המלצות קריאה: הספר האירוטי שלא מזלזל באינטליגנציה

צילום: Shutterstock
צילום: Shutterstock

פסיכופת וסטודנטית צעירה במותחן שלא תוכלו לעזוב, סיפורה העצוב של נערת זוהר שהפכה לאלכוהוליסטית וקובץ הסיפורים הקצרים שמוכיח שאין יותר מחרמן מהמילה הכתובה. כל הספרים שאהבנו החודש, מומלץ לקרוא בחוף מול הגלים בלי אף דאגה בעולם

88 שיתופים | 132 צפיות

 

תרגום: כחול הירח – סימונה ואן דר פלוכט

קתרין, נערה כפרית בהולנד של המאה ה־17, מתגלגלת לדלפט, שורדת בקושי פיצוץ שחרב את מרכז העיר ונאלצת לבחור בין הגבר שהיא אוהבת לזה שנמצא. כחול הירח הוא רומן היסטורי עם תיאורים נהדרים של הסביבה, התרבות ואנשי התקופה. מומלץ לצד הרינג ובירה הולנדית.

כחול הירח מאת סימונה ואן דר פלוכט
כחול הירח מאת סימונה ואן דר פלוכט

עוד כתבות מעניינות
תוסף התזונה שישדרג לכן את החיים
כך נראים החיים עם בן זוג שסובל מדיכאון 
לירז אסייג מ"האח הגדול": "אני שמנה ומהממת, אין פה סתירה"

סיפורים קצרים: המדריך לעוזרת הבית סיפורים נבחרים – לוסיה ברלין

לוסיה ברלין עברה ילדוּת של נדודים בין עיירות כורים, סבלה מעקמת קשה, מאב נעדר ומסב ואם מתעללים. הייתה אֵם חד־הורית אלכוהוליסטית ונערת זוהר שהתפרנסה משלל עבודות. בהמדריך לעוזרות הבית, היא כתבה את חייה. ספר מצוין.

המדריך לעוזרות הבית, סיפורים נבחרים מאת לוסיה ברלין
המדריך לעוזרות הבית, סיפורים נבחרים מאת לוסיה ברלין

מתח: ללא מוצא – טיילור אדמס

בקיץ אנחנו אוהבות סיפוקים מיידיים. בתחנת מנוחה מבודדת נאספים כמה אנשים שנקלעו לסופת שלג פראית ובאמריקה כמו באמריקה, אחד מהם הוא פסיכופט. סטודנטית בדרכה הביתה מוצאת את עצמה במאבק מולו ונגד הזמן. ללא מוצא הוא כמו חדר בריחה טוב רק בלי לצאת מהבית.

ללא מוצא מאת טיילור אדמס
ללא מוצא מאת טיילור אדמס

ביוגרפיה: ראשונה – יעל ערד

סיפורה של הישראלית הראשונה שזכתה במדליה אולימפית. לאחר שפרשה מספורט תחרותי פנתה יעל ארד לעולם העסקים וכיום היא עוסקת בהתנדבות בעולם הספורט כדי להשפיע עליו לעומק. ראשונה כתוב בצורה קולחת אם כי, כמקובל בז'אנר, לא חייבים לקרוא כל מילה.

ראשונה מאת יעל ערד
ראשונה מאת יעל ערד

תרגום: השמים שלנו – לוק אולנאט

החיים של רוב ואנה מושלמים. הם גרים בלונדון, נהנים מרווחה כלכלית ומגדלים באהבה את בנם ג'ק. עד שמסתבר שלא הכול ורוד. השמים שלנו עוסק בנושא הכי קשה שיש – ילד חולה. כתוב ברגישות לא מתחסדת, נכנס ללב במובן הכי לא קיטשי של הביטוי. מומלץ בחום למי שמסוגל להכיל.

השמים שלנו מאת לוק אולאנט
השמים שלנו מאת לוק אולאנט

סיפורים אירוטיים: ספר התשוקות – סופרות לטינו-אמריקאיות כותבות אירוטיקה

כל מה שצריך בשביל לשרוד את העונה החמה. הסופרות הלטינו־אמריקאיות עושות את זה בכישרון סיפורי נהדר בספר התשוקות ומביאות סיפורים מהחיים שיש בהם תשוקה, מבוכה, ריגושים, סודות, וידויים ואהבה. הקיץ מזמן לא הרגיש מרענן כל כך.

ספר התשוקות
ספר התשוקות

מקור: חשומה – סיגל אביטן

עטרה היא אישה מצליחה לפי כל הקריטריונים המקובלים – נשואה, ילדים, בעלת חברת פרסום מצליחה – אבל כשהכול מתפרק מתברר, באדיבות הפסיכולוגית הקפדנית שלה, שמה שמנהל את חייה הוא כוח החשומה, ה"מה יגידו". קלישאה אבל כתובה היטב, משעשעת ומוצלחת. מומלץ.

חשומה מאת סיגל אביטן
חשומה מאת סיגל אביטן

ילדים: מכתב הקסם – אלינור מילצ'ן

בארץ היא מוכרת כ"בת של ארנון מילצ'ן" אבל בעולם אלינור מילצ'ן היא אומנית מוערכת, ועכשיו היא מוציאה ספר ילדים חדש. הגיבור הוא ניתאי, ילד שעדיין לא יודע לגמרי לקרוא או לכתוב אבל יודע מספיק מילים כדי לכתוב את מכתב הקסם לאימו, שמעודד אותה כשהיא במצב רוח רע. ואז קורה הקסם: המכתב של ניתאי עובר מיד ליד ומביא איתו חיוך, אהבה ונחמה לכל אדם שאליו הוא מגיע. גם החוויה האסתטית נהדרת ולא מתיילדת בזכות צילומים שעברו עיבוד ונראים כמו איורים.

מכתב הקסם מאת אלינור מילצ'ן
מכתב הקסם מאת אלינור מילצ'ן