מרגי מוביל קמפיין איפור: "חיפשתי חיבור שיעזור לאנשים להיות מי שהם"

יהונתן מרגי נבחר להוביל את קמפיין האיפור שלIL MAKIAGE ‎‎ | צילום: יח"צ
יהונתן מרגי נבחר להוביל את קמפיין האיפור שלIL MAKIAGE ‎‎ | צילום: יח"צ

"אנחנו חיים בתקופה שיש בה פילוג, שיש חוסר בהירות, והמסר ש-IL MAKIAGE באה להגיד הוא שאדם צריך להיות בדיוק מי שהוא וצריך לאפשר לכל אחד ביטוי עצמי במקסימום". מרגי בריאיון אישי

88 שיתופים | 132 צפיות

יהונתן מרגי אמנם עדיין לא גיבש החלטה סופית, אבל יש בהחלט סיכוי טוב שהוא ירים טלפון לאקסית שלו נועה קירל, רגע לפני האירוויזיון כדי לברך אותה לקראת התחרות. "אנחנו לא בשום קשר כיום אבל אין בינינו דם רע. לא שמעתי את השיר שלה אבל אני מעריך אותה, היא הייתה חלק גדול בחיי. אני לא יודע היכן אהיה בזמן הנתון אבל אני מאחל לה בהצלחה".  

אתה פספסת את האירוויזיון כשזכית רק במקום השני ב"כוכב הבא". מבאס אותך?
"לא. זה נראה לי כבוד לייצג את המדינה אבל אני שמח על הדרך שלי. גם בלי אירוויזיון, תראי איפה אני היום, בהתחלה של קריירה בינלאומית. אני עדיין לומד, זה בהתחלה ויש לי לאן להתפתח אבל אני עושה דרך". 

עם עשרות אלפי עוקבים ברשתות, יהונתן מרגי, בן 23, זמר, יוצר, רקדן, דוגמן ושחקן, שחי בקו תל אביב – לוס אנג'לס תוך שהוא מתניע קריירה בינלאומית, נראה מאושר ואופטימי. וכן הוא גם ממש מאוהב. חמישה וקצת חודשים הספיקו לו להיות על תקן רווק מבוקש אחרי הפרידה מקירל ואז הכיר את ליה שון ("תמר זה השם האמצעי שלה.  בשבילי היא ליה"). דוגמנית יפהפייה, שחקנית ומנהלת מדיה בפקטורי 54 שתחגוג בקרוב יום הולדת 20. 
השניים נפגשו לפני כמעט שנה, כשהוא הגיע לצלם הפקת אופנה לפקטורי ושם זה קרה. עם מרגי ברקע, מי שהייתה דוגמנית אנונימית הפכה מהר מאד לאיט גירל חדשה ומומלצת, ולאחרונה הקריירה שלה תפסה תאוצה כשהצטלמה בישראל לקמפיין העולמי של מותג הקוסמטיקה מאק. היא חתומה בסוכנות של רוברטו ורותם גור והחלום שלה הוא להיות דוגמנית בינלאומית, מה שאולי יקל על המפגשים בין השניים.
בינתיים הם מנסים לשמר זוגיות בשלט רחוק ומנצלים את הגיחות שלו לארץ לבלות כאן וממש לאחרונה הם קפצו לחופשה רומנטית בפריז. 

היכן הבסיס שלך כיום?
"קשה לי להגיד אבל בגדול אני חצי שנה בארץ וחצי בלוס אנג'לס, כמובן לא ברציפות. זה לפעמים קשה, כי כשאני שם אני משאיר כאן אנשים שחשובים לי וקשה להיות רחוק מהם אבל אני מקבל מהם אהבה ותמיכה. מהצד השני, זה משאיר עניין וזה כיף ומאתגר".    

איך מתחזקים זוגיות ממרחק?
"לומדים לחיות עם זה, אני אשאר כאן עכשיו שלושה שבועות. ליה חיה בארץ וחוץ מזה שהיא דוגמנית ושחקנית היא עושה סושיאל לחברות. היא מאד מוכשרת וכל מה שהיא תעשה היא תהיה מאד טובה בו. מה שאני יכול להגיד הוא שטוב שלנו יחד.   

היית בזוגיות עם נועה שלש שנים, יש לך תובנות מהזוגיות הארוכה איתה בבחינת עשה ואל תעשה בקשר הנוכחי שלך?
"מכל דבר בחיים אנחנו לומדים, וכל בחורה היא שונה ואחרת מהקודמת שהייתה לך. מה שאני למדתי על עצמי זה לזרום עם הסיטואציה ולהיות נאמן לעצמי".  

כי לא היית קודם? בשיר שלך Lie Like This אתה מודה שבאותם ימים לא הסתכלת למציאות לעיניים ובעבר גם נתת דימוי על מכונית מקולקלת שאפשר אולי לתקנה אבל כשמנוע מתקלקל כבר לא ניתן להציל את הרכב. כך הרגשת באותם ימים?
"כן, היו לי סיטואציות כאלה בעבר. היום זה מאחורי". 

יהונתן מרגי נבחר להוביל את קמפיין האיפורשל המותג הבינלאומי IL MAKIAG ‎‎ | צילום: יח"צ
יהונתן מרגי נבחר להוביל את קמפיין האיפור
של המותג הבינלאומי IL MAKIAG ‎‎ | צילום: יח"צ

השבוע נבחר מרגי לצלם את קמפיין האיפור והטיפוח של המותג הבינלאומי IL MAKIAGE. לראשונה בישראל נבחר גבר להוביל קמפיין איפור של מותג בינלאומי והוא יוביל אותו יחד עם הפרזנטורית עדן פינס.  חייבים להודות שמדובר בבחירה נועזת ועוד בימים הטרופים שאנחנו נמצאים בהם. "הבחירה במרגי מביאה לידי ביטוי את ערכי המותג החדשים. איל מקיאג' הוא מותג חדשני ופורץ דרך והבחירה ביהונתן מעבירה את המסר של מיקסום עצמי והיכולת של כל אחת ואחד להביא את עצמה או את עצמו לידי ביטוי", אומרת נורית הירש -שפיגל סמנכ"לית השיווק של החברה. 

הופתעת מהבחירה בך? 
"בהתחלה כן , אבל מיד כשהתחלנו את השיחה היה ברור לי שהתשובה שלי היא כן ושאני גאה לקחת חלק בקמפיין ולהצטרף למשפחת איל מקיאג' ויחד יצרנו מסר שהתחברנו אליו. אצלי זה הרבה מעבר לאיפור. מדובר במסר שאני מעביר דרך האיפור. קמתי בבוקר לצילומים בתחושה טובה ומרגשת שאנחנו עושים משהו שהוא מעבר לקמפיין יפה ושהוא מאוד חשוב, במיוחד בתקופה הזאת".  

תסביר.
"אנחנו חיים בתקופה שיש בה פילוג, שיש חוסר בהירות, והמסר שאיל מקיאג' באה להגיד הוא שאדם צריך להיות בדיוק מי שהוא ומה שמרגיש לו טוב ושלא צריך להיות שיפוטיים. צריך לאפשר לכל אחד ביטוי עצמי במקסימום ואני חיפשתי חיבור כזה שיעזור לאנשים להיות מי שהם ומה שמרגיש להם טוב". 

אגב, אתה יודע להתאפר?
"לא. לצילומים והפקות יש לי מאפרת".

אתה מסוגל לצאת מהבית מאופר?
"תלוי מתי, כשאני חושב שזו אמנות אז כן, לא ביום יום אבל אני מרגיש שאם יבוא לי אז כן ובלי לחשוב מה שיגידו ושזה ייתן השראה לאחרים להרגיש טוב עם מי שהם רוצים להיות".

אתה מרגיש שעולם המוזיקה הבינלאומי כבר מוכן לקבל אותך?
"אני מבין שאני צריך לעבוד קשה וליצור מוזיקה כדי שזה יקרה". 

באיזשהו מקום יש לך פחד שאולי בסוף לא תצליח בקריירה בינלאומית?
"מקווה שזה לא יקרה. אני יודע שמצפה לי עבודה קשה ומקווה שתעשיית המוזיקה בחו"ל תשים לב אלי. כשאני תופס את עצמי מפחד, אני מתרכז בעיקר, והעיקר הוא מי שאני ומה שיש לי ומה שאני מביא שהוא שלי, ואני מנסה להביא כל הזמן את המוזיקה שלי".  

יהונתן מרגי מצטלם לקמפיין האיפור של IL MAKIAGE ‎‎ | צילום: יח"צ
יהונתן מרגי מצטלם לקמפיין האיפור של IL MAKIAGE ‎‎ | צילום: יח"צ

יש לך חלום לדואט עם מישהו מסוים?
"תשמעי, לפני שלושה שבועות פגשתי באירוע את החיפושית פול מקרתני. בשבילי לעמוד ליד האיש ששינה את העולם בתחום שלו ולהרגיש את הנוכחות שלו, זה הספיק לי. אז אגיד כן לדואט איתו".   

לאחרונה ראיתי אותך עם ציור פרח החמניה על הציפורן. מה המשמעות?
"אני לא בטוח שזו חמנייה, זה מרגיש לי יותר חרצית, אבל חרציות היו בקליפים האחרונים שלי והקהל אימץ את הפרח וזה והם באים להופעות עם הפרחים. מבחינתי הפרח הוא סוג של מטאפורה לכל מיני זיכרונות וחוויות שעברו עלי בשלוש השנים האחרונות". 

איפה אתה בגיל 30? 
"עושה מוזיקה בכל העולם, מופיע על הבמות הכי מגניבות ומרגשות, ויוצר יש מאין. במישור האישי? אולי כבר נשוי אבל זה קצת רחוק עכשיו".