7 טיפולים שיעזרו לכן להילחם בקמטים שבצוואר וקו הלסת

קארה דלווין | צילום: Gettyimages
קארה דלווין | צילום: Gettyimages

כל היום בטלפון? עכשיו מסתבר שהבהייה הממושכת גורמת גם להאצת הזדקנות עור הצוואר וקו הלסת. עד שתיגמלו מההתמכרות לאינסטגרם הנה כל הטיפולים הקוסמטיים שיטשטשו את הקמטים ויעניקו לכן צוואר ברבור

88 שיתופים | 132 צפיות

 

בואו נודה על האמת, אף אחת לא חושבת על הצוואר ועל קו הלסת שלה כשהיא צעירה, אנחנו עסוקות מדי בקמטים שבזוויות העיניים, במצח ובצידי הפה. אבל מה קורה כשאנחנו חוצות את גיל 40 ומתחילות לבחון את עצמנו במראה קצת יותר מקרוב? העור הדק של הצוואר וקו הלסת הוא בין הראשונים להסגיר את הגיל שלנו. עכשיו מסתבר שדור המילניאלס לא צריך לחכות למשבר גיל ה־40 כדי להתחיל לדאוג לצוואר. ה־Tech־Neck (צוואר־טק) מתייחס לקמטים ולעור הנפול בצוואר ובקו הלסת הנגרמים מכיפוף הראש והבהייה הממושכת בסמארטפונים. כן כן, מתברר שכל השעות האלה שאנחנו מבלות באינסטוש לא רק גורמת לנו להאמין שלכולן יש חיים טובים ופוטוגניים יותר, הן גם מאיצות את תהליך ההזדקנות של עור הצוואר וקו הלסת. אף פעם לא מוקדם מדי להתחיל להשתמש בקרמים ממצקים ורצוי לבחור בכאלו המכילים חומרי הזנה ומשמרי לחות כמו חומצה היאלורונית, חמאת שיאה, פפטידים התורמים למיצוק העור, אנטי אוקסידנטים ורטינול. עם זאת, לצוואר יש שכבת אפידרמיס חיצונית עבה שמקשה על חדירת הקרמים והתוצאות די מוגבלות. כל קרם, מוצלח ואיכותי ככל שיהיה, לא יוכל להחזיר  את מראה העור 15 שנה אחורה. למתקדמות שבנינו, יש היום טכנולוגיות חדשות ולא פולשניות לעיצוב הצוואר וקו הלסת – בלי ניתוח ובזמן החלמה מינימלי. מבין כל הטיפולים שקיימים בשוק, מצאנו את השבעה שיעניקו לכן צוואר ברבור וקו לסת מושחז.

ג'יין פונדה נראית מעולה גם בגיל 80. כולל הצוואר | צילום: Gettyimages
ג'יין פונדה נראית מעולה גם בגיל 80. כולל הצוואר | צילום: Gettyimages

 

עוד כתבות שישדרגו לכן את הלוק:
טיפולי הפילינג שינצחו את הקמטים
ממה מיכל צפיר מתנזרת כדי להיראות ככה בגיל 50?
והסוד של חנה לסלאו לעור בלי צלוליט

1. הזרקת חומר המילוי וולומה של ג'ובידרם
איך זה עובד? "הטיפול מתאים במקרים של נפילה קלה. חומר המילוי וולומה הוא חומר זמני, עשוי חומצה היאלורונית ומיועד להשבת נפחים. על ידי הזרקה בקו הלסת עד אמצע הלחיים ניתן ליצור מתיחה, קו לסת ברור והרמה של הצוואר", מסביר ד"ר דיויד פרידמן, מומחה לרפואת עור. התוצאות מיידיות וזמן ההחלמה קצר.
תופעות לוואי: שטפי דם שחולפים במהירות.
מספר טיפולים: אחד (מומלץ טיפול נוסף עם מזרק בודד כעבור שנה).
מחיר: 2,400 ש"ח למזרק. לרוב נדרשים ארבעה מזרקים והמחיר הוא 8,000 ש"ח.

2. שיטת חוטי אפטוס
איך זה עובד? ד"ר לריסה ברק, רופאת משפחה המתמחה באסתטיקה, מסבירה: "חוטי אפטוס הם חוטים משוננים בעלי זיזים העשויים חומרים שנספגים בגוף ומעוררים אותו לייצר קולגן ואלסטין. הפרוצדורה מתבצעת בהרדמה מקומית, החוטים עוברים מתחת לעור בלי לפגוע ברקמות בעזרת צינורית דקה דרך הצוואר, מתחת לסנטר ולכיוון השפה העליונה. העור נמתח לכיוון אחד והזיזים נפתחים כמו מטריה ויוצרים מתיחה". הטיפול מתאים במקרים של נפילה קטנה עד בינונית, מגילאי 35 ומעלה. הוא לא מתאים כשהצוואר שומני מאוד. התוצאות של המתיחה יראו מיד אבל התוצאה הסופית תראה אחרי שלושה חודשים כשהרקמה תבנה מחדש. זמן ההחלמה הוא עד שבוע־שבועיים.
תופעות לוואי: נפיחות שנעלמת תוךמספר ימים.
מספר טיפולים: אחד. מומלץ לחזור עליו פעם בשנה וחצי.
מחיר: 5,000 ש"ח־8,000 ש"ח.

3. מכשיר Thermi Tight באמצעות גלי רדיו
איך זה עובד? "מדובר בדור הבא של טיפולי גלי רדיו. בעזרת המכשיר מוחדרת אלקטרודה דקה המעבירה אנרגיית חום לאזור המטופל עד שהיא מגיעה לטמפרטורה שנקבעה מראש. אנרגיית החום המבוקרת גורמת לגירוי התאים ברקמה ולייצור קולגן ואלסטין. בעקבות בנייתם מחדש העור נמתח ומתקבל אפקט מתיחה בצוואר ובקו הלסת", מסבירה ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור. הטיפול מתבצע בהרדמה מקומית ללא כאבים וזמן ההחלמה הוא יממה. התוצאות מיידיות ונשמרות לחמש שנים ויותר. מתאים למי ששוקלת ניתוח.
תופעות לוואי: נפיחות קלה שתעבור לאחר 24 שעות שבמהלכן חובשים תחבושת אלסטית. יש לחבוש אותה כל לילה במשך שבוע נוסף.
מספר טיפולים: אחד.
מחיר: 18,000 ש"ח.

קים קרדשיאן ונעמי קמפבל עוד לא שמעו שלעשות יותר מדי סלפי מזיק לעור הצוור | צילום: Gettyimages
קים קרדשיאן ונעמי קמפבל עוד לא שמעו שלעשות יותר מדי סלפי מזיק לעור הצוור | צילום: Gettyimages

 

4. מכשיר Doublo של פרומדיקס בטכנולוגיית אולטרסאונד
איך זה עובד? ד"ר אלכס חיטון, רופא מרדים מסביר: "המכשיר בעל מערכת כפולה של עדשות הממקדות במדויק את הגלים ומצמצמות לרמה מינימלית את חוסר הנוחות. גלי האולטרסאונד חודרים לעור וכשהם נתקלים בהתנגדות הם מחממים את הרקמה וזו מגיבה בגירוי, מתיחה ועיבוי של האזור המחבר את רקמת השריר". ההחלמה מידית והתוצאות נראות לעין, אבל שיפור משמעותי ניכר כעבור שלושה חודשים והתוצאה הסופית מתקבלת לאחר חצי שנה. הטיפול מיועד לגילאי 35־50 עם נפילה בינונית.
תופעות לוואי: יכולה להופיע כוויה הפיכה שחולפת מהר ובמקרים נדירים מאוד עיוות בחיוך שייעלם כעבור יומיים.
מספר טיפולים: שניים.
מחיר: 5,000 ש"ח־15,000 ש"ח.

5. טיפול משולב של גלי רדיו ומחטים
איך זה עובד? "בטיפול המשולב גלי הרדיו מעבירים את האנרגיה לעומק רקמת העור והחימום גורם לבניה מחודשת של קולגן ולהרמת הרקמה בקו הלסת. המחטים מייצרות חורים קטנטנים בעור שדרכם מחדירים חומצה היאלורונית״, מסבירה ד"ר אינס ורנר, מומחית לרפואת עור. ״השילוב גורם למיצוק העור ולאפקט של הרמה וכן מבטיח לחות, אלסטיות, חידוש ורענון מרקם העור", היא מוסיפה. התוצאות וזמן ההחלמה מידיים. הטיפול מיועד למקרים של נפילה קלה עד בינונית.
תופעות לוואי: אדמומיות שחולפת מהר.
מספר טיפולים: ארבעה עד שישה. מומלץ על טיפול תחזוקה אחת לחצי שנה לשמירה על התוצאות לאורך זמן.
מחיר: טיפול בודד 1,700 ש"ח, סדרה בת חמישה טיפולים 8,000 ש"ח.

6. Ultherapy של אלפאמדיקס  אנרגיית גלי אולטראסאונד
איך זה עובד? ד"ר לריסה פדורנקו, מומחית לרפואת עור ממרפאת מדיקל פרו מסבירה: "הטיפול נעשה באמצעות מוניטור המאפשר הדמיה מלאה של שכבות העור ודיוק מרבי. גלי האולטרסאונד מועברים בצורה בטוחה ואפקטיבית לעומק אופטימלי ויוצרים את אפקט הכיווץ וההרמה של העור, מחזקים את הקולגן שנחלש, ומעודדים ייצור קולגן חדש ובריא". בשלב הראשון התוצאות הנראות לעין הן 30 אחוז מהתוצאה הסופית שתתקבל לאחר 90 עד 120 יום ותישמר לפחות שנה וחצי. הטיפול מיועד למצבי נפילת עור קלים ובינוניים וזמן ההחלמה הוא מיידי.
תופעות לוואי: אין.
מספר טיפולים: אחד.
מחיר: 9,500 ש"ח.

7. XEO – מערכת לייזר מתקדמת
"מערכת הלייזר באורך גל גבוה עובדת על הרקמה הפנימית של העור. הידית מחממת בצורה מבוקרת וסלקטיבית את רקמת העור העמוקה, גורמת לכיווץ סיבי קולגן קיימים, ומעודדת ייצור קולגן חדש ועל ידי כך נמתח העור באזור המטופל״, מסביר ד"ר חיים קפלן, מנתח פלסטי. הטיפול מיועד למקרים של נפילה בינונית, ההחלמה והתוצאות מיידיות ונשמרות כשנתיים.
תופעות לוואי: אין.
מספר טיפולים: לעיתים מספיק טיפול אחד. הממוצע הוא שלושה עד שישה טיפולים.
מחיר: 5,000 ש"ח לאזור (בסדרה של טיפולים).

חושבת על ניתוח? הכירי שיטה בהרדמה מקומית
הניתוח הקלאסי לצוואר ולקו הלסת הוא הליך כואב המחייב אשפוז לילה וזמן החלמה שנמשך מספר שבועות. לאחרונה הגיעה אלינו שיטת L.A FACE הנעשית בהרדמה מקומית, עם זמן החלמה קצר ושתוצאותיה נשמרות חמש שנים לפחות. "הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית ובאווירה הוליסטית עם אור נמוך ומוסיקת רקע. הידוק השרירים בקו הלסת נעשה כלפי מעלה, הצלקות נחבאות בתווי הפנים ובחלק התחתון של הצוואר וההידוק הוא לאחור", מסביר ד"ר עופר ארנון מנתח פלסטי. משך הניתוח הוא כשלוש שעות ואחריו המטופלת משוחררת לביתה. שטפי דם שמופיעים חולפים תוך מספר ימים וההחלמה כוללת יומיים חבישה ועוד שלושה ימים חבישת רתמה עדינה. חבישה בלילה מומלצת למשך שבוע נוסף.
טווח מחירים: 20,000 -50,000 ש״ח

ניקול קידמן | צילום: Gettyimages
ניקול קידמן | צילום: Gettyimages

 

לא בקטע של הזרקות? הנה חמישה קרמים שיעצבו לך מחדש את הצוואר גם בבית

 

Perfection של Bio Active Care – קרם צוואר ומחשוף. 130 ש"ח ל-100 מ"ל

 

 

צילום: מוטי פישביין
צילום: מוטי פישביין

Twister Face של לאונרדו. 349 ש"ח ל-150 מ"ל

צילום: יח"צ
צילום: יח"צ

 

Oxygen Prima של GiGi. מחיר: 389 ש"ח ל-50 מ"ל

OXYGEN PRIME של GIGI קרם צוואר מחיר- 389 שח | צילום: יח"צ

צילום: יח"צ

 

Dynamic Skin Recovery של דרמולוג'יקה. 522 ש"ח ל-50 מ"ל

צילום: יח"צ
צילום: יח"צ

 

 

Multi Intensive של קלרינס. 527 ש"ח ל-75 מ"ל

 

צילום: יח"צ
צילום: יח"צ