כל מה שלא ידעתן על פטמות וישדרג לכן את הסקס

הגיע הזמן שתעשי היכרות עם הפטמות שלך | צילום מסך מתוך הסרט "עיניים עצומות לרווחה"
הגיע הזמן שתעשי היכרות עם הפטמות שלך | צילום מסך מתוך הסרט "עיניים עצומות לרווחה"

הן אוהבות שמנשקים אותן, יש להן קשר עצבי עם איבר המין ועם הטריק הנכון יובילו לאורגזמה. זה הזמן להתיידד עם הפטמות שלך

88 שיתופים | 132 צפיות

בדרך כלל הפטמות עושות כותרות בהקשרים פמיניסטיים יותר – מהמאבק על הנקה במרחב הציבורי עד תנועת "שחררו את הפטמה" הפועלת למען שוויון זכויות בין גברים ונשים או, בהקשרים פמינסטיים פחות – הודות למשרדים מוקפאים יתר על המידה ולחלופין, לחשבון האינסטגרם של קנדל ג'נר. איכשהו, כשזה מגיע למרחב האישי, הבולטות שלהן פחות נגלית לעין.

תמיד הייתה בעד שחרור הפטמה: קנדל ג'נר | צילום: גטי
תמיד הייתה בעד שחרור הפטמה: קנדל ג'נר | צילום: גטי

לפטמות סגולה מיוחדת בכל הנוגע לסקס. הן עשירות בכלי דם וחמושות בקצות עצבים רגישים במיוחד ולכן מזדקרות נוכח מגע או קור. בשנת 2011 גילו מדענים את מה שאנחנו כבר ידענו: ישנו קשר עצבי ישיר בין השדיים לווגינה. הוכח כי גירוי מיני בפטמות מפעיל את אותו חלק במוח המגיב לגירוי בדגדגן. ישנן נשים מסוימות ויחידות סגולה שמצליחות להגיע לאורגזמה (או "ניפלגזם" באנגלית) מגירוי הפטמות בלבד.

"ממש כמו שיש לנו שתי פטמות כך גם יש שתי אפשרויות בלבד: או שאת מרגישה שהן חלק בלתי נפרד מהחוויה המינית שלך, או שהמגע בהן מוציא אותך מדעתך", אומרת הסקסולוגית שלי פסטנרק־כץ. "כך או כך, 17 שנים שאני בתחום ועדיין לא פגשתי פנים מול פנים את האישה שנותרה אדישה להן". בקיצור, ובמקרה שזה עוד לא ברור, התעלמות מהפטמות היא בגדר פשע.

עוד כתבות מעניינות
כך תחזרו לימי המזמוזים התמימים של תחילת הקשר
הספרים הכי מחרמנים בעברית
אתר הסקס הסודי שילמד אתכן לגמור

"גיליתי את הפיצ'ר הזה בגיל 22", אומרת מ', כיום בת 30, המנצלת היטב את העובדה שהיא יכולה לגמור מגירוי פטמות בלבד. "יצאתי עם בחור שהיה מבוגר ממני ומנוסה בהרבה. באחת הפעמים הראשונות ששכבנו הוא התחיל לגעת לי בחזה ובשלב מסוים החל להתמקד אך ורק בפטמות. בהתחלה הוא נגע בהן בעדינות ואז המשיך בהפעלת כוח מתון. בהדרגה הוא הפעיל טיפה יותר כוח ונגע בהן באינטנסיביות. הוא מצץ וליקק אותן בזמן שחפן לי את החזה, ופתאום הרגשתי את השדיים והדגדגן שלי מתחברים. נשטפתי בגל הדומה מאוד לאורגזמה וגינלית. זה היה קצר יותר מאורגזמה 'רגילה' אבל אינטנסיבי ומפתיע בצורה מאוד מיוחדת שקשה להסביר".

"הפטמות שלנו, כמו כל איבר בגוף, שונות מאחת לשנייה והן גם רגישות באופן שונה", מסבירה פסטנרק־כץ. "הכי חשוב שיהיו לך איתן יחסי אהבה. אל תסמכי רק על הפרטנרים שלך שידעו מה לעשות. כדאי מאוד שתלמדי מה עושה לך נעים ומה לא. אל תהססי לגעת בהן כדי לבדוק מה מעורר אותך מינית".

אז אם עוד לא יצא לך להתוודע אל פטמותייך זה הזמן. מומחים טוענים שהחלק הכי רגיש בפטמה נמצא בצד שלה והוא זה שייגרום לגירוי מקסימלי. אם מדובר בהתנסות ראשונה במשחקי פטמות עם בן או בת זוגך, אפשר להתחיל באיזי – בלחיצות קלות ובנגיעות עדינות. העלו את הווליום ואת הקצב ככל שתיכנסי לזה ותרגישי בנוח.

למתקדמות: בקשו מהפרטנר או הפרטנרית למצוץ לכן את הפטמה במקצב איטי אך קבוע, עד שתיכנסו למעין טראנס. למתקדמות יותר: רכשו בחנות הסקס הקרובה לביתכן מוצץ פטמות. מדובר במכשיר המבוסס על מנגנון ששואב קלות את הפטמה ותורם עמוקות להעצמת החוויה המינית. נשיקות וליקוקים מומלצים אף הם בחום. גם כאן כדאי להתחיל לאט, בליקוקים קטנים ועדינים שמתעצמים בהדרגה, ממש כמו נשיקה טובה. על הפרטנר להתייחס לפטמה כאילו מדובר בחברה הראשונה שלו מהתיכון. תנו לו לנשק אותה בטירוף וללקק אותה בצורה חופשית – כל עוד הוא לא מגזים ונהיה אגרסיבי מדי. הלו, בכל זאת אזור רגיש.

הציור המפורסם "גבריאל ד'אסטרה ואחת מאחיותיה" שמופיע במוזיאון הלובר | צילום מסך מוויקיפדיה
הציור המפורסם "גבריאל ד'אסטרה ואחת מאחיותיה" שמופיע במוזיאון הלובר | צילום מסך מוויקיפדיה