנאפצ'ט. לפעמים אני מרגישה שאני יכולה לעשות יותר דברים ברשתות, אבל אני לא באמת רוצה להיות כל הזמן תקועה בתוך הטלפון שלי. ובכלל, בכל מה שקשור לראיונות, אני חושבת שאני פשוט חייבת לדעת מתי לשתוק!"

שדרות לוס אנג'לס עמוסות שלטי חוצות שלך עם הטייטל המפוצץ- 'כוכבת הפופ החדשה'. זה מלחיץ אותך?
"זה מדהים! אבל זה גם מרגיש לי כאילו זו לא אני, איך זה הגיוני? אני לא יודעת… כל כך הרבה דברים קורים לי כל הזמן, במקביל, שזה דבר טוב, אבל אין לי בעצם באמת זמן לעבד ולעכל ולנתח את זה, ולתת לדברים לשקוע פנימה ולחדור עמוק… כמתבגרת אפילו לא העזתי לחלום על הטירוף הזה! אבל הכי הכי פשוט מרגיש לי מדהים שאנשים באמת מקשיבים לשירים, ליצירות שלי. זה מטורף!"

ממש מטורף. למה את חושבת שזה קרה דווקא לך?
"אההה… ללא ספק מזל גדול, סוג של תאונה שמחה, שפתאום קיבלתי את האומץ לגשת לאודישן של הX Factor האמריקאי. אחרי זה פשוט התגלגלתי מדבר לדבר. אני תמיד מנסה ללמוד, להשתפר בדברים, לגדול בדרך כלשהי."

קמילה קביו בטקס פרסי | צילום: Gettyimages
קמילה קביו בטקס פרסי | צילום: Gettyimages

 

קמילה קביו | צילום: Gettyimages
קמילה קביו | צילום: Gettyimages

 

אלו טיפים היית נותנת לבחורות צעירות שרוצות להצליח ונושאות עיניהן אלייך?
"את האמת? רק שיעשו כיף! בשבילי זה לגמרי חלק מההופעה וממה שאני משדרת, אני פשוט נהנית מזה. הייתה לי תקופה, כילדה, שבה הייתי סוּפּר-ביישנית. אני חושבת, שברגע שעשיתי את הדבר האמיץ הראשון, זה רק גרם לי לרצות עוד. לרצות תמיד לדחוף את עצמי לעשות דברים שאני פוחדת מהם או שמלחיצים אותי."

איך את מסבירה את השינוי הקיצוני הזה מילדה ביישנית לכוכבת אמיצה.
"אני חושבת שזה קשור לריגוש וההתרגשות שאני מקבלת כשאני על הבמה. אני מנסה לחפש את אותה התחושה כל הזמן בתחומים אחרים של חיי. מן היי, חיובי כמובן, לא כמו סמים או משהו כזה. אני מתכוונת לתחושת חיות מטוּרפת! מתקפת אנדרנלין או משהו כזה."

 

את גם מככבת בקמפיינים בינלאומיים. מה גורם לך להשתתף בקמפיין של מותג?
"יש לי העונג והכבוד להצטרף למשפחת סקצ'רס, ולהיות פני המותג. אני מעריצה גדולה מאוד של המותג! אחותי הקטנה מתרגשת גם היא מהשותפות עם המותג כי היא מקבלת סקצ'רס בחינם וזה הופך אותי לאחות הגדולה הטובה ביותר בעולם עכשיו! אבל ברצינות, המנטרה של המותג "נוחות. ביטחון. סטייל." מרגיש לי מאוד תואם ומתחבר אליי ולאורך החיים שלי."

אז אהבה למותג זה הקריטריון שלך לשתף פעולה עם מותגים?
"גם. ברור שאני חייבת לאהוב את המותג אם אני מייצגת אותו. אבל במקרה של סקצ'רס יש הרבה מעבר.. בנוסף לאהבתי למותג, אחד הדברים שממש משכו אותי למותג היה המאמצים הפילנתרופיים שלהם, באמצעות תכנית BOBS שלהם, לעזור לילדים ולבעלי חיים נזקקים, כי זה משהו שבאמת חשוב לי וקרוב לליבי. אני עובדת בשיתוף פעולה עם ארגוון צדקה שמתמקד בילדים, ותומך בחינוך, בריאות, עוני… חשוב לי מאוד להשתמש בפלטפורמות השונות כדי להפיץ ולעשות טוב בעולם."

לסיום, למי שרוצה להכיר את הבחורה האמיתית שמאחורי הכוכבת: מי את בעצם קמילה קבּיו?
"מקווה שה לא נדוש אבל חשוב לי להיתפס ככנה, אבל גם כמרגשת. אני מרגישה לפעמים שמי שאני כשאני בסטודיו, ומי שאני כשאני מופיעה, אלו שני אנשים שונים. כשאני בסטודיו אני רק כותבת שירים צעירה בת 20. אבל כאֹמנית שמופיעה על הבמה, אני רוצה שאנשים יתרגשו ושזה יהיה בלתי צפוי. אז אולי שילוב של כנות ומרגשת. וגם נחמדה! אני לחלוטין רוצה שאנשים יחשבו שאני נחמדה".

"כאֹמנית שמופיעה על הבמה אני רוצה שאנשים יתרגשו ושזה יהיה בלתי צפוי", קמילה קביו בקמפיין של סקצ'רס | צילום: יח"צ
"כאֹמנית שמופיעה על הבמה אני רוצה שאנשים יתרגשו ושזה יהיה בלתי צפוי", קמילה קביו בקמפיין של סקצ'רס | צילום: יח"צ