כן, אני מתולתלת גאה

מתולתלת גאה | צילום: באדיבות המצולמת
מתולתלת גאה | צילום: באדיבות המצולמת

הילה לב הייתה בטוחה שהתלתלים שלה הם הדבר הכי נורא בעולם עד שהבינה שהדרך היחידה לנצח היא לאהוב את עצמה כמו שהיא. עכשיו היא מחכה ליום בו גם לילדים שלנו תהיה כוכבת מתולתלת להעריץ. טור אישי

88 שיתופים | 132 צפיות

 

 

מה בסך הכל אישה מתולתלת רוצה? קודם כל ולפני מה שכולכם חושבים היא בעיקר רוצה שלא יהיו לה כינים. נכון, כינים זה סיוט לכולן אבל כשנחמה מגיעה לראש מתולתל זה כמו ילד שהגיע ליום כיף בסופרלנד עם צמר גפן מתוק ללא הגבלה ואין מצב שאנשי האבטחה יוציאו אותו משם.

אחר כך היא ממש רוצה שכל אלה שמבקשים להעביר לה יד בשיער ולגעת בתלתלים יבינו שזה לא תמיד מגניב להרגיש כמו גור כלבים שכולם רוצים ללטף. ועוד עניין קטן וצנוע שהיא ממש תשמח הוא לקום כל בוקר ל-Good Hair Day, ולו רק בגלל שאצלה זה נדיר כמו זכייה בפיס וקורה אחת לחמש שנים, או אחרי טיול בגואה בזמן שלא חפפה שנתיים ורחצה כל יום בים.

צפו: המנון המתולתלות החדש שכבש את הרשת


רובנו המתולתלות זכינו בתלתלים ויחד איתם גם הגיע התסביך. כשהייתי בת חמש אחותי הגדולה, והמתולתלת כמובן, התמודדה בתחרות מיס עכו. לרגל התחרות היא עשתה החלקת שיער וקיצצה את הרעמה לקארה קטן, מוקפד וכמובן חלק. כילדה חלמתי להיות יפה כמוה, אבל כמובן שהחלקה לילדה בת חמש לא באה בחשבון וגם אמא שלי לא ממש ששה להסתבך עם הרווחה. אז אחרי הרבה תחנונים היא מצאה פתרון ולקחה אותי לספר שהבטיח לי הבטחות על קארה תלתלים לא פחות ממושלם. מה אני אגיד לכן, אפילו לדורה יש תסרוקת יותר טובה. שלא לדבר על הפוני שבמקום לרדת למטה כמו אצל כולן החליט לעלות דווקא למעלה. זה הרגע בו הבנתי שאני יוצאת למלחמה מול האויב הגדול בעולם – התלתלים שלי!

כמו שאר הילדות המתולתלות גם אני מעולם לא שמעתי סיפורי אגדות על נסיכה יפהפייה עם שיער מקרוזל, ומיותר לציין שלאף אחת מהברבריות שלי לא היו תלתלים או סתם שיער גלי, שלא לדבר על אפרו. גדלנו על אידיאל יופי מאוד ברור, אחיד וקבוע וזה מה שרצינו להיות, או לפחות אני.

אז אספתי, גלגלתי, מתחתי, עשיתי צמות, הידקתי סיכות, מרחתי קרם לחות ובעצם כל תכשיר אחר כולל ג'ל למראה רטוב, ג'ל לסידור התלתלים, מוסים, הכל. בתיכון המצאתי את "השיטה", מדי לילה אחרי החפיפה הייתי אוספת את השיער לגולגול הדוק וצמוד ואיתו הייתי ישנה כל הלילה. בבוקר הייתי קמה מאושרת עם שיער גלי-נסיכותי ומדמיינת שאני רפונזל. כמובן שאחרי פחות משעה המציאות הכתה בי במלוא עוצמתה כשהליפה נעמדה בכל הכוח. לי לא נותר לעשות דבר חוץ מלשלוף 17 גומיות ולנטל את האירוע.

מתולתלת גאה! ויש גם חולצה
מתולתלת גאה! ויש גם חולצה

עוד כתבות מעניינות
קורין גדעון: "לעולם לא אעשה החלקה"
קמפיין בגדי הים שמוכיח שכל גוף הוא גוף שמוכן לקיץ
מאשדוד לפריז – הדוגמנית דורית רבליס בת ה-16: "חששתי שלא יאהבו את התלתלים שלי"

אחרי הצבא התחלתי להרגיש פתאום ניצנים של שינוי, הרגשתי שהמפלצת רוצה להתפרץ ושאנשים לא באמת רואים מי אני. כן, אני יצירתית, שמחה וקופצנית בדיוק כמו התלתלים אבל גם לי יש ימים פחות טובים. ואז הגיע הרגע בו מצאתי את האחד, הספר שלי שון. מסתבר שכל מה שהייתי צריכה הוא מישהו שיעוף על השיח שיש לי על הראש. לאט לאט האפרו התחיל לצאת החוצה וכך גם אני התחלתי להרגיש שלמה פתאום, שהפנימיות שלי זהה לחיצוניות, מה שכמובן השפיע על כל תחומי החיים שלי, לא רק על המראה.

ברגע בו התחלתי להתאהב בתלתלים שלי בעצם הבנתי שאני יפה, והמחמאות בתורן לא הפסיקו להגיע. מאז שאני זוכרת את עצמי נולדתי עם חיידק הבמה ואהבה אינסופית לילדים. התחלתי לעבוד כליצנית בצוותי בידור, ימי הולדת והצגות ילדים והחלטתי ששם הבמה שלי יהיה תלתלית. הרגשתי פתאום שהתלתלים מצליחים לייצג אותי בצורה הכי טובה שאפשר, ולא הזיק שגם הילדים ואפילו ההורים לא הפסיקו להחמיא.

בטיול הגדול של אחרי הצבא הכרתי את זוהר בעלי, ממנו למדתי שהיופי האמיתי הוא לחיות בשלום גם עם הפגמים ואפילו לצחוק עליהם. לשמחתי או לצערי, הפגמים שלי לא נגמרים בתלתלים. יחד כבר 12 שנה אנחנו תלתלית וזוקו. אמני ילדים שמספרים את הסיפור שלנו – על ילדה מתולתלת אחת שאחרי שנים של שנאה מצליחה להתאהב בשיער שלה, על איך "הפגמים" שלנו הם היופי האמיתי וברגע שנבין את זה יהיה לנו ים של אהבה – לעצמנו ולאחרים. ואת זה אני יודעת מניסיון אישי.

מודל יופי שונה לילדים: תלתלית וזוקו | צילום: באדיבות המצולמת
מודל יופי שונה לילדים: תלתלית וזוקו | צילום: באדיבות המצולמת