"ההתחלה הייתה כואבת": קורין אלאל על החזרה לבת זוגה

קורין אלאל | צילום: איליה מלניקוב
קורין אלאל | צילום: איליה מלניקוב

למה היא החליטה לחזור לבת זוגה לאחר שנתיים בנפרד, מה למדה על עצמה בזמן הזה ומה גרם לה להתחיל לחפש תשובות במקרא? שיחת נפש עם קורין אלאל

88 שיתופים | 132 צפיות

תעודת זהות בבקשה.
"אימא, מוזיקאית, ישראלית".

מאיפה את?
"נולדתי בטוניס, עליתי לארץ בגיל 8 והמשפחה התיישבה בנתניה. ב־24 השנים האחרונות אני מתגוררת במושב גנות עם רותי, בת זוגי, ושני הילדים שלנו. רותי ואני חזרנו לגור יחד לפני חודשיים, אחרי שנתיים של פרידה – וזה מאוד מרגש אותי. כמו כל פרידה ההתחלה הייתה כואבת אבל במהלך השנתיים האלה כל אחת מאיתנו בנתה את עצמה, גם כאדם וגם כאימא, ובתקופה האחרונה מצאנו את עצמנו מתקרבות מחדש. הפכנו לחברות טובות ופתאום הבנו כמה אנחנו נמצאות שם אחת בשביל השנייה. ברגע שהכתה ההבנה הזו הדבר שהכי בלט זה הגעגוע. הבנו שאנחנו שני חלקים של שלם אחד ואז מה שצף זה הרצון לחבר את המשפחה ולחזור לגור יחד. צמחנו מתוך המשבר הזה והיום אנחנו מרגישות חזקות יותר, הקשר בינינו חזק יותר והמשפחה זה הדבר הכי חשוב עבורנו. כשאנחנו יחד – זה הכוח שלנו. אז המשפחה שלנו חזרה והאהבה ניצחה!".

>> "יש לי נקיפות מצפון לפני כל הופעה": סימני שאלה עם קרן פלס
>> "התוכנית 'אבודים' שינתה את חיי": סימני שאלה עם צופית גרנט
>> "למדתי להדחיק את הפחד": סימני שאלה עם רונה קינן

איפה אנחנו תופסות אותך?
"באולפן הביתי שלי".

מה הדבר הכי יפה שאמרו לך לאחרונה?
"ביקשו ממני להלחין את כל מגילת קהלת לרגל מופע מיוחד. זה היה כבוד גדול בשבילי וגייסתי את כל הכוחות המנטליים שלי. התחלתי ללמוד את דברי שלמה המלך וגיליתי כמה שדברי החכמה שלו תקפים לימינו. גיליתי אוצר פילוסופי ישראלי בן יותר מאלפיים שנה והלחנת המגילה נתנה לי הרגשה של שליחות. בחזרות למופע אמרה לי אחת המשתתפות שלהיות חלק ממופע כזה מרגיש לה כאילו שחלקיו של השלם גדולים מהשלם עצמו, וזה ריגש אותי מאוד".

מה הדבר שהכי מטריד אותך ברגע זה?
"זה שעדיין אין לנו ממשלה".

מה הקללה האהובה עלייך?
"סאממממממק! אני אומרת אותה בדרך כלל דווקא כשאני מבסוטית".

מתי בכית בפעם האחרונה?
"ממש לא מזמן. ניסיתי להגיע לפינה גבוהה בבית ולא היה לידי כיסא, נפלתי וסדקתי צלע. זה כאב מאוד ובמשך שבועות לא יכולתי לנגן בהופעות בגלל המשקל הכבד של הגיטרה. הדמעות כבר התייבשו".

למה או למי את מתגעגעת?
"לאחי הקטן ג'קי שנפטר לפני שמונה שנים. אני חשה געגועים רבים אליו והרבה גאווה, היה לו חלום לעשות סטארטאפ בתחום הסלולר והוא עזב את העבודה שלו בחברת הייטק גדולה בשביל להגשים אותו. אחרי חמש שנים של מחקר הוא הקים חברה עם חבר, זה התחיל ממשרד קטן עם צוות קטן והשנה החברה שלו נמכרה בחמישה מיליון דולר. אני כל כך גאה בו ועצוב לי שהוא לא זכה לראות את החלום שלו מתגשם".

מי הוא הסול מייט התרבותי שלך?
"הסול מייט התרבותי שלי הוא אנדי וורהול, אומן ענק שחי בניו יורק בשנות ה־60. האשפה של העיר הייתה הבסיס לאומנות שלו, הוא שינה את ייעודה של פחית קולה למשל ובמקום להשליך אותה לפח הפך אותה ליצירת אומנות. הוא שינה את עולם האומנות ומצא דרך חדשה להביע את מחשבותיו. אני מאוד מתחברת לזה מהמקום שלי כמוזיקאית שכל הזמן מחפשת צלילים חדשים וחיבורים בין דברים שלא בהכרח קשורים והופכים ליצירה אחת שלמה".

מי האדם הכי סקסי על הפלנטה בעיניך?
"קשה לי לענות על השאלה הזאת מכיוון שאני לא רואה אף פעם את החיצוני אלא את הפנימי. אפשר לומר שהתאהבתי בקהלת".

מה השריטה שלך?
"תמימות מוגזמת".

מה העצה הכי טובה שקיבלת בחיים?
"לא לוותר. קהלת אמר – אם אתה חוזר עייף בלילה מיום ארוך ופתאום בא לך רעיון, אל תוותר עליו בגלל העייפות כי אותו רעיון יכול לשנות לך את את כל עתידך".

על מה את הכי אוהבת להוציא כסף?
"על המשפחה שלי ועל מכשירי מוזיקה דיגיטליים בעקבות דבר חדש שאני עושה: הופעות דיג'יי בצמד עם דיג'יי מדהימה בשם ג'ול טרגן שגם בונה בעצמה את כל המכשירים שלה".

מה הדבר שאת הכי מחכה לו כרגע?
"ללכת לאכול".

מה היית רוצה לשנות בעצמך?
"להפסיק לעשן".

על מה יש לך רגשות אשם?
"על כך שלפעמים אני חושבת דברים רעים על אחרים".

מה מפחיד אותך?
"אזעקות. אפליקציית חמ"ל פתוחה אצלי 24/7 ואני יודעת איפה יש אזעקה בכל מקום בארץ".

מה חסר לך בחיים?
"לא יזיקו לי עוד כמה שעות ביום".

מה הרגע שהכי השפיע על הקריירה שלך?
"הרגע שבו החלטתי להתחיל להופיע לבד, אני והגיטרה, בלי להקה מאחוריי. מאז 1984 אני מופיעה עם נגנים וזה מאוד כיף, אבל תמיד היה לי את החלום הזה לחזור להופיע לבד כמו פעם, אחרי שהשתחררתי מהצבא. לקח לרעיון הזה זמן להבשיל. בהופעה הראשונה שלי לבד הרגשתי מוזר ולא נוח בגרון, ואז חברי היקר מאיר בנאי ז"ל נתן לי עצת זהב – להוריד את הסולם שבו אני שרה בחצי טון. זה שינה את החיים שלי על הבמה".

קורין אלאל, 64, משתתפת בפסטיבל הפסנתר ומתארחת במופע של הילה רוח שמתקיים בקאמרי 3 בתל אביב ב־12 בנובמבר. ב־8 בינואר היא תחתום את סיבוב ההופעות לרגל 30 שנה לצאת אלבומה "אנטרטיקה" בבארבי תל אביב ותארח את אסף אמדורסקי