עדן אלנה מושלמת, רק בואו נקווה שלא נדפוק הכול

עדן אלנה בגמר "הכוכב הבא" | צילום: אורטל דהן
עדן אלנה בגמר "הכוכב הבא" | צילום: אורטל דהן

פחות בלדות, יותר נועה קירל ומה שלא יהיה - בלי אובסס עצמי. אופיר סגרסקי עלתה על המתכון בשביל לנצח באירוויזיון 2020, הצעת הגשה

88 שיתופים | 132 צפיות

עוד לא התאוששנו מההכרזה על הנציגה שלנו באירוויזיון 2020, הלא היא ביונסה הישראלית בת ה-19, עדן אלנה. זוכרים את "ביונסה היוונייה", אלני פוריירה? סורי כפרה, יש טוענת חדשה לכתר וזו אלנה שלנו, שאפילו הגישה בגמר את Halo של קווין בי בביצוע שמכבד את הפירמה. לא רוצה לסכסך אבל היא גם ביצעה מצויין את "פואגו" שלך מלפני שנתיים.

>> נטע ברזילי: "כוסית זה מבפנים"

 

אז עכשיו כשיש לנו זוכה מושלמת, כל מה שנותר לוועדה הממונה על בחירת השיר הוא לא להרוס את זה. כי כפי שראינו בשנה שעברה, הם בהחלט מסוגלים. השנה ייבחר השיר הנכסף במסגרת תוכנית חדשה בשם המקורי "השיר הבא לאירוויזיון" (כאן 11), אותה תנחה לוסי איוב. כמו כן, השנה גם הקהל בבית יוכל להשתתף בבחירת השיר שייצג אותנו בתחרות, כאשר קולות הצופים ישוקללו עם קולות הוועדה. היו אשר תהיו, חברי ועדה מסתוריים – אנא מכם, יש לנו בסך הכול כמה בקשות פשוטות.

.

קולולו קולולו

לא שאנחנו חותרות, חלילה, לשכפל את "טוי". נטע ברזילי משכפלת את עצמה לבד די והותר, והאוזניים שלנו עדיין משתקמות מהסינגל האחרון עם עומר אדם. אבל באימא שלכם, מתי לאחרונה זכתה באירוויזיון בלדה מרגשת? זה פאקינג פסטיבל הגייז הבין לאומי – באנו להרים, לא להרדים. מתנצלת שהעליתי באוב את משחק המילים הכי שחוק שרודף אותך עד היום, קובי מרימי. נכון, עדן אלנה צמררה לאורך העונה בביצועי הבלדות, אבל הוכיחה את עצמה גם כמרימת דופק קטלנית.

השואו חשוב לא פחות

טוב, אלנה מסוגלת להכול. אני לא אתפלא אם תנחת על במת האירוויזיון כשהיא משתלשלת מקשת בענן. וזה העניין – אם היא יכולה, תשתמשו בזה. גם רקדניות. פעלולנים. ציפי שביט. הכול. כדי לתפוס את תשומת הלב בתוך הפריק-שואו האירוויזיוני, מוכרחים למנף את כל האמצעים שברשותנו כדי להרים את הקהל על הרגליים. אין מה לעשות, ביצועי האירוויזיון נחלקים לשלושה ז'אנרים: עצוב, מוזר וכיף. אתם רוצים להיות השלישי, אולי השני, אבל בטח שלא הראשון.

תנו לג'ורדי לעשות את העבודה

באמת צריך להסביר? מהלכת בינינו מכונת להיטים אנושית. הבן אדם שכתב לנועה קירל את "פאוץ'" ו"אם אתה גבר", האיש עשה את סטטיק ובן אל, זה שבזכותו מנפיק לנו הצמד מדי שנה שיר אהבה על אזור גיאוגרפי אחר בעולם. בלעדיו, איך היינו זוכים לכל הלהיטים הנפלאים שמרכיבים לנו מאז 2015 את הקלטת "עולם קטן – גרסת המבוגרים"? הבן אדם הצליח לגרום לאנשים בוגרים, מיושבים בדעתם לכאורה, לשלב בלקסיקון היומיומי שלהם את הביטוי "טודו-בום". לא צריך עוד הוכחות כדי להבין שירדן פלג הוא כרטיס הכניסה הישיר שלנו לראש טבלת ההימורים.

פחות עיסוק עצמי

ידוע שנושא השיחה האהוב על ישראל הוא עצמה. אנחנו מצפים מכל העולם להתעניין בצרות שלנו, שואלים כל סלב שבא לביקור אם הוא אוהב חומוס וחוגגים במופע זיקוקים אם גילינו שלבן אדם יש דודה חצי יהודיה. כמי שעוסקת בתחומי אומנות, ליבי עם ישראל – אני נרקיסיסטית לא פחות ממנה, אבל לפחות למדתי לזייף עניין באחרים במהלך אירועים חברתיים. יודעים מי לא מסתדר באירועים כאלה? החבר המובטל הכרוני שנופל עליך וחוזר שוב ושוב שהוא someone כדי לשכנע את שניכם.

על מה כן לכתוב?

באירוע חברתי חוצה יבשות כמו האירוויזיון, מוכרחים לחשוב גלובלי. לכן להיט כמו "טוי", שרכב על מהפכת מי-טו, הביא לנו ניצחון מובטח. אחר כך הבנו שלא באמת ברור לנו מה העניין עם פיקאצ'ו והאם אנחנו אוהבים את הלהיט הזה גם כשיר אמיתי, אבל זה לא משנה, ניצחנו. האירוויזיון הוא תחרות של אומנות הלדפוק ולזרוק, והסוד הוא להקיא על הקהל כמה שיותר מסרים מעוררי הזדהות בכמה שפחות זמן. לא חסרים נושאים מתאימים, רק תחשבו בגדול: קבלת השונה, מלחמה באלימות, או הכי טוב – "לאהבה אין צבע עור". זה יהיה ציני, שטחי ואפקטיבי להפליא.

פופ, סול ואר-אנ-בי

הקטע הים תיכוני הולך חזק בשנים האחרונות, אבל לזרוק על אלנה סלסולים פשוט לא יעבוד. ובמילים פשוטות: נא להתאים את השיר לזמרת. אלנה מביאה איתה איכויות בינלאומיות, מבטא מצוין, פופיות עכשוויות וקול עוצמתי שמתיישב בול עם נגיעות סול ואר-אנ-בי. אז ההופעה שלה לא תהיה "ישראלית" כפי שדמיינתם ו"גולדן בוי" לא הולך להיות כאן. אבל קודם כל, טוב שכך. זוכרים את גולדן בוי? מה לעזאזל זה היה? דבר שני, אלנה מצוינת כפי שהיא, עם הסגנון, הקול והאנרגיה שהיא מביאה. תנו לה לתת בראש.

>> מה עובר על האינסטגרם של ביונסה?