עור הפנים ושפתיים של ג'ינג'ית

עצות למתולתלות ולג'ינג'יות

88 שיתופים | 132 צפיות

כמו עץ בשלכת

אני מתולתלת מאוד, ולכן אני מסתרקת רק כשאני במקלחת, עם מרכך. בכל פעם שאני מסתרקת, נושרת מראשי כמות עצומה של שערות. האם עלי להיות מודאגת מהקרחה מוקדמת? מה עלי לעשות על מנת למנוע את הנשירה הזאת?
"נשירה של עד 100 שערות ביום, היא תופעה נורמלית לחלוטין", מרגיע ד"ר דיוויד פרידמן, דרמטולוג ומומחה ללייזר. "לעתים מדובר בנשירה זמנית עקב אירוע טראומתי שעבר על הגוף, כמו לידה או מחלה". אם הנשירה שלך רצינית יותר, ד"ר פרידמן ממליץ לך לגשת לבדיקה אצל רופא עור וכן לבצע בדיקת דם, על מנת לשלול בעיה בבלוטת התריס או מחסור בברזל".

מעצב השיער מישל מרסייה מציע סיבות אפשריות נוספות לנשירה: דיאטה חריפה ולא מבוקרת, מתח נפשי לאורך זמן ונשירה עונתית, שעלולה להופיע פעמיים עד שלוש בשנה ונמשכת כחודש. על מנת לטפל בבעיה, מציע לך מרסייה להקפיד על תזונה נכונה, הן למניעת הנשירה והן לשיפור מראה השיער ואיכותו. בנוסף על כך, הוא ממליץ על נטילת כדורי אבץ (לפני השינה), או חומצת שומן אומגה 3 בטיפות, או לחילופין, לבצע טיפול באמפולות נגד נשירה של קרסטס (האם זה של חברת קרסטס???), הנמשך שישה שבועות, במהלכם עליך לבלוע 42 אמפולות.

חד פרצופית</h2>

יש לי עור רגיל עד יבש ולכן אני משתדלת לא לרחוץ אותו בסבון. בחודש האחרון משהו מוזר קרה לעור הפנים שלי: יצאו לי פצעונים, לא דלקתיים, באזור שקרוב יותר לקו השיער ולאוזן, אבל רק על צד אחד של הפנים. מה יכולות להיות הסיבות לכך, ומהי שגרת הטיפוח המומלצת בקיץ לבעלות עור עם נטייה ליובש?
"בדקי אם הצד שבו הופיעו הפצעונים שאת מתארת הוא הצד שעליו את ישנה בלילה", מציעה חן לבני, מנהלת מגמת קוסמטיקה במכללה לקוסמטיקה רפואית ברמת גן. "אם כן, נסי להחליף את הציפית שלך לציפית מכותנה מלאה. פצעונים באזור קו השיער עלולים לנבוע גם משימוש בתכשירים שונים לשיער או מחבישת כיסויי ראש למיניהם. אפשרות נוספת היא שאת סובלת מתגובה אלרגית כלשהי". ד"ר פרידמן, מוסיף כי ייתכן שאת נוגעת בידך באזור בו מופיעים הפצעונים, או אפילו מניחה עליו את שפופרת הטלפון, וגם אלה עשויים לגרום להיווצרות הפצעונים. אם אחת מהסיבות הללו נראית לך מוכרת, נסי להיגמל מההרגל המגונה.

"על מנת לשמור על עורך בקיץ, רחצי את עור הפנים בבוקר ולפני השינה עם ג'ל ניקוי בעל דרגת חומציות 5.5, שאינו מייבש את העור ואינו מסיר את שכבת ההגנה הטבעית שלו", אומרת לבני. "מרחי בבוקר קרם לחות המכיל מסנן קרינה, SPF 19 לפחות, ובערב מרחי סרום או אמפולה המכילים חומרים לחותניים כמו: חומצה היאלורונית, אלוורה או קולגן, ומעליהם מרחי קרם לחות. הקפידי למרוח את אזור העיניים שלך מדי ערב בקרם עיניים. בנוסף, אני ממליצה לטפל בפנים פעם בשבוע בפילינג המכיל חומצות אלפא הידרוקסי ובמסכת לחות, ולבקר במכון הקוסמטי לטיפול החדרת לחות אחת לחודש". אך הדבר החשוב ביותר לפי לבני, הוא, כמובן, לשתות הרבה מים: לפחות 8 כוסות ביום.

ג'ינג'ית עצבנית

אני נורא אוהבת את המראה של השפתיים המשוחות באדום בוהק, אבל אני ג'ינג'ית ונראה לי מגוחך להוסיף לפנים שלי עוד מן הגוון האדום. האם יש דרך להשתמש בשפתון כזה ולא להיראות כמו עגבניה בשלה?
מקסים גיו, מאפר בינלאומי מבית דיור, מציע לך לצבוע את השפתיים באדום, אבל להימנע מגוון חזק ומוגזם. "כדי לקבל שפתיים אדומות, אבל לא מוגזמות, השתמשי בעיפרון שפתיים אדום מסביב לשפתיים וטשטשי אותו בהדרגה לכיוון מרכז השפתיים", אומר גיו. "למראה סקסי ובוהק במיוחד, הוסיפי גלוס שקוף מעל העיפרון. אפשרות נוספת היא להשתמש בשפתון אדום בוהק, כמו Dior Rouge מספר 999, ואז להספיג אותו מעט עם נייר טישו ולהוסיף גלוס שקוף, ליצירת בוהק סופי".

16.08.06

(עודכן ב – 24.02.09)