ראיון אישי

חודש לפני הגיוס לצה"ל סופיה מצ'טנר מצטלמת ולא נחה

צילום: אלה אוזן
צילום: אלה אוזן

סופיה מצ'טנר לא מצטערת על הפרידה מפקטורי 54 וטסה בין בירות העולם, אבל לא מוותרת על צה"ל וחוסכת כסף להקים משפחה

88 שיתופים | 132 צפיות

ארבע שנים חלפו מאז הקמפיין ההוא לדיור שהפך את סופיה מצ'טנר, אז בת 14, לכוכבת עולה בשמי הדוגמנות העולמית. "מאז כל מה שאני עושה זה בונוס", אומרת הסינדרלה מחולון שעד אותו קמפיין עזרה לאימה בעבודות ניקיון בבתים כדי לעזור בפרנסת המשפחה. "אימא עדיין מנקה בתים לפעמים והיא גם תופרת, אבל עברנו לדירה מרווחת והחיים שלה ושל כולנו במשפחה הרבה יותר קלים". ולא, היא לא שוכחת את העבר הקשה ומודה לאלת המזל שהביאה לה את כל הטוב הזה. "אני עדיין גרה באותה שכונה בחולון”, היא מספרת על סט הצילומים לחברת ללין, "בדרך הביתה אני כל הזמן חושבת איך נראו חיי לפני ואני לא מעוניינת לשכוח את החיים הקודמים שלי, כי זה מה שמשאיר אותי עם שתי רגליים על הקרקע ועוזר לי לשמור על פרופורציות בחיים". אז החוזה עם דיור כבר הסתיים אבל מצ'טנר, עם יופי מלאכי ושביר הוכיחה מאז שהיא כאן כדי להישאר.

View this post on Instagram

#celebride ????????

A post shared by SOFIA MECHETNER (@sofia__mechetner) on

 

"אלה חייה של דוגמנית. נפרדים מקמפיין מסוים וקמפיין חדש מגיע. גם הקמפיין לדיור הסתיים אחרי שנתיים, סימונס עזב והגיע מישהו אחר שלא מת עלי, אז אומרים ביי ביי וממשיכים הלאה"

היא חרכה את מסלולי התצוגות של דיור, שאנל, סטלה מקרטני, מיו מיו ורד ולנטינו, מצטלמת לשערי מגזינים נחשבים כמו "ווג" ו"אל". היא הייתה פרזנטורית של "זארה", הובילה את קמפיין הבישום של "מרק ג'ייקובס" לצד קאיה גרבר, ובארץ הייתה פרזנטורית של פקטורי 54 . בימים אלה היא חזרה מסיבוב חו"לי שכלל צילומים בשוודיה ל-H&M, משם המשיכה למילנו לתצוגה של ג'יל סנדר, קינחה בלונדון לצילומים לאתר עזריאלי. קום ונחתה כאן לצילומי החג של  קולקציית המתנות וקולקציית האביב של "ללין", שהיא משמשת פרזנטורית שלה כבר עונה שלישית. במשך שעה ארוכה היא שכבה על הרצפה, מוקפת עשרות קופסאות מלאות כל טוב של החברה, נשמעה להוראת הצלם ולא קיטרה לשנייה. "דוגמנות היא עבודה קשה, אבל גם העבודה שלך קשה וגם של הצלם, ואני מרגישה אחרי הכול בת מזל, כי אני אוהבת את העבודה שלי".

מצ'טנר בקמפיין החדש לללין. צילום חיה וידר
מצ'טנר בקמפיין החדש לללין. צילום חיה וידר

בחודש הבא היא אמורה להתגייס לצה"ל, לא פשוט למי שכובשת כל הזמן שיאים בקריירה שלה. התכנית המקורית שלה הייתה להתחיל מיד עם הגיוס את הליך הגיור. אימא של סופי הגיעה לארץ עם גבר יהודי ממנו הספיקה להיפרד ואז הכירה את מי שהיה לאביה של סופי וגם ממנו נפרדה. אביה הביולוגי מתגורר בישראל, אבל במשך תקופה ממושכת לא היה ביניהם קשר. "היום אנחנו מדברים" היא אומרת לקונית.

לא היו לך מחשבות לוותר על צה"ל ולהמשיך להזניק את הקריירה?

"ממש לא. יכולתי לעבור לגור בניו יורק שם הכסף הגדול, אבל העדפתי להישאר כאן. אני מרגישה חלק מהמדינה ויש לי כאן זכויות וגם חובות. אני מאמינה שזו תחנה בחיים שכל אחד ואחת מאתנו שחי כאן חייבים לעבור ואני מקווה שצה"ל יכיר בי כדוגמנית פעילה ויאפשר לי לעבוד במהלך השרות. את הליך הגיור דחיתי בינתיים אבל אין לי ספק שאעבור אותו. אני מרגישה הכי יהודייה, אני מדליקה נרות בערב שבת וגם הכי שייכת לארץ. כאן הבית שלי וכאן יהיה הבסיס שלי תמיד".

לאחרונה נפרדת מתפקיד הפרזנטורית של פקטורי 54 לטובת מאי תגר. התאכזבת?

"ממש לא. זה חלק בלתי נפרד מהמקצוע. מאד התחברתי לאנשים שם, אבל אלה חייה של דוגמנית. נפרדים מקמפיין מסוים וקמפיין חדש מגיע. גם הקמפיין לדיור הסתיים אחרי שנתיים, סימונס עזב והגיע מישהו אחר שלא מת עלי, אז אומרים ביי ביי וממשיכים הלאה".

מצ'טנר בקמפיין לפקטורי 54. צילום דודי חסון
מצ'טנר בקמפיין לפקטורי 54. צילום דודי חסון

מה שלום החבר שלך תומר טליאס?

"הוא החצי השני שלי, אוהב ותומך, מעודד אותי להצליח, ונותן לי הרבה כוח. רוב הזמן אני אתו בבית הוריו ובעזרת השם הוא האחד".

אחותך ניקול כבר עשתה צעדים ראשונים בדוגמנות. היא תלך בדרכך?

"היא עולה עכשיו לתיכון ואני לא חושבת שהיא צריכה לקפוץ ישר למים עמוקים. היא ואני שונות מאוד. אני הבכורה, מגיל צעיר שמרתי על האחים שלי והתבגרתי מאוד מוקדם לכן ההצלחה לא סנוורה אותי. ניקול צריכה את הקצב שלה ומה שצריך לקרות יקרה".

סופיה וניקול מצ'טנר למגזין "את". צילום: אייל נבו
סופיה וניקול מצ'טנר למגזין "את". צילום: אייל נבו

היום את כבר לא על תקן ילדה דוגמנית, את בתחרות בעולם האמיתי. מפחיד?

"ההתחלה הייתה בבום גדול, אבל בום הוא תמיד קצר. עכשיו אני באה עם הניסיון שצברתי, נכון שיש הרבה תחרות אבל אני מאמינה שבעבודה קשה, הקסם שלי ימשיך לגעת בכולם".

על מה את מבזבזת כסף?

"אני חוסכת את הכסף, יש לי צוות מאחורי, כולל רואה חשבון והכסף בפיקדון ואני חושבת על קניית דירה. אני לא בזבזנית על בגדים, מעדיפה לבזבז על מסעדות. אני אוהבת לפנק אחרים. לתומר קניתי נעליים של ג'וצי, אני מפנקת את אימא ואת אחותי ניקול. המתנה הכי יקרה שקניתי לעצמי היא תיק של ג'וצי. בעיני כסף זה בונוס שמשפר לך את רמת החיים ומה שחשוב באמת זו המשפחה ובן הזוג".

המפגש עם קרל לגרפלד היה הרגע האופנתי החשוב בחייה. מצ'טנר בתצוגה של שאנל. צילום: gettyimages
המפגש עם קרל לגרפלד היה הרגע האופנתי החשוב בחייה. מצ'טנר בתצוגה של שאנל. צילום: gettyimages

מיהן הדוגמניות האהובות עליך?

"אני לא מתחברת לקנדל או ג'יג'י, בשבילי הכי הכי היא עדיין ג'יזל בונדשן".

רגע בלתי נשכח בקריירה?

"המפגש עם קרל לגרפלד מאחורי הקלעים בתצוגה של שאנל. הוא שאל אותי אם אני מרוצה מהלוק שיצרו לי. הוא בעיני אושית אופנה ענקית. הצטערתי לשמוע שהוא מת, לא יודעת מה העתיד של שאנל בלעדיו, אבל אני שמחה שזכיתי לפגוש בו מקרוב".

מה הפנטזיה המקצועית שלך?

"יש לי הרבה. יש הרבה 'ווג' ו'אל' בעולם ואני רוצה להגיע לשערים בכמה שיותר, אני רוצה לקטוף קמפיינים עולמיים בקוסמטיקה וגם לשיער, להופיע בתצוגות הכי גדולות, וכמובן להגיע לויקטוריה'ס סיקרט ולהיות מלאכית של המותג".

והחלום האישי?

"להקים משפחה ענקית, לתת להם כל מה שלא היה לי כילדה, ולהמשיך לשדרג לאימא שלי את החיים ושהיא תעוף על עצמה".

צילום למגזין "את". צלם דודי חסון
צילום למגזין "את". צלם דודי חסון