סלואו סקס: הדרך הבטוחה ליהנות מאורגזמה במקסימום

מילה קוניס וג'סטין טימברלייק | צילום מסך מהסרט "ידידים פלוס"
מילה קוניס וג'סטין טימברלייק | צילום מסך מהסרט "ידידים פלוס"

עם כל הכבוד לקוויקי, יש להיט חדש בין הסדינים: גישת הסקס האיטי משלבת בין תשוקה, מדיטציה וטנטרה ותהפוך את האורגזמות הבאות שלך לעמוקות, טובות והרבה יותר מספקות

88 שיתופים | 132 צפיות

בעולם המודרני של 2019 כולם מדברים על "להיות ברגע". ממליצים לנו לתרגל מדיטציה ויוגה, לעשות דיטוקס מהרשתות החברתיות, מדברים על סלואו פוד ועל סלואו פאשן, ועכשיו גם מחדירים ללקסיקון שלנו את צמד המילים "סלואו סקס".

"כשהייתי נערה דוד שלי נתן לי לאכול עגבנייה מהגינה שלו… זה כאילו הייתה לעגבנייה הזאת הגבלת מהירות באשר לכמה מהר אפשר לאכול אותה. אי אפשר היה רק לאכול אותה ולשכוח מקיומה", מספרת בספרה "סקס איטי" ניקול דידון, סקסולוגית ומנהיגת תנועת ה־Slow Sex הדוגלת בשאילת רעיונות מעולם המדיטציה לתוך הסקס. "'לפעמים זה כל מה שיש בחיים', הוא אמר. 'להיות ברגע ולהרגיש את הטעם של עגבנייה טובה'".

היא מתארת בספרה איך הסיפור הזה חוזר אליה כשהיא מדברת על סקס איטי: "כולם קנו עגבניות ואף אחד לא דיבר על כך שהן בכלל לא טעימות. ואז הגיע דודי, בוב, עם ההבנה שיש עגבניות על הכוכב הזה ששוות את הזמן שלך, שמתחננות לשביעות רצונך. אבל לך תסביר לאדם שמעולם לא טעם עגבנייה טובה בחיים על סקס. זהו מתפקידי לתת להם את הדבר הטוב ביותר שסקס יכול להציע". במילים אחרות, כמו שלא כדאי לגמור מהר מהצלחת, לא כדאי לגמור מהר, נקודה.

מהו ההבדל בין סלואו סקס לטנטרה, אתן שואלות את עצמכן? "סלואו סקס שואל הרבה דברים מעולם הטנטרה", משיבה הסקסולוגית שלי פסטרנק, "אך הטנטרה עצמה היא תורה שלמה עם המון חוקים ונשימות, ועם כל מיני דברים שלאו דווקא קשורים בסקס. סלואו סקס הוא נדבך של הטנטרה, שמדבר על המקום שבו אנו מתמסרים לחוויה ולא למקום הפראי והיצרי של הסקס. במקום שהתשוקה שלנו תהפוך ל'זבנג וגמרנו', אנחנו נכנסים לחוויה מדיטטיבית וחוקרים את הגוף: נגיעות, מבט בעיניים – הכול בסלואו מושן".

מילה קוניס וג'סטין טימברלייק | צילום מסך מהסרט "ידידים פלוס"
מילה קוניס וג'סטין טימברלייק | צילום מסך מהסרט "ידידים פלוס"

דוגלי הסקס האיטי מדברים על Karezza – טכניקה ששמה את הפוקוס על המגע, על החיבור ועל האינטימיות במקום על האורגזמה. זה ההפך מ"סקס לינארי", כפי שמספרת בבלוג שלה אירן פהר, מומחית לסקס ולאינטימיות מדנוור. "יש רצף פעולות שכולנו מכירים: משחק מקדים, יחסי מין ואורגזמה. בסקס איטי מדברים על חיבור. כשרצים לעבר האורגזמה מאבדים חלק משמעותי מההנאה וממה שהגוף שלנו עושה לפרטנר שלנו".

אז איך מתחילים ליישם סקס איטי? מייר סימון, מורה לטנטרה, שפיד הרדיט שלו הפך בשנים האחרונות למקדש של סלואו סקס, מציע להתחיל במגע במקומות הפחות ברורים. גם גילה ברונר, סקסולוגית בכירה בשירות הסקסולוגי בבית חולים שיבא־תל השומר וסקסולוגית במרכז הרפואי דניאלי בגבעתיים, חושבת שצריך לשלוח ידיים למקומות הפחות "נגועים". "אנחנו עוברים לחקירה איטית של אזורי הגוף השונים. לא רק לאזורים הברורים מאליו, אלא גם מאחורי הברכיים ולאורך הזרועות, הרגליים, הידיים והאצבעות", היא מסבירה ונותנת הוראות מדויקות: "רצוי לחלק את התפקידים – האחד מפנק, נוגע ובודק והשני מתמקד וחש. אחר כך מתחלפים. בהתחלה, אל תצפו לגירוי, לרטיבות, לגודש דם או לזקפה. העקרונות הם תנועות איטיות, נשימות עמוקות, ריכוז, הפחתת סטרס וביצועים, והגברת התקשורת האישית המילולית והפיזית. אם מתקיימת חדירה או שיש ביקור אוראלי, נסו לעצור, להישאר צמודים, להתבונן ולנשום עמוק".

עוד עצה מעניינת היא להתמסטל קלות לפני שאתן נכנסות למיטה. הסיבה? צמח הקנאביס מכיל THC (החומר הממסטל) ו־CBD, חומר כימי שהוכח כמשפר אורגזמות לנשים וממנו מופקים הרבה חומרי סיכה. "אני מאמינה שנחזה בעוד שימוש בקנאביס בסקס, הודות למחקרים רבים שהראו את הקשר בין הנאה מסקס לתחושת ה'סוטול' ול־CBD", טוענת זנט פיילט, סופרת וקואוצ'רית לסקס ולאינטימיות, בפודקאסט Leading Edge Love. לעשן קנאביס כדי לשפר את הסקס? מה לא נעשה כדי להצית את הלהבה מחדש.

הבהרה: מערכת "את" אינה מעודדת שום צריכה של חומרים אסורים על פי חוק.