נטע ריבקין: "לא חייתי חיים נורמטיביים. מגיל 5 ביליתי את רוב שעות היום באולם הספורט"

נטע ריבקין | צילום: בני לפיד
נטע ריבקין | צילום: בני לפיד

הילדה החרוצה מפתח תקווה הפכה לספורטאית אולימפית מעוררת הערצה. נטע ריבקין חוזרת לעיר שהפכה אותה לכזאת. סיפור מקומי- פרויקט מיוחד

88 שיתופים | 132 צפיות

 

בשיתוף DKNY

נטע ריבקין
המתעמלת האמנותית הישראלית הראשונה שזכתה במדליה באליפות העולם. בת 27, במקור מפתח תקווה, כיום מרצה ומנהלת את תחום ההתעמלות בעיר גבעתיים ויו"ר וועדת ספורטאים של הועד האולימפי בישראל.

מה חלמת להיות כשהיית קטנה?
"אבא שלי, ארקדי ריבקין ז"ל, היה מאמן כדורסל ומול המגרש שבו העביר אימונים היה אולם התעמלות. הייתי בת 5 כשהמאמנת ראתה אותי, הסתכלה עליי ושאלה את אבי איך ייתכן שאני לא מתעמלת. בגיל 8 ההתעמלות האמנותית הפכה למרכז חיי וכבר אז חלמתי להיות אלופה ולהגיע לאולימפיאדה".

"אני נוטה לקבל השראה מאנשים שונים בתחומים שונים כי אני מאמינה שמכל אדם אפשר ללמוד משהו", נטע ריבקין | צילום: בני לפיד
"אני נוטה לקבל השראה מאנשים שונים בתחומים שונים כי אני מאמינה שמכל אדם אפשר ללמוד משהו", נטע ריבקין | צילום: בני לפיד

 

בילדותך בפתח תקווה שמעת סיפורי הצלחה מקומיים שנתנו לך השראה?
"אין סיפור של אדם ספציפי אחד. אני נוטה לקבל השראה מאנשים שונים בתחומים שונים כי אני מאמינה שמכל אדם אפשר ללמוד משהו".

איזה כלים קיבלת בפתח תקווה שהפכו אותך למי שאת ושאת עדיין משתמשת בהם?
"כשאת נמצאת בתחום מגיל חמש את לא מבינה את מורכבות הדברים, אבל את גדלה לתוך זה. נכנסתי לענף לא קל שמצריך שעות ארוכות של אימונים על בסיס יומיומי וזה מחייב משמעת ומשטר. בסוף מה שקובע הוא המשמעת העצמית והדרישות שלך מעצמך, זה משהו שמשתרש אצלך והופך לטבע שלך. ילד שחי חיים רגילים, אינו נחשף לכל אלה בגיל צעיר ואני אסירת תודה שזכיתי בארגז כלים שכזה לחיים".

ספרי על מקומות שחייבים לבקר בהם בפתח תקווה.
"לא חייתי חיים נורמטיביים ואת רוב שעות היום ביליתי באולם הספורט. כשהיה לי מעט זמן חופשי העדפתי לנסוע לחוף הצוק בתל אביב כי הים נותן לי תמיד הרבה כוח, או לנסוע לירושלים, עיר עם אווירה מיוחדת שנותנת לי תמיד אנרגיה חזקה".

"לא חייתי חיים נורמטיביים ואת רוב שעות היום ביליתי באולם הספורט", נטע ריבקין בילדות | באדיבות נטע
"לא חייתי חיים נורמטיביים ואת רוב שעות היום ביליתי באולם הספורט", נטע ריבקין בילדות | באדיבות נטע

 

איזה טיפ תתני למי שרוצה להצליח ולהגשים את עצמה?
"דברים אינם קורים ביום אחד – צריך להיאזר בסבלנות וסובלנות, וצריך באמת לאהוב את מה שאנחנו בוחרים לעשות ולרצות שהדברים יקרו. ככל שמסמנים מטרה גבוהה יותר, כך יש בדרך יותר מכשולים לא צפויים. צריך להבין שזה חלק בלתי נפרד מהתהליך ושאסור להרים ידיים כי כל דבר שאנחנו עוברים מחשל אותנו. צריך להיות חזקים ונחושים ולהאמין בעצמנו".

מה הטיפ הכי טוב שקיבלת בתחילת דרכך וממי?
"את הטיפ הכי טוב קיבלתי מאבא שלי שהיה דמות מאד דומיננטית בחיי ונפטר ממחלה כשהייתי בת 18. הוא הסיע אותי לאימונים ותמיד נהג לומר לי לפניהם: 'תתני את המקסימום שלך, כי מי שיתמיד, ישקיע ויעבוד קשה – מנטלית ופיזית – בסופו של דבר יצליח ויקצור את הפירות'. בסופו של דבר אני הצלחתי להגשים את החלומות הכי גדולים שלי, מעל ומעבר. ליום ההולדת ה-16 קיבלתי במתנה מהוריי תמונה שלי בתוך מסגרת עם הכיתוב 'במקום שיש אמונה – יש גם דרך'. במילים אחרות: אם תרצי ותתמידי – תגיעי למטרה".

מה הופך אישה לאישה מצליחה בעינייך?
"להיות אישה זאת מתנה, לנו הנשים יש יכולות בלתי נגמרות. היכולת שלנו לשלב בין להיות רעיה טובה, אימא טובה וקרייריסטית מצליחה, כל אחת בתחומה, הופכת כל אחת מאתנו לוונדר וומן שיודעת לעשות הכול".

מה ייחשב להישג הכי גדול שלך?
"כספורטאית פעילה, החלומות שלי היו להגיע למשחקים האולימפיים. ייצגתי את ישראל שלוש פעמים במשחקים האולימפיים, ואני אחת משלוש היחידות בהיסטוריה העולמית של ההתעמלות האמנותית שעשתה זאת. להגיע למקום שביעי באולימפיאדה היה הישג השיא שלי. היום אני בתחילתו של פרק ב' בחיי המקצועיים. נפתח בפניי עולם חדש של אפשרויות ועכשיו אני מגלה את עצמי מחדש, מנסה לתרום במקומות שאני טובה ובודקת מה מעניין ומה מסקרן אותי".

הריאיון עם נטע ריבקין הוא חלק מפרויקט מיוחד בשיתוף DKNY.
ניו יורק עשתה את דונה קארן למי שהיא. עכשיו מותג האופנה המוביל, הנושא את שמה, משיק את הבושם החדש DKNY stories. לכבוד ההשקה דיברנו עם עשר נשים מוכשרות ומעוררות השראה שסיפרו על העיר שהפכה אותן להיות מי שהן.