איך לסדר נכון את המקרר? הטיפים שיחסכו לכן זמן וכסף

כך תסדרו נכון את המקרר | צילום: Shuttertsock
כך תסדרו נכון את המקרר | צילום: Shuttertsock

איפה כדאי למקם את הבשר ואיזה טריק יעזור לשמור על טריות הפירות והירקות? כל השיטות לארגון נכון של המקרר

88 שיתופים | 132 צפיות

 

לוח השנה מצביע על חודשי הסתיו אך בפועל הטמפרטורות הגבוהות עדיין פה, ובמדינה חמה כמו ישראל יש חשיבות עליונה לאיכסון נכון של המזון. בפועל רובנו פשוט מכניסות למקרר את המצרכים שקנינו בסופר בלי מחשבה מיוחדת, מתוך הנחה שהטמפרטורה בכל חלקי המקרר היא קבועה, אך אירגון וסידור נכון של הקניות יכול לעזור לשמור על האוכל שלנו טרי יותר למשך זמן רב יותר, ובכך לחסוך לנו גם זמן וגם כסף.

אז ביקשנו מעודד בן יקר, מנהל מוצרים בסימנס, כמה עצות לסידור נכון של המקרר, כולל איפה כדאי למקם מה, ואיזה מדף הוא הקר יותר מכל מדפי המקרר.

כך תסדרו נכון את המקרר | צילום: Shuttertsock
כך תסדרו נכון את המקרר | צילום: Shuttertsock

עוד כתבות מעניינות
הטיפ הסודי שלי: 28 כוהנות לייף סטייל עם העצה המנצחת שלהן
האדריכלית הזאת עיצבה לעצמה את הבית, והתוצאה – מהממת
ארוחת צהריים שילדים אוהבים ב-12 דקות

ממוצע הטמפרטורה במקררים הוא בסביבות 4 מעלות צלזיוס. במקררים החדשים שנמכרים היום פיזור הקור הוא יחסית אופטימלי אבל גם בהם קיימים הפרשי טמפרטורות. חוקי הפיזיקה הבסיסיים קובעים שהחום תמיד יעלה למעלה, בהתאם לכך המדף התחתון הוא לרוב הקר ביותר, כאשר במדף העליון ובדפנות הדלתות, כמו גם במגירות, הטמפרטורה תהיה מעט יותר גבוהה, ולכן מומלץ לסדר את הקניות בהתאם לצרכי הטמפרטורה של המוצר.

ביצים

ביצים צריכות כמה שפחות קור. אפשר לשמור אותן בטמפרטורה של בין 8-10 מעלות. במדינות באירופה כלל לא שומרים אתן במקרר אך בישראל החמה מומלץ לשמור אותן במקום המיועד לכך בדלת המקרר או במדף העליון.

יוגורטים וגבינה צהובה

מוצרים אלה אפשר לשים במדפים העליונים מכיוון שאינם מוצרים טריים שצריכים את מלוא הקור.

גבינות רכות

גבינות רכות וטריות מומלץ לשים במדף התחתון ביותר כדי שהקור ישמור על הטריות שלהן.

הקפידו למקם גבינות רכות במדפים התחתונים | צילום: Shutterstock
הקפידו למקם גבינות רכות במדפים התחתונים | צילום: Shutterstock

בשר טרי

גם את הבשר הטרי מומלץ לשמור במדף התחתון בשל היותו המדף הקר ביותר, אפשר גם לפנות את אחת מהמגירות התחתונות ולשמור את הבשר שם -גם בגלל הקור וגם בגלל האפשרות לשלוט ברמת הלחות שישנה במגירות (אפשרות שקיימת ברוב המקררים החדשים).

ירקות

ירקות מומלץ לאחסן בקירור עם לחות. פעם, כשלא היה במקרר מווסת לחות, היו פורסים במגירות עיתונים ישנים בשביל לשמור על הלחות. היום ברוב המקררים יש וסת ששומר על המצרכים שלא יתייבשו. מומלץ להשאיר את הירקות באריזה המקורית, או בשקית שקשורה באופן רופף.

פירות

כמו הירקות, גם את הפירות מומלץ לאחסן במגירה כדי שהלחות תשמור על הפרי והוא לא יתייבש. גם את הפירות שמרו באריזה המקורית, או בשקית שקשורה באופן רופף.

טיפ חשוב: ירקות ופירות לא רוחצים עד לשימוש עצמו, שכן שאריות מים יכולות לקדם עובש ולאפשר לחיידקים לגדול.

רטבים

ברטבים יש לרוב חומרים משמרים ולכן אין חשש שיתקלקלו במהירות. לכן, אפשר להניח אותם במזווה או בדלת המקרר.

טיפ נוסף: בדרך כלל במקררים יש מערכת לפיזור אוויר בחלל התא. לכן חשוב שהדפנה האחורית תישאר פנויה ולא להצמיד לשם אוכל כדי לא לחסום את פיזור האוויר.