"יכול להיות שהפסדתי קמפיין כי אני לא רזה כמו רותם סלע"

מעיין אשכנזי ואביחי אוחנה | צילום מסך: אינסטגרם
מעיין אשכנזי ואביחי אוחנה | צילום מסך: אינסטגרם

פוליטיקלי קורקט – אאוט, כל האמת בפרצוף – אין. למעיין אשכנזי אין בעיה להגיד שהיא מרגישה שמנה, לספר על ההזרקות ולהסביר בדיוק למה אביחי עוד לא שם לה טבעת על האצבע. ריאיון זוגי חשוף

88 שיתופים | 132 צפיות

מעיין ואביחי לא מנסים להיות פוליטיקלי קורקט. שנתיים לאחר שזכו בגמר "האח הגדול" (הוא המנצח הגדול והיא במקום החמישי) נדמה לרגעים שהזוג אשכנזי ואוחנה רק הרגע יצאו מהבית, גם מבחינת האהבה המטורפת שהם זוכים לה וגם מבחינת ההתנהלות שלהם. פחות גינוני כוכבות, יותר תהיות שלהם איך רק עכשיו הם קיבלו קמפיין זוגי ראשון, הפעם למותג נעלי הריצה סאקוני. אבל אם יש שאלה שבאמת מטרידה את הציבור לגבי מעיין ואביחי, היא כמובן, כמיטב קלישאות הישראליות החונקת, "מתי החתונה?".

"האמת שבאיזה שהוא מקום נמאס לי מזה". מודה מעיין בכנות לא צפויה. "זה שלי ושלו, וזה לא סתם מתעכב. בכלל, לא יודעת לאיזה זוג שאלות כאלה תורמות. להפך, אצל אביחי זה מעורר אנטגוניזם. היום אנחנו חיים ביחד, גרים יחד, נושמים אחד את השני. כשנרצה לנסות להיכנס להיריון – זה בטוח יקרה, תהיה פה טבעת ורבנות, כרגע זה לא רלוונטי. לפני שנה פתחתי סטודיו לאימונים אישיים וואללה, לא בא לי עכשיו להתחתן ולנסות להיכנס להיריון. אני רוצה עוד קצת לקדם את עצמי".

אביחי: "גם אני. אני רוצה להתעשר ושנוכל לחתום הסכם ממון". הוא צוחק.
מעיין: "אוי נו, די עם הבולשיט".

מעיין אשכנזי ואביחי אוחנה על סט צילומי הקמפיין של סאקוני | צילום: אור גפן
מעיין אשכנזי ואביחי אוחנה על סט צילומי הקמפיין של סאקוני | צילום: אור גפן
מעיין אשכנזי ואביחי אוחנה על סט צילומי הקמפיין של סאקוני | צילום: אור גפן
מעיין אשכנזי ואביחי אוחנה על סט צילומי הקמפיין של סאקוני | צילום: אור גפן

כך נראית השיחה בין מעיין ואביחי לכל אורך הריאיון. כמו כל זוג ותיק הם משחררים עקיצות הדדיות, כלומר בעיקר אביחי שנענה ב"אויש נו" קבועים של מעיין. פוצי ומוצי לא תמצאו כאן, אבל את החיים עצמם דווקא לגמרי כן.

באיזשהו מקום ניצחתם את המערכת, שנתיים אחרי "האח" אתם עדיין בתודעה ועדיין ביחד.
אביחי: "הכול בא בפיקים. עכשיו אנחנו יכולים לעשות פרויקט, ואז פתאום נחשפים אלינו. העיקר זה להמשיך לעבוד".

מעיין, את מאמנת כושר, ואביחי, אתה מרצה על ההתמודדות שלך עם מגבלת הראייה שלך, אבל נראה שחלק גדול מהעבודה שלכם הוא להתמודד עם מיליוני התגובות. בכנות, לא מתיש לפעמים? היו מצבים שמעריצים חצו את הגבול?
מעיין: "בהתחלה זה באמת היה קצת אובססיבי, ברמה שחיכו לנו מתחת לבית, זה היה לא נעים, ולפעמים אפילו פחדתי ממש. אבל אני יודעת שהאהבה של הקהל אלינו היא מטורפת ומדהימה, ובסופו של דבר זה משתלם, למשל השער שקיבלנו ב'פנאי פלוס' – זו הייתה אמורה להיות כתבה, אבל בגלל אינספור הודעות שהמערכת קיבלה הם החליטו להפוך את זה לשער – נטו מעריצים. זה משהו שאם הוא ייגמר, זה יכאב לי. אני מפחדת מהיום הזה".

למה אתם חושבים שאתם כל כך אהובים? כלומר למה דווקא אתם? יש עוד מיליון פליטי ריאליטי שם בחוץ.
אביחי: "אני חושב שאנחנו מסמלים הרבה מאוד תקווה לזוגיות, ובכלל. כל אחד מאיתנו מגיע עם סיפור אישי שנותן המון השראה".
מעיין: "אני מקבלת המון הודעות שאני מעוררת השראה כשאני מדברת על עולם הספורט. אני הכי לא בסגנון של מאמנות כושר שנחשבות היום, שלא אנקוב בשמן, אבל ואללה, יש להן ריבועים בבטן והן לא אוכלות מה שאני אוכלת. אני יותר לעם, אני אותנטית".
אביחי: "מעיין עממית".
מעיין: "כן, אני עממית, לא מאיימת. בתור מאמנת כושר את לא תשמעי אותי צורחת על אף אחת, המתאמנות שלי לא מקיאות אצלי בסטודיו, אין דיסטנס, הכל בגובה העיניים. אני יכולה להרים חולצה ולהגיד 'תראי איך השומן שלי גדל בשנה האחרונה'".

את חושבת שאת שמנה?
מעיין: "אני חייבת לשקול מילים כי אני מאמנת כושר, אבל מאוד עליתי בשלוש השנים האחרונות. וגם התעשייה הזאת אכזרית, לפעמים אני מכניסה לעצמי ג'וקים לראש, חושבת שאולי אם הייתי רזה יותר, היו לוקחים אותי לעוד קמפיין".

View this post on Instagram

שבוע טוב ???? @reemsharvit1 @ortal_dahan14

A post shared by מעיין אשכנזי (@maayan__ashkenazi) on

מישהו אמר לך את זה אי פעם מפורשות?
מעיין: "לא, אבל יכול להיות שבאיזו ישיבת קריאייטיב דנו על השם שלי ואמרו לא, היא לא מתאימה כי היא לא רותם סלע. תראי, לפני 3 שנים הייתי 9 ק"ג פחות, זה המון".

וזה מבאס אותך?
מעיין: "מאוד. הייתי ילדה עם הפרעות אכילה. בגיל 12 הורדתי 15 ק"ג. נשר לי השיער ואפילו אושפזתי. כשאתה שמן בראש גם אם תרזה 100 ק"ג, תמיד תישאר שמן, תמיד".

אבל דווקא בגלל שהיית במקום החולה והאובססיבי, את לא רוצה להיות יותר רכה עם עצמך? הרי בסופו של דבר איך שלא מסתכלים על זה את רזה ולגמרי בנורמה.
מעיין: "אני לעולם לא אחזור אחורה, אבל תמיד יישאר לי משהו… אני אוכלת המבורגר, צ'יפס, ג'חנון, לאפות, הכול. אני משתדלת לקזז אבל כנראה לא מספיק אם עליתי 9 ק"ג ב-3 שנים. זה גם נפשי. אני ואביחי עברנו שנתיים לא קלות – נפרדנו וחזרנו, זה גם משהו שיצר אצלי ואצלו השמנה. זו הייתה אכילה רגשית".

אצל אוחנה ואשכנזי פתיחות כאמור היא שם המשחק, ולא רק בענייני משקל. בעוד לא מעט נשים לא ששות להצהיר על טיפולי הבוטוקס שלהן, אשכנזי חשפה הכול כבר לפני שנים. "עשיתי חומצה היאלורונית בשפתיים, ניתוח אף וחזה, ואני גאה בזה. זה עלה לי המון כסף, עבדתי קשה וזה העלה לי ביטחון. אז למה שאני אתבייש לספר על זה?".

וכשאת רואה סלבס אחרות שברור שהן עשו ובכל זאת טוענות שלא, מה את חושבת?
מעיין: "אני פשוט חושבת שאם עשית משהו ואת מתביישת בו, אז כאילו למה עשית? לא יודעת, היום זה הכי אין ללכת ולעשות. ברור שכולנו היינו רוצות להיוולד 'מושלמות', אבל זה מושלמות במרכאות, היום כבר אין דבר כזה".
אביחי: "למה? אני מושלם. כמעט".
מעיין: "כמעט".

View this post on Instagram

לא כולם יודעים, עבורי לפתוח את הבוקר בלי שגרת האימונים שלי, זה תמיד מרגיש לי כאילו משהו חסר. אין דבר מספק בעיניי כמו להתחיל את היום עם ספורט ותזונה מאוזנת. בתור מישהי שמלווה המון בנות, למדתי לדעת שלכל אחת יש את האישיו האישי שלה, אף אחת כמעט לא חושבת שהגוף שלה מושלם ולכן – אני מאמינה שבעזרת ספורט אפשר להתחיל לשנות כמובן שזה תהליך אבל מה שחשוב זה בעיקר – להתחיל את היום שלנו עם אנרגיה אחרת, אנרגיה של עשייה. טוב נו, גם של שריפת קלוריות ????????????????

A post shared by מעיין אשכנזי (@maayan__ashkenazi) on

תגידו, על מה אתם רבים?
מעיין: "על הכול".
אביחי: "פעם רבנו הרבה יותר. יש לנו השקפת עולם שונה. אני בא מאילת, מהפריפריה, תופס דברים אחרת, כאילו יותר מיושן. מעיין באה מהמרכז, יותר תל אביבית. היינו מגיבים לסיטואציות אחרת. נגיד כשצריך להיות נסער או נרגש אז אני אדיש".

אבל בסוף הצלחתם לגשר על הפערים. אז מה מחזיק אתכם?
מעיין: "אני לא רוצה להוריד מעצמי אבל לא קל להכיל אותי, עברתי המון דברים בילדות".
אביחי: "גם להאכיל אותה זה לא קל".
מעיין: "אויש, אבל עכשיו ברצינות, להכיל אותי זה לא כזה פשוט וגם להכיל את אביחי עם המגבלה שלו וההשקפות שלו זה לא פשוט".
אביחי: "אנחנו פשוט אוהבים מאוד ומבינים שכל אחד הוא באמת אישיות טובה, אין עוד מישהי כמו מעיין. באמת, יש לה טוב לב אמיתי, לא רק כלפיי, כלפי כולם. אם מישהי נגיד תבקש ממנה להצטלם וזה בדיוק יהיה ברגע לא מתאים, היא אחר כך תלך לחפש אותה, המצפון יציק לה".

מעיין אשכנזי ואביחי אוחנה | צילום: באדיבות המצולמים
מעיין אשכנזי ואביחי אוחנה | צילום: באדיבות המצולמים

מעיין: "אני שונאת את עצמי על זה, האובר רגישות, האובר מצפון. אתמול שאלתי את אביחי 'איך אתה כל כך סומך עליי שאני חלילה לא אבגוד בך?'. הוא אמר לי – 'את כזאת מצפונית שאין סיכוי שתעשי את זה', זו הרמה".
אביחי: "אם היא תעשה דבר כזה, היא תרגיש שהיא בוגדת בעצמה. אני אפילו לא צריך לדאוג לעצמי".
מעיין: "זה יהיה מבחינתי לבגוד בבורא עולם, בערכים שלי, בהשקפה שלי. זה אפילו לא בי או בו".
אביחי: "אז בגלל זה אני מאוד בוטח בה".

מעיין: "זה לא הדדי לצערי, אני לא סומכת עליו בכלום, לא סמכתי על אף בן זוג שהיה לי. זו אני, אני לא בן אדם שסומך על אנשים. עברתי דברים, באמת. גם לעצמי אני לא קלה. ואביחי מכיל את זה – את כל הקנאות, את חוסר האמון. הוא יודע שזה לא אישי ולא לוקח ללב".
אביחי: "אני פשוט לא יוצא מהבית".
מעיין: "ואז בשנייה שהוא נוגע בטלפון אני כמו חולת נפש, ישר 'מה אתה עושה?'"

אז הוא לא עושה לייקים לאחרות באינסטה?
מעיין: "נראה לך?!"