"אמרו לי: 'את אינטליגנטית, למה בחרת מקצוע מלא בזיוף?'"

נועה כהן ל-Essence | צילום: דנה קופל
נועה כהן ל-Essence | צילום: דנה קופל

נועה כהן שונה מכל מה שאת חושבים כשאתם מדמיינים כוכבת רשת. היא עוזרת לילדים שסובלים מבריונות - אחרי שהיא עצמה סבלה ממנה - והחלום שלה הוא בכלל להיות כתבת חדשות

88 שיתופים | 132 צפיות

נועה כהן (17) היא טיפוס מפתיע. אולי אתן מזהות אותה מהאינסטגרם של בנותיכן, מתוכניות הטלוויזיה בהן השתתפה ("הבנים והבנות", "סוואגרז") או בכלל כמנחה מתוכנית היוטיוב של "ישראל בידור" – כעת היא עושה את הקפיצה המתבקשת למיינסטרים ול"עולם המבוגרים". לאחרונה פורסם כי תחליף את שי-לי שינדלר, שיצאה לחופשת לידה בהנחיית התוכנית "הצינור" לצד גיא לרר. למרות שהורים המבקשים סלפי בשביל ילדיהם זה חלק מהשגרה שלה, מעטים האנשים מעל גיל 25 שתגידו להם "נועה כהן", והם לא ישאלו אתכם אם זאת מישהי שאולי למדה איתם בתיכון (מה לעשות, שם נפוץ).

View this post on Instagram

I miss the LONDON lighting ????

A post shared by ????Babe???? (@noacohen_official) on

על פניו היא עוברת ככוכבת רשת סטנדרטית למדי: כמות מכובדת של עוקבים, לוק בינלאומי, קריירת דוגמנות מגיל 7, קמפיינים, בן זוג חתיך (אור מיניאלי מ"נינג'ה ישראל") וכיוצא באלה, אבל בתכלס מדובר בנערה חריפה עם אג'נדה ברורה ושאיפות מקצועיית ממוקדות. פגשנו אותה על סט הצילומים של הקמפיין החדש של Essence, מותג איפור לנערות שמדבר לקהל שלה וגם אליה.

"הדבר הראשון ששאלתי כשהציעו לי את הקמפיין זה 'האם המוצרים נוסו על בעלי חיים?'", היא מספרת. "אני לא עושה דברים שאני לא מאמינה בהם, ובתור צמחונית המאמינה בזכויות בעלי חיים, ומדברת על כך, אני לא יכולה להרשות לעצמי לבחור במותגים שלא דוברים את האמת שלי. אני תופסת מעצמי בן אדם ערכי עם ערכים ועקרונות ברורים".

את גם מנהלת סוג של קו חם באינסטגרם לילדים ונוער שסובלים מבריונות.
"נכון, זה משהו שקורה בארבע השנים האחרונות ואני משקיעה בו הרבה מהזמן שלי. אני מדברת הרבה בתקשורת על כך שסבלתי בעצמי מבריונות בילדות, וזאת חוויה כל כך קשה. את יודעת, אנשים תמיד אומרים 'אוי, איך בא לי לחזור לילדות, היה כל כך כיף, לא היו לי מחויבויות', אבל הם שוכחים כמה תסכול וקושי אתה חווה כילד שמגלה את העולם. אז אני מנסה לעזור לילדים ונוער וממש לדבר איתם: לייעץ להם, לעזור להם, לתת להם לדבר עם מישהו שהם מכירים או אפילו מעריצים שחווה את אותה חוויה כמוהם. הבריונות של היום התרחבה וקיבלה תוקף באינטרנט. קשה לעקוב אחריה, קשה להפסיק אותה".

"אנשים תמיד אומרים 'אוי, איך בא לי לחזור לילדות, היה כל כך כיף, לא היו לי מחויבויות', אבל הם שוכחים כמה תסכול וקושי אתה חווה כילד שמגלה את העולם"

את לא חושבת שלהורים ולמורים יש מקום להתערב?
"אחרי שמשהו כבר מתרחש קשה לעצור אותו כי הפלטפורמה זמינה לילדים. גם הרבה פעמים אף אחד לא יודע מה באמת קורה. זה צריך לבוא מהבית, הרי שום ילד לא נולד רע. במקום לדבר עם הילדים על 'איך להתגבר על חרם', צריך ללמד אותם 'איך להיות בן אדם מקבל ומכיל'".

>> מה לעשות – וממה להימנע – כשעושים על הילד שלך חרם?

ואיך עכשיו החוויה שלך בבית ספר כתלמידה בכיתה י"ב?
"כשסבלתי בעצמי מבריונות הייתי ילדה מאוד שקטה ומופנמת. אני בטוחה שיש אנשים שלמדו איתי ורואים אותי עכשיו והם בהלם שנועה כהן מדברת. כרגע אני במסגרת פרטית שטוב לי בה כי אני מרגישה שאני מתנהגת כמו עצמי. המורים מדברים אליי בגובה העיניים, המערכת מותאמת לעבודה שלי והתלמידים מאוד מפרגנים לי. אני מרגישה שאני מקבלת המון תמיכה נפשית מבית הספר".

ומה עם צבא? את מתכננת להתגייס?
"כן! החלום שלי זה גל"צ מאז שאני זוכרת את עצמי. תמיד דמיינתי את עצמי בתור ילדה משדרת ברדיו. החלום הכי גדול שלי זה להיות שדרנית חדשות, אני ילדה שרואה בערב מהדורות חדשות ועם אצבע על הדופק בכל הקשור באקטואליה. הסביבה הקרובה שלי הייתה מופתעת בהתחלה מהמקצוע והדרך שבחרתי. אמרו לי 'את כל כך מודעת, את ילדה אינטליגנטית, למה את הולכת למקצוע שכל כך מלא בזיוף וחארטות?'. עכשיו, יש בזה משהו, אבל החלום שלי זה להביא את האמת לציבור, לדווח על מה שקורה, ואני מוצאת את הדרך לשמור על האמת שלי בתוך כל העולם הזה".

"פעם שתי בנות נכנסו אחרי לשירותים כדי לנסות לצלם אותי עושה פיפי. זה דפוק, אבל אני מבינה שאלו ילדות שרצו להיות קרובות אליי והתביישו לגשת ולבקש סלפי"

למרות שאת בדרך אל המיינסטרים, הפרנסה העיקרית שלך הגיעה מהרשת. את מודאגת מקצועית מזה שאינסטגרם העלימו את הלייקים?
"שאלה טובה, אני עדיין לא יודעת מה דעתי על זה. אני חושבת שזה יסיר עוד שכבה מהזיוף של אינסטגרם. בתחילת הדרך של האפליקציה הייתה אפשרות לצלם תמונות רק מתוך האפליקציה עצמה כדי לתעד רגעים שקורים ברגע זה. עם השנים זה הפך לפלטפורמה שכבר קשה להבדיל בה מה אמיתי ומה לא. אפילו אני מצאתי את עצמי לא מעלה תכנים שהם יותר 'אני' ויותר משקפים אותי מחשש שאני לא אקבל לייקים. אני מקווה שבעקבות ההחלטה הזאת של אינסטגרם ניחשף ליותר אמת".

אז לא מפריע לך נניח שתופסים אותך בפפראצי? ברגעים לא מלוטשים?
"זה חלק מהמקצוע ואני יודעת את זה. גם אור הבן זוג שלי יודע שסיקור תקשורתי זה חלק מהזוגיות שלנו בגללי. אין לי בעיה להצטלם עם מעריצים או שמצלמים אותי, פשוט לא ברגעים פרטיים. כשהנחיתי את תוכנית היוטיוב The Box הלכתי לשירותים בהפסקה ושתי בנות נכנסו אחרי לשירותים כדי לנסות לצלם אותי עושה פיפי. זה דפוק, אבל אני מבינה שאלו ילדות שרצו להיות קרובות אליי והתביישו לגשת ופשוט לבקש סלפי. בדרך כלל אם אני רואה ילדים מצלמים אותי אוכל נגיד, אני פשוט ניגשת אליהם ושואלת אם הם רוצים סלפי כי נראה לי שזה מה שהם מעדיפים".

אז לא לצלם אותך אוכלת ולא לצלם אותך עושה פיפי?
(צוחקת). "אודה לקהל אם לא יעשו את זה"

>> גל גדות יצאה להגנת מעריצות אחרי שעברו שיימינג ברשת