סקס: הדור הבא של הוויברטורים

מתוך הסרט "כל מה שרצית לדעת על מין (ולא העזת לשאול)", וודי אלן, 1972
מתוך הסרט "כל מה שרצית לדעת על מין (ולא העזת לשאול)", וודי אלן, 1972

לא עוד טיסת סולו או גניחות מזויפות: הדור הבא של הוויברטורים יוציא את המקסימום מהסקס עם הבן זוג, וייתן לכן אורגזמות פלא בלי תפעול ולא לבד בחושך

88 שיתופים | 132 צפיות

 

ורום ורום" – כך מגיבה קייטלין ג'נר לוויברטור שנשלח אליה במתנה באחת הסצנות בסדרה "אני קייט" המתעדת את חייה לאחר ההחלטה לצאת מהארון הטרנסג'נדרי. העוזרת שלה מנסה להכיר לה את הצעצוע החדש, אבל הוא נלקח מידה על ידי חברה אחרת, טרנסג'נדרית גם היא, שמצחקקת ומעמידה פנים שמדובר בטלפון או בשפתון.

אי אפשר להאשים את ג'נר, היא בכל זאת חיה כמה עשורים כגבר הטרוסקסואל, אז מה לה ולכל הוורוד הרוטט הזה שמולה? הוא שמור לזמן איכות של הנשים עם עצמן. הגיע הזמן להודות באמת – בכל הנוגע לאורגזמה הנשית, האבולוציה לא ממש משחקת לטובתנו. לא משנה כמה רחוק נלך או ננסה להגיע, 70 אחוז מאיתנו חייבות גירוי בדגדגן כדי לגמור, מה שאומר שהניסיון להגיע לאורגזמה עם בן זוג במהלך חדירה יכול להפוך מהר מאוד למשחק טוויסטר מסורבל ומוריד חשק. עוד סטטיסטיקה לא מחרמנת – מחקרים שבדקו שביעות רצון של זוגות לאחר סקס, גילו שנשים מעידות שהן לא נהנו פי ארבעה יותר מגברים, בעוד לגברים יש פי שניים סיכוי לגמור. כולם מדברים על פערי השכר, אף אחד לא מדבר על פערי האורגזמה.

חוקרת הסקס בוגרת אוניברסיטת קולומביה אלכסנדרה פיין והמהנדסת בוגרת MIT ג'נט ליברמן החליטו לשים קץ לבעיה ולפני כשנתיים המציאו את אווה – הוויברטור הפמיניסטי הראשון, כפי שהן מכנות אותו בחיבה. אווה הוא פרי מחשבה מאוד מדוקדקת שמטרתה לגשר בדיוק על הפער הזה. מה הוא עושה? מתלבש על הדגדגן עם זרועות גמישות שאמורות להתאים לכל אחת ולא להפריע, וכך הוא רוטט לו במהלך החדירה בלי שתצטרכו לערב ידיים או להסתבך עם צעצועי מין שירחיקו ביניכן לבן הזוג.

EVA הוויברטור הפמיניסטי הראשון | צילום: יח"צ
EVA הוויברטור הפמיניסטי הראשון | צילום: יח"צ

 

"אנחנו מנסות להפוך את העולם לשמח יותר, ואגינה אחת בכל פעם", אומרת ליברמן בריאיון מארה״ב. ״תעשיית צעצועי המין התפתחה מתעשיית הפורנו – המפיקים חיפשו עוד מוצרים למכור לגברים בחנויות למבוגרים, כך שלמרות שרוב המוצרים הם לשימוש נשי, הם עוצבו, נמכרו ונקנו על ידי גברים. זו תעשייה שאמורה להעצים אבל נראה שהיא רק מתסכלת, כי המוצרים ברמה נמוכה. אנחנו החלטנו לעשות עבודה טובה יותר. אנחנו מאמינות שצעצועי מין אמורים לספק צרכים אמיתיים, ובגלל זה התחלנו מהמקור – שאלנו נשים מה הן רוצות. אם זה לא מתאים לשגרת הסקס שלך, זה לא מתאים לנו".

פיין וליברמן מבקשות להחליש את הקשר ההדוק בין הנאה לאורגזמה, ומזכירות שאורגזמה אינה מטרת העל, בניגוד למה שהרבה מותגי צעצועי מין יגידו לכן. "ממש קל לטעון 'המוצר הזה יגרום לך לגמור', אבל האם זו באמת המטרה? אפשר להגיע לאורגזמה בלי ממש ליהנות ואפשר גם ליהנות מסקס בלי לגמור".

איך גברים מגיבים לאווה?

"אנחנו עדיין שומעות מגברים מסוימים שהנשים שאיתן 'לא צריכות צעצועי מין', אבל רובם די פתוחים לנסות דברים חדשים במיטה, בטח אם זה גורם לפרטנריות שלהן ליהנות יותר. כשיש רתיעה היא נובעת מהפחד שצעצועי המין יחליפו אותם או יגרמו להם להרגיש שהם לא מספיק טובים במיטה, ויש גם מקרים שהצעצועים מעוצבים כך שהם מפריעים לגבר במיטה. (מי באמת רוצה להכניס עוד פין למיטה? – מ"י) אווה מעוצב ספציפית לסיטואציה כזאת. הוא קטן, לא מפריע והוא אמור אך ורק להגביר הנאה, אז אנחנו מקבלות עליו פידבקים טובים מגברים".

Perlesque במיוחד כדי לשפר את חיי המין | צילום: יח"צ
Perlesque במיוחד כדי לשפר את חיי המין | צילום: יח"צ

סופר קלאסיקו

מכיוון שחרמניות – מלאכתן נעשית על ידי אחרות, ל־Dame Products, החברה של פיין וליברמן, קמה מקבילה בריטית בשם Perlesque – מותג צעצועי מין שגם מאחוריו ניצבים דגדגנים. סליחה, נשים. המשותף לשניהם הוא תפיסת עולם שזונחת את התדמית של האישה הרווקה שניצבת לבדה מול מגירת צעצועי מין בגוון ורוד לוהט, ומתמקדת בזוגות ובאיך לגרום לצעצועי המין לעבוד בשבילכם – לא להפך.

"הרעיון נולד לפני שנתיים על בקבוק יין בארוחה משפחתית", מספרת ממשרדה בלונדון ריה דיקון, שהקימה את Perlesque יחד עם גיסתה. "דיברנו על זה שאנחנו לא מסופקות ושמצופה מאיתנו פשוט לקבל את חיי המין הבינוניים שלנו. זה נולד מהניסיון האישי שלי, כי חיפשתי צעצועים לשלב בקשר חסר הסקס שלי ולא מצאתי שום דבר שמתאים לי. שתינו חשבנו שהגיע הזמן להכניס צעצועים עם קצת יותר קלאסה וחן לעולם הזה".

אם חשבתן שהסטיגמה של הוויברטור כחבר היחיד של הסינגל ליידי עברה מהעולם וכולם ששים להכניס למיטה שלהם רוטטים למיניהם – תחשבו שנית. לפי המחקר שערכה דיקון כשהחלה לעבוד על העסק החדש, רבים מאיתנו עדיין מסתכלים על מגירת הצעצועים בעין עקומה ברגע שנכנס אדם נוסף לחדר השינה. "גיליתי שגם נשים וגם גברים די בורים בכל מה שנוגע לצעצועי מין, ובעיקר – מפחדים לדבר עליהם אחד עם השנייה", היא אומרת.

גברים עדיין מרגישים מאוימים על ידי המתחרה?

"כן, יש כאלה. גילינו שיש גברים שמסרבים לשלב צעצועי מין בסקס באופן חד משמעי, כאלה שמרוצים כל עוד האישה מרוצה וגם כאלה שמאוד פתוחים לגבי זה ומעודדים את זה. מה שהפתיע אותי זו כמות הנשים שרוצות להשתמש באביזרי מין בחדר השינה אבל מפחדות להציע את זה לבני הזוג שלהן, וגם ההפך".

במילים אחרות, הכל חוזר לאותה הנקודה – תקשורת, ומעצבות הוויברטורים החדשות בשוק לא רוצות רק לגרום לכן לגמור, הן רוצות לגרום לכן – ולהם – להוציא את המקסימום ממה שהולך בין הסדינים ולתת לכן את האורגזמות הכי מספקות של חייכן עם פרטנרים, לא לבד בחושך.

דיקון מספרת שהמחקר שערכה כשיצאו לדרך גילה לה מהר מאוד שמה שקיים בשוק הם צעצועים מורכבים ומסובכים לתפעול שלא ממש קורצים במצבים אינטימיים. לכן הקפידו השתיים מאוד על העיצוב של המורצים שלהם. ובכלל, קשה שלא להבחין ששני המותגים מאופיינים בעיצוב מינימליסטי ואלגנטי עם פלטת גוונים אלגנטית ולא צעקנית. בעוד Dame מתרכזות בדגדגן שלכן, Perlesque מציעות מגוון רחב יותר של צעצועים, כולל ויברטור לנקודת הג'י, צעצוע שמענג ובו זמנית מחזק את רצפת האגן ועוד מוצרים שלכולם מתלווה הסבר על איך לשחק איתם יחד עם בן או בת הזוג, כולל דגם שרוטט אך ורק כשהוא בא במגע עם העור. אמנם המותגים החדשים נוצרו על ידי נשים במטרה לספק את צורכיהן של נשים, אבל לאורגיה הזאת כולם מוזמנים. "הופתענו מכמות הגברים שקונים את המוצרים שלנו", אומרת דיקון. "זה גורם לי לקוות שזוגות מתחילים להבין כמה עונג צעצועים יכולים להביא לחדר המיטות. אבל אנחנו לא שוכחות את היתרונות שלהם בשימוש סולו – אם נשים יודעות מה עושה להן נעים כשהן לבד, יש יותר סיכוי שהן ייהנו עם פרטנרים".

אווה, 889 ש"ח, להשיג ברשת סיסטרס.
prelesque במחיר 195 ש"ח. האתר מלא בפריטים זולים ושווה ביקור מעמיק

באנו לעשות שמח

עוד הצעות שיקפיצו לכן את הסקס

1. עניבת פפיון 62 ש"ח, asos

עניבת פפיון | צילום: יח"צ
עניבת פפיון | צילום: יח"צ

 

2. מסיכת שועל Cecilia-Lundqvist במחיר 1,640 ש"ח ב-brigademondaine

מסיכת שועל, Cecilia-Lundqvist | צילום: יח"צ
מסיכת שועל, Cecilia-Lundqvist | צילום: יח"צ

 

3. מדבקות פטמה dollskill, במחיר 46 ש"ח

מדבקות פטמה | צילום: יח"צ
מדבקות פטמה | צילום: יח"צ

 

4. סיכת דש bando במחיר 39 ש"ח

סיכת דש | צילום: יח"צ
סיכת דש | צילום: יח"צ

 

5. ספר Delta of Venus במחיר 36 ש"ח, אמזון

Delta of Venus | צילום: יח"צ
Delta of Venus | צילום: יח"צ