מה הביא את זוכת "המירוץ למיליון" לעבוד בסופר?

פיי ז'קיטה | צילום מסך מאינסטגרם
פיי ז'קיטה | צילום מסך מאינסטגרם

זוכת "המירוץ למיליון", פיי ז'קיטה, התחילה לעבוד בסופר בעקבות המצב ולא רואה בזה שום דבר משפיל. ואילו תגובות היא מקבלת מלקוחות שמזהים אותה?

88 שיתופים | 132 צפיות

"זאת תקופה מעניינת, היו אמורות להיות מלא עבודות: לצעוד בשבוע האופנה תל אביב, לטוס לריזורט סקי יוקרתי לצילומים, ועוד כמה טיסות עבודה, הייתי צריכה להנחות אירועים לפורים. התחלתי את 2020 מושלם וקיבלתי זפטה בפנים", מספרת הדוגמנית פיי ז'קיטה.

ז'קיטה היא אחת הדוגמניות העסוקות במדינה, שמה וודאי מצלצל לכם, היא והשותפה שלה טיה היו הזוכות הגדולות בעונה האחרונה של תוכנית הריאליטי "המירוץ למיליון". ז'קיטה, כמו עוד רבים, מצאה את עצמה מקבלת ביטול אחרי ביטול לעבודות ופרויקטים שבהם היתה אמורה לקחת חלק, והבינה שבשביל לשרוד היא צריכה לשים את חייה הזוהרים כדוגמנית בצד ולהתחיל לעבוד בסופר. "אנשים שמזהים אותי מופתעים ושואלים 'מה את עושה פה?', מה אני עושה פה? צריכה לשלם שכר דירה זה מה שאני עושה". 

View this post on Instagram

אמאל’ה מאוריציוס מה עשית לי! כמו שטיה אמרה אכן כדי להגיע לגן עדן צריך לעבור גיהנום! לאחר שקיבלנו היזדמנות שנייה ידענו שאנחנו מגיעות ונותנות את כל כולנו בכדי לא לחזור לתחתית. מי היה מאמין שממקום אחרון נגיע למקום ראשון?! אבל כמו שהרצל אמר ״אם תרצו אין זו אגדה״ ואכן רצינו, נשארנו אופטימיות , דבקנו במטרה ובסוף זה קרה! אני רוצה להודות לכם חברים וחברות על כל האהבה והתמיכה בנו. האמנתם ואתם עדיין ממשיכים להאמין בנו גם כאשר ירדה לנו הרוח מהמפרשים. האהבה והמילים הטובות שלכם תמיד מחזקות אותנו ובאמת אבל באמת מעריכות את זה כי זה ממש לא מובן מאליו. אלה שפחות התחברו אלינו , אתם נותנים לנו סיבה להמשיך את המסע כמו שאנחנו כי רק אנחנו מכירות את עצמנו הכי טוב ואנו יודעות שבכל שלב בחיים יש עוד שיעור ללמוד ואפילו הזדמנות להישתנות.אחרונים חביבים אני רוצה להודות לשאר המתמודדים שבאמת לא עשו לנו את החיים במרוץ קלים. אתם נותנים לנו פייט לא נורמלי, נותנים לנו דרייב להיות טובות יותר,עוזרים לי ללמוד על עצמי ובעיקר ללמוד איך להיתמודד עם הסיטואציות בדרכים אחרות. ובנימה זו אני מתרגשת להמשיך בראש מורם את המשימות הבאות עם האמזונה שלי @matija__ לצידי! החוויה מטורפת ואין לדעת מה יקרה, אבל נמשיך לעשות את המיטב ודבר לא יערער אותנו! אז נו חברים חושבים שיש לנו סיכוי לקחת את המיליון? Xoxo ????????

A post shared by Fatima Fay Jakite (@fayjakite) on

אפשר להבין את ההפתעה, את זכית בפרס גדול בתוכנית ריאליטי.
"אנשים חושבים שאם זכיתי בסכום כסף זה אומר שאני צריכה לשבת בבית ולשרוף את כל הכסף. אז אני לא רוצה. מעבר לזה, אני עוזרת למשפחה שלי בארץ ובחו"ל, אף אחד לא מרוויח, אני מחזיקה את כל הבית ואני צריכה להחזיר את ההוצאות. גם אני צריכה לדאוג לשלם שכר דירה, לקנות אוכל. גם לי וגם לכל המשפחה בגלל זה אני לא יכולה להפסיק לעבוד. זה לא משנה שזכיתי ואני לא יודעת לכמה זמן זה עוד יחזיק, אז אני לא רוצה להישאר בלי כלום. אנשים צריכים פשוט לשחרר מהאגו שלהם. לישראלים יש את הקטע של הלא בכבוד שלי. שחררו, צאו לעבוד. מצחיק שאנשים ממשיכים לבזבז כסף ומתביישים לעבוד בסופר". 

זאת לא עבודה נוצצת במיוחד ויש כאלה שרואים בזה מקור למבוכה.
"קודם כל אני חסרת בושה, במירוץ למיליון נחשפתי בכל כך הרבה מובנים, אנשים ראו אותי בכל מצב גם כשנראתי כמו תחת והבנתי שאין לי מה להפסיד. אנשים פה מונעים מאגו וזה מחרפן אותי, במצב הנוכחי צריך לעשות הכל כדי לשרוד ולשים את האגו בצד ולהתמודד עם הדברים כמו שהם. אני חושבת שזה לא בושה, כל עבודה מכבדת בעליה. בתור ילדה כשאימא שלי לא הרגישה טוב הלכתי לעבודות ניקיון במקומה וזה לא הביך אותי, אף פעם לא הרגשתי שזה מוריד מאיתנו, אני מעריכה את אימא שלי שעבדה קשה. התחלתי לעבוד בסופר והתחלתי להעריך את האנשים שעושים את זה, זאת עבודה קשה, יש קליינטים חוצפנים וזה להיות הרבה שעות על הרגליים". 

פיי ג'קיטה בתצוגה של ויוי בלאיש | צילום: ענבל מרמרי
פיי ג'קיטה בתצוגה של ויוי בלאיש | צילום: ענבל מרמרי

ואיך אנשים מגיבים כשהם מזהים אותך?
"אנשים בדרך כלל מופתעים, אלה שעובדים איתי פה גם היו בשוק בהתחלה. שואלים בעיקר למה אני צריכה להיות פה וגם על המירוץ הרבה, יש כאלה שמתרגשים עושים סלפי. כולם אומרים לי כל הכבוד אבל לדעתי זה מובן מאליו, לא צריך לחלק ציונים". 

החלטת לפרסם את זה באינסטגרם גם, איך העוקבים שלך הגיבו?
"העוקבים שלי מאוד פירגנו, אמרו לי שזה יפה שאני פותחת את זה ומדברת תכלס על מה שאני עוברת. זה לא מובן מאליו, לרוב אנחנו רואים באינסטגרם כמה החיים יפים ומושלמים, כולם מתאמנים ועושים את מה שהם לא הספיקו כל החיים. אבל אף אחד כמעט לא מדבר על כמה שרע, על הסוגיות החברתיות שנאחנו עוברים כולנו ברגעים אלה. בתור אחת שקיבלה פלטפורמה זה המסר שאני רוצה להעביר. אנשים אמרו לי שהם שקלו לעשות את זה אבל מתפדחים כי הם חוששים לפגוש מישהו שהם מכירים. אני גם פחדתי בהתחלה, אנשים ראו אותי על המסך ועכשיו יראו אותי בסופר. אבל אין ברירה. ואני שמחה שהצלחתי לשנות לכמה אנשים את הגישה". 

"למרות הקושי יש גם דברים יפים בתקופה הזאת", היא מוסיפה, "אני מקבלת אותה בברכה ואני לומדת על עצמי המון, קוראת ספרים, מסדרת את הבית ומנסה להפוך את החלל למקום נינוח יותר רק עכשיו שמתי לב לזה כי לרוב אני ממש לא בבית, פתאום אני הרבה בבית ואני מנצלת את זה כדי להפוך את הבית ליפה יותר, אני גם מתאמנת. מנסה לפחות".

מה תעשי כשזה ייגמר?
"טסה לחופשה בחו"ל, הקורונה תפסה אותי בתקופה של עשייה מטורפת, בה אני עושה הרצאות וכמובן שארצה לחזור לזה. הייתי אמורה לעשות פאנל ליום האישה של 200 נשים, מקווה שזה יקרה. התחלתי פרויקטים של משחק, הייתי רוצה להמשיך בכיוון הזה. והתחלתי גם לדגמן קצת בחו"ל, בגדול אני רוצה להמשיך לדגמן ולהצליח".